Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Asrisk (dyskusja | edycje)
d Poprawiono animację craftingu
netheryt
Linia 5: Linia 5:
!width="204"|Wejście » Wyjście
!width="204"|Wejście » Wyjście
!width="390"|Opis
!width="390"|Opis
|- align="center"
|'''[[Sztabka netherytu]]'''
|'''[[Sztabka złota]]''' +<br> '''[[Netherytowy złom]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A1= Sztabka złota|B1= Sztabka złota|C1= Sztabka złota
|A2= Sztabka złota|B2= |C2= Netherytowy złom
|A3= Netherytowy złom|B3= Netherytowy złom|C3= Netherytowy złom
|Output= Sztabka netherytu
}}
|Nadchodzące w [[1.16]]


|- align="center"
|- align="center"
Linia 14: Linia 26:
|A2= |B2= Blok węgla; Blok złota; Blok żelaza; Blok diamentu; Blok lazurytu; Blok szmaragdu |C2=
|A2= |B2= Blok węgla; Blok złota; Blok żelaza; Blok diamentu; Blok lazurytu; Blok szmaragdu |C2=
|A3= |B3= |C3=
|A3= |B3= |C3=
|Output= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd |OA=9;9;9;9;9;9
|Output= Węgiel,9; Sztabka złota,9; Sztabka żelaza,9; Diament,9; Lazuryt,9; Szmaragd,9
}}
}}
|Odzyskiwanie minerałów z bloków.
|Odzyskiwanie minerałów z bloków.
|- align="center"
|'''[[Sztabka netherytu]]'''
|'''[[Blok netherytu]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A1=|B1=|C1=
|A2=|B2= Blok netherytu|C2=
|A3=|B3=|C3=
|Output= Sztabka netherytu,9
}}
|Nadchodzące w [[1.16]]


|- align="center"
|- align="center"
Linia 26: Linia 50:
|A2= |B2= Blok kości |C2=
|A2= |B2= Blok kości |C2=
|A3= |B3= |C3=
|A3= |B3= |C3=
|Output= Mączka kostna |OA=9
|Output= Mączka kostna,9
}}
}}
|Odzyskiwanie mączki kostnej z bloku kości.
|Odzyskiwanie mączki kostnej z bloku kości.
Linia 36: Linia 60:
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A2= |B2= Sztabka złota |C2=  
|A2= |B2= Sztabka złota |C2=  
|Output= Samorodek złota |OA= 9
|Output= Samorodek złota,9
}}
}}
|Używana do wytwarzania [[Błyszczący arbuz|błyszczącego arbuza]] i [[Złota marchewka|złotej marchewki]].
|Używana do wytwarzania [[Błyszczący arbuz|błyszczącego arbuza]] i [[Złota marchewka|złotej marchewki]].
Linia 57: Linia 81:
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A2= |B2= Sztabka żelaza |C2=  
|A2= |B2= Sztabka żelaza |C2=  
|Output= Samorodek żelaza |OA= 9
|Output= Samorodek żelaza,9
}}
}}
|Używana do wytwarzania [[sztabka żelaza|sztabek żelaza]].
|Używana do wytwarzania [[sztabka żelaza|sztabek żelaza]].
Linia 80: Linia 104:
|A2= |B2= Blok szlamu |C2=
|A2= |B2= Blok szlamu |C2=
|A3= |B3= |C3=
|A3= |B3= |C3=
|Output= Kula szlamu |OA=9
|Output= Kula szlamu,9
}}
}}
|Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu.
|Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu.
Linia 101: Linia 125:
|A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk
|A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk
|A3= Patyk |B3= |C3= Patyk
|A3= Patyk |B3= |C3= Patyk
|Output= Drabina |OA= 3
|Output= Drabina,3
}}
}}
|Używana do pionowego wspinania się.
|Używana do pionowego wspinania się.
Linia 112: Linia 136:
|A2= |B2= |C2=           
|A2= |B2= |C2=           
|A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa  |C3= Trzcina cukrowa  
|A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa  |C3= Trzcina cukrowa  
|Output= Papier |OA= 3
|Output= Papier,3
}}
}}
|Używany do stworzenia [[Książka|książek]] lub [[Mapa świata|map]].
|Używany do stworzenia [[Książka|książek]] lub [[Mapa świata|map]].
Linia 171: Linia 195:
|A2= |B2= Dynia |C2=  
|A2= |B2= Dynia |C2=  
|A3= |B3= |C3=
|A3= |B3= |C3=
|Output= Nasiona dyni |OA = 4
|Output= Nasiona dyni,4
}}
}}
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]].
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]].
Linia 183: Linia 207:
|A2= |B2= Kawałek arbuza|C2=  
|A2= |B2= Kawałek arbuza|C2=  
|A3= |B3= |C3=
|A3= |B3= |C3=
|Output= Nasiona arbuza |OA= 4
|Output= Nasiona arbuza,4
}}
}}
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]].
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]].
Linia 215: Linia 239:
|A2= |B2= Papier |C2=
|A2= |B2= Papier |C2=
|A3= |B3= Proch |C3=
|A3= |B3= Proch |C3=
|Output= Fajerwerk |OA=3
|Output= Fajerwerk,3
}}
}}
|Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji.
|Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji.
Linia 226: Linia 250:
|A2= |B2= Papier |C2=
|A2= |B2= Papier |C2=
|A3=|B3= Proch ; Proch ; Proch |C3=
|A3=|B3= Proch ; Proch ; Proch |C3=
|Output= Fajerwerk |OA=3
|Output= Fajerwerk,3
}}
}}
|Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego.
|Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego.

Wersja z 00:53, 17 lut 2020

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście Opis
Sztabka netherytu Sztabka złota +
Netherytowy złom






Netherytowy złom
Netherytowy złom Netherytowy złom Netherytowy złom
Nadchodzące w 1.16
Minerały Blok węgla/
Blok żelaza/
Blok złota/
Blok diamentu/
Blok lazurytu/
Blok szmaragdu




9

9

9

9

9

9











Odzyskiwanie minerałów z bloków.
Sztabka netherytu Blok netherytu




9






Nadchodzące w 1.16
Mączka kostna Blok kości




9






Odzyskiwanie mączki kostnej z bloku kości.
Bryłka złota Sztabka złota



Samorodek złota9






Używana do wytwarzania błyszczącego arbuza i złotej marchewki.
Sztabka złota Bryłka złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, zegara i napędzanych torów.
Bryłka żelaza Sztabka żelaza



Samorodek żelaza9






Używana do wytwarzania sztabek żelaza.
Sztabka żelaza Bryłka żelaza
Samorodek żelaza Samorodek żelaza Samorodek żelaza
Samorodek żelaza Samorodek żelaza Samorodek żelaza
Samorodek żelaza Samorodek żelaza Samorodek żelaza
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, kompasu i torów.
Kula szlamu Blok szlamu




9






Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu.
Kolorowa tarcza Tarcza
+
Sztandar





Karmazynowa tarcza

Limonkowa tarcza










Biała chorągiewPomarańczowa chorągiewKarmazynowa chorągiewJasnoniebieska chorągiewŻółta chorągiewLimonkowa chorągiewRóżowa chorągiewSzara chorągiewJasnoszara chorągiewBłękitna chorągiewFioletowa chorągiewNiebieska chorągiewBrązowa chorągiewZielona chorągiewCzerwona chorągiewCzarna chorągiew



Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru.
Drabina Patyki




3






Używana do pionowego wspinania się.
Papier Trzcina




3






Używany do stworzenia książek lub map.
Książka Papier
+
Skóra










Używana do stworzenia biblioteczki.
Książka z piórem Książka
+
Pióro
+
Torbiel z atramentem










Można w niej pisać.
Oko Kresu Perła Kresu
+
Płomienny proszek



Oko Kresu

Perła Kresu



Używane do odnalezienia twierdz i aktywowania portalu Endu.
Skóra Królicza skóra










Sposób na zdobycie zwykłej skóry.
Nasiona dyni Dynia




4






Używane w rolnictwie.
Nasiona arbuza Kawałek arbuza




4






Używane w rolnictwie.
Barwiona shulkerowa skrzynia Fioletowa shulkerowa skrzynia
+
Barwnik



Biała Shulkerowa skrzyniaBłękitna Shulkerowa skrzyniaBrązowa Shulkerowa skrzyniaCzarna Shulkerowa skrzyniaCzerwona Shulkerowa skrzyniaKarmazynowa Shulkerowa skrzyniaJasnoniebieska Shulkerowa skrzyniaJasnoszara Shulkerowa skrzyniaKarmazynowa Shulkerowa skrzyniaJasnozielona Shulkerowa skrzyniaNiebieska Shulkerowa skrzyniaPomarańczowa Shulkerowa skrzyniaRóżowa Shulkerowa skrzyniaSzara Shulkerowa skrzyniaZielona Shulkerowa skrzyniaŻółta Shulkerowa skrzynia

Fioletowa Shulkerowa skrzynia



Różana czerwień


Karmazynowy barwnikLimonkowy barwnik



Kaktusowa zieleń



Barwienie shulkerowej skrzyni.
Gwiazdka pirotechniczna Barwnik
+
Proch
+
Dodatkowy składnik



Błąd Lua w module „mw.title.lua”, w linii 229: too many expensive function calls.






Samorodek złota


Błąd Lua w module „mw.title.lua”, w linii 229: too many expensive function calls.
Składnik nadający fajerwerkom kształt eksplozji.
Fajerwerk (bez efektu) Proch
+
Papier




3






Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji.
Fajerwerk (z efektem) Gwiazdka pirotechniczna
+
Papier
+
Proch (1-3)




3








Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego.