Wartości danych/Przed flatteningiem: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
Ciacho7936 (dyskusja | edycje) Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 57: | Linia 57: | ||
|- | |- | ||
|[[File:Note Block.png|25px]] || 25 || 19 || [[Instrument]] | |[[File:Note Block.png|25px]] || 25 || 19 || [[Instrument]] | ||
|- | |||
|[[File:Bed.png|25px]] || 26 || 1A || [[Łóżko]] | |||
|- | |- | ||
|[[File:White Wool.png|25px]] || 35 || 23 || [[Wełna]] <sup>[[#Wełna|D]]</sup> <sup>[[#Wełna|B]]</sup> | |[[File:White Wool.png|25px]] || 35 || 23 || [[Wełna]] <sup>[[#Wełna|D]]</sup> <sup>[[#Wełna|B]]</sup> | ||
| Linia 177: | Linia 179: | ||
|- | |- | ||
|[[File:Cake.png|25px]] || 92 || 5C || [[Ciasto]] | |[[File:Cake.png|25px]] || 92 || 5C || [[Ciasto]] | ||
|- | |||
|[[File:Redstone (Repeater, Inactive).png|25px]] || 93 || 5D || [[Czerwony kamień (przekaźnik)]] (wyłączony) | |||
|- | |||
|[[File:Redstone (Repeater, Active).png|25px]] || 94 || 5E || [[Czerwony kamień (przekaźnik)]] (włączony) | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Wersja z 16:58, 11 mar 2011
ID to wartość liczbowa odpowiadającemu każdemu narzędziu i blokowi w grze. Wartości te potrzebne są, do zmieniania zawartości Inwentarza. Niektóre przedmioty, np. Pochodnie posiadają różne ID w różnym położeniu. Inne, jak Kaktusy, posiadają inne ID dla różnego stopnia rozwoju. Po prawej znajduje się pełna tabela ID wszystkich bloków i przedmiotów, jakie można znaleźć w obecnej wersji gry.
Identyfikatory bloków
| Ikona | Dec | Hex | Nazwa |
|---|---|---|---|
| 00 | 00 | Powietrze | |
| Plik:Stone.png | 01 | 01 | Kamień |
| Plik:Grass.png | 02 | 02 | Trawa |
| Plik:Dirt.png | 03 | 03 | Ziemia |
| Plik:Cobblestone.png | 04 | 04 | Brukowiec |
| Plik:Wooden Plank.png | 05 | 05 | Deski |
| Plik:Sapling.png | 06 | 06 | Sadzonka D |
| Plik:Bedrock.png | 07 | 07 | Skała macierzysta |
| Plik:Water.png | 08 | 08 | Woda D |
| Plik:Water.png | 09 | 09 | Stała woda D |
| Plik:Lawa1.png | 10 | 0A | Lawa D |
| Plik:Lawa1.png | 11 | 0B | Stała lawa D |
| Plik:Sand.png | 12 | 0C | Piasek |
| Plik:Gravel.png | 13 | 0D | Żwir |
| Plik:Gold (Ore).png | 14 | 0E | Ruda złota |
| Plik:Iron (Ore).png | 15 | 0F | Ruda żelaza |
| Plik:Coal (Ore).png | 16 | 10 | Ruda węgla |
| Plik:Tree.png | 17 | 11 | Drewno D B |
| Plik:Leaves.png | 18 | 12 | Liście D |
| Plik:Sponge.png | 19 | 13 | Gąbka |
| 20 | 14 | Szkło | |
| Plik:Lapis Lazuli (Ore).png | 21 | 15 | Ruda Lapis Lazuli |
| Plik:Lapis Lazuli (Block).png | 22 | 16 | Blok Lapis Lazuli |
| Plik:Dispenser.png | 23 | 17 | Dozownik |
| Plik:Sandstone.png | 24 | 18 | Piaskowiec |
| Plik:Note Block.png | 25 | 19 | Instrument |
| Plik:Bed.png | 26 | 1A | Łóżko |
| Plik:White Wool.png | 35 | 23 | Wełna D B |
| Plik:Yellow Flower.png | 37 | 25 | Żółty kwiat |
| Ikona | Dec | Hex | Nazwa |
|---|---|---|---|
| Plik:Red Rose.png | 38 | 26 | Czerwona róża |
| Plik:Brown Mushroom.png | 39 | 27 | Brązowy grzyb |
| Plik:Red Mushroom.png | 40 | 28 | Czerwony grzyb |
| Plik:Gold (Block).png | 41 | 29 | Blok złota |
| Plik:Iron (Block).png | 42 | 2A | Blok żelaza |
| Plik:Double Stone Slab.png | 43 | 2B | Podwójny Kamienny schodek |
| Plik:Stone Slab.png | 44 | 2C | Kamienny schodek |
| Plik:Brick (Block).png | 45 | 2D | Blok cegieł |
| 46 | 2E | TNT | |
| Plik:Bookshelf.png | 47 | 2F | Biblioteczka |
| Plik:Moss Stone.png | 48 | 30 | Brukowiec z mchem |
| Plik:Obsidian.png | 49 | 31 | Obsydian |
| Plik:Torch.png | 50 | 32 | Pochodnia D |
| Plik:Fire.png | 51 | 33 | Ogień |
| 52 | 34 | Monster Spawner | |
| 53 | 35 | Drewniane schods D | |
| 54 | 36 | Skrzynia | |
| 55 | 37 | Przewód z czerwonego kamienia D I | |
| Plik:Diamond (Ore).png | 56 | 38 | Ruda diamentu |
| Plik:Diamond (Block).png | 57 | 39 | Blok diamentu |
| Plik:Workbench.png | 58 | 3A | Warsztat |
| 59 | 3B | Uprawy D | |
| Plik:Dirt.png | 60 | 3C | Pole D |
| Plik:Furnace.png | 61 | 3D | Piec D |
| Plik:Furnace (Active).png | 62 | 3E | Płonący piec D |
| 63 | 3F | DrogowskazD I | |
| 64 | 40 | Drewniane drzwi D I | |
| Plik:Ladder.png | 65 | 41 | Drabina D |