Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
zmieniono recepturę książki, dodano Skrzynię Kresu |
||
| Linia 87: | Linia 87: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Książka]]''' | |'''[[Książka]]''' | ||
|[[Papier]] | |[[Papier]] + [[Skóra]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= Papier |C1= | |A1= |B1= Papier |C1= | ||
|A2= |B2= Papier |C2= | |A2= |B2= Papier |C2= Skóra | ||
|A3= |B3= Papier |C3= | |A3= |B3= Papier |C3= | ||
|Output= Książka | |Output= Książka | ||
| Linia 267: | Linia 267: | ||
}} | }} | ||
| Używany do [[Zaklinanie|zaklinania]] [[Narzędzia|narzędzi]]. | | Używany do [[Zaklinanie|zaklinania]] [[Narzędzia|narzędzi]]. | ||
|- | |||
! [[Skrzynia Kresu]] | |||
| align="center"| [[Oko Kresu]] + [[Obsydian]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Obsydian |B1= Obsydian |C1= Obsydian | |||
|A2= Obsydian |B2= Oko Kresu |C2= Obsydian | |||
|A3= Obsydian |B3= Obsydian |C3= Obsydian | |||
|Output= Skrzynia Kresu |OA= | |||
}} | |||
| Skrzynia z właściwością teleportu przedmiotów. Jeśli gracz do jednej skrzyni włoży jakiś przedmiot to pojawi się on we wszystkich innych tego rodzaju skrzyniach. | |||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | ||
Wersja z 21:12, 13 sie 2012
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Minerały | Blok żelaza, blok złota, blok diamentu lub blok lazurytu. |
|
Odzyskiwanie sztabek lub diamentów z bloków. | ||||||||||||
| Sztabka złota | Samorodek złota |
|
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, zegara i napędzanych torów | ||||||||||||
| Obraz | Patyki + wełna |
|
Używane jako dekoracja. | ||||||||||||
| Znak | Deski + patyk |
|
Pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Używane do pionowego wspinania się. | ||||||||||||
| Szyba | Szkło |
|
Używana jako budulec. | ||||||||||||
| Kraty | Sztabka żelaza |
|
Używane jako budulec. Zachowują się podobnie jak płot, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | ||||||||||||
| Papier | Trzcina |
|
Używane do stworzenia książki lub mapy. | ||||||||||||
| Książka | Papier + Skóra |
|
Używane do stworzenia biblioteczki. | ||||||||||||
| Książka z piórem | Książka + Pióro + Atrament |
|
Używane do pisania książek. | ||||||||||||
| Płot | Patyki |
|
Używane jako bariera. Ma wysokość równą półtorej bloku dla gracza i mobów, lecz 1 blok dla innych bloków. | ||||||||||||
| Płot z netherowej cegły | Netherowa cegła |
|
Zachowuje się jak zwykły Płot. Występujący naturalnie w Netherze | ||||||||||||
| Furtka | Patyki + Deski |
|
Służy do przechodzenia przez płot. | ||||||||||||
| Łóżko | Wełna + Deski |
|
Używane do zmiany nocy na dzień, jeśli wszyscy gracze na serwerze są w łóżku. Można używać ich tylko w nocy. Można użyć dowolnego koloru wełny. | ||||||||||||
| Mapa | Papier + Kompas |
|
Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza. | ||||||||||||
| Oko Kresu | Perła Kresu + Płomienny proszek |
|
Używane do odnalezienia twierdz i naprawiania portalu Kresu. | ||||||||||||
| Kocioł | Sztabki żelaza |
|
Używane do zbierania większej ilości wody do szklanych butelek. | ||||||||||||
| Szklana butelka | Szkło |
|
Używana w alchemii. | ||||||||||||
| Statyw alchemiczny | Płomienna różdżka + Bruk |
|
Używany w alchemii. | ||||||||||||
| Płomienny proszek | Płomienna różdżka |
|
Może być użyty do wytworzenia oka Kresu oraz magmowego kremu. | ||||||||||||
| Magmowy krem | Slimeball + Płomienny proszek |
|
Używany do produkcji mikstur. | ||||||||||||
| Sfermentowane oko pająka | Oko pająka + Brązowy grzyb + Cukier |
|
Używane do produkcji mikstur. Wszystkie mikstury wytworzone z sfermentowanego oka pająka mają negatywne efekty. | ||||||||||||
| Błyszczący arbuz | Kawałek arbuza + Samorodek złota |
|
Używany w alchemii. | ||||||||||||
| Nasiona dyni | Dynia |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Nasiona arbuza | Kawałek arbuza |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Samorodek złota | Sztabka złota |
|
Używany do wytwarzania błyszczącego arbuza. | ||||||||||||
| Stół do zaklęć | Książka + Kryształ diamentu + Obsydian |
|
Używany do zaklinania narzędzi. | ||||||||||||
| Skrzynia Kresu | Oko Kresu + Obsydian |
|
Skrzynia z właściwością teleportu przedmiotów. Jeśli gracz do jednej skrzyni włoży jakiś przedmiot to pojawi się on we wszystkich innych tego rodzaju skrzyniach. |