Handel: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
TabelaHandu |
→Rolnik: Aktualizacja |
||
| Linia 26: | Linia 26: | ||
|- | |- | ||
| {{ItemLink | Pieczony kurczak}} | | {{ItemLink | Pieczony kurczak}} | ||
| Align = "center" | 8 | | Align = "center" | 8-7 | ||
| Align = "center" | 1 | | Align = "center" | 1 | ||
|- | |- | ||
| {{ItemLink | Ciastko}} | | {{ItemLink | Ciastko}} | ||
| Align = "center" | 10 | | Align = "center" | 10-8 | ||
| Align = "center" | 1 | | Align = "center" | 1 | ||
|- | |- | ||
| Linia 38: | Linia 38: | ||
|- | |- | ||
| {{ItemLink | Kawałek arbuza}} | | {{ItemLink | Kawałek arbuza}} | ||
| Align = "center" | 8 | | Align = "center" | 8-5 | ||
| Align = "center" | 1 | | Align = "center" | 1 | ||
|- | |- | ||
| Linia 44: | Linia 44: | ||
| Align = "center" | 1 | | Align = "center" | 1 | ||
| Align = "center" | 3 | | Align = "center" | 3 | ||
|- | |||
| {{ItemLink | Krzemień}} | |||
| Align = "center" | 2-5 | |||
| Align = "center" | 1 [[szmaragd]] i 10 [[żwir]]u | |||
|} | |} | ||
| Linia 61: | Linia 65: | ||
| {{BlockLink | Wełna}} | | {{BlockLink | Wełna}} | ||
| Align = "center" | 14-21 | | Align = "center" | 14-21 | ||
| Align = "center" | 1 | |||
|- | |||
| {{BlockLink | Usmażona ryba}} | |||
| Align = "center" | 9-12 | |||
| Align = "center" | 1 | | Align = "center" | 1 | ||
|} | |} | ||
Wersja z 15:48, 29 paź 2012
| Artykuł Handel jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|

Handel z wieśniakami to możliwość dodana do gry w wersji 12w21a. Walutą handlu jest szmaragd.
Aby zacząć handel, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na mieszkańca. Pojawi nam się okno pokazujące co należy mu dać aby wieśniak dał coś innego z zamian. W ten sposób można wymieniać szmaragdy na różne przedmioty lub odwrotnie. Każdy z mieszkańców, w zależności od profesji oferuje inne przedmioty.
Dostępne oferty
Podana jest tabela z 55 zaobserwowanymi możliwościami handlu.
Uwaga: tabela zawiera informacje wynikłe z obserwacji w grze i zawarte w niej dane mogą się zmienić
Rolnik
| Sprzedaż | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Czerwone jabłko | 8/5 | 1 |
| Chleb | 3-4 | 1 |
| Pieczony kurczak | 8-7 | 1 |
| Ciastko | 10-8 | 1 |
| Krzesiwo | 1 | 3 |
| Kawałek arbuza | 8-5 | 1 |
| Nożyce | 1 | 3 |
| Krzemień | 2-5 | 1 szmaragd i 10 żwiru |
| Kupno | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Surowy kurczak | 14-19 | 1 |
| Zboże | 18-21 | 1 |
| Wełna | 14-21 | 1 |
| Usmażona ryba | 9-12 | 1 |
Bibliotekarz
| Sprzedaż | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Biblioteczka | 1 | 3 |
| Kompas | 1 | 11/10 |
| Szkło | 5/4 | 1 |
| Kupno | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Książka | 14/12 | 1 |
| Papier | 22-29 | 1 |
| Sztabka złota | 9/8 | 1 |
Kapłan
| Sprzedaż | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Zaklęta butelka | 4/2 | 1 |
| Jasnogłaz | 3/2 | 1 |
| Pył czerwonego kamienia | 4/2 | 1 |
| Kupno | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Oko Kresu | 2 | 1 |
| Zgniłe mięso | 36-63 | 1 |
| Sztabka złota | 9/8 | 1 |
Kowal
| Sprzedaż | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Diamentowy hełm | 1 | 7 |
| Diamentowy napierśnik | 1 | 16-18 |
| Diamentowe nogawice | 1 | 12/11 |
| Diamentowe buty | 1 | 7 |
| Żelazny hełm | 1 | 5/4 |
| Żelazny napierśnik | 1 | 13/10 |
| Żelazne nogawice | 1 | 9/8 |
| Żelazne buty | 1 | 5/4 |
| Hełm kolczy | 1 | 5 |
| Napierśnik kolczy | 1 | 11 |
| Nogawice kolcze | 1 | 9 |
| Buty kolcze | 1 | 3-5 |
| Diamentowy kilof | 1 | 11/10 |
| Diamentowa motyka | 1 | 7 |
| Diamentowy miecz | 1 | 13/12 |
| Diamentowa łopata | 1 | 7 |
| Diamentowy topór | 1 | 11/9 |
| Żelazny kilof | 1 | 8/7 |
| Żelazna motyka | 1 | 5/4 |
| Żelazny miecz | 1 | 10/7 |
| Żelazna łopata | 1 | 5/4 |
| Żelazny topór | 1 | 7/6 |
| Kupno | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Diament | 3-5 | 1 |
| Sztabka żelaza | 9/8 | 1 |
| Węgiel | 16-23 | 1 |
| Sztabka złota | 9/8 | 1 |
Rzeźnik
| Sprzedaż | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Skórzana czapka | 1 | 3/2 |
| Skórzana tunika | 1 | 4 |
| Skórzane spodnie | 1 | 3/2 |
| Skórzane buty | 1 | 3/2 |
| Pieczony befsztyk | 7/6 | 1 |
| Pieczony schab | 7/6 | 1 |
| Siodło | 1 | 7/6 |
| Kupno | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Surowy befsztyk | 14-17 | 1 |
| Surowy schab | 14-17 | 1 |
| Węgiel | 16-23 | 1 |
| Sztabka złota | 9/8 | 1 |
Mieszkaniec w zielonych ubranaich
Ten mieszkaniec wioski nie pojawia się naturalnie ani z jajek spawnujących. Może się zespawnować tylko przy użyciu komend lub modów. W snapshocie 12w26a można to zrobić z monster spawnera używając innych programów.
| Sprzedaż | Ilość | Cena w Szmaragdach |
|---|---|---|
| Sztabka złota | 9/8 | 1 |
Galeria
-
W wersji 12w22a zmieniono wygląd transakcji handlowej z wieśniakiem.
-
W handlu z wieśniakami używamy szmaragdów jako waluty.

