Modyfikacje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Nie podano opisu zmian
Linia 60: Linia 60:
|
|
| [http://www.minecraftforum.net/topic/75440-v100-risugamis-mods-everything-updated/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/75440-v100-risugamis-mods-everything-updated/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| Risugami
| Risugami
Linia 76: Linia 76:
|
|
| [http://www.minecraftforum.net/topic/514000- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/514000- Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{tc|N/A}}
| {{tc|N/A}}
| SpaceToad, eloraam, cpw, LexManos
| SpaceToad, eloraam, cpw, LexManos
Linia 84: Linia 84:
|
|
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{tc|N/A}}
| {{tc|N/A}}
| Risugami
| Risugami
Linia 112: Linia 112:
| [[Modyfikacje/AutoSwitch|AutoSwitch]]
| [[Modyfikacje/AutoSwitch|AutoSwitch]]
|style="text-align: left;" | Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w grze dla wielu graczy. Wspiera zaklęcia.
|style="text-align: left;" | Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w grze dla wielu graczy. Wspiera zaklęcia.
| 2.4.5
| 2.4.7
|[http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
|[http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
|{{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
|{{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
|Thebombzen
|Thebombzen
Linia 120: Linia 120:
| [[Modyfikacje/Convenient Inventory|Convenient Inventory]]
| [[Modyfikacje/Convenient Inventory|Convenient Inventory]]
|style="text-align: left;" | Modyfikacja pozwala na szybkie uporządkowanie przedmiotów w skrzynkach i ekwipunku.
|style="text-align: left;" | Modyfikacja pozwala na szybkie uporządkowanie przedmiotów w skrzynkach i ekwipunku.
| 2.6.2
| 2.7
|[http://www.minecraftforum.net/topic/764515-100-convenient-inventory-21-official/ Forum]
|[http://www.minecraftforum.net/topic/764515-100-convenient-inventory-21-official/ Forum]
| {{v|t=1|1.3.2}}
| {{v|t=1|1.4.2}}
|{{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
|{{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
|SmartModding
|SmartModding
Linia 130: Linia 130:
|
|
| [http://www.minecraftforum.net/topic/184426-123-dynamic-lights/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/184426-123-dynamic-lights/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| AtomicStryker
| AtomicStryker
Linia 138: Linia 138:
| 3.6.2 (SP)
| 3.6.2 (SP)
| [http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| Thebombzen
| Thebombzen
Linia 146: Linia 146:
| 1.45
| 1.45
| [http://www.minecraftforum.net/topic/323444-123spsmp-inventory-tweaks-140b-mar-4/ Forum] [http://wan.ka.free.fr/?invtweaks Website]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/323444-123spsmp-inventory-tweaks-140b-mar-4/ Forum] [http://wan.ka.free.fr/?invtweaks Website]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| [[:en:User:Jimeowan|Jimeowan]]
| [[:en:User:Jimeowan|Jimeowan]]
Linia 152: Linia 152:
| iPixeli's Female Gender Option Mod
| iPixeli's Female Gender Option Mod
| style="text-align: left;" | Mod dodaje opcję zmiany płci, na kobietę, a także dodaje nowy model postaci.
| style="text-align: left;" | Mod dodaje opcję zmiany płci, na kobietę, a także dodaje nowy model postaci.
| 1.2
| 1.2_02
| [http://www.minecraftforum.net/topic/269822-v125-ipixelis-female-gender-option-mod-mp117/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/269822-v125-ipixelis-female-gender-option-mod-mp117/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.2}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| [http://www.minecraftforum.net/user/218305-ipixeli/ iPixeli]
| [http://www.minecraftforum.net/user/218305-ipixeli/ iPixeli]
Linia 162: Linia 162:
| 2.0
| 2.0
| [http://www.minecraftforum.net/topic/730795-100-little-blocks-mod-16-now-with-redstone/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/730795-100-little-blocks-mod-16-now-with-redstone/ Forum]
| {{v|t=1|1.3.2}}
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| [http://www.minecraftforum.net/user/59101-vengeurk/ VengeurK]
| [http://www.minecraftforum.net/user/59101-vengeurk/ VengeurK]
Linia 178: Linia 178:
|  
|  
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| Risugami
| Risugami
Linia 186: Linia 186:
| HD_A7
| HD_A7
| [http://www.minecraftforum.net/topic/249637-100-optifine-hd-a-fps-boost-hd-textures/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/249637-100-optifine-hd-a-fps-boost-hd-textures/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
|{{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
|{{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| sp614x
| sp614x
Linia 194: Linia 194:
| v3.2_05
| v3.2_05
| [http://www.minecraftforum.net/topic/482147- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/482147- Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| ReiNFSK
| ReiNFSK
Linia 210: Linia 210:
|
|
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| Risugami
| Risugami
Linia 216: Linia 216:
| [[Modyfikacje/Single Player Commands|Single Player Commands]]
| [[Modyfikacje/Single Player Commands|Single Player Commands]]
| style="text-align:  left;"  | Ten mod wprowadza komendy do gry jednoosobowej.
| style="text-align:  left;"  | Ten mod wprowadza komendy do gry jednoosobowej.
| v4.1
| v4.3
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=100267&p=1494675#p1494675 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=100267&p=1494675#p1494675 Forum]
| {{v|t=1|1.4.2}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| simo_415
| simo_415
Linia 224: Linia 224:
| What's My Light Level
| What's My Light Level
| style="text-align: left;" | Mod dodaje do gry małe Menu w lewym górnym rogu, które pokazuje poziom światła, czy na [[Chunk|Chunku]] może się pojawić [[Slime]], oraz wiele przydatnych rzeczy.
| style="text-align: left;" | Mod dodaje do gry małe Menu w lewym górnym rogu, które pokazuje poziom światła, czy na [[Chunk|Chunku]] może się pojawić [[Slime]], oraz wiele przydatnych rzeczy.
| Stable 36
| Stable 37
| [http://www.minecraftforum.net/topic/170739- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/170739- Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| iPeer
| iPeer
Linia 237: Linia 237:
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| nairol
| nairol
|-
|
| [[Modyfikacje/Set Modifications|Set Modifications]]
 
| style="text-align: left;" | '''Set Modifications Świat Minecrafta''' wersja ''v1.4.2_SM-008'' zgodna z ''MC 1.4.2''.                      SM Świat Minecrafta to przykład ciągle rozwijanego moda tworzonego pod serwer gry Minecraft [http://swiatminecrafta.xorg.pl/], ale i z myślą o fanach gry jednoosobowej. Jest bardzo profesjonalny.
| v1.4.2_SM-008
| [http://inne.bartoszkonkol.w8w.pl/minecraft/SM/updates/list/ Spis wszystkich wersji]
| {{v|t=1|1.4.2}}
| '''ModLoader'''[http://pl.minecraftwiki.net/Modyfikacje/ModLoader] zawarty w instalatorze modyfikacji
| © Bartosz Konkol
|}
|}


Linia 270: Linia 264:
| Clay Soldiers Mod
| Clay Soldiers Mod
| style="text-align: left;" | Ta modyfikacja dodaje do gry glinianych żołnierzy o różnych kolorach, a także wiele dodatków dla nich.
| style="text-align: left;" | Ta modyfikacja dodaje do gry glinianych żołnierzy o różnych kolorach, a także wiele dodatków dla nich.
| v9.0_3
| v9.0_4
| [http://www.minecraftforum.net/topic/964897-110-sp-clay-soldiers-mod-v-41/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/964897-110-sp-clay-soldiers-mod-v-41/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| KodaichiZero (klasyczna wersja modyfikacji), SanAndreasP i SilverChiren (dalszy rozwój modyfikacji)
| KodaichiZero (klasyczna wersja modyfikacji), SanAndreasP i SilverChiren (dalszy rozwój modyfikacji)
Linia 278: Linia 272:
| Millénaire
| Millénaire
| style="text-align: left;" | Dodaje wioski, wyposażenie, zbroje, narzędzia.
| style="text-align: left;" | Dodaje wioski, wyposażenie, zbroje, narzędzia.
| 3.2.4
| 3.2.6
| [http://www.minecraftforum.net/topic/227822-15-01-millenaire-npc-village-054-fixes-speed-imp/ Forum]  
| [http://www.minecraftforum.net/topic/227822-15-01-millenaire-npc-village-054-fixes-speed-imp/ Forum]  
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|modloader}}
| Kinneken
| Kinneken
Linia 286: Linia 280:
| [[Modyfikacje/Mo' Creatures|Mo' Creatures]]
| [[Modyfikacje/Mo' Creatures|Mo' Creatures]]
| style="text-align: left;" | Dodaje wiele nowych mobów i przedmiotów do gry.
| style="text-align: left;" | Dodaje wiele nowych mobów i przedmiotów do gry.
| 4.1.0
| 4.2.3
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=86929 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=86929 Forum]
| {{v|t=1|1.4.2}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|minecraftforge}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|minecraftforge}}
| DrZhark
| DrZhark
Linia 294: Linia 288:
| Smart Moving
| Smart Moving
| style="text-align:  left;" | Dodaje nowe animacje pływania i nurkowania. Pozwala czołgać się, skakać na główkę i łapać się bloków.
| style="text-align:  left;" | Dodaje nowe animacje pływania i nurkowania. Pozwala czołgać się, skakać na główkę i łapać się bloków.
| 11.5
| 11.8
| [http://www.minecraftforum.net/topic/361430-11smp-smart-moving/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/361430-11smp-smart-moving/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| Divisor
| Divisor
Linia 304: Linia 298:
|
|
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=1032&t=152174 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=1032&t=152174 Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| Marglyph
| Marglyph
Linia 312: Linia 306:
|
|
| [http://www.minecraftforum.net/topic/909223- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/909223- Forum]
| {{v|t=1|1.4.2}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| ChickenBones
| ChickenBones
Linia 318: Linia 312:
| [[Modyfikacje/BuildCraft|BuildCraft]]
| [[Modyfikacje/BuildCraft|BuildCraft]]
| style="text-align: left;" | Mod dodaje zautomatyzowane górnictwo i rzemiosło, jak również transport rurami z możliwością sortowania.
| style="text-align: left;" | Mod dodaje zautomatyzowane górnictwo i rzemiosło, jak również transport rurami z możliwością sortowania.
| 3.2.0pre9
| 3.2.1
| [http://www.minecraftforum.net/topic/682920- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/682920- Forum]
| {{v|t=1|1.3.2}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|minecraftforge}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|minecraftforge}}
| SpaceToad (kiedyś) <br /> Krapht & SirSengir (obecnie)
| SpaceToad (kiedyś) <br /> Krapht & SirSengir (obecnie)
Linia 334: Linia 328:
| [[Modyfikacje/Forestry|Forestry]]
| [[Modyfikacje/Forestry|Forestry]]
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca automatyczne farmy i pszczoły.
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca automatyczne farmy i pszczoły.
| 1.5.02
| 1.6.2.2
| [http://www.minecraftforum.net/topic/700588- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/700588- Forum]
| {{v|t=1|1.3.2}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|minecraftforge}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|minecraftforge}}
| SirSengir
| SirSengir
Linia 368: Linia 362:
| 1.47
| 1.47
| [http://www.minecraftforum.net/topic/892282- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/892282- Forum]
| {{v|t=1|1.4.4}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|minecraftforge}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|minecraftforge}}
| dan200
| dan200
Linia 374: Linia 368:
| [[Modyfikacje/RailCraft|RailCraft]]
| [[Modyfikacje/RailCraft|RailCraft]]
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli,takie jak wielkie zbiorniki czy boiler
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli,takie jak wielkie zbiorniki czy boiler
| 6.7.0.0
| 6.9.0.0
| [http://www.minecraftforum.net/topic/701990-142-railcraft-6700-forge/- Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/701990-142-railcraft-6700-forge/- Forum]
| {{v|t=1|1.4.2}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|minecraftforge}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|minecraftforge}}
| CovertJaguar
| CovertJaguar
Linia 399: Linia 393:
| 2.4.2
| 2.4.2
| [http://www.minecraftforum.net/topic/232701-100update-1113-mcpatcher-hd-fix-222/ Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/232701-100update-1113-mcpatcher-hd-fix-222/ Forum]
| {{v|t=1|1.4.2}}
| {{v|t=1|1.4.5}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| {{Modyfikacje/ModLoader|nie}}
| Kahr
| Kahr

Wersja z 11:07, 1 gru 2012

Treść strony Modyfikacje nie jest wspierana przez Mojang Studios ani Minecraft Wiki. Strona opisuje element stworzony przez społeczność gry.

Modyfikacje (w skrócie mody) są zbiorami klas napisanymi w języku java. Mają na celu polepszenie, uproszczenie, lub zachęcenie graczy do dalszej gry.

Zgodność

Każdy mod musi być zgodny z wersją Minecrafta. Niektóre modyfikacje mogą działać na innej wersji niż ta, na której zrobiono je (często spotykana wzajemna wymienność Beta 1.8 i 1.8.1), jednak w przypadku bardziej rozbudowanych modów należy czekać na aktualizację. Większość wymaga ModLoadera, który sam w sobie jest modyfikacją gry i pozwala na sprawne działanie innych. Mody są przeznaczone do rozgrywki jednoosobowej lub wieloosobowej. W przypadku pierwszym ma on dopisek SSP lub nic, a w drugim SMP. Jeśli któryś wymagany aspekt nie jest spełniony mogą występować błędy lub gra nie włączy się wcale.

Dopuszczenie

W trybie Survival Single Player (SSP) mody może instalować każdy, jednak w Survival Multiplayer (SMP) jest to zabronione (wyjątkiem są mody usuwające bugi, które mają dopisek SMP lub takie, które twórca serwera udostępnia dla ciekawszej rozgrywki).

Instalacja

1. Microsoft Windows XP/Vista/7:

  • Naciśnij kombinację klawiszy Win+R.
  • Wpisz %appdata% i potwierdź klawiszem Enter.
  • Przejdź do .minecraft->bin.
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik minecraft.jar i wybierz otwórz za pomocą (wybieramy swój archiwizator plików).
  • Usuń folder META-INF.
  • Otwórz Archiwum z modem, zaznacz wszystko i skopiuj do minecraft.jar.
  • Zamknij archiwizator i uruchom Minecrafta.

2. Macintosh OS:

  • Wchodzimy do Biblioteki/Application Support/ minecraft/ bin.
  • Otwieramy plik przy pomocy programu BetterZip.
  • Usuń folder META-INF.
  • Skopiuj pliki moda z drugiego archiwum.
  • Zamknij archiwum i uruchom Minecrafta.

3. Linux:

  • Otwórz manager plików.
  • Przejdź do ~/.minecraft/bin/.
  • Otwórz plik minecraft.
  • Usuń katalog META-INF.
  • Skopiuj pliki moda.
  • Zamknij archiwum i uruchom Minecrafta.

Spis modów dla SSP

Spis modyfikacji dla pojedynczych graczy.

API (interfejs programowania aplikacji) i ładowacze

Te modyfikacje zmieniają interfejs lub ładują grę.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga ModLoadera? Autor
AudioMod Pozwala na dodawanie nowych dźwięków i ich formatów. Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Risugami
Creative API Dodaje nowe bloki i przedmioty do listy trybu Creative. Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader pitman-87
Minecraft Forge Menadżer modów zapobiegający konfliktów między nimi. Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. N/A SpaceToad, eloraam, cpw, LexManos
ModLoader Menadżer modów zapobiegający konfliktów między nimi. Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. N/A Risugami
MyCraft Mod Manager Pozwala na szybkie instalowanie i odinstalowanie modyfikacji. Istnieje również możliwość włączania i wyłączania modów. 2.4.4 Forum

Strona

Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader xthexder and jli

Estetyczne i funkcjonalne modyfikacje

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga ModLoadera? Autor
AutoSwitch Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w grze dla wielu graczy. Wspiera zaklęcia. 2.4.7 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Thebombzen
Convenient Inventory Modyfikacja pozwala na szybkie uporządkowanie przedmiotów w skrzynkach i ekwipunku. 2.7 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader SmartModding
Dynamic Lights Mod sprawia, że blok będący źródłem światła (np. pochodnia, glowstone) świeci również wtedy, gdy gracz trzyma lub wyrzuci z ekwipunku (po wciśnięciu Q) ten przedmiot. Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader AtomicStryker
EnchantView Mod sprawia, że w stole do zaklinania, gracz może zobaczyć na jaki poziom, oraz jaki bonus zostanie ulepszone narzędzie. 3.6.2 (SP) Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Thebombzen
Inventory Tweaks Mod sprawia, że po naciśnięciu przycisku, wszystkie przedmioty w ekwipunku oraz skrzyniach zostają posortowane kategoriami. 1.45 Forum Website Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Jimeowan
iPixeli's Female Gender Option Mod Mod dodaje opcję zmiany płci, na kobietę, a także dodaje nowy model postaci. 1.2_02 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader iPixeli
Little Blocks Mod Mod Little Blocks dodaje możliwość tworzenia bloków o wielkości równej 1/512 normalnego bloku. 2.0 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader VengeurK
MinecartLavaBoats Dodaje do gry możliwość pływania wagonikiem po lawie. v1.10.1 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Thebombzen
Spawner Gui Mod pozwala wybierać jakie zwierzę aktualnie będzie się spawnować w Monster Spawnerze. Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Risugami
OptiFine Mod zmniejsza lagi i dodaje do gry dużo nowych ustawień. HD_A7 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader sp614x
Rei's Minimap Mod dodaje mini mapkę w górnym prawym rogu ekranu, podczas gry. v3.2_05 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader ReiNFSK
Somnia Mod urzeczywistnia świat podczas spania. Na przykład: gracz kładzie się spać, a w piecyku nadal przepala się surowiec, dzięki czemu, po zbudzeniu wszystko będzie już przepalone. Pozwala także wybrać porę dnia, do której gracz chce spać. v23 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader MALfunction84
Sign Tags Mod sprawia, że po napisaniu godziny, lub koordynatów na tabliczce (x: y: z:), zmieni się godzina, lub przeteleportuje nas w wybrane miejsce Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Risugami
Single Player Commands Ten mod wprowadza komendy do gry jednoosobowej. v4.3 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader simo_415
What's My Light Level Mod dodaje do gry małe Menu w lewym górnym rogu, które pokazuje poziom światła, czy na Chunku może się pojawić Slime, oraz wiele przydatnych rzeczy. Stable 37 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader iPeer
World Downloader Mod pozwala na pobieranie światów gry z rozgrywki wieloosobowej. Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader nairol

Popularne modyfikacje

Popularne mody, które wprowadzają nowości do gry.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga ModLoadera? Autor
Car Mod Dodaje samochód w stylu wagonika. 2.2 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader mermz
Clay Soldiers Mod Ta modyfikacja dodaje do gry glinianych żołnierzy o różnych kolorach, a także wiele dodatków dla nich. v9.0_4 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader KodaichiZero (klasyczna wersja modyfikacji), SanAndreasP i SilverChiren (dalszy rozwój modyfikacji)
Millénaire Dodaje wioski, wyposażenie, zbroje, narzędzia. 3.2.6 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Kinneken
Mo' Creatures Dodaje wiele nowych mobów i przedmiotów do gry. 4.2.3 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader DrZhark
Smart Moving Dodaje nowe animacje pływania i nurkowania. Pozwala czołgać się, skakać na główkę i łapać się bloków. 11.8 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Divisor
TooManyItems Pozwala na wybranie z listy przedmiotów i uzupełnienie nimi ekwipunku, usuwanie przedmiotów, włączanie i wyłączanie opadów, zmiania pory dnia oraz trybu gry. Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Marglyph
NotEnoughItems Modyfikacja podobna do TooManyItems, lecz dodatkowo umożliwia wyświetlanie receptur craftingu i przetapiania. Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader ChickenBones
BuildCraft Mod dodaje zautomatyzowane górnictwo i rzemiosło, jak również transport rurami z możliwością sortowania. 3.2.1 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader SpaceToad (kiedyś)
Krapht & SirSengir (obecnie)
IndustrialCraft2 Modyfikacja wprowadzająca do naszej gry maszyny i narzędzia elektryczne, solary oraz nowe rodzaje elektrycznej zbroi. 1.106 Strona Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Alblaka i ekipa
Forestry Modyfikacja dodająca automatyczne farmy i pszczoły. 1.6.2.2 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader SirSengir
RedPower 2 Modyfikacja rozszerzająca możliwości redstone, dodająca wiele maszyn oraz transport przedmiotów rurami. prerelease 5b2 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader eloraam
EquivalentExchange 2 Mod dodający transmutację przedmiotów w inne 1.4.6.7 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader x3n0ph0b3, Pahimar
ThaumCraft 2 Mod dodający magię. 2.1.6d Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Azanor
ComputerCraft Modyfikacja dodająca komputery i programowalne roboty ("żółwie") 1.47 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader dan200
RailCraft Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli,takie jak wielkie zbiorniki czy boiler 6.9.0.0 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader CovertJaguar

Poprawki

Te modyfikacje poprawiają błędy lub zachowanie gry.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga ModLoadera? Autor
HD Texture Fix Umożliwia zainstalowanie tekstury o rozdzielczości powyżej 16x16px. 2.4.2 Forum Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. Szablon:Modyfikacje/ModLoader Kahr

Lista modyfikacji dla serwerów

 Osobny artykuł: Niestandardowe serwery.