Sztabka miedzi: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Mykytius (dyskusja | edycje)
dNie podano opisu zmian
Thn70 (dyskusja | edycje)
Głównie zmiany w historii
Linia 12: Linia 12:


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
Linia 17: Linia 18:
! Składniki
! Składniki
! Wejście → Wyjście
! Wejście → Wyjście
|-align="center"
|- align="center"
!'''[[Blok miedzi]]'''
!'''[[Blok miedzi]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 30: Linia 31:
Sztabkę miedzi można otrzymać przez przetopienie [[Surowa miedź|rudy miedzi]] lub [[Złoże miedzi|złoża miedzi]] w [[piec]]u albo [[piec hutniczy|piecu hutniczym]].
Sztabkę miedzi można otrzymać przez przetopienie [[Surowa miedź|rudy miedzi]] lub [[Złoże miedzi|złoża miedzi]] w [[piec]]u albo [[piec hutniczy|piecu hutniczym]].
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|- align="center"
!Składniki
! Składniki
!Wejście → Wyjście
! Wejście → Wyjście
|-
|-
|'''[[Surowa miedź|Ruda miedzi]]'''
|'''[[Surowa miedź|Ruda miedzi]]'''
Linia 42: Linia 43:
|'''[[Złoże miedzi]]''' lub<br>'''[[Złoże miedzi|łupkowe złoże miedzi]]'''
|'''[[Złoże miedzi]]''' lub<br>'''[[Złoże miedzi|łupkowe złoże miedzi]]'''
|{{Grid/Furnace
|{{Grid/Furnace
|Input= Ruda miedzi; Łupkowa ruda miedzi
|Input= Złoże miedzi; Łupkowe złoże miedzi
|Output= Sztabka miedzi
|Output= Sztabka miedzi
|Fuel= Węgiel; Węgiel drzewny; Dębowe deski; Drewno dębu; Sadzonka,2; Patyk,2; Bambus,4; Wiadro z lawą; Blok suszonych wodorostów }}
|Fuel= Węgiel; Węgiel drzewny; Dębowe deski; Drewno dębu; Sadzonka,2; Patyk,2; Bambus,4; Wiadro z lawą; Blok suszonych wodorostów }}
Linia 48: Linia 49:


=== Łup ===
=== Łup ===
W [[Java Edition]] [[utopiec]] ma 5% ({{frac|1|20}}) szans na upuszczenie sztabki miedzi, 6% ({{frac|3|50}}) z ''Fortuną I'', 7% ({{frac|7|100}}) z ''Fortuną II'', 8% ({{frac|2|25}}) z ''Fortuną III''.
[[Utopiec]] ma 11% ({{frac|11|100}}) szans na upuszczenie sztabki miedzi, jeśli zabity przez [[Gracz|gracza]] lub oswojonego [[Wilk|wilka]], 13% ({{frac|13|100}}) z ''Grabieżą I'', 15% ({{frac|3|20}}) z ''Grabieżą II'', 17% ({{frac|17|100}}) z ''Grabieżą III''.


W [[Bedrock Edition]] [[utopiec]] ma 11% ({{frac|11|100}}) szans na upuszczenie sztabki miedzi, 13% ({{frac|13|100}}) z ''Fortuną I'', 15% ({{frac|3|20}}) z ''Fortuną II'', 17% ({{frac|17|100}}) z ''Fortuną III''.
== Zastosowanie ==


== Zastosowanie ==
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
Linia 59: Linia 59:
! Składniki
! Składniki
! Wejście → Wyjście
! Wejście → Wyjście
|-align="center"
|- align="center"
| '''[[Blok miedzi]]'''
| '''[[Blok miedzi]]'''
|[[Sztabka miedzi|Sztabki miedzi]]
|'''Sztabki miedzi'''
|<br />{{Grid/Crafting Table
|<br />{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka miedzi |B1= Sztabka miedzi |C1= Sztabka miedzi
|A1= Sztabka miedzi |B1= Sztabka miedzi |C1= Sztabka miedzi
Linia 68: Linia 68:
|Output= Blok miedzi, 1
|Output= Blok miedzi, 1
}}
}}
|-align="center"
|- align="center"
| '''[[Piorunochron]]'''
| '''[[Piorunochron]]'''
|[[Sztabka miedzi|Sztabki miedzi]]
|'''Sztabki miedzi'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Sztabka miedzi
|B1= Sztabka miedzi
Linia 77: Linia 77:
|Output= Piorunochron, 1
|Output= Piorunochron, 1
}}
}}
|-align="center"
|- align="center"
| '''[[Luneta]]'''
| '''[[Luneta]]'''
|[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>[[Sztabka miedzi|sztabki miedzi]]
|[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>'''Sztabki miedzi'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Odłamek ametystu
|B1= Odłamek ametystu
Linia 85: Linia 85:
|B3= Sztabka miedzi
|B3= Sztabka miedzi
|Output= Luneta, 1
|Output= Luneta, 1
}}
|- align="center"
| '''[[Pędzel]]'''
|[[Pióro]]<br>+<br>'''Sztabki miedzi'''<br>+<br>[[Patyk]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Pióro
|B2= Sztabka miedzi
|B3= Patyk
|Output= Pędzel, 1
}}
}}
|}
|}


== Wartości danych ==
== Wartości danych ==
=== ID ===
=== ID ===
''[[Java Edition]]:''
''[[Java Edition]]:''
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
! Nazwa !! ID słowne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
! Nazwa !! ID słowne !! Forma !! Klucz tłumaczenia
|-
|-
| {{ItemSprite|sztabka-miedzi}} Sztabka miedzi || {{code|copper_ingot}} || Przedmiot || {{code|item.minecraft.copper_ingot}}
| {{ItemSprite|sztabka-miedzi}} Sztabka miedzi || {{code|copper_ingot}} || Przedmiot || {{code|item.minecraft.copper_ingot}}
Linia 101: Linia 111:
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
! Nazwa !! ID słowne !! Numeryczne ID !! Forma !! Klucz tłumaczeń
! Nazwa !! ID słowne !! Numeryczne ID !! Forma !! Klucz tłumaczenia
|-
|-
| {{ItemSprite|sztabka-miedzi}} Sztabka miedzi || {{code|copper_ingot}} || {{code|?}} || Przedmiot || {{code|item.copper_ingot.name}}
| {{ItemSprite|sztabka-miedzi}} Sztabka miedzi || {{code|copper_ingot}} || {{code|504}} || Przedmiot || {{code|item.copper_ingot.name}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.17|snap=20w45a|[[Plik:Sztabka miedzi w 20w45a.png|32px]] Dodano sztabki miedzi.}}
{{Historia||1.17|snap=20w45a|[[Plik:Sztabka miedzi w 20w45a.png|32px]] Dodano sztabkę miedzi.}}
{{Historia|||snap=20w46a|[[Plik:Sztabka miedzi.png|32px]] Zmieniono teksturę sztabek miedzi.|Receptura wytwarzania bloku miedzi wymaga teraz tylko 4 sztabek miedzi. Analogicznie receptura powrotna.}}
{{Historia|||snap=20w46a|[[Plik:Sztabka miedzi.png|32px]] Zmieniono teksturę sztabki miedzi.|Receptura wytwarzania bloku miedzi wymaga teraz tylko 4 sztabek miedzi. Analogicznie receptura powrotna.}}
{{Historia|||snap=21w05a|Utopce teraz mogą upuścić sztabkę miedzi z takim samym prawdopodobieństwem, z jakim poprzednio mogły upuścić sztabkę złota.}}
{{Historia|||snap=21w05a|Utopce teraz mogą upuścić sztabkę miedzi z takim samym prawdopodobieństwem, z jakim poprzednio mogły upuścić sztabkę złota.}}
{{Historia|||snap=21w17a|Ilość sztabek miedzi potrzebnych do stworzenia bloku została z powrotem zmieniona na 9.}}
{{Historia|||snap=21w17a|Liczba sztabek miedzi potrzebnych do stworzenia bloku została z powrotem zmieniona na 9.}}
{{Historia||1.17.1|snap=1.17.1-pre1|Zwiększono szansę na pośmiertne upuszczenie sztabki miedzi przez utopca z 5% do 11% oraz prawdopodobieństwo na łup związane z każdym poziomem zaklęcia ''Grabież'', by dopasować się do edycji Bedrock.}}
{{Historia||1.19.4|snap=23w04a|Sztabki miedzi barwią zdobienia na zbroję na rudo.}}
{{Historia|||snap=1.19.4-pre1|Za pomocą sztabki miedzi można wytworzyć [[pędzel]].}}


{{Historia|bedrock}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.16.210|snap=beta 1.16.210.57|[[Plik:Sztabka miedzi.png|32px]] Dodano sztabki miedzi. Są dostępne tylko w ramach rozgrywki eksperymentalnej.}}
{{Historia||1.16.210|snap=beta 1.16.210.57|[[Plik:Sztabka miedzi.png|32px]] Dodano sztabkę miedzi. Jest dostępna tylko w ramach rozgrywki eksperymentalnej.}}
{{Historia|||snap=wydanie|Sztabki miedzi stały się niedostępne w pełnym wydaniu.}}
{{Historia|||snap=wydanie|Sztabka miedzi stała się niedostępna w pełnym wydaniu.}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.17.0.50|Sztabki miedzi mogą być użyte do wytworzenia [[luneta|lunety]].}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.17.0.50|Sztabki miedzi mogą być użyte do wytworzenia [[luneta|lunety]].}}
{{Historia|||snap=beta 1.17.0.52|Sztabki miedzi są dostępne bez konieczności włączania rozgrywki eksperymentalnej.}}
{{Historia|||snap=beta 1.17.0.52|Sztabka miedzi jest dostępna bez konieczności włączania rozgrywki eksperymentalnej.}}
{{Historia|||snap=beta 1.17.0.54|Ilość potrzebnych sztabek miedzi do wytworzenia bloku została zmieniona na 9.}}
{{Historia|||snap=beta 1.17.0.54|Liczba potrzebnych sztabek miedzi do wytworzenia bloku została zmieniona na 9.}}
{{Historia||1.19.80|snap=beta 1.19.80.20|Za pomocą sztabki miedzi można zrobić [[pędzel]].}}
{{Historia|||snap=beta 1.19.80.21|Sztabki miedzi barwią zdobienia na zbroję na rudo.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}



Wersja z 13:19, 19 wrz 2023

Sztabka miedzi

Typ

Materiał

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Sztabka miedzi jest metalową sztabką, którą otrzymuje się poprzez przetopienie rudy miedzi.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Blok miedzi




9






Przetapianie

Sztabkę miedzi można otrzymać przez przetopienie rudy miedzi lub złoża miedzi w piecu albo piecu hutniczym.

Składniki Wejście → Wyjście
Ruda miedzi
Surowa miedź



Drewno dębu2
2
2
2
4Wiadro z lawą
Złoże miedzi lub
łupkowe złoże miedzi






Drewno dębu2
2
2
2
4Wiadro z lawą

Łup

Utopiec ma 11% (11100) szans na upuszczenie sztabki miedzi, jeśli zabity przez gracza lub oswojonego wilka, 13% (13100) z Grabieżą I, 15% (320) z Grabieżą II, 17% (17100) z Grabieżą III.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście
Blok miedzi Sztabki miedzi










Piorunochron Sztabki miedzi










Luneta Odłamek ametystu
+
Sztabki miedzi










Pędzel Pióro
+
Sztabki miedzi
+
Patyk










Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Forma Klucz tłumaczenia
ItemCSS.png/707 Sztabka miedzi copper_ingot Przedmiot item.minecraft.copper_ingot

Bedrock Edition:

Nazwa ID słowne Numeryczne ID Forma Klucz tłumaczenia
ItemCSS.png/707 Sztabka miedzi copper_ingot 504 Przedmiot item.copper_ingot.name

Historia

Pełna wersja
1.1720w45a Dodano sztabkę miedzi.
20w46a Zmieniono teksturę sztabki miedzi.
Receptura wytwarzania bloku miedzi wymaga teraz tylko 4 sztabek miedzi. Analogicznie receptura powrotna.
21w05aUtopce teraz mogą upuścić sztabkę miedzi z takim samym prawdopodobieństwem, z jakim poprzednio mogły upuścić sztabkę złota.
21w17aLiczba sztabek miedzi potrzebnych do stworzenia bloku została z powrotem zmieniona na 9.
1.17.11.17.1-pre1Zwiększono szansę na pośmiertne upuszczenie sztabki miedzi przez utopca z 5% do 11% oraz prawdopodobieństwo na łup związane z każdym poziomem zaklęcia Grabież, by dopasować się do edycji Bedrock.
1.19.423w04aSztabki miedzi barwią zdobienia na zbroję na rudo.
1.19.4-pre1Za pomocą sztabki miedzi można wytworzyć pędzel.
Bedrock Edition
1.16.210beta 1.16.210.57 Dodano sztabkę miedzi. Jest dostępna tylko w ramach rozgrywki eksperymentalnej.
wydanieSztabka miedzi stała się niedostępna w pełnym wydaniu.
1.17.0beta 1.17.0.50Sztabki miedzi mogą być użyte do wytworzenia lunety.
beta 1.17.0.52Sztabka miedzi jest dostępna bez konieczności włączania rozgrywki eksperymentalnej.
beta 1.17.0.54Liczba potrzebnych sztabek miedzi do wytworzenia bloku została zmieniona na 9.
1.19.80beta 1.19.80.20Za pomocą sztabki miedzi można zrobić pędzel.
beta 1.19.80.21Sztabki miedzi barwią zdobienia na zbroję na rudo.