Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Nie podano opisu zmian
złota marchewka i ramka
Linia 5: Linia 5:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
!width="390"|Opis
!width="390"|Opis
|- align="center"
|- align="center"
|'''Minerały'''
|'''Minerały'''
Linia 16: Linia 17:
}}
}}
|Odzyskiwanie sztabek lub diamentów z bloków.
|Odzyskiwanie sztabek lub diamentów z bloków.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Sztabka złota]]'''
|'''[[Sztabka złota]]'''
Linia 26: Linia 28:
}}
}}
|Używana do tworzenia [[Narzędzia|narzędzi]], [[Zbroja|zbroi]], [[zegar]]a i [[Napędzane tory|napędzanych torów]]
|Używana do tworzenia [[Narzędzia|narzędzi]], [[Zbroja|zbroi]], [[zegar]]a i [[Napędzane tory|napędzanych torów]]
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Obraz]]'''
|'''[[Obraz]]'''
Linia 36: Linia 39:
}}
}}
|Używane jako dekoracja.
|Używane jako dekoracja.
|- align="center"
|'''[[Ramka]]'''
|[[Patyk]]i + [[Skóra]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Patyk |B1= Patyk        |C1= Patyk
|A2= Patyk |B2= Skóra        |C2= Patyk
|A3= Patyk |B3= Patyk        |C3= Patyk
|Output= Ramka
}}
|Używane jako dekoracja.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Znak]]'''
|'''[[Znak]]'''
Linia 46: Linia 61:
}}
}}
|Pokazuje tekst wpisany przez gracza.
|Pokazuje tekst wpisany przez gracza.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Drabina]]'''
|'''[[Drabina]]'''
Linia 56: Linia 72:
}}
}}
|Używane do pionowego wspinania się.
|Używane do pionowego wspinania się.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Szyba]]'''
|'''[[Szyba]]'''
Linia 66: Linia 83:
}}
}}
| Używana jako budulec.
| Używana jako budulec.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Kraty]]'''
|'''[[Kraty]]'''
Linia 76: Linia 94:
}}
}}
|Używane jako budulec. Zachowują się podobnie jak [[płot]], lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi.
|Używane jako budulec. Zachowują się podobnie jak [[płot]], lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Papier]]'''
|'''[[Papier]]'''
Linia 86: Linia 105:
}}
}}
|Używane do stworzenia [[Książka|książki]] lub [[Mapa świata|mapy]].
|Używane do stworzenia [[Książka|książki]] lub [[Mapa świata|mapy]].
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Książka]]'''
|'''[[Książka]]'''
Linia 97: Linia 117:
}}
}}
| Używane do stworzenia [[biblioteczka|biblioteczki]].
| Używane do stworzenia [[biblioteczka|biblioteczki]].
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Książka z piórem]]'''
|'''[[Książka z piórem]]'''
Linia 108: Linia 129:
}}
}}
|Używane do pisania książek.
|Używane do pisania książek.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Płot]]'''
|'''[[Płot]]'''
Linia 118: Linia 140:
}}
}}
|Używane jako bariera. Ma wysokość równą półtorej bloku dla gracza i [[Moby|mobów]], lecz 1 blok dla innych bloków.
|Używane jako bariera. Ma wysokość równą półtorej bloku dla gracza i [[Moby|mobów]], lecz 1 blok dla innych bloków.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Płot z netherowej cegły]]'''
|'''[[Płot z netherowej cegły]]'''
Linia 128: Linia 151:
}}
}}
|Zachowuje się jak zwykły [[Płot]]. Występujący naturalnie w [[Nether]]ze
|Zachowuje się jak zwykły [[Płot]]. Występujący naturalnie w [[Nether]]ze
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Furtka]]'''
|'''[[Furtka]]'''
Linia 138: Linia 162:
}}
}}
|Służy do przechodzenia przez płot.
|Służy do przechodzenia przez płot.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Łóżko]]'''
|'''[[Łóżko]]'''
Linia 148: Linia 173:
}}
}}
| Używane do zmiany nocy na dzień, jeśli wszyscy gracze na serwerze są w łóżku. Można używać ich tylko w nocy. Można użyć dowolnego koloru wełny.
| Używane do zmiany nocy na dzień, jeśli wszyscy gracze na serwerze są w łóżku. Można używać ich tylko w nocy. Można użyć dowolnego koloru wełny.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Mapa (przedmiot)|Mapa]]'''
|'''[[Mapa (przedmiot)|Mapa]]'''
Linia 158: Linia 184:
}}
}}
| Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza.
| Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Oko Kresu]]'''
|'''[[Oko Kresu]]'''
Linia 169: Linia 196:
}}
}}
|Używane do odnalezienia [[Twierdza|twierdz]] i naprawiania portalu Kresu.
|Używane do odnalezienia [[Twierdza|twierdz]] i naprawiania portalu Kresu.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Kocioł]]'''
|'''[[Kocioł]]'''
Linia 179: Linia 207:
}}
}}
|Używane do zbierania większej ilości wody do [[Szklana_butelka|szklanych butelek]].
|Używane do zbierania większej ilości wody do [[Szklana_butelka|szklanych butelek]].
|-
 
|- align="center"
! [[Szklana butelka]]
! [[Szklana butelka]]
| align="center"| [[Szkło]]
| align="center"| [[Szkło]]
Linia 188: Linia 217:
}}
}}
| Używana w [[Alchemia|alchemii]].
| Używana w [[Alchemia|alchemii]].
|-
 
|- align="center"
! [[Statyw alchemiczny]]
! [[Statyw alchemiczny]]
| align="center"| [[Płomienna różdżka]] + [[Bruk]]
| align="center"| [[Płomienna różdżka]] + [[Bruk]]
Linia 197: Linia 227:
}}
}}
| Używany w [[Alchemia|alchemii]].
| Używany w [[Alchemia|alchemii]].
|-
 
|- align="center"
! [[Płomienny proszek]]
! [[Płomienny proszek]]
| align="center"| [[Płomienna różdżka]]
| align="center"| [[Płomienna różdżka]]
Linia 206: Linia 237:
}}
}}
| Może być użyty do wytworzenia [[Oko Kresu|oka Kresu]] oraz [[Magmowy krem|magmowego kremu]].
| Może być użyty do wytworzenia [[Oko Kresu|oka Kresu]] oraz [[Magmowy krem|magmowego kremu]].
|-
 
|- align="center"
! [[Magmowy krem]]
! [[Magmowy krem]]
| align="center"| [[Slimeball]] + [[Płomienny proszek]]
| align="center"| [[Slimeball]] + [[Płomienny proszek]]
Linia 216: Linia 248:
}}
}}
| Używany do produkcji [[Mikstury|mikstur]].
| Używany do produkcji [[Mikstury|mikstur]].
|-
 
|- align="center"
! [[Sfermentowane oko pająka]]
! [[Sfermentowane oko pająka]]
| align="center"| [[Oko pająka]] + [[Grzyby|Brązowy grzyb]] + [[Cukier]]
| align="center"| [[Oko pająka]] + [[Grzyby|Brązowy grzyb]] + [[Cukier]]
Linia 226: Linia 259:
}}
}}
| Używane do produkcji [[Mikstury|mikstur]]. Wszystkie mikstury wytworzone z sfermentowanego oka pająka mają negatywne efekty.
| Używane do produkcji [[Mikstury|mikstur]]. Wszystkie mikstury wytworzone z sfermentowanego oka pająka mają negatywne efekty.
|-
 
|- align="center"
! [[Błyszczący arbuz]]
! [[Błyszczący arbuz]]
| align="center"| [[Kawałek arbuza]] + [[Samorodek złota]]
| align="center"| [[Kawałek arbuza]] + [[Samorodek złota]]
Linia 237: Linia 271:
}}
}}
| Używany w [[Alchemia|alchemii]].
| Używany w [[Alchemia|alchemii]].
|-
 
|- align="center"
|'''[[Złota marchewka]]'''
|[[Samorodek złota |Samorodki złota]] + [[Marchewka]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota
|A2= Samorodek złota |B2= Marchewka      |C2= Samorodek złota
|A3= Samorodek złota |B3= Samorodek złota |C3= Samorodek złota
|Output= Złota marchewka
}}
|Używana w [[Alchemia|alchemii]].
 
|- align="center"
! [[Nasiona dyni]]
! [[Nasiona dyni]]
| align="center"| [[Dynia]]
| align="center"| [[Dynia]]
Linia 248: Linia 294:
}}
}}
| Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]].
| Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]].
|-
 
|- align="center"
! [[Nasiona arbuza]]
! [[Nasiona arbuza]]
| align="center"| [[Kawałek arbuza]]
| align="center"| [[Kawałek arbuza]]
Linia 259: Linia 306:
}}
}}
| Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]].
| Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]].
|-
 
|- align="center"
! [[Samorodek złota]]
! [[Samorodek złota]]
| align="center"| [[Sztabka złota]]
| align="center"| [[Sztabka złota]]
Linia 268: Linia 316:
}}
}}
| Używany do wytwarzania [[Błyszczący arbuz|błyszczącego arbuza]].
| Używany do wytwarzania [[Błyszczący arbuz|błyszczącego arbuza]].
|-
 
|- align="center"
! [[Stół do zaklęć]]
! [[Stół do zaklęć]]
| align="center"| [[Książka]] + [[Kryształ diamentu]] + [[Obsydian]]
| align="center"| [[Książka]] + [[Kryształ diamentu]] + [[Obsydian]]
Linia 278: Linia 327:
}}
}}
| Używany do  [[Zaklinanie|zaklinania]] [[Narzędzia|narzędzi]].
| Używany do  [[Zaklinanie|zaklinania]] [[Narzędzia|narzędzi]].
|-
 
|- align="center"
! [[Skrzynia Kresu]]
! [[Skrzynia Kresu]]
| align="center"| [[Oko Kresu]] + [[Obsydian]]
| align="center"| [[Oko Kresu]] + [[Obsydian]]
Linia 288: Linia 338:
}}
}}
| Skrzynia z właściwością teleportu przedmiotów. Jeśli gracz do jednej skrzyni włoży jakiś przedmiot to pojawi się on we wszystkich innych tego rodzaju skrzyniach.
| Skrzynia z właściwością teleportu przedmiotów. Jeśli gracz do jednej skrzyni włoży jakiś przedmiot to pojawi się on we wszystkich innych tego rodzaju skrzyniach.
|-
 
|- align="center"
!  [[Kowadło]]
!  [[Kowadło]]
| align="center"| [[Blok żelaza]] + [[Sztabka żelaza]]
| align="center"| [[Blok żelaza]] + [[Sztabka żelaza]]

Wersja z 13:51, 21 lis 2012

Nazwa Składniki Crafting Opis
Minerały Blok żelaza, blok złota, blok diamentu, blok lazurytu lub blok szmaragdu.










Odzyskiwanie sztabek lub diamentów z bloków.
Sztabka złota Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, zegara i napędzanych torów
Obraz Patyki + wełna










Używane jako dekoracja.
Ramka Patyki + Skóra



Ramka






Używane jako dekoracja.
Znak Deski + patyk
Deski Deski Deski Znak
Deski Deski Deski



Pokazuje tekst wpisany przez gracza.
Drabina Patyki










Używane do pionowego wspinania się.
Szyba Szkło










Używana jako budulec.
Kraty Sztabka żelaza



Kraty






Używane jako budulec. Zachowują się podobnie jak płot, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi.
Papier Trzcina










Używane do stworzenia książki lub mapy.
Książka Papier + Skóra










Używane do stworzenia biblioteczki.
Książka z piórem Książka + Pióro + Atrament





Atrament



Używane do pisania książek.
Płot Patyki



Płot






Używane jako bariera. Ma wysokość równą półtorej bloku dla gracza i mobów, lecz 1 blok dla innych bloków.
Płot z netherowej cegły Netherowa cegła



Płot z netherowej cegły






Zachowuje się jak zwykły Płot. Występujący naturalnie w Netherze
Furtka Patyki + Deski



Furtka

Deski

Deski
Służy do przechodzenia przez płot.
Łóżko Wełna + Deski







Deski Deski Deski
Używane do zmiany nocy na dzień, jeśli wszyscy gracze na serwerze są w łóżku. Można używać ich tylko w nocy. Można użyć dowolnego koloru wełny.
Mapa Papier + Kompas



Mapa (przedmiot)






Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza.
Oko Kresu Perła Kresu + Płomienny proszek



Oko Kresu

Perła Kresu



Używane do odnalezienia twierdz i naprawiania portalu Kresu.
Kocioł Sztabki żelaza










Używane do zbierania większej ilości wody do szklanych butelek.
Szklana butelka Szkło










Używana w alchemii.
Statyw alchemiczny Płomienna różdżka + Bruk










Używany w alchemii.
Płomienny proszek Płomienna różdżka










Może być użyty do wytworzenia oka Kresu oraz magmowego kremu.
Magmowy krem Slimeball + Płomienny proszek





Slimeball



Używany do produkcji mikstur.
Sfermentowane oko pająka Oko pająka + Brązowy grzyb + Cukier




Brązowy grzyb




Używane do produkcji mikstur. Wszystkie mikstury wytworzone z sfermentowanego oka pająka mają negatywne efekty.
Błyszczący arbuz Kawałek arbuza + Samorodek złota



Błyszczący arbuz

Samorodek złota



Używany w alchemii.
Złota marchewka Samorodki złota + Marchewka
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota
Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Używana w alchemii.
Nasiona dyni Dynia










Używane w rolnictwie.
Nasiona arbuza Kawałek arbuza










Używane w rolnictwie.
Samorodek złota Sztabka złota



Samorodek złota






Używany do wytwarzania błyszczącego arbuza.
Stół do zaklęć Książka + Kryształ diamentu + Obsydian



Stół do zaklęć
Kryształ diamentu
Kryształ diamentu



Używany do zaklinania narzędzi.
Skrzynia Kresu Oko Kresu + Obsydian



Skrzynia Kresu

Oko Kresu



Skrzynia z właściwością teleportu przedmiotów. Jeśli gracz do jednej skrzyni włoży jakiś przedmiot to pojawi się on we wszystkich innych tego rodzaju skrzyniach.
Kowadło Blok żelaza + Sztabka żelaza










Blok pozwalający zmieniać nazwy przedmiotów, łączyć zaklęcia.