Planowane wersje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Slawko97 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 8: Linia 8:
! Zmiany
! Zmiany
! style="width: 15%" | Planowana data wydania
! style="width: 15%" | Planowana data wydania
|-
| style="text-align: center" | Minecraft 1.3
|
*Zaczep potykacza
*Nowy blok, ruda i przedmiot: szmaragd.
*Nowy blok: Skrzynia Enderu
*Handel z Mieszkańcami Wioski
*Tryb Adventure
* Naprawienie mobów w trybie wieloosobowym.<ref>'''Minecraft 1.3 Naprawienie Mobów''' http://twitter.com/Dinnerbone/status/181817339979907072</ref><ref>http://www.youtube.com/watch?v=DtsUbejxt7M</ref>
* Duża ilość zmian wewnętrznych.<ref>'''Minecraft 1.3 Zmiany Wewnętrzne'' http://twitter.com/Dinnerbone/status/181824988221947904</ref>
* API dla [[Modyfikacje|modów]].<ref>'''Minecraft 1.3 Zmiany dotyczące Modów''' http://twitter.com/Dinnerbone/status/182146857437368321</ref><ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/184264178889015296</ref>
* Pluginy łatwe do instalacji (wrzucanie do folderu).<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/184583108547444736</ref>
* Stackowanie przedmiotów po wyrzuceniu na ziemię.
* Łatwiejsze porządkowanie w ekwipunku.
** Używanie przycisku {{key|⇧ Shift}} w [[Statyw alchemiczny|statywie alchemicznym]] i przy zakładaniu [[Zbroja|zbroi]].
* [[Dozownik|Dozowniki]] wyrzucają łodzie i wagoniki jako pojazdy, a nie przedmioty.
** Dozowniki mają możliwość wylewania lawy oraz wody.
* W trybie [[Creative|kreatywnym]] klikanie PPM na wagonik z piecem napędza go.
* Opcjonalne komendy w trybie jednoosobowym.<ref name="12w16a">http://www.mojang.com/2012/04/minecraft-snapshot-12w16a/</ref>
* Opcjonalna [[Skrzynia#Skrzynia bonusowa|skrzynia bonusowa]] na nowym świecie.<ref name="12w16a"/>
* Tryb demo dla graczy non-premium.<ref name="12w16a"/>
* Ulepszenie LWJGL. [http://twitter.com/jeb_/status/175205679680851968]
* Umieszczanie drewna w obojętną stronę świata.
* Dwie nowe świątynie: Pustynna i dżunglowa.
| 1 sierpień 2012 <ref>https://twitter.com/jeb_/status/219828495918960641</ref>
|-
|-
| style="text-align: center" | [[Minecraft (Xbox 360)|Minecraft: Xbox 360 edition]] [[Historia wersji/Xbox 360|Beta 1.7.3]]
| style="text-align: center" | [[Minecraft (Xbox 360)|Minecraft: Xbox 360 edition]] [[Historia wersji/Xbox 360|Beta 1.7.3]]
|
|
* Funkcje takie jak w minecraft [[Historia wersji/Beta|Beta 1.7.3]]
* Funkcje takie jak w minecraft [[Historia wersji/Beta|Beta 1.7.3]]
* Poprawki błędów i gry
* Poprawki błędów i gry
| Lipiec 2012
| Lipiec 2012
|-
|-
| style="text-align: center" |  [[Pocket Edition|Minecraft: Pocket Edition]] alpha 0.4.0
| style="text-align: center" |  [[Pocket Edition|Minecraft: Pocket Edition]] alpha 0.4.0
|
|
* Prawdopodobnie [[zbroja]] i [[TNT]]
* Prawdopodobnie [[zbroja]] i [[TNT]]
* [[Creeper]]y, ewentualnie [[Szkielet]]y i [[Pająk]]i
* [[Creeper]]y, ewentualnie [[Szkielet]]y i [[Pająk]]i
Linia 54: Linia 23:
* Poprawa błędów
* Poprawa błędów
* Prawdopodobnie [[jedzenie]]
* Prawdopodobnie [[jedzenie]]
| Nie wiadomo
| Nie wiadomo
|}
|}
Linia 81: Linia 49:
| Sneak Peek
| Sneak Peek
| Więcej muzyki od [[C418]].<ref>http://www.youtube.com/watch?v=3z2s46iwCZs</ref>
| Więcej muzyki od [[C418]].<ref>http://www.youtube.com/watch?v=3z2s46iwCZs</ref>
|-
| [[Adventure|Przygoda]]
| Notch mówił, że zamierza dodać nowy tryb z fabułą i bez możliwości niszczenia bloków.
|-
|-
| Więcej mikstur
| Więcej mikstur

Wersja z 14:53, 1 sie 2012

.

Ta strona jest o nadchodzących nowościach, które zostaną dodane w przyszłych wersjach gry.

Wersje gry

Wersja Zmiany Planowana data wydania
Minecraft: Xbox 360 edition Beta 1.7.3
  • Funkcje takie jak w minecraft Beta 1.7.3
  • Poprawki błędów i gry
Lipiec 2012
Minecraft: Pocket Edition alpha 0.4.0 Nie wiadomo

Nowości, bloki i przedmioty

Funkcja Opis
Przejmij Flagę Ogłoszone na Blogu Notcha [1].
Ujeżdżanie mobów Możliwość ujeżdżania i kontrolowania mobów. Potwierdzone na Get Satisfaction, ale zajmie trochę czasu[2].
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane[3].
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie[4].
Półki/stojaki Notch kilkakrotnie mówił na Twitterze, że zamierza dodać elementy dekoracji na których będzie można wystawić przedmioty takie jak broń i zbroja[5].
Sneak Peek Więcej muzyki od C418.[6]
Więcej mikstur Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.[7]
Podniebny Wymiar Notch dodając Kres rozmyślał o Podniebnym Wymiarze.
Portale na serwerach Na Get Satisfaction, Mojang rozważał sugestię graczy o portalach na serwerach.[8]
Lista przyjaciół Mojang planuje zamienić tryb jednoosobowy w otwarty świat do którego mogą wejść tylko przyjaciele.
Używanie dwóch rąk Jeb zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.[9][10]

Przypisy