Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
UWAGA! Zastąpienie treści hasła bardzo krótkim tekstem: „błąd” |
Anulowanie wersji 141638 autorstwa 89.66.187.154 (dyskusja) Nonsens |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 819px" cellpadding="5" | |||
|- align="center" | |||
!width="75"|Nazwa | |||
!width="150"|Składniki | |||
!width="204"|Wejście » Wyjście | |||
!width="390"|Opis | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Sztabka netherytu]]''' | |||
|'''[[Sztabka złota]]''' +<br> '''[[Odłamek netherytu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= Sztabka złota|B1= Sztabka złota|C1= Sztabka złota | |||
|A2= Sztabka złota|B2= |C2= Odłamek netherytu | |||
|A3= Odłamek netherytu|B3= Odłamek netherytu|C3= Odłamek netherytu | |||
|Output= Sztabka netherytu | |||
}} | |||
|Używana do tworzenia [[Narzędzia|narzędzi]] i [[Zbroja|zbroi]] | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Minerały]]''' | |||
|'''[[Blok węgla]]'''/<br> '''[[Blok żelaza]]'''/<br> '''[[Blok złota]]'''/<br> '''[[Blok diamentu]]'''/<br> '''[[Blok lazurytu]]'''/ <br> '''[[Blok szmaragdu]]'''/<br> '''[[Blok netherytu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Blok węgla; Blok złota; Blok żelaza; Blok diamentu; Blok lazurytu; Blok szmaragdu; Blok netherytu |C2= | |||
|A3= |B3= |C3= | |||
|Output= Węgiel,9; Sztabka złota,9; Sztabka żelaza,9; Diament,9; Lazuryt,9; Szmaragd,9; Sztabka netherytu, 9 | |||
}} | |||
|Odzyskiwanie minerałów z bloków. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Mączka kostna]]''' | |||
|'''[[Blok kości]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Blok kości |C2= | |||
|A3= |B3= |C3= | |||
|Output= Mączka kostna,9 | |||
}} | |||
|Odzyskiwanie mączki kostnej z bloku kości. | |||
|- align="center" | |||
| '''[[Bryłka złota]]''' | |||
| '''[[Sztabka złota]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A2= |B2= Sztabka złota |C2= | |||
|Output= Bryłka złota,9 | |||
}} | |||
|Używana do wytwarzania [[Błyszczący arbuz|błyszczącego arbuza]] i [[Złota marchewka|złotej marchewki]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Sztabka złota]]''' | |||
|'''[[Bryłka złota]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bryłka złota |B1= Bryłka złota |C1= Bryłka złota | |||
|A2= Bryłka złota |B2= Bryłka złota |C2= Bryłka złota | |||
|A3= Bryłka złota |B3= Bryłka złota |C3= Bryłka złota | |||
|Output= Sztabka złota | |||
}} | |||
|Używana do tworzenia [[Narzędzia|narzędzi]], [[Zbroja|zbroi]], [[zegar]]a i [[Napędzane tory|napędzanych torów]]. | |||
|- align="center" | |||
| '''[[Bryłka żelaza]]''' | |||
| '''[[Sztabka żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A2= |B2= Sztabka żelaza |C2= | |||
|Output= Bryłka żelaza,9 | |||
}} | |||
|Używana do wytwarzania [[sztabka żelaza|sztabek żelaza]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Sztabka żelaza]]''' | |||
|'''[[Bryłka żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bryłka żelaza |B1= Bryłka żelaza |C1= Bryłka żelaza | |||
|A2= Bryłka żelaza |B2= Bryłka żelaza |C2= Bryłka żelaza | |||
|A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza | |||
|Output= Sztabka żelaza | |||
}} | |||
|Używana do tworzenia [[Narzędzia|narzędzi]], [[Zbroja|zbroi]], [[kompas]]u i [[tory|torów]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Kula szlamu]]''' | |||
|'''[[Blok szlamu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Blok szlamu |C2= | |||
|A3= |B3= |C3= | |||
|Output= Kula szlamu,9 | |||
}} | |||
|Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Tarcza|Kolorowa tarcza]]''' | |||
|'''[[Tarcza]]''' <br> + <br> '''[[Sztandar]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Tarcza | |||
|B2= Biały sztandar; Pomarańczowy sztandar; Karmazynowy sztandar; Jasnoniebieski sztandar; Żółty sztandar; Jasnozielony sztandar; Różowy sztandar; Szary sztandar; Jasnoszary sztandar; Błękitny sztandar; Fioletowy sztandar; Niebieski sztandar; Brązowy sztandar; Zielony sztandar; Czerwony sztandar; Czarny sztandar | |||
|Output= Biała tarcza; Pomarańczowa tarcza; Karmazynowa tarcza; Jasnoniebieska tarcza; Żółta tarcza; Jasnozielona tarcza; Różowa tarcza; Szara tarcza; Jasnoszara tarcza; Błękitna tarcza; Fioletowa tarcza; Niebieska tarcza; Brązowa tarcza; Zielona tarcza; Czerwona tarcza; Czarna tarcza | |||
}} | |||
|Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Drabina]]''' | |||
|'''[[Patyk]]i''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Patyk |B1= |C1= Patyk | |||
|A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk | |||
|A3= Patyk |B3= |C3= Patyk | |||
|Output= Drabina,3 | |||
}} | |||
|Używana do pionowego wspinania się. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Papier]]''' | |||
|'''[[Trzcina]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= |C2= | |||
|A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa |C3= Trzcina cukrowa | |||
|Output= Papier,3 | |||
}} | |||
|Używany do stworzenia [[Książka|książek]] lub [[Mapa świata|map]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Książka]]''' | |||
|'''[[Papier]]''' <br> + <br> '''[[Skóra]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1= Papier |C1= | |||
|A2= |B2= Papier |C2= Skóra | |||
|A3= |B3= Papier |C3= | |||
|Output= Książka | |||
}} | |||
|Używana do stworzenia [[biblioteczka|biblioteczki]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Książka z piórem]]''' | |||
|'''[[Książka]]''' <br> + <br> '''[[Pióro]]''' <br> + <br> '''[[Torbiel z atramentem]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1=Pióro |C1= | |||
|A2= |B2=Torbiel z atramentem |C2= | |||
|A3= |B3=Książka |C3= | |||
|Output= Książka z piórem | |||
}} | |||
|Można w niej pisać. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Oko Endera]]''' | |||
|'''[[Enderperła]]''' <br> + <br> '''[[Płomienny proszek]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Enderperła |C2= | |||
|A3= |B3= Płomienny proszek |C3= | |||
|Output= Oko Endera | |||
}} | |||
|Używane do odnalezienia [[Twierdza|twierdz]] i aktywowania portalu Endu. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Skóra]]''' | |||
|'''[[Królicza skóra]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= Królicza skóra |B2= Królicza skóra |C2= | |||
|A3= Królicza skóra |B3= Królicza skóra |C3= | |||
|Output= Skóra | |||
}} | |||
|Sposób na zdobycie zwykłej skóry. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Nasiona dyni]]''' | |||
|'''[[Dynia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Dynia |C2= | |||
|A3= |B3= |C3= | |||
|Output= Nasiona dyni,4 | |||
}} | |||
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Nasiona arbuza]]''' | |||
|'''[[Kawałek arbuza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Kawałek arbuza|C2= | |||
|A3= |B3= |C3= | |||
|Output= Nasiona arbuza,4 | |||
}} | |||
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Shulkerowa skrzynia|Barwiona shulkerowa skrzynia]]''' | |||
|'''[[Shulkerowa skrzynia|Fioletowa shulkerowa skrzynia]]''' <br>+<br> '''[[Barwniki|Barwnik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2= Fioletowa Shulkerowa skrzynia |C2= Biały barwnik;Błękitny barwnik;Brązowy barwnik;Czarny barwnik;Czerwony barwnik;Fioletowy barwnik;Jasnoniebieski barwnik;Jasnoszary barwnik;Karmazynowy barwnik;Jasnozielony barwnik;Niebieski barwnik;Pomarańczowy barwnik;Różowy barwnik;Szary barwnik;Zielony barwnik;Żółty barwnik | |||
|Output= Biała Shulkerowa skrzynia; Błękitna Shulkerowa skrzynia; Brązowa Shulkerowa skrzynia; Czarna Shulkerowa skrzynia; Czerwona Shulkerowa skrzynia;Karmazynowa Shulkerowa skrzynia; Jasnoniebieska Shulkerowa skrzynia; Jasnoszara Shulkerowa skrzynia; Karmazynowa Shulkerowa skrzynia; Jasnozielona Shulkerowa skrzynia; Niebieska Shulkerowa skrzynia; Pomarańczowa Shulkerowa skrzynia; Różowa Shulkerowa skrzynia; Szara Shulkerowa skrzynia; Zielona Shulkerowa skrzynia; Żółta Shulkerowa skrzynia | |||
}} | |||
|Barwienie shulkerowej skrzyni. | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Gwiazdka pirotechniczna]]''' | |||
|'''[[Barwnik]]''' <br> + <br> '''[[Proch]]''' <br> + <br> '''Dodatkowy składnik''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2= Proch | |||
|B3= Diament; Głowa creepera; Bryłka złota; Ognista kula; Jasnopył; Pióro | |||
|C3= Biały barwnik;Błękitny barwnik;Brązowy barwnik;Czarny barwnik;Czerwony barwnik;Fioletowy barwnik;Jasnoniebieski barwnik;Jasnoszary barwnik;Karmazynowy barwnik;Jasnozielony barwnik;Niebieski barwnik;Pomarańczowy barwnik;Różowy barwnik;Szary barwnik;Zielony barwnik;Żółty barwnik | |||
|Output= Biało zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Błękitnie zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Brązowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Czarno zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Czerwono zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Fioletowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Jasnoniebiesko zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Jasnoszaro zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Karmazynowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Limonkowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Niebiesko zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Pomarańczowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Różowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Szaro zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Zielono zabarwiona gwiazdka pirotechniczna;Żółto zabarwiona gwiazdka pirotechniczna | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
|Składnik nadający [[fajerwerk]]om kształt eksplozji. | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Fajerwerk]]''' (''bez efektu'') | |||
|'''[[Proch]]''' <br> + <br> '''[[Papier]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Papier |C2= | |||
|A3= |B3= Proch |C3= | |||
|Output= Fajerwerk,3 | |||
}} | |||
|Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji. | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Fajerwerk]]''' (''z efektem'') | |||
|'''[[Gwiazdka pirotechniczna]]''' <br> + <br> '''[[Papier]]''' <br> + <br> '''[[Proch]]''' (''1-3'') | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= Gwiazdka pirotechniczna |C1= | |||
|A2= |B2= Papier |C2= | |||
|A3=|B3= Proch ; Proch ; Proch |C3= | |||
|Output= Fajerwerk,3 | |||
}} | |||
|Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. | |||
|} | |||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | |||
Wersja z 15:12, 1 lut 2021
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sztabka netherytu | Sztabka złota + Odłamek netherytu |
|
Używana do tworzenia narzędzi i zbroi | ||||||||||||
| Minerały | Blok węgla/ Blok żelaza/ Blok złota/ Blok diamentu/ Blok lazurytu/ Blok szmaragdu/ Blok netherytu |
|
Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||||||||||||
| Mączka kostna | Blok kości |
|
Odzyskiwanie mączki kostnej z bloku kości. | ||||||||||||
| Bryłka złota | Sztabka złota |
|
Używana do wytwarzania błyszczącego arbuza i złotej marchewki. | ||||||||||||
| Sztabka złota | Bryłka złota |
|
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, zegara i napędzanych torów. | ||||||||||||
| Bryłka żelaza | Sztabka żelaza |
|
Używana do wytwarzania sztabek żelaza. | ||||||||||||
| Sztabka żelaza | Bryłka żelaza |
|
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, kompasu i torów. | ||||||||||||
| Kula szlamu | Blok szlamu |
|
Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | ||||||||||||
| Kolorowa tarcza | Tarcza + Sztandar |
|
Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru. | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Używana do pionowego wspinania się. | ||||||||||||
| Papier | Trzcina |
|
Używany do stworzenia książek lub map. | ||||||||||||
| Książka | Papier + Skóra |
|
Używana do stworzenia biblioteczki. | ||||||||||||
| Książka z piórem | Książka + Pióro + Torbiel z atramentem |
|
Można w niej pisać. | ||||||||||||
| Oko Endera | Enderperła + Płomienny proszek |
|
Używane do odnalezienia twierdz i aktywowania portalu Endu. | ||||||||||||
| Skóra | Królicza skóra |
|
Sposób na zdobycie zwykłej skóry. | ||||||||||||
| Nasiona dyni | Dynia |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Nasiona arbuza | Kawałek arbuza |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Barwiona shulkerowa skrzynia | Fioletowa shulkerowa skrzynia + Barwnik |
|
Barwienie shulkerowej skrzyni. | ||||||||||||
| Gwiazdka pirotechniczna | Barwnik + Proch + Dodatkowy składnik |
|
Składnik nadający fajerwerkom kształt eksplozji. | ||||||||||||
| Fajerwerk (bez efektu) | Proch + Papier |
|
Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji. | ||||||||||||
| Fajerwerk (z efektem) | Gwiazdka pirotechniczna + Papier + Proch (1-3) |
|
Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. |