Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Poprawiono animację craftingu |
netheryt |
||
| Linia 5: | Linia 5: | ||
!width="204"|Wejście » Wyjście | !width="204"|Wejście » Wyjście | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Sztabka netherytu]]''' | |||
|'''[[Sztabka złota]]''' +<br> '''[[Netherytowy złom]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= Sztabka złota|B1= Sztabka złota|C1= Sztabka złota | |||
|A2= Sztabka złota|B2= |C2= Netherytowy złom | |||
|A3= Netherytowy złom|B3= Netherytowy złom|C3= Netherytowy złom | |||
|Output= Sztabka netherytu | |||
}} | |||
|Nadchodzące w [[1.16]] | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 14: | Linia 26: | ||
|A2= |B2= Blok węgla; Blok złota; Blok żelaza; Blok diamentu; Blok lazurytu; Blok szmaragdu |C2= | |A2= |B2= Blok węgla; Blok złota; Blok żelaza; Blok diamentu; Blok lazurytu; Blok szmaragdu |C2= | ||
|A3= |B3= |C3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd | |Output= Węgiel,9; Sztabka złota,9; Sztabka żelaza,9; Diament,9; Lazuryt,9; Szmaragd,9 | ||
}} | }} | ||
|Odzyskiwanie minerałów z bloków. | |Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Sztabka netherytu]]''' | |||
|'''[[Blok netherytu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1=|B1=|C1= | |||
|A2=|B2= Blok netherytu|C2= | |||
|A3=|B3=|C3= | |||
|Output= Sztabka netherytu,9 | |||
}} | |||
|Nadchodzące w [[1.16]] | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 26: | Linia 50: | ||
|A2= |B2= Blok kości |C2= | |A2= |B2= Blok kości |C2= | ||
|A3= |B3= |C3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= Mączka kostna | |Output= Mączka kostna,9 | ||
}} | }} | ||
|Odzyskiwanie mączki kostnej z bloku kości. | |Odzyskiwanie mączki kostnej z bloku kości. | ||
| Linia 36: | Linia 60: | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A2= |B2= Sztabka złota |C2= | |A2= |B2= Sztabka złota |C2= | ||
|Output= Samorodek złota | |Output= Samorodek złota,9 | ||
}} | }} | ||
|Używana do wytwarzania [[Błyszczący arbuz|błyszczącego arbuza]] i [[Złota marchewka|złotej marchewki]]. | |Używana do wytwarzania [[Błyszczący arbuz|błyszczącego arbuza]] i [[Złota marchewka|złotej marchewki]]. | ||
| Linia 57: | Linia 81: | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A2= |B2= Sztabka żelaza |C2= | |A2= |B2= Sztabka żelaza |C2= | ||
|Output= Samorodek żelaza | |Output= Samorodek żelaza,9 | ||
}} | }} | ||
|Używana do wytwarzania [[sztabka żelaza|sztabek żelaza]]. | |Używana do wytwarzania [[sztabka żelaza|sztabek żelaza]]. | ||
| Linia 80: | Linia 104: | ||
|A2= |B2= Blok szlamu |C2= | |A2= |B2= Blok szlamu |C2= | ||
|A3= |B3= |C3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= Kula szlamu | |Output= Kula szlamu,9 | ||
}} | }} | ||
|Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | |Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | ||
| Linia 101: | Linia 125: | ||
|A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk | |A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk | ||
|A3= Patyk |B3= |C3= Patyk | |A3= Patyk |B3= |C3= Patyk | ||
|Output= Drabina | |Output= Drabina,3 | ||
}} | }} | ||
|Używana do pionowego wspinania się. | |Używana do pionowego wspinania się. | ||
| Linia 112: | Linia 136: | ||
|A2= |B2= |C2= | |A2= |B2= |C2= | ||
|A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa |C3= Trzcina cukrowa | |A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa |C3= Trzcina cukrowa | ||
|Output= Papier | |Output= Papier,3 | ||
}} | }} | ||
|Używany do stworzenia [[Książka|książek]] lub [[Mapa świata|map]]. | |Używany do stworzenia [[Książka|książek]] lub [[Mapa świata|map]]. | ||
| Linia 171: | Linia 195: | ||
|A2= |B2= Dynia |C2= | |A2= |B2= Dynia |C2= | ||
|A3= |B3= |C3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= Nasiona dyni | |Output= Nasiona dyni,4 | ||
}} | }} | ||
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | |Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | ||
| Linia 183: | Linia 207: | ||
|A2= |B2= Kawałek arbuza|C2= | |A2= |B2= Kawałek arbuza|C2= | ||
|A3= |B3= |C3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= Nasiona arbuza | |Output= Nasiona arbuza,4 | ||
}} | }} | ||
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | |Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | ||
| Linia 215: | Linia 239: | ||
|A2= |B2= Papier |C2= | |A2= |B2= Papier |C2= | ||
|A3= |B3= Proch |C3= | |A3= |B3= Proch |C3= | ||
|Output= Fajerwerk | |Output= Fajerwerk,3 | ||
}} | }} | ||
|Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji. | |Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji. | ||
| Linia 226: | Linia 250: | ||
|A2= |B2= Papier |C2= | |A2= |B2= Papier |C2= | ||
|A3=|B3= Proch ; Proch ; Proch |C3= | |A3=|B3= Proch ; Proch ; Proch |C3= | ||
|Output= Fajerwerk | |Output= Fajerwerk,3 | ||
}} | }} | ||
|Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. | |Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. | ||
Wersja z 00:53, 17 lut 2020
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sztabka netherytu | Sztabka złota + Netherytowy złom |
|
Nadchodzące w 1.16 | ||||||||||||
| Minerały | Blok węgla/ Blok żelaza/ Blok złota/ Blok diamentu/ Blok lazurytu/ Blok szmaragdu |
|
Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||||||||||||
| Sztabka netherytu | Blok netherytu |
|
Nadchodzące w 1.16 | ||||||||||||
| Mączka kostna | Blok kości |
|
Odzyskiwanie mączki kostnej z bloku kości. | ||||||||||||
| Bryłka złota | Sztabka złota |
|
Używana do wytwarzania błyszczącego arbuza i złotej marchewki. | ||||||||||||
| Sztabka złota | Bryłka złota |
|
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, zegara i napędzanych torów. | ||||||||||||
| Bryłka żelaza | Sztabka żelaza |
|
Używana do wytwarzania sztabek żelaza. | ||||||||||||
| Sztabka żelaza | Bryłka żelaza |
|
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, kompasu i torów. | ||||||||||||
| Kula szlamu | Blok szlamu |
|
Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | ||||||||||||
| Kolorowa tarcza | Tarcza + Sztandar |
|
Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru. | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Używana do pionowego wspinania się. | ||||||||||||
| Papier | Trzcina |
|
Używany do stworzenia książek lub map. | ||||||||||||
| Książka | Papier + Skóra |
|
Używana do stworzenia biblioteczki. | ||||||||||||
| Książka z piórem | Książka + Pióro + Torbiel z atramentem |
|
Można w niej pisać. | ||||||||||||
| Oko Kresu | Perła Kresu + Płomienny proszek |
|
Używane do odnalezienia twierdz i aktywowania portalu Endu. | ||||||||||||
| Skóra | Królicza skóra |
|
Sposób na zdobycie zwykłej skóry. | ||||||||||||
| Nasiona dyni | Dynia |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Nasiona arbuza | Kawałek arbuza |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Barwiona shulkerowa skrzynia | Fioletowa shulkerowa skrzynia + Barwnik |
|
Barwienie shulkerowej skrzyni. | ||||||||||||
| Gwiazdka pirotechniczna | Barwnik + Proch + Dodatkowy składnik |
|
Składnik nadający fajerwerkom kształt eksplozji. | ||||||||||||
| Fajerwerk (bez efektu) | Proch + Papier |
|
Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji. | ||||||||||||
| Fajerwerk (z efektem) | Gwiazdka pirotechniczna + Papier + Proch (1-3) |
|
Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. |