Planowane wersje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Ujednolicenie z angielksą wiki
Linia 11: Linia 11:
|-
|-
! colspan="3" style="height: 2em" | Główne aktualizacje
! colspan="3" style="height: 2em" | Główne aktualizacje
|-
| style="text-align: center" | 1.6
|
* Nowe [[moby]]
| style="text-align: center;" |?
|-
|-
| style="text-align: center" | 1.5
| style="text-align: center" | 1.5
Linia 22: Linia 17:
{{main|Redstone Update}}
{{main|Redstone Update}}
| style="text-align: center;" |13 marca 2013
| style="text-align: center;" |13 marca 2013
|-
| style="text-align: center" | 1.6
|
* Nowe [[moby]].
* Brak wsparcia dla Java 5 i dla PowerPC.
| style="text-align: center;" |Jeszcze nie ustalona
|-
|-
! colspan="3" style="height: 2em" | Inne
! colspan="3" style="height: 2em" | Inne
|-
| style="text-align: center;" | API dla modyfikacji
|
{{main|API dla modyfikacji}}
| style="text-align: center;" | Jeszcze nie ustalona
|-
|-
| style="text-align: center;" | Uaktualnienie systemu kont
| style="text-align: center;" | Uaktualnienie systemu kont
|  
|  
* Nie jest to aktualizacja do gry (nie modyfikuje samej gry i będą wprowadzone niezależnie od wersji klienta na którym gramy).
* Nie jest to aktualizacja do gry (nie modyfikuje samej gry i będą wprowadzone niezależnie od wersji klienta na którym gramy).
* Możliwość zmiany nazwy użytkownika oraz adresu e-mail, który został podany podczas tworzenia konta
* Możliwość zmiany nazwy użytkownika oraz adresu e-mail, który został podany podczas tworzenia konta.
** Globalne konta Mojang są już dostępne i mogą być połączone poprzez konta [http://www.scrollswiki.net/Scrolls_Wiki Scrolls] i [http://www.cobaltwiki.com/Cobalt_Wiki Cobalt].
** Globalne konta Mojang są już dostępne i mogą być połączone poprzez konta [http://www.scrollswiki.net/Scrolls_Wiki Scrolls] i [http://www.cobaltwiki.com/Cobalt_Wiki Cobalt].
*** Po dokonaniu synchronizacji logowanie do Minecraft'a  następuje przy użyciu adresu e-mail zamiast nazwy użytkownika
*** Po dokonaniu synchronizacji logowanie do Minecraft'a  następuje przy użyciu adresu e-mail zamiast nazwy użytkownika.
** Nazwa użytkownika w grze będzie możliwa do zmiany, ale wszytkie nazwy graczy z kontem Premium muszą być unikatowe (bez znaczenia jest czy jest to konto w Minecraftcie czy na stronie Mojangu).
** Nazwa użytkownika w grze będzie możliwa do zmiany, ale wszytkie nazwy graczy z kontem Premium muszą być unikatowe (bez znaczenia jest czy jest to konto w Minecraftcie czy na stronie Mojangu).
** Aktualnie prace nad tą aktualizacją prowadzone są przez Tobiasa Möllstama.
** Aktualnie prace nad tą aktualizacją prowadzone są przez Tobiasa Möllstama.

Wersja z 10:01, 13 mar 2013


.

Ta strona jest o nadchodzących nowościach, które zostaną dodane w przyszłych wersjach gry.

Najbliższa przyszłość

Wersja Zmiany Planowana data wydania
Główne aktualizacje
1.5

"Redstone Update"

 Osobny artykuł: Redstone Update.
13 marca 2013
1.6
  • Nowe moby.
  • Brak wsparcia dla Java 5 i dla PowerPC.
Jeszcze nie ustalona
Inne
API dla modyfikacji
 Osobny artykuł: API dla modyfikacji.
Jeszcze nie ustalona
Uaktualnienie systemu kont
  • Nie jest to aktualizacja do gry (nie modyfikuje samej gry i będą wprowadzone niezależnie od wersji klienta na którym gramy).
  • Możliwość zmiany nazwy użytkownika oraz adresu e-mail, który został podany podczas tworzenia konta.
    • Globalne konta Mojang są już dostępne i mogą być połączone poprzez konta Scrolls i Cobalt.
      • Po dokonaniu synchronizacji logowanie do Minecraft'a następuje przy użyciu adresu e-mail zamiast nazwy użytkownika.
    • Nazwa użytkownika w grze będzie możliwa do zmiany, ale wszytkie nazwy graczy z kontem Premium muszą być unikatowe (bez znaczenia jest czy jest to konto w Minecraftcie czy na stronie Mojangu).
    • Aktualnie prace nad tą aktualizacją prowadzone są przez Tobiasa Möllstama.
    • Nie wiadomo jak zmiana nazwy użytkownika w grze wpłynie na zapisy na czarnej i na białej liście.
Jeszcze nie ustalona

Nowości, bloki i przedmioty

Przypisy

Funkcja Opis
Przejmij Flagę Ogłoszone na Blogu Notcha [1].
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane[2].
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie[3].
Sneak Peek Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dzwięków i odgłosów stworzonych przez C418. Odgłosami tymi miałby by być np. odgłosy jaskiń czy dźwięki wodospadu. W wersji 1.4 zostało to częściowo dodane, z dodatkiem wody i lawy.[4]
Więcej mikstur Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.[5]
Podniebny Wymiar Notch dodając Kres rozmyślał o Podniebnym Wymiarze.
Portale na serwerach Na Get Satisfaction, Mojang rozważał sugestię graczy o portalach na serwerach.[6]
Używanie dwóch rąk Jeb zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.[7][8]
Ukierunkowane aktualizacje Nadchodzące aktualizacje w głównej mierze bardziej skoncentrowane na określonej tematyce. Póki co jest możliwość aktualizacji poświęconej: nowym mobom (być może 1.6), oraz aktualizacji poświęconej nowym biomom. (np. redstone update).
Tęczowo krystaliczne jaskinie Sugestia gracza o tęczowo krystalicznych jaskiniach została oznaczona przez Mojang na liście planowanych funkcji.
Własne obrazy Notch powiedział że w przyszłej aktualizacji będzie można tworzyć własne obrazy.
Nowa zawartość oceanów Jeb i Dinnerbone chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą.
Nowe moby Jak stwierdził Jeb w 1.6 mają się pojawić nowe moby.