Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Oplopl2010 (dyskusja | edycje) d Zmiana ilości wychodzących nasion dyni (źródłem jest angielska wiki) |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 90: | Linia 90: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= Papier |C1= | |A1= |B1= Papier |C1= | ||
|A2= |B2= Papier |C2= | |A2= |B2= Papier |C2= Skóra | ||
|A3= |B3= Papier |C3= | |A3= |B3= Papier |C3= | ||
|Output= Książka | |Output= Książka | ||
}} | }} | ||
| Używane do stworzenia [[biblioteczka|biblioteczki]]. | | Używane do stworzenia [[biblioteczka|biblioteczki]]. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Książka z Piórem]] | |||
|[[Książka]] + [[Pióro]] + [[Atrament]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1=Pióro |C1= | |||
|A2= |B2=Atrament |C2= | |||
|A3= |B3=Książka |C3= | |||
|Output= Książka Z Piórem | |||
}} | |||
|Używane do pisania książek. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Płot]]''' | |'''[[Płot]]''' | ||
Wersja z 13:39, 27 kwi 2012
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Minerały | Żelazny blok, złoty blok, diamentowy blok lub blok Lapis Lazuli. |
|
Odzyskiwanie sztabek lub diamentów z bloków. | ||||||||||||
| Sztabka złota | Samorodek złota |
|
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, zegara i napędzanych torów | ||||||||||||
| Obraz | Patyki + wełna |
|
Używane jako dekoracja. | ||||||||||||
| Znak | Deski + patyk |
|
Pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Używane do pionowego wspinania się. | ||||||||||||
| Szyba | Szkło |
|
Używana jako budulec. | ||||||||||||
| Kraty | Żelazo (sztabka) |
|
Używane jako budulec. Zachowują się podobnie jak płot, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | ||||||||||||
| Papier | Trzcina |
|
Używane do stworzenia książki lub mapy. | ||||||||||||
| Książka | Papier |
|
Używane do stworzenia biblioteczki. | ||||||||||||
| Książka z Piórem | Książka + Pióro + Atrament |
|
Używane do pisania książek. | ||||||||||||
| Płot | Patyki |
|
Używane jako bariera. Ma wysokość równą półtorej bloku dla gracza i mobów, lecz 1 blok dla innych bloków. | ||||||||||||
| Płot z netherowej cegły | Netherowa cegła |
|
Zachowuje się jak zwykły Płot. Występujący naturalnie w Netherze | ||||||||||||
| Furtka | Patyki + Deski |
|
Służy do przechodzenia przez płot. | ||||||||||||
| Łóżko | Wełna + Deski |
|
Używane do zmiany nocy na dzień, jeśli wszyscy gracze na serwerze są w łóżku. Można używać ich tylko w nocy. Można użyć dowolnego koloru wełny. | ||||||||||||
| Mapa świata | Papier + Kompas |
|
Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza. | ||||||||||||
| Oko Kresu | Perła endermana + Płomienny proszek |
|
Używane do odnalezienia twierdz i naprawiania portalu Kresu. | ||||||||||||
| Kocioł | Sztabki żelaza |
|
Używane do zbierania większej ilości wody do szklanych butelek. | ||||||||||||
| Szklana butelka | Szkło |
|
Używana w alchemii. | ||||||||||||
| Statyw alchemiczny | Płomienna różdżka + Bruk |
|
Używany w alchemii. | ||||||||||||
| Płomienny proszek | Płomienna różdżka |
|
Może być użyty do wytworzenia oka Kresu oraz magmowego kremu. | ||||||||||||
| Magmowy krem | Slimeball + Płomienny proszek |
|
Używany do produkcji mikstur. | ||||||||||||
| Sfermentowane oko pająka | Oko pająka + Brązowy grzyb + Cukier |
|
Używane do produkcji mikstur. Wszystkie mikstury wytworzone z sfermentowanego oka pająka mają negatywne efekty. | ||||||||||||
| Błyszczący arbuz | Arbuz (kawałek) + Samorodek złota |
|
Używany w alchemii. | ||||||||||||
| Nasiona dyni | Dynia |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Nasiona arbuza | Arbuz (kawałek) |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Samorodek złota | Złoto (sztabka) |
|
Używany do wytwarzania błyszczącego arbuza. | ||||||||||||
| Stół do zaklęć | Książka + Diament (kryształ) + Obsydian |
|
Używany do zaklinania narzędzi. |