Wytwarzanie/mechanizmy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
+ TNT, skalibrowany sculkowy czujnik, wytwarzacz, miedziane drzwi, miedziana lampa |
d przeniesiono kategorię |
||
| (Nie pokazano 6 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 19: | Linia 19: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Miedziane drzwi]]''' | |'''[[Miedziane drzwi]]''' | ||
|'''[[Sztabka | |'''[[Sztabka miedzi|Sztabki miedzi]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Sztabka miedzi |B1= Sztabka miedzi | |A1= Sztabka miedzi |B1= Sztabka miedzi | ||
|A2= Sztabka miedzi |B2= Sztabka miedzi | |A2= Sztabka miedzi |B2= Sztabka miedzi | ||
|A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi | |A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi | ||
|Output= | |Output= Miedziane drzwi,3 | ||
}} | }} | ||
|Zachowują się tak samo, jak drewniane drzwi. | |Zachowują się tak samo, jak drewniane drzwi. | ||
| Linia 48: | Linia 48: | ||
}} | }} | ||
|Może być otwierana i zamykana podobnie jak drewniane drzwi. | |Może być otwierana i zamykana podobnie jak drewniane drzwi. | ||
|- | |||
|'''[[Miedziana klapa]]''' | |||
|'''[[Sztabka miedzi|Sztabki miedzi]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Sztabka miedzi |B2= Sztabka miedzi | |||
|A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi | |||
|Output= Miedziana klapa | |||
}} | |||
|Zachowuje się tak samo, jak drewniana klapa. | |||
|- | |- | ||
| Linia 74: | Linia 84: | ||
|'''[[Deski]]''' | |'''[[Deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski | |A3= Dowolne deski; Bambusowe deski |B3= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|Output= Dowolna z drewna (płytka naciskowa) | |Output= Dowolna z drewna (płytka naciskowa); Bambusowa płytka naciskowa | ||
}} | }} | ||
|Wysyła sygnał redstone, gdy stoi/leży na niej dowolny [[byt]]. | |Wysyła sygnał redstone, gdy stoi/leży na niej dowolny [[byt]]. | ||
| Linia 102: | Linia 112: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Dowolne deski | |B2= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|Output= Dowolny z drewna (przycisk) | |Output= Dowolny z drewna (przycisk); Bambusowy przycisk | ||
}} | }} | ||
|Po wciśnięciu wysyła sygnał redstone. Może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą lub trójzębem. | |Po wciśnięciu wysyła sygnał redstone. Może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą lub trójzębem. | ||
| Linia 164: | Linia 174: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | ||
|A2= Bruk |B2= Łuk | |A2= Bruk |B2= Łuk |C2= Bruk | ||
|A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk | |A3= Bruk |B3= Sproszkowany redstone |C3= Bruk | ||
|Output= Dozownik | |Output= Dozownik | ||
| Linia 201: | Linia 211: | ||
}} | }} | ||
|Używany do pchania i ciągnięcia bloków. | |Używany do pchania i ciągnięcia bloków. | ||
|- | |||
|'''[[Blok szlamu]]''' | |||
|'''[[Kula szlamu|Kule szlamu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Kula szlamu |B1= Kula szlamu |C1= Kula szlamu | |||
|A2= Kula szlamu |B2= Kula szlamu |C2= Kula szlamu | |||
|A3= Kula szlamu |B3= Kula szlamu |C3= Kula szlamu | |||
|Output= Blok szlamu | |||
}} | |||
|Kiedy zostaje popchnięty/pociągnięty tłokiem, inne bloki "przyklejają" się do niego i poruszają się wraz z nim. | |||
|- | |||
|'''[[Blok miodu]]''' | |||
|'''[[Butelka miodu|Butelki miodu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Butelka miodu |B1= Butelka miodu | |||
|A2= Butelka miodu |B2= Butelka miodu | |||
|Output= Blok miodu | |||
}} | |||
|Po wytworzeniu pozostają puste szklane butelki. Blok miodu "przykleja" się do innych bloków, tak jak blok szlamu, przy czym bloki miodu i szlamu nie przyklejają się do siebie nawzajem. | |||
|- | |- | ||
| Linia 211: | Linia 242: | ||
|Output= TNT | |Output= TNT | ||
}} | }} | ||
|Aktywowany, wywołuje eksplozję. | |Aktywowany, wywołuje [[Eksplozja|eksplozję]]. | ||
|- | |- | ||
| Linia 225: | Linia 256: | ||
|- | |- | ||
|(Dowolny) '''[[blok miedzi]]''' + <br> '''[[płomienna różdżka]]''' + <br> [[sproszkowany redstone]] | |'''[[Miedziana lampa]]''' | ||
|(Dowolny) '''[[blok miedzi]]''' + <br> '''[[płomienna różdżka]]''' + <br>'''[[sproszkowany redstone]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2=Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | |A2=Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | ||
| Linia 240: | Linia 272: | ||
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''' | |'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Patyk |B2= Dowolne deski |C2= Patyk | |A2= Patyk |B2= Dowolne deski; Bambusowe deski |C2= Patyk | ||
|A3= Patyk |B3= Dowolne deski |C3= Patyk | |A3= Patyk |B3= Dowolne deski; Bambusowe deski |C3= Patyk | ||
|Output= Dowolna z drewna (furtka) | |Output= Dowolna z drewna (furtka); Bambusowa furtka | ||
}} | }} | ||
|Służy do przechodzenia przez płot. | |Służy do przechodzenia przez płot. | ||
| Linia 254: | Linia 286: | ||
|Output= Pochodnia redstone | |Output= Pochodnia redstone | ||
}} | }} | ||
|Wysyła | |Wysyła sygnał redstone. Może być także używana jako oświetlenie, jednak nie jest to opłacalne, ponieważ daje mało [[Światło|światła]]. | ||
|- | |- | ||
| Linia 265: | Linia 297: | ||
|Output= Blok redstone | |Output= Blok redstone | ||
}} | }} | ||
|Działa jak pochodnia redstone, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania | |Działa jak pochodnia redstone, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania redstone. | ||
|- | |- | ||
| Linia 271: | Linia 303: | ||
|'''[[Blok redstone]]''' | |'''[[Blok redstone]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |||
|B2= Blok redstone | |B2= Blok redstone | ||
|Output= Sproszkowany redstone,9 | |Output= Sproszkowany redstone,9 | ||
| Linia 302: | Linia 335: | ||
|'''[[Zaczep na linkę]]''' <br> + <br> '''[[Skrzynia]]''' | |'''[[Zaczep na linkę]]''' <br> + <br> '''[[Skrzynia]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |||
|A2= Zaczep na linkę |B2= Skrzynia | |A2= Zaczep na linkę |B2= Skrzynia | ||
|Output= Skrzynia-pułapka | |Output= Skrzynia-pułapka | ||
| Linia 320: | Linia 354: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Skalibrowany sculkowy czujnik]]''' | |'''[[Skalibrowany sculkowy czujnik]]''' | ||
|'''[[Sculkowy czujnik]]''' <br>+<br>[[Odłamek ametystu|Odłamki ametystu]] | |'''[[Sculkowy czujnik]]''' <br>+<br>'''[[Odłamek ametystu|Odłamki ametystu]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1=Odłamek ametystu | |B1=Odłamek ametystu | ||
| Linia 341: | Linia 375: | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
[[Kategoria: | [[Kategoria:Redstone]] | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Aktualna wersja na dzień 20:47, 27 paź 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drewniane drzwi | Deski |
|
Mogą być otwierane i zamykane przy pomocy PPM i przy pomocy redstone. | ||||||||||||
| Miedziane drzwi | Sztabki miedzi |
|
Zachowują się tak samo, jak drewniane drzwi. | ||||||||||||
| Żelazne drzwi | Sztabki żelaza |
|
Mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy redstone. | ||||||||||||
| Drewniana klapa | Deski |
|
Może być otwierana i zamykana podobnie jak drewniane drzwi. | ||||||||||||
| Miedziana klapa | Sztabki miedzi |
|
Zachowuje się tak samo, jak drewniana klapa. | ||||||||||||
| Żelazna klapa | Sztabka żelaza |
|
Działa podobnie jak drewniana klapa, może być jednak otwierana tylko przy pomocy redstone. | ||||||||||||
| Lej | Sztabka żelaza + Skrzynia |
|
Używany do przechwytywania wyrzuconych przedmiotów i przenoszenia ich do innych kontenerów. | ||||||||||||
| Drewniana płytka naciskowa | Deski |
|
Wysyła sygnał redstone, gdy stoi/leży na niej dowolny byt. | ||||||||||||
| Kamienna i wypolerowana czernitowa płytka naciskowa | Kamień lub Wypolerowany czernit |
|
Wysyła sygnał redstone, gdy stoi/leży na niej gracz, mob lub stojak na zbroję. | ||||||||||||
| Wagowa płytka naciskowa | Sztabka złota lub Sztabka żelaza |
|
Wysyła sygnał redstone o sile zależnej od ilości bytów na niej. | ||||||||||||
| Drewniany przycisk | Deski |
|
Po wciśnięciu wysyła sygnał redstone. Może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą lub trójzębem. | ||||||||||||
| Kamienny i wypolerowany czernitowy przycisk | Kamień lub Wypolerowany czernit |
|
Po wciśnięciu wysyła sygnał redstone. Nie może zostać aktywowany poprzez trafienie go pociskiem. | ||||||||||||
| Dźwignia | Bruk + Patyk |
|
Wysyła sygnał redstone po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||||||||||||
| Zaczep na linkę | Sztabka żelaza + Patyk + Deski |
|
Dzięki niemu można zamocować nici do potykacza. Gdy gracz lub mob przekroczy rozpiętą nić, lub przerwie ją bez użycia nożyc to zaczep wysyła sygnał redstone. Można wykorzystać do pułapek. | ||||||||||||
| Przekaźnik redstone | Kamień + Redstone + Pochodnia redstone |
|
Stosowany w obwodach redstone jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||||||||||||
| Komparator redstone | Kamień + Pochodnia redstone + Netherowy kwarc |
|
Pozwala porównywać sygnały redstone o różnych mocach, wykrywać zawartość kontenerów, odbierać sygnały od bloku poleceń i przesyłać energię w czasie rzeczywistym. | ||||||||||||
| Dozownik | Bruk + Łuk + Redstone |
|
Używany do wystrzeliwania różnych przedmiotów, np. strzał, oraz automatycznego używania niektórych narzędzi. | ||||||||||||
| Podajnik | Bruk + Redstone |
|
Używany do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia. | ||||||||||||
| Tłok | Deski + Bruk + Redstone + Sztabka żelaza |
|
Używany do pchania bloków. | ||||||||||||
| Lepki tłok | Tłok + Kula szlamu |
|
Używany do pchania i ciągnięcia bloków. | ||||||||||||
| Blok szlamu | Kule szlamu |
|
Kiedy zostaje popchnięty/pociągnięty tłokiem, inne bloki "przyklejają" się do niego i poruszają się wraz z nim. | ||||||||||||
| Blok miodu | Butelki miodu |
|
Po wytworzeniu pozostają puste szklane butelki. Blok miodu "przykleja" się do innych bloków, tak jak blok szlamu, przy czym bloki miodu i szlamu nie przyklejają się do siebie nawzajem. | ||||||||||||
| TNT | Proch + Piasek lub czerwony piasek |
|
Aktywowany, wywołuje eksplozję. | ||||||||||||
| Lampa redstone | Redstone + Jasnogłaz |
|
Wykorzystywana do oświetlenia. Topi śnieg i lód. Może być używana pod wodą. Zasilana jest za pomocą redstone. | ||||||||||||
| Miedziana lampa | (Dowolny) blok miedzi + płomienna różdżka + sproszkowany redstone |
|
Także wykorzystywana do oświetlenia, działa nieco inaczej niż lampa redstone. | ||||||||||||
| Furtka | Patyki + Deski |
|
Służy do przechodzenia przez płot. | ||||||||||||
| Pochodnia redstone | Redstone + Patyk |
|
Wysyła sygnał redstone. Może być także używana jako oświetlenie, jednak nie jest to opłacalne, ponieważ daje mało światła. | ||||||||||||
| Blok redstone | Redstone |
|
Działa jak pochodnia redstone, lecz nie da się go zgasić i może być przesuwany tłokami. Służy również do magazynowania redstone. | ||||||||||||
| Redstone | Blok redstone |
|
Łatwy sposób na odzyskanie redstone z bloku redstone. | ||||||||||||
| Blok dźwiękowy | Deski + Redstone |
|
Wydaje dźwięk, który można regulować za pomocą PPM. Dźwięk zmienia się, w zależności od bloku, na którym znajduje się blok dźwiękowy. | ||||||||||||
| Detektor światła dziennego | Szkło + Netherowy kwarc + Drewniane płyty |
|
Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. Można go przełączać w tryb dzienny (wysyła sygnał w dzień) i nocny (wysyła sygnał w nocy). | ||||||||||||
| Skrzynia-pułapka | Zaczep na linkę + Skrzynia |
|
Działa jak normalna skrzynia, jednak w czasie otwierania wysyła sygnał redstone. | ||||||||||||
| Detektor | Bruk + Redstone + Netherowy kwarc |
|
Wykrywa zmiany stanu bloku znajdującego się w pobliżu. Zastępuje bramkę BUD Switch. | ||||||||||||
| Skalibrowany sculkowy czujnik | Sculkowy czujnik + Odłamki ametystu |
|
Wykrywa dźwięki w otoczeniu. Może zostać dostrojony, by nasłuchiwać dźwięków tylko o określonej częstotliwości. | ||||||||||||
| Wytwarzacz | Sztabka żelaza + Sproszkowany redstone + Podajnik + Stół rzemieślniczy |
|
Automatycznie wytwarza bloki i przedmioty. |