Menu główne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Anulowanie wersji 109159 autora 5.170.193.211 (dyskusja), wandalizm |
Szczegółowy opis menu głównego w Console Edition, własny screenshot. |
||
| Linia 57: | Linia 57: | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" | [[Plik:Przycisk_zmiany_skina_w_pocket_edition.PNG|32px|link=Skórki]] | | style="font-size: large; text-align: center;" | [[Plik:Przycisk_zmiany_skina_w_pocket_edition.PNG|32px|link=Skórki]] | ||
| Pozwala zmienić skórkę gracza. | | Pozwala zmienić skórkę gracza. | ||
|} | |||
== Wersja konsolowa == | |||
[[Plik:TU1menu.png|mały|599x599px|Menu główne w Xbox360 Edition (Wersja TU1).]] | |||
[[Console Edition|Wersja konsolowa]] używa takich samych tekstur przycisków i czcionki, jak Java Edition, ale ma inny układ przycisków. Tło przedstawia samouczek gry (zmienia się wraz z aktualizacjami). | |||
{| class="wikitable" | |||
!Przycisk | |||
!Funkcja | |||
|- | |||
|Play Game | |||
|Wybór Świata | |||
|- | |||
|Mini Games | |||
|Możliwość gry w specjale minigry lokalnie lub przez multiplayer. | |||
|- | |||
|Leaderboards | |||
|Podgląd statystyk gracza i możliwość porównania ich ze znajomymi. | |||
|- | |||
|Achievements (brak na PlayStation) | |||
|Możliwość zobaczenia osiągnięć gracza. | |||
|- | |||
|Help & Options | |||
|Pomoc i możliwość ustawienia skórki i opcji gry. | |||
|- | |||
|Unlock Full Game (Demo) | |||
|Możliwość zakupu pełnej wersji gry. | |||
|- | |||
|Minecraft Store (Pełna Wersja) | |||
|Możliwość zakupu dodatków. | |||
|- | |||
|Exit Game (brak na PlayStation) | |||
|Powrót do biblioteki gier. | |||
|} | |} | ||
Wersja z 08:02, 17 cze 2018

Menu główne (ang. Menu screen) – GUI wyświetlane zaraz po załadowaniu gry.
Komputer
W menu głównym gracz ma do wyboru 6 opcji:
| Opcja | Opis |
|---|---|
| Gracz może wybrać świat, lub utworzyć nowy. | |
| Gracz może połączyć się z serwerem multiplayer. | |
| Otwiera menu Minecraft Realms. | |
| Pozwala wybrać język gry. | |
| Gracz może modyfikować ustawienia gry. | |
| Zamyka grę. |
Pocket Edition

Pocket Edition posiada inaczej wyglądające menu główne niż to, znane z wersji komputerowej. Gracz do wyboru ma 8 opcji:
| Opcja | Opis |
|---|---|
| Play | Gracz może wybrać świat, lub utworzyć nowy. |
| Achievements | Gracz może zobaczyć, jakie dotychczas zdobył osiągnięcia. |
| Options | Gracz może modyfikować ustawienia gry. |
| Store | Gracz może kupować paczki tekstur, nowe skórki itp. |
| Sign in | Pozwala graczowi zalogować się do usługi Xbox Live. |
| Pozwala wybrać język gry. | |
| Pozwala zmienić skórkę gracza. |
Wersja konsolowa
Wersja konsolowa używa takich samych tekstur przycisków i czcionki, jak Java Edition, ale ma inny układ przycisków. Tło przedstawia samouczek gry (zmienia się wraz z aktualizacjami).
| Przycisk | Funkcja |
|---|---|
| Play Game | Wybór Świata |
| Mini Games | Możliwość gry w specjale minigry lokalnie lub przez multiplayer. |
| Leaderboards | Podgląd statystyk gracza i możliwość porównania ich ze znajomymi. |
| Achievements (brak na PlayStation) | Możliwość zobaczenia osiągnięć gracza. |
| Help & Options | Pomoc i możliwość ustawienia skórki i opcji gry. |
| Unlock Full Game (Demo) | Możliwość zakupu pełnej wersji gry. |
| Minecraft Store (Pełna Wersja) | Możliwość zakupu dodatków. |
| Exit Game (brak na PlayStation) | Powrót do biblioteki gier. |
Historia
Komputer
| Zdjęcie | Okres obowiązywania | Zmiany |
|---|---|---|
| Indev (31 stycznia 2010) - Alpha 1.0.0 | ||
| Alpha 1.0.0 - Alpha 1.2.2 | Animowane logo | |
| Alpha 1.2.2 - Beta 1.4 | Przycisk Play Tutorial Level zastąpiony przez Mods and Texture Packs | |
| Beta 1.4 - Beta 1.8-pre1 | Nowe logo | |
| Beta 1.8-pre1 - 1.1 | Animowane tło | |
| 1.1 - 1.5 | Przycisk zmiany języka | |
| 2.0 | Menu w primaaprilisowej wersji 2.0, widoczny duży, różowy napis "APRIL FOOLS!" | |
| 1.5 - 1.7.10 | Przycisk Texture packs przeniesiony do opcji | |
| 1.8 - 1.12.1 | Nowy przycisk- Minecraft Realms | |
| 1.12.2 - do dziś | Nowe logo z widniejącym napisem "Java Edition" |
Pocket Edition
| Zdjęcie | Okres obowiązywania | Zmiany |
|---|---|---|
| 0.1.0 - 0.7.0 | ||
| 0.7.0 - 0.7.2 | Animowane tło | |
| 0.7.2 - 0.13.1 | Nowe animowane tło | |
| 0.13.1 - 0.15.0 | Nowe przyciski | |
| 0.15.0 - do dziś | Nowe przyciski, skin gracza widoczny w menu |