Historia wersji/Pre-classic: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Nie podano opisu zmian
dodanie rd-20090515, pc 161607, 161616, 161625, 161648,
Linia 9: Linia 9:
!width="90"|Data wydania
!width="90"|Data wydania
!Dodatki i poprawki
!Dodatki i poprawki
|-
|| mc-161648|| 16 maja 2009 || <span id="mc-161648"></span><span id="16 maja 2009"></span>
* Naprawiono wszystkie problemy związane z myszką.
|-
|| mc-161625|| 16 maja 2009 || <span id="mc-161625"></span><span id="16 maja 2009"></span>
* Naprawiono problemy z odwracaniem Y axis, i z teksturami.
* Gra miała zbyt niską czułość myszki.
|-
|| mc-161616|| 16 maja 2009 || <span id="mc-161616"></span><span id="16 maja 2009"></span>
* Można odwrócić Y axis na myszce przy użyciu Y.
* Problemy z teksturami, ciągłymi spadkami FPSów, jak i ciągle występujące problemy z myszką.
|-
|| mc-161607|| 16 maja 2009 || <span id="mc-161607"></span><span id="16 maja 2009"></span>
* Gra została nazwana Minecraft Alpha.
* Jest w niej problem związany z myszką.
* Pierwsza wersja która była dostępna do testowania.
|-
|-
|| rd-161348 || 16 maja 2009 || <span id="rd-161348"></span><span id="16 maja 2009"></span>
|| rd-161348 || 16 maja 2009 || <span id="rd-161348"></span><span id="16 maja 2009"></span>
* Dodanie sadzonek.
* Dodanie sadzonek. (znikają, jeżeli nie ma światła)
* Większa ilość klifów tworzonych przez generator.
* Większa ilość klifów tworzonych przez generator.
*  
* Cząsteczki śledzą pozycję gracza.
|-
|-
|| rd-160052 || 16 maja 2009 || <span id="rd-160052"></span><span id="16 maja 2009"><span>
|| rd-160052 || 16 maja 2009 || <span id="rd-160052"></span><span id="16 maja 2009"><span>
* Prosty generator poziomów.
* Wsparcie dla różnych typów bloków.
* Cząsteczki bloków (małe grafiki które się pokazują podczas niszczenia bloku).
* Cząsteczki bloków (małe grafiki które się pokazują podczas niszczenia bloku).
* Wsparcie dla dynamicznych bloków.
* Zmiana nazwy z "Minecraft: Order of the Stone", na "Minecraft".
|-
|| rd-20090515 || 15 maja 2009 || <span id="15 maja 2009"></span>
* Dodano bloki ziemi, desek i kamienia.
* Dodano tryb pełnego ekranu i crosshair.
* Prosty generator poziomów, gra nie może wygenerować płaskiego terenu (zostało to przywrócone w 1.1).
* Trawa rośnie na ziemi pod promieniami słonecznymi.
* Trawa rośnie na ziemi pod promieniami słonecznymi.
*Zmiana nazwy z "Minecraft: Order of the Stone", na "Minecraft".
* Wsparcie dla różnych typów bloków
* Wsparcie dla dynamicznych bloków
* Można odradzać człowieka przy użyciu przycisku G.
* Można wybrać bloki od 1 do 4.
* Zmieniono fizykę gracza, od teraz sie porusza szybciej, i może skakać wyżej.
* Zmieniono nazwę z "Cave Game" na "Minecraft: Order of the Stone"
|-
|-
|| rd-132328 || 13 maja 2009 || <span id="14 maja 2009"></span>
|| rd-132328 || 13 maja 2009 || <span id="14 maja 2009"></span>
* Dodanie [[Człowiek|człowieka]].
* Dodanie [[Człowiek|człowieka]], który używał tekstur z gry Zombie Town, również tworzonej przez Notcha.
|-
|-
|| rd-132211 || 13 maja 2009 || <span id="13 maja 2009"></span>
|| rd-132211 || 13 maja 2009 || <span id="13 maja 2009"></span>
* Podnoszenie bloków.
* Podnoszenie bloków.
Linia 33: Linia 55:
|-
|-
|| rd-131655 || 13 maja 2009 ||  <span id="13 maja 2009"></span>           
|| rd-131655 || 13 maja 2009 ||  <span id="13 maja 2009"></span>           
* Fizyka dodana.
* Dodanie fizyki.
* Bruk i trawa stworzona została z tych samych grafik z gry Notcha RubyDung
* Dodanie bruku i trawy, które korzystały z grafik z innej gry Notcha pod nazwą RubyDung.
* [https://www.youtube.com/watch?v=F9t3FREAZ-k&feature=player_embedded Opublikowanie filmu o teście "Cave Game"]
* [https://www.youtube.com/watch?v=F9t3FREAZ-k&feature=player_embedded Opublikowanie filmu o teście "Cave Game"].
|}
|}



Wersja z 19:23, 24 maj 2021


Numer / nazwa wersji Data wydania Dodatki i poprawki
mc-161648 16 maja 2009
  • Naprawiono wszystkie problemy związane z myszką.
mc-161625 16 maja 2009
  • Naprawiono problemy z odwracaniem Y axis, i z teksturami.
  • Gra miała zbyt niską czułość myszki.
mc-161616 16 maja 2009
  • Można odwrócić Y axis na myszce przy użyciu Y.
  • Problemy z teksturami, ciągłymi spadkami FPSów, jak i ciągle występujące problemy z myszką.
mc-161607 16 maja 2009
  • Gra została nazwana Minecraft Alpha.
  • Jest w niej problem związany z myszką.
  • Pierwsza wersja która była dostępna do testowania.
rd-161348 16 maja 2009
  • Dodanie sadzonek. (znikają, jeżeli nie ma światła)
  • Większa ilość klifów tworzonych przez generator.
  • Cząsteczki śledzą pozycję gracza.
rd-160052 16 maja 2009
  • Cząsteczki bloków (małe grafiki które się pokazują podczas niszczenia bloku).
  • Zmiana nazwy z "Minecraft: Order of the Stone", na "Minecraft".
rd-20090515 15 maja 2009
  • Dodano bloki ziemi, desek i kamienia.
  • Dodano tryb pełnego ekranu i crosshair.
  • Prosty generator poziomów, gra nie może wygenerować płaskiego terenu (zostało to przywrócone w 1.1).
  • Trawa rośnie na ziemi pod promieniami słonecznymi.
  • Wsparcie dla różnych typów bloków
  • Wsparcie dla dynamicznych bloków
  • Można odradzać człowieka przy użyciu przycisku G.
  • Można wybrać bloki od 1 do 4.
  • Zmieniono fizykę gracza, od teraz sie porusza szybciej, i może skakać wyżej.
  • Zmieniono nazwę z "Cave Game" na "Minecraft: Order of the Stone"
rd-132328 13 maja 2009
  • Dodanie człowieka, który używał tekstur z gry Zombie Town, również tworzonej przez Notcha.
rd-132211 13 maja 2009
  • Podnoszenie bloków.
  • Stawianie i niszczenie bloków.
rd-131655 13 maja 2009