Dźwignia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Nie podano opisu zmian
Falibor (dyskusja | edycje)
poprawki, historia, galeria, ciekawostki
Linia 14: Linia 14:
|data=69
|data=69
}}
}}
'''Dźwignia''' jest specjalnym obiektem do otwierania [[drzwi]] lub do zmieniania kierunku [[Tory|torów]]. Dźwignię - jak i [[przycisk]] - mogą być łączone z [[Czerwony kamień|czerwonym kamieniem]] na odległość do 15 klocków. Od wersji [[Historia_wersji/Nieoficjalne_wersje#12w24a|12w24a]] dźwignię można stawiać na spodniej stronie bloków.
'''Dźwignia''' jest specjalnym obiektem do tworzenia sygnału w [[Obwody z czerwonego kamienia|obwodzie z czerwonego kamienia]]. Może być wykorzystana również bezpośrednio do otwierania [[drzwi]] lub do zmieniania kierunku [[Tory|torów]]. Dźwignia - jak i [[przycisk]] - mogą być łączone z [[Czerwony kamień|czerwonym kamieniem]] na odległość do 15 bloków.


==Otrzymywanie==
==Otrzymywanie==
Dźwignię tworzymy z [[patyk]]a i jednego bloku [[bruk]]u.
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Crafting
!Crafting
!Opis
|-
|-
| align="center"|[[Bruk]] + [[Patyk]]
| align="center"|[[Bruk]] + [[Patyk]]
Linia 30: Linia 30:
|Output= Dźwignia |OA=  
|Output= Dźwignia |OA=  
}}
}}
|Może być ułożona na podłodze jak i ścianach.
|-
|}
|}
== Historia ==
*[[Historia_wersji/Alpha#1.0.1|Alpha 1.0.1]] - Dodano dźwignię wraz z [[przycisk]]iem oraz [[płyta naciskowa|płytą naciskową]].
*[[Historia_wersji/Nieoficjalne_wersje#12w24a|12w24a]] - Dźwignie można stawiać na spodniej stronie bloków.
== Ciekawostki ==
* Dźwignie nie mogą być stawiane na [[śnieg]]u lub [[lód|lodzie]].
== Galeria ==
<gallery>
Plik:Dśzagadka.png|Dźwignie występujące w strukturze [[Dżunglowa świątynia|dżunglowej świątyni]].
</gallery>


{{Obwody czerwonego kamienia}}
{{Obwody czerwonego kamienia}}

Wersja z 18:40, 15 cze 2012

Artykuł Dźwignia jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Dźwignia
Typ

Mechanizm

Fizyka

?

Przezroczystość

Tak

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

2.5

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)


Dźwignia jest specjalnym obiektem do tworzenia sygnału w obwodzie z czerwonego kamienia. Może być wykorzystana również bezpośrednio do otwierania drzwi lub do zmieniania kierunku torów. Dźwignia - jak i przycisk - mogą być łączone z czerwonym kamieniem na odległość do 15 bloków.

Otrzymywanie

Dźwignię tworzymy z patyka i jednego bloku bruku.

Składniki Crafting
Bruk + Patyk










Historia

Ciekawostki

Galeria

Szablon:Obwody czerwonego kamienia