Sztabka miedzi: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Uproszczono.
dodano miedziane drzwi i klapę. usunięto niepotrzebne parametry.
Linia 1: Linia 1:
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Sztabka miedzi.png
|wygląd1=Sztabka miedzi.png
|invwygląd=Sztabka miedzi
|typ=Materiał
|typ=Materiał
|wytrzymałość=
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.17
|idsłowne=copper_ingot
|idsłowne=copper_ingot
}}
}}
'''Sztabka miedzi''' jest metalową sztabką, którą otrzymuje się poprzez przetopienie [[surowa miedź|rudy miedzi]].
'''Sztabka miedzi''' jest metalową sztabką, którą otrzymuje się poprzez przetopienie [[Ruda miedzi|rudy miedzi]] lub [[Złoże miedzi|złoża miedzi]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
Linia 37: Linia 34:
|Input= Ruda miedzi; Złoże miedzi; Łupkowe złoże miedzi
|Input= Ruda miedzi; Złoże miedzi; Łupkowe złoże miedzi
|Output= Sztabka miedzi
|Output= Sztabka miedzi
|Fuel= Węgiel; Węgiel drzewny; Dębowe deski; Drewno dębu; Sadzonka,2; Patyk,2; Bambus,4; Wiadro z lawą; Blok suszonych wodorostów }}
}}
|}
|}


Linia 58: Linia 55:
|A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi |C3= Sztabka miedzi
|A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi |C3= Sztabka miedzi
|Output= Blok miedzi, 1
|Output= Blok miedzi, 1
}}
|- align="center"
| '''[[Miedziane drzwi]]'''
|'''Sztabki miedzi'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1=Sztabka miedzi |B1=Sztabka miedzi
|A2=Sztabka miedzi |B2=Sztabka miedzi
|A3=Sztabka miedzi |B3=Sztabka miedzi
|Output=Miedziane drzwi,3
}}
|- align="center"
| '''[[Miedziana klapa]]'''
|'''Sztabki miedzi'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1=Sztabka miedzi |B1=Sztabka miedzi |C1=Sztabka miedzi
|A2=Sztabka miedzi |B2=Sztabka miedzi |C2=Sztabka miedzi
|Output=Miedziana klapa,2
}}
}}
|- align="center"
|- align="center"
Linia 109: Linia 123:
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.17|snap=20w45a|[[Plik:Sztabka miedzi w 20w45a.png|32px]] Dodano sztabki miedzi.}}
{{Historia||1.17|snap=20w45a|[[Plik:Sztabka miedzi w 20w45a.png|32px]] Dodano sztabki miedzi.}}
{{Historia|||snap=20w46a|[[Plik:Sztabka miedzi.png|32px]] Zmieniono teksturę sztabki miedzi.|Receptura wytwarzania bloku miedzi wymaga teraz tylko 4 sztabek miedzi. Analogicznie receptura powrotna.}}
{{Historia|||snap=20w46a|[[Plik:Sztabka miedzi.png|32px]] Zmieniono teksturę sztabki miedzi.
|Receptura wytwarzania bloku miedzi wymaga teraz tylko 4 sztabek miedzi. Analogicznie receptura powrotna.}}
{{Historia|||snap=21w05a|Utopce teraz mogą upuścić sztabkę miedzi z takim samym prawdopodobieństwem, z jakim poprzednio mogły upuścić sztabkę złota.}}
{{Historia|||snap=21w05a|Utopce teraz mogą upuścić sztabkę miedzi z takim samym prawdopodobieństwem, z jakim poprzednio mogły upuścić sztabkę złota.}}
{{Historia|||snap=21w17a|Liczba sztabek miedzi potrzebnych do stworzenia bloku została z powrotem zmieniona na 9.}}
{{Historia|||snap=21w17a|Liczba sztabek miedzi potrzebnych do stworzenia bloku została z powrotem zmieniona na 9.}}

Wersja z 18:48, 14 kwi 2025

Sztabka miedzi

Typ

Materiał

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Sztabka miedzi jest metalową sztabką, którą otrzymuje się poprzez przetopienie rudy miedzi lub złoża miedzi.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Blok miedzi lub
woskowany blok miedzi




9







Przetapianie

Sztabkę miedzi można otrzymać przez przetopienie rudy miedzi lub złoża miedzi w piecu albo piecu hutniczym.

Składniki Wejście → Wyjście
Ruda miedzi
lub złoże miedzi








2

2

Łup

Utopiec ma 11% (11100) szans na upuszczenie sztabki miedzi, jeśli zabity przez gracza lub oswojonego wilka, 13% (13100) z Grabieżą I, 15% (320) z Grabieżą II, 17% (17100) z Grabieżą III.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście
Blok miedzi Sztabki miedzi










Miedziane drzwi Sztabki miedzi




3






Miedziana klapa Sztabki miedzi




2






Piorunochron Sztabki miedzi










Luneta Odłamek ametystu
+
Sztabki miedzi










Pędzel Pióro
+
Sztabka miedzi
+
Patyk










Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Forma Klucz tłumaczenia
ItemCSS.png/707 Sztabka miedzi copper_ingot Przedmiot item.minecraft.copper_ingot

Bedrock Edition:

Nazwa ID słowne Numeryczne ID Forma Klucz tłumaczenia
ItemCSS.png/707 Sztabka miedzi copper_ingot 504 Przedmiot item.copper_ingot.name

Historia

Pełna wersja
1.1720w45a Dodano sztabki miedzi.
20w46a Zmieniono teksturę sztabki miedzi.
Receptura wytwarzania bloku miedzi wymaga teraz tylko 4 sztabek miedzi. Analogicznie receptura powrotna.
21w05aUtopce teraz mogą upuścić sztabkę miedzi z takim samym prawdopodobieństwem, z jakim poprzednio mogły upuścić sztabkę złota.
21w17aLiczba sztabek miedzi potrzebnych do stworzenia bloku została z powrotem zmieniona na 9.
1.17.11.17.1-pre1Zwiększono szansę na pośmiertne upuszczenie sztabki miedzi przez utopca z 5% do 11% oraz prawdopodobieństwo na łup związane z każdym poziomem zaklęcia Grabież, by dopasować się do edycji Bedrock.
1.19.423w04aSztabki miedzi barwią zdobienia na zbroję na rudo.
1.19.4-pre1Za pomocą sztabek miedzi można wytworzyć pędzle.
Bedrock Edition
1.16.210beta 1.16.210.57 Dodano sztabki miedzi. Są dostępne tylko w ramach rozgrywki eksperymentalnej.
wydanieSztabki miedzi stały się niedostępne w pełnym wydaniu.
1.17.0beta 1.17.0.50Sztabki miedzi mogą być użyte do wytworzenia lunet.
beta 1.17.0.52Sztabki miedzi są dostępne bez konieczności włączania rozgrywki eksperymentalnej.
beta 1.17.0.54Liczba potrzebnych sztabek miedzi do wytworzenia bloku została zmieniona na 9.
1.19.80beta 1.19.80.20Za pomocą sztabek miedzi można zrobić pędzle.
beta 1.19.80.21Sztabki miedzi barwią zdobienia na zbroję na rudo.