Pochodnia: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
Skmedix686 (dyskusja | edycje) |
||
| Linia 46: | Linia 46: | ||
|[[Bruk z mchem]] || Tak | |[[Bruk z mchem]] || Tak | ||
|- | |- | ||
|[[Schody|Schody z bruku]] || | |[[Schody|Schody z bruku]] || Nie | ||
|- | |- | ||
|[[Kamienna płyta|Podwójna kamienna płyta]] || Tak | |[[Kamienna płyta|Podwójna kamienna płyta]] || Tak | ||
| Linia 80: | Linia 80: | ||
|[[Czerwony kamień (ruda)|Ruda czerwonego kamienia]] || Tak | |[[Czerwony kamień (ruda)|Ruda czerwonego kamienia]] || Tak | ||
|- | |- | ||
|[[Schody|Drewniane schody]] || | |[[Schody|Drewniane schody]] || Nie | ||
|- | |- | ||
|[[Drewno]] || Tak | |[[Drewno]] || Tak | ||
|- | |- | ||
|[[Skrzynia]] || | |[[Skrzynia]] || Nie | ||
|- | |- | ||
|[[Stół warsztatowy]] || Tak | |[[Stół warsztatowy]] || Tak | ||
| Linia 136: | Linia 136: | ||
|[[Glowstone]] || Tak | |[[Glowstone]] || Tak | ||
|- | |- | ||
|[[Liście]] || | |[[Liście]] || Nie | ||
|- | |- | ||
|[[Śnieg (blok)|Blok ze śniegu]] || Tak | |[[Śnieg (blok)|Blok ze śniegu]] || Tak | ||
| Linia 154: | Linia 154: | ||
|[[Grzyby]] || Nie | |[[Grzyby]] || Nie | ||
|- | |- | ||
|[[Portal]] || | |[[Portal]] || Nie | ||
|- | |- | ||
|[[Czerwony kamień (przewód)|Przewód]] || Nie | |[[Czerwony kamień (przewód)|Przewód]] || Nie | ||
| Linia 164: | Linia 164: | ||
|[[Sadzonka]] || Nie | |[[Sadzonka]] || Nie | ||
|- | |- | ||
|[[TNT]] || | |[[TNT]] || Nie | ||
|- | |- | ||
|[[Tłok]] || Nie | |||
|- | |||
|[[Tłok|Lepki Tłok]] || Nie | |||
|} | |} | ||
Wersja z 17:25, 25 sie 2011
Pochodnia
| Typ |
Niejednolity |
| Fizyka |
? |
| Przezroczystość |
Tak |
| Emisja światła |
Tak, 14 |
| Odporność na eksplozje |
0 |
| Palność |
? |
| Rzadkość |
Pospolita |
| Narzędzie |
Żadne |
| Odnawialne |
? |
| Możliwość grupowania |
Tak (64) |
Pochodnia (ang. Torch) służy do sztucznego oświetlenia świata Minecrafta. Można ją umieścić na górze i po bokach klocka, ale nie na każdym klocku można ją postawić.
Wytwarzana jest poprzez połączenie węgla i patyków.
Właściwości

Nie można ustawić innego klocka w miejscu pochodni. Jeżeli nietrwałe materiały takie jak piasek upadną na pochodnię, to ulegnie on zniszczeniu. Gdy usuniemy klocek na którym jest zamontowana, to pochodnia spadnie. Gracz może swobodnie przechodzić przez pochodnie. Mogą one topić śnieg i lód. Są bardzo przydatne przy eksploracji jaskiń oraz zabezpieczeniem się przed mobami.
Bloki zdatne do postawienia pochodni
| Blok | Zdatny? |
|---|---|
| Skała macierzysta | Tak |
| Obsydian | Tak |
| Woda | Nie |
| Cegły | Tak |
| Bruk | Tak |
| Blok z diamentu | Tak |
| Blok ze złota | Tak |
| Blok z żelaza | Tak |
| Szafa grająca | Tak |
| Bruk z mchem | Tak |
| Schody z bruku | Nie |
| Podwójna kamienna płyta | Tak |
| Kamienna płyta | Nie |
| Kamień | Tak |
| Żelazne drzwi | Tak |
| Mob Spawner | Tak |
| Piec | Tak |
| Ruda węgla | Tak |
| Ruda diamentu | Tak |
| Drewniane drzwi | Tak |
| Płot | Tak |
| Ruda złota | Tak |
| Pochodnia | Nie |
| Blok | Zdatny? |
|---|---|
| Ruda żelaza | Tak |
| Ruda czerwonego kamienia | Tak |
| Drewniane schody | Nie |
| Drewno | Tak |
| Skrzynia | Nie |
| Stół warsztatowy | Tak |
| Biblioteczka | Tak |
| Jack-O-Lantern | Tak |
| Dynia | Tak |
| Znak | Nie |
| Wełna | Tak |
| Tory | Nie |
| Glina | Tak |
| Ziemia | Tak |
| Trawa | Tak |
| Żwir | Tak |
| Gąbka | Tak |
| Lód | Nie |
| Dźwignia | Nie |
| Płyta naciskowa | Nie |
| Blok | Zdatny? |
|---|---|
| Piasek | Tak |
| Piasek dusz | Tak |
| Przycisk | Nie |
| Kaktus | Tak |
| Drabina | Nie |
| Netherrack | Tak |
| Szkło | Nie |
| Glowstone | Tak |
| Liście | Nie |
| Blok ze śniegu | Tak |
| Śnieg | Nie |
| Nasiona | Nie |
| Róża | Nie |
| Żółty kwiat | Nie |
| Ogień | Nie |
| Lawa | Nie |
| Grzyby | Nie |
| Portal | Nie |
| Przewód | Nie |
| Pochodnia z czerwonego kamienia | Nie |
| Trzcina cukrowa | Nie |
| Sadzonka | Nie |
| TNT | Nie |
| Tłok | Nie |
| Lepki Tłok | Nie |
Otrzymywanie
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis |
|---|---|---|---|
| Pochodnia | Węgiel + Patyk | Plik:CraftingPochodnie.png | Pochodnie emitują światło. Mogą także topić śnieg i lód. |
Ciekawostki
- Gdy klawisz "F" odpowiedzialny za mgłę w grze będzie notorycznie naciskany, na ekranie przez chwilę będzie widoczny jedynie ogień. Tym sposobem możesz wydostać się z jaskini i znaleźć mob spawner'y.
- Gdy patrząc się na pochodnie pójdzie się spać ogień będzie skierowany w stronę gracze kiedy stał.