Modyfikacje: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
| Linia 105: | Linia 105: | ||
|} | |} | ||
==== | ==== Estetyczne i funkcjonalne modyfikacje ==== | ||
{| class="wikitable sortable" style="width: 100%; text-align: center;" | |||
{| class="wikitable" style="width: 100%; text-align: center;" | |||
|- | |- | ||
| | ! width="80px" | Nazwa | ||
| | ! class="unsortable" | Opis | ||
| | ! class="unsortable" width="30px" | Wersja | ||
|[ | ! class="unsortable" width="60px" | Link | ||
! width="50px" | [[Historia wersji|Najnowsza kompatybilna wersja]] | |||
! width="50px" | Wymaga ModLoadera? | |||
| | ! width="65px" | Autor | ||
|- | |- | ||
| AdventureCraft | |AdventureCraft | ||
|style="text-align: left;" | | |style="text-align: left;" | AdventureCraft jest całkowitym przekształceniem Minecrafta, który zmienia grę w tryb przygodowy, w którym gracze nie mogą kłaść lub niszczyć bloków. | ||
W tej modyfikacji można zbudować własną mapę przygodową, która obsługuje m.in. wybór spawnu. | |||
|r1040 | |r1040 | ||
|[http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=128281 Forum] | |[http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=128281 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
|{{tc|Nie}} | |{{tc|Nie}} | ||
|[http://www.minecraftforum.net/memberlist.php?mode=viewprofile&u=37271&sid=b1b6bdafa906786f03b13b7b01d98e3e Cryect] | |[http://www.minecraftforum.net/memberlist.php?mode=viewprofile&u=37271&sid=b1b6bdafa906786f03b13b7b01d98e3e Cryect] | ||
|- | |- | ||
| | |AutoSwitch | ||
|style="text-align: left;" | | |style="text-align: left;" | Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w grze dla wielu graczy. Wspiera zaklęcia. | ||
|1.1.0 | |||
| | |||
|[http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum] | |[http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
|{{tc|Tak}} | |{{tc|Tak}} | ||
|Thebombzen | |Thebombzen | ||
|- | |- | ||
| Backpacks | | Backpacks | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | Modyfikacja dodaje możliwość przenoszenia skrzyń bez ich niszczenia. | ||
| v1.8.1 | | v1.8.1 | ||
|[http://www.planetminecraft.com/mod/backpack/ | |[http://www.planetminecraft.com/mod/backpack/ Planet Minecraft] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
|[http://www.planetminecraft.com/member/mightypork MightyPork] | |[http://www.planetminecraft.com/member/mightypork MightyPork] | ||
|- | |- | ||
| | |Convenient Inventory | ||
| style="text-align: left;" | | |style="text-align: left;" | | ||
| | |CI2.1.1 | ||
|[http://www.minecraftforum.net/topic/764515-100-convenient-inventory-21-official/ Forum] | |||
| {{v|t=1|1.0.0}} | |||
|[http://www.minecraftforum.net/topic/ | |||
| {{v|t=1| | |||
|{{tc|Tak}} | |{{tc|Tak}} | ||
| | |SmartModding | ||
|- | |- | ||
| | | Creepers | ||
|style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | FriendlyCreeper, StupidCreeper i MiniCreeper. Sprawia, że Creeper ma większą bądź mniejszą eksplozję. | ||
| v1.0 | | v1.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/334760-100-team-fortress-2-teleporter-sentry-pitmans-mods/#creepers Forum] | |||
| {{v|t=1|1.0.0}} | |||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/334760- | |||
| {{v|t=1| | |||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| pitman-87 | | pitman-87 | ||
|- | |- | ||
| DarkWolffe's Firestone | | DarkWolffe's Firestone | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| | | v8 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/503077- | | [http://www.minecraftforum.net/topic/503077-100-darkwolffes-firestone-v8/ Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| [http://www.minecraftforum.net/user/500569-darkwolffe DarkWolffe] | | [http://www.minecraftforum.net/user/500569-darkwolffe DarkWolffe] | ||
|- | |- | ||
| Death Chest | | Death Chest | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| 1. | | 1.0.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc| | | {{tc|Tak}} | ||
| Risugami | | Risugami | ||
|- | |- | ||
| Drakus's Mods | | Drakus's Mods | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | Trwalsze przedmioty ze złota, możliwa do wytworzenia kolczuga, spokojny Creeper, lepszy drop z kostki magmy. | ||
| | | 1.0.0 | ||
|[http://www.minecraftforum.net/topic/723342- | |[http://www.minecraftforum.net/topic/723342-100-drakuss-modstextures/ Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc| | | {{tc|Tak}} | ||
|[http://www.minecraftforum.net/user/656115-drakusfett/ Drakus Fett] | |[http://www.minecraftforum.net/user/656115-drakusfett/ Drakus Fett] | ||
|- | |- | ||
| Dynamic Lights | | Dynamic Lights | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| 1. | | 1.0.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/184426-v166-dynamic-lights/ Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/topic/184426-v166-dynamic-lights/ Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| AtomicStryker | | AtomicStryker | ||
|- | |- | ||
| | | EnchantView | ||
|style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| 2.0 | | 2.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/ | | [http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| | | Thebombzen | ||
|- | |- | ||
| | | Endermen No Pickup | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| 1.0.0 | |||
| | | [http://www.minecraftforum.net/topic/818137-101-endermen-no-pickup-release1/ Forum] | ||
| {{v|t=1|1.0.0}} | |||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/ | |||
| {{v|t=1| | |||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| | | andrenoel | ||
|- | |- | ||
|Inventory Tweaks | |||
| style="text-align: left;" | | |||
| 1.33 | |||
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?t=351884 Forum] [http://wan.ka.free.fr/?invtweaks Website] | |||
| {{v|t=1|1.0.0}} | |||
| Inventory Tweaks | |||
| style="text-align: left;" | | |||
| 1. | |||
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?t=351884 Forum] [http://wan.ka.free.fr/?invtweaks | |||
| {{v|t=1| | |||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| Jimeowan | | [[:en:User:Jimeowan|Jimeowan]] | ||
|- | |- | ||
| iPixeli's Female Gender Option Mod | | iPixeli's Female Gender Option Mod | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| 5 | | 5 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/269822-181-ipixelis-female-gender-option-mod-v51-smp/ Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/topic/269822-181-ipixelis-female-gender-option-mod-v51-smp/ Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| [http://www.minecraftforum.net/user/218305-ipixeli/ iPixeli] | | [http://www.minecraftforum.net/user/218305-ipixeli/ iPixeli] | ||
|- | |- | ||
| Magic Wands | | Magic Wands | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| | | v3.3 | ||
|[http://www.planetminecraft.com/mod/magicwands/ | |[http://www.planetminecraft.com/mod/magicwands/ Planet Minecraft] | ||
| {{v|t=1|1.0.0}} | |||
| {{v|t=1| | |||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
|[http://www.planetminecraft.com/member/mightypork MightyPork] | |[http://www.planetminecraft.com/member/mightypork MightyPork] | ||
|- | |- | ||
| Material Detector | | Material Detector | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| v1.17 | | v1.17 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=1032&t=209645#MaterialDetector Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=1032&t=209645#MaterialDetector Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| Ellian | | Ellian | ||
|- | |- | ||
| MessiahAndrw's Minecraft Renderer Wrapper | | MessiahAndrw's Minecraft Renderer Wrapper | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| 3/3/11 | | 3/3/11 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=201762 Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=201762 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | |||
| MessiahAndrw | |||
|- | |||
| MinecartLavaBoats | |||
| style="text-align: left;" | | |||
| 1.1 | |||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum] | |||
| {{v|t=1|1.0.0}} | |||
| {{tc|Nie}} | | {{tc|Nie}} | ||
| | | Thebombzen | ||
|- | |- | ||
| MineChat | |MineChat | ||
| | |styl="text-align: left;" | | ||
| 1.4 | | 1.4 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/693806- | | [http://www.minecraftforum.net/topic/693806-100-minechat/ Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| Blitz_9100 | | Blitz_9100 | ||
|- | |- | ||
| (Mob) Spawner Gui | | (Mob) Spawner Gui | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| 1. | | 1.0.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| Risugami | | Risugami | ||
|- | |- | ||
| | | Mo' Food n' Drinks | ||
|style="text-align: left;" | Dodaje | | style="text-align: left;" | Dodaje dużo nowych napojów i jedzenia. | ||
| | | 1.0.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/ | | [http://www.minecraftforum.net/topic/632878-100181-eastonium147s-modsmo-drinks-updated-to-100/page__p__8311112#entry8311112 Forum] | ||
|{{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc| | | {{tc|Nie}} | ||
| | | Eastonium147 and Gigs135 | ||
|- | |- | ||
| More Stackables | | More Stackables | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | Ten mod sprawia, że jedzenie, drzwi, znaki, siodła, wagoniki, łódki i wiadra można stackować, ale nie da się ich użyć po zgrupowaniu. | ||
| 1. | | 1.0.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc| | | {{tc|Nie}} | ||
| Risugami | | Risugami | ||
|- | |- | ||
| | |NoBoomCreepers | ||
|style="text-align: left;" | | |||
|1.1 | |||
| style="text-align: left;" | | |||
| | |||
|[http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum] | |[http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
|{{tc|Nie}} | |{{tc|Nie}} | ||
|Thebombzen | |Thebombzen | ||
|- | |- | ||
| One Small Step For Man | | One Small Step For Man | ||
|style="text-align: left;" | | |style="text-align: left;" | | ||
|v1.2 | |v1.2 | ||
|[http://www.minecraftforum.net/topic/673084-181one-small-step-for-manspwip/ Forum] | |[http://www.minecraftforum.net/topic/673084-181one-small-step-for-manspwip/ Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
|{{tc|Nie}} | |{{tc|Nie}} | ||
|[http://www.minecraftforum.net/user/771510-blakethemoder/ BlakeTheModer] | |[http://www.minecraftforum.net/user/771510-blakethemoder/ BlakeTheModer] | ||
|- | |- | ||
| | | OptiFine | ||
| style="text-align: left;" | | |style="text-align: left;" | | ||
| | | HD_A | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/249637- | | [http://www.minecraftforum.net/topic/249637-100-optifine-hd-a-fps-boost-hd-textures/ Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Nie}} | |{{tc|Nie}} | ||
| sp614x | | sp614x | ||
|- | |- | ||
| | | Overkill | ||
| style="text-align: | |style="text-align: left;" | | ||
| v0.1 | |||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/833275-100-mattyp153s-mods-new-overkill-v01/page__p__10751919__fromsearch__1#entry10751919- Forum] | |||
| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
|{{tc|Tak}} | |||
| Mattyp153 | |||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/ | |||
| {{v|t=1| | |||
| {{tc|Tak}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
| Rei's Minimap | | Rei's Minimap | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| v2.0 | | v2.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/482147- Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/topic/482147- Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | | {{tc|Tak}} | ||
| ReiNFSK | | ReiNFSK | ||
|- | |- | ||
| | | Somnia | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| v1. | |v1.0.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/ | | [http://www.minecraftforum.net/topic/162771-100-somnia-sspml/] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | |||
| MALfunction84 | |||
|{{tc|Tak}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
| Sign Tags | | Sign Tags | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| 1. | | 1.0.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=80246 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Nie}} | | {{tc|Nie}} | ||
| Risugami | | Risugami | ||
|- | |- | ||
| Single Player Commands | | Single Player Commands | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | Ten mod wprowadza komendy do gry jednoosobowej!. | ||
| | | V3.0 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=100267&p=1494675#p1494675 Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=100267&p=1494675#p1494675 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc| | | {{tc|Tak}} | ||
| simo_415 | | simo_415 | ||
|- | |- | ||
| What's My Light Level | | What's My Light Level | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| Build | | Build 248 | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/170739- Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/topic/170739- Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Nie}} | | {{tc|Nie}} | ||
| iPeer | | iPeer | ||
|- | |- | ||
| World Downloader | | World Downloader | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| 1. | | 1.0.0a | ||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/333322- Forum] | | [http://www.minecraftforum.net/topic/333322- Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Nie}} | | {{tc|Nie}} | ||
| nairol | | nairol | ||
|- | |- | ||
| | | Timber! | ||
| style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| | |r5 | ||
| [http://www. | | [http://www.minecraftforum.net/topic/119361-181-tehkrushs-mods-timber/ Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Tak}} | |||
| TehKrush | |||
|- | |||
| WeatherBeGone | |||
| style="text-align: left;" | | |||
| 1.1 | |||
| [http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum] | |||
| {{v|t=1|1.0.0}} | |||
| {{tc|Nie}} | | {{tc|Nie}} | ||
| | | Thebombzen | ||
|- | |- | ||
| | | WorldAndGenerationTweaks | ||
|style="text-align: left;" | | | style="text-align: left;" | | ||
| | | 0.1 | ||
|[http://www.minecraftforum.net/topic/ | | [http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum] | ||
| {{v|t=1| | | {{v|t=1|1.0.0}} | ||
| {{tc|Nie}} | | {{tc|Nie}} | ||
| | | Thebombzen | ||
|} | |} | ||
Wersja z 16:03, 3 gru 2011
| Treść strony Modyfikacje nie jest wspierana przez Mojang Studios ani Minecraft Wiki. Strona opisuje element stworzony przez społeczność gry. |
Modyfikacje (ang. Modifications), inaczej mody, są klasami napisanymi w języku java. Mają na celu polepszenie, uproszczenie, lub zachęcenie graczy do dalszej gry.
Dzięki nim możemy:
- Dodawać Nowe rodzaje światów.
- Dodawać Nowy crafting.
- Dodawać opcje eksplorowania świata (latanie, nieśmiertelność, szybsze kopanie itp.).
- Dostawać przedmioty bez craftingu lub zbierania.
- Eliminować bugi.
- Instalować tekstury powyżej rozdzielczości 16x16 px.
- Mieć Nowe rodzaje bloków.
- Polepszać wydajność.
- Przełączać się między trybami gry.
- Spawnować moby.
- Zmieniać języki.
- Zmieniać pogodę i porę dnia.
oraz wiele innych.
Zgodność
Każdy mod musi być zgodny z wersją minecrafta. Jeżeli twórca oznajmił że można zainstalować dany na kilku wersjach gry, to tak jest (często spotykana wzajemna wymienność Beta 1.8 i 1.8.1), jednak w przypadku bardziej rozbudowanych modów należy czekać na aktualizację. Większość wymaga modloadera, który sam w sobie jest modem i pozwala na sprawne działanie innych. Mod są przeznaczone Survival Single Player lub Survival Multiplayer. W przypadku pierwszym ma on dopisek SSP lub nic, a w drugim SMP. Jeśli któryś wymagany aspekt nie jest spełniony mogą występować crasche lub gra nie włączy się wcale.
Dopuszczenie
W trybie Survival Single Player (SSP) mody może instalować każdy, jednak w Survival Multiplayer (SMP) jest to zabronione (wyjątkiem są mody usuwające bugi, które mają dopisek SMP lub takie, które twórca serwera udostępnia dla ciekawszej rozgrywki).
Jak zainstalować
1.Microsoft Windows XP/Vista/7:
- Naciśnij kombinacje klawiszy Win+R.
- Wpisz %appdata% i potwierdzamy Enterem.
- Przejdź do .minecraft->bin.
- Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik i wybierz otwórz za pomocą (wybieramy swój archiwizator plików).
- Usuń folder META-INF.
- Otwórz Archiwum z modem, zaznacz wszystko i skopiuj do minecraft.jar.
- Zamknij archiwizator i uruchom minecrafta.
2.Macintosh OS:
- Wchodzimy do Biblioteki/Application Support/ minecraft/ bin.
- Otwieramy plik przy pomocy programu BetterZip.
- Usuń folder META-INF.
- Skopiuj pliki moda z drugiego archiwum.
- Zamknij archiwum i uruchom minecrafta.
3.Linux:
- Otwórz manager plików.
- Przejdź do ~/.minecraft/bin/.
- Otwórz plik minecraft.
- Usuń katalog META-INF.
- Skopiuj pliki moda.
- Zamknij archiwum i uruchom minecrafta.
Spis modów dla SSP
Spis modyfikacji dla pojedynczych graczy.
API (Interfejs programowania aplikacji) i ładowacze
Te modyfikacje zmieniają interfejs lub ładują grę.
| Nazwa | Opis | Wersja | Link | Najnowsza kompatybilna wersja | Wymaga ModLoader'a | Autor |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AudioMod | Pozwala na dodawanie nowych dźwięków i ich formatów. | 1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Risugami |
| Creative API | Dodaje nowe bloki i przedmioty do listy trybu Creative. | 1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | pitman-87 |
| ModLoader | Menadżer modów zapobiegający konfliktów między nimi. | 1.0.0.5 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | N/A | Risugami |
| MyCraft Mod Manager | Program uruchamia grę zamiast standardowego lunchera. Pozwala na szybkie instalowanie modów. | 2.3.8 | Forum | Wszystkie | Nie | xthexder and jli |
Estetyczne i funkcjonalne modyfikacje
| Nazwa | Opis | Wersja | Link | Najnowsza kompatybilna wersja | Wymaga ModLoadera? | Autor |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AdventureCraft | AdventureCraft jest całkowitym przekształceniem Minecrafta, który zmienia grę w tryb przygodowy, w którym gracze nie mogą kłaść lub niszczyć bloków.
W tej modyfikacji można zbudować własną mapę przygodową, która obsługuje m.in. wybór spawnu. |
r1040 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Cryect |
| AutoSwitch | Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w grze dla wielu graczy. Wspiera zaklęcia. | 1.1.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Thebombzen |
| Backpacks | Modyfikacja dodaje możliwość przenoszenia skrzyń bez ich niszczenia. | v1.8.1 | Planet Minecraft | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | MightyPork |
| Convenient Inventory | CI2.1.1 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | SmartModding | |
| Creepers | FriendlyCreeper, StupidCreeper i MiniCreeper. Sprawia, że Creeper ma większą bądź mniejszą eksplozję. | v1.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | pitman-87 |
| DarkWolffe's Firestone | v8 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | DarkWolffe | |
| Death Chest | 1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Risugami | |
| Drakus's Mods | Trwalsze przedmioty ze złota, możliwa do wytworzenia kolczuga, spokojny Creeper, lepszy drop z kostki magmy. | 1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Drakus Fett |
| Dynamic Lights | 1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | AtomicStryker | |
| EnchantView | 2.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Thebombzen | |
| Endermen No Pickup | 1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | andrenoel | |
| Inventory Tweaks | 1.33 | Forum Website | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Jimeowan | |
| iPixeli's Female Gender Option Mod | 5 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | iPixeli | |
| Magic Wands | v3.3 | Planet Minecraft | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | MightyPork | |
| Material Detector | v1.17 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Ellian | |
| MessiahAndrw's Minecraft Renderer Wrapper | 3/3/11 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | MessiahAndrw | |
| MinecartLavaBoats | 1.1 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Thebombzen | |
| MineChat | 1.4 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Blitz_9100 | |
| (Mob) Spawner Gui | 1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Risugami | |
| Mo' Food n' Drinks | Dodaje dużo nowych napojów i jedzenia. | 1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Eastonium147 and Gigs135 |
| More Stackables | Ten mod sprawia, że jedzenie, drzwi, znaki, siodła, wagoniki, łódki i wiadra można stackować, ale nie da się ich użyć po zgrupowaniu. | 1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Risugami |
| NoBoomCreepers | 1.1 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Thebombzen | |
| One Small Step For Man | v1.2 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | BlakeTheModer | |
| OptiFine | HD_A | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | sp614x | |
| Overkill | v0.1 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Mattyp153 | |
| Rei's Minimap | v2.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | ReiNFSK | |
| Somnia | v1.0.0 | [1] | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | MALfunction84 | |
| Sign Tags | 1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Risugami | |
| Single Player Commands | Ten mod wprowadza komendy do gry jednoosobowej!. | V3.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | simo_415 |
| What's My Light Level | Build 248 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | iPeer | |
| World Downloader | 1.0.0a | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | nairol | |
| Timber! | r5 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | TehKrush | |
| WeatherBeGone | 1.1 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Thebombzen | |
| WorldAndGenerationTweaks | 0.1 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Thebombzen |
Nowe przedmioty
Mody (tylko najpopularniejsze), które dodaja nowe przedmioty i/lub bloki do gry.
| Nazwa | Opis | Wersja | Link | Dla minecrafta | Wymaga modloadera | Autor |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Aether | Dodaje nowy podniebny świat, będący przeciwieństwem Netheru. | V 1.02 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | KingBDogz, Kodaichi and Shockah |
| Airship | Dodaje balony i statki powietrzne. | v3 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Pchan |
| CamelOre | Dodaje nowe rudy, narzędzia, bronie, zbroje oraz moby. | 2.7_01 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Camelfox |
| Car Mod | Dodaje samochód w stylu minecarta. | v1.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | mermz |
| FancyPack Furniture and Decorations Pack | Dodaje nowe sposoby wykorzystania podstawowych bloków. | v9 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Big Brother |
| Fireworks | Dodaje wyrzutnie fajerwerków. | v0.6 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Mysticyx |
| IndustrialCraft 2! | Lepsza wersja IndustrialCraft, która dodaje ponad 100 przedmiotów. | V1.23 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Alblaka |
| Millénaire | Dodaje wioski, wyposarzenie, zbroje, narzędzia. | 1.5 | Forum en.Wiki | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | Kinneken |
| MineColony | Dodaje pracowników do pomocy. | 0.7 | Wiki | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | lacozzini, dfu |
| Mo' Creatures | Dodaje wiele nowych mobów. Krokodyle, Żółwie, Skorpiony, Rekiny, Wilkołaki, Lwy, Niedźwiedzie (zwykłe i polarne), Wilki, Upiory (zwykłe i palące się), Ogry (zwykłe, płonące, jaskiniowe), Kaczki, Dziki, Zające, Lisy, 6 odmian Ptaków, Delfinów, 8 odmian Koni, 10 odmian ryb, Myszy, Szczury, Piekielne Szczury, Jelenie, Dzikie Koty. | 2.14 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Tak | DrZhark |
| TooManyItems | Pozwala na wybranie z listy przedmiotów i uzupełnienie nimi ekwipunku, usuwanie przedmiotów zmiania pory dnia oraz trybu gry. | v1.0.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Marglyph |
Poprawki
Te modyfikacje poprawiają błędy lub zachowanie gry.
| Nazwa | Opis | Wersja | Link | Dla minecrafta | Wymaga Modloader'a | Autor |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FM DebugMod | 1.0.0v1 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | FinalMinuet | |
| HD Texture Fix | Umożliwia zainstalowanie tekstury o rozdzielczości powyżej 16x16px. | 2.2.2 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Kahr |
Paczki językowe
Paczki językowe służą do zmiany oryginalnego języka gry.
| Nazwa | Opis | Wersja | Link | Dla minecrafta | Wymaga modloadera | Autor |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hiszpańska | Hiszpańska paczka językowa. | 1.05 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | KilFer, _Burner_, Yonseca |
| Japońska | Japońska paczka językowa. | 2.03 | Strona | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Zeeksphere |
| Niemiecka | Niemiecka paczka językowa. | 2.1.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Spyx |
| Niemiecka II | Niemiecka paczka językowa. | 1.0.3 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | EnProX |
| Norweska | Norweska paczka językowa. | 1.1.0 | Strona | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Swoy |
| Polska | Polska paczka językowa. | 1.8.1 | minewiki | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Robinxon |
| Portugalska | Portugalska paczka językowa. | 1.5.0 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | ERaZ0S |
| Tajska | Tajska paczka językowa. | 0.99 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Paradise067 |
| Węgierska | Węgierska paczka językowa. | 1.1.0 | Download | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. | Nie | Zut2012 |
Lista modów dla SMP
Spis dostępnych modyfikacji dla serwerów.
Lista modów dla serwera Alfa
| Nazwa | Opis | Wersja | Link |
|---|---|---|---|
| hMod | Wtyczka administracyjna dla minecrafta Alfa.
|
b133 | Forum |
| Llamacraft | General features and bug fixes:
|
3.6 | Forum |
| Minecart Mania! | 2.1 | Forum |
Spis modyfikacji serwera Beta
| Nazwa | Opis | Wersja | Link | Dla minecrafta |
|---|---|---|---|---|
| Bukkit |
|
RB 1337 | Strona Forum |
Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. |
| Canary Mod |
Wtyczki administracyjne na podstawie hMod.
|
b9 | Strona Forum |
Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. |
| Runecraft |
Dodaje magię, która umożliwia modyfikowanie świata. Bukkit Compatible Kompatybilne z Bukkit
|
2.9.1 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. |
| MC Kingdom |
Jest to mod umożliwiający stworzenie miasta, zarządzanie, organizowanie graczy i wiele innych.
|
0.1.1 | Strona | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. |
| iZone |
Pozwala administratorom przeznaczać strefy, które mogą posiadać znaczniki: |
v6.3 | Forum | Błąd Lua: expandTemplate: template "Table Choice" does not exist. |