Wichrowa różdżka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał ko:브리즈 막대기 i poprawił pt:Vara de Vórtice
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd=Wichrowa różdżka.png
|wygląd=Wichrowa różdżka.png
|rozmiar=150px
|typ=Materiał
|typ=Materiał
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
}}
}}
'''Wichrowa różdżka''' (ang. ''Breeze Rod'') – [[przedmiot]] będący łupem z [[wichrzyk]]a, służący do wytwarzania [[Wietrzna kula|wietrznej kuli]] i [[buzdygan]]u, duplikowania zdobienia zbroi "Nurt" oraz warzenia [[Mikstury|mikstury napowietrzenia]].
'''Wichrowa różdżka''' (ang. ''Breeze Rod'') – [[przedmiot]] będący [[łup]]em z [[wichrzyk]]a, mający zastosowanie w wytwarzaniu i alchemii.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Wichrzyk]]i ===
=== [[Łup]] ===
Zabity przez gracza wichrzyk upuszcza 1-2 wichrowe różdżki.
[[Wichrzyk]] zabity przez [[gracz]]a lub oswojonego [[wilk]]a upuszcza od 1 do 2 wichrowych różdżek.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
!'''Składniki'''
!'''Składniki'''
!'''Wytwarzanie'''
!'''Wytwarzanie'''
|- style="text-align:center"
|-  
|[[Diament]]<br>+ <br>[[Szablon kowalski|Szablon kowalski ze zdobieniem ,,Nurt"]]<br>+ <br>[[Wichrowa różdżka]]
|[[Diament]]<br>+ <br>[[Szablon kowalski]] „Nurt”<br>+ <br>[[Wichrowa różdżka]]
|{{Grid/Crafting Table|A1=Diament| A2=Diament| A3=Diament| B1=Szablon kowalski (Nurt)| B2=Wichrowa różdżka| B3=Diament| C1=Diament |C2=Diament| C3=Diament |Output=Szablon kowalski (Nurt),2}}
|{{Grid/Crafting Table
|- style="text-align:center"
|A1=Diament |B1=Zdobienie zbroi „Nurt” |C1=Diament  
|[[Ciężki rdzeń]]<br>+ <br>[[Wichrowa różdżka]]
|A2=Diament |B2=Wichrowa różdżka |C2=Diament
|{{Grid/Crafting Table|B1=Ciężki rdzeń| B2=Wichrowa różdżka|Output=Buzdygan}}
|A3=Diament |B3=Diament |C3=Diament
|- style="text-align:center"
|Output=Zdobienie zbroi „Nurt”,2
}}
|-
|[[Ciężki rdzeń]]<br>+<br>[[Wichrowa różdżka]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Ciężki rdzeń
|B2=Wichrowa różdżka
|Output=Buzdygan
}}
|-
|[[Wichrowa różdżka]]
|[[Wichrowa różdżka]]
|{{Grid/Crafting Table|B2=Wichrowa różdżka|Output=Wietrzna kula,4}}
|{{Grid/Crafting Table
|B2=Wichrowa różdżka
|Output=Wietrzna kula,4
|nieokreślona=1
}}
|}
|}


=== [[Naprawa przedmiotów]] ===
=== [[Naprawa przedmiotów]] ===
Przy użyciu wichrowej różdżki można naprawić buzdygan w [[Kowadło|kowadle]].
Przy użyciu wichrowej różdżki można naprawić [[buzdygan]] w [[Kowadło|kowadle]].


=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
!'''Nazwa'''
!'''Nazwa'''
!'''Składniki'''
!'''Składniki'''
!'''Ustawienie'''
!'''Ustawienie'''
|- align="center"
|-
|'''[[Mdła mikstura]]'''
|'''[[Mdła mikstura]]'''
|[[Wichrowa różdżka]]<br>+ <br>[[Butelka wody]]
|[[Wichrowa różdżka]]<br>+ <br>[[Butelka wody]]
|{{Grid/Brewing Stand
|{{Grid/Brewing Stand
|Input=   Wichrowa różdżka
|Input= Wichrowa różdżka
|Output2= Mdła mikstura
|Output2= Mdła mikstura
}}
}}
|- align="center"
|-
|'''[[Mikstury|Mikstura napowietrzenia]] '''
|'''[[Mikstury|Mikstura napowietrzenia]] '''
|[[Wichrowa różdżka]]<br>+ <br>[[Klarowna mikstura]]
|[[Wichrowa różdżka]]<br>+ <br>[[Klarowna mikstura]]
|{{Grid/Brewing Stand
|{{Grid/Brewing Stand
|Input=   Wichrowa różdżka
|Input= Wichrowa różdżka
|Output2= Mikstura napowietrzenia
|Output2= Mikstura napowietrzenia
}}
}}
Linia 54: Linia 66:
== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.20.5|snap=24w11a|Dodano wichrową różdżkę.}}
{{Historia||1.20.5|snap=24w11a|Dodano wichrową różdżkę.{{Eksp|Update 1.21}}}}
{{Historia|||snap=24w13a|Wichrowej różdżki można użyć do warzenia [[Mikstury|mikstury napowietrzenia]].}}
{{Historia|||snap=24w13a|Wichrowej różdżki można użyć do warzenia [[Mikstury|mikstury napowietrzenia]].}}
{{Historia||1.20.1|snap=24w18a|Wichrowa różdżka jest teraz dostępna bez używania eksperymentalnej paczki danych ,,Update 1.21".}}
{{Historia||1.21|snap=24w18a|Wichrowa różdżka jest teraz dostępna bez używania eksperymentalnej paczki danych.}}
{{Historia|bedrock}}
 
{{Historia||1.20.80|snap=Preview 1.20.80.22|Dodano wichrową różdżkę.}}
{{Historia|be}}
{{Historia||1.20.80|snap=Preview 1.20.80.22|Dodano wichrową różdżkę.{{Eksp|Update 1.21|B}}}}
{{Historia||1.21.0|snap=Preview 1.21.0.20|Wichrowej różdżki można użyć do warzenia [[Mikstury|mikstury napowietrzenia]].}}
{{Historia||1.21.0|snap=Preview 1.21.0.20|Wichrowej różdżki można użyć do warzenia [[Mikstury|mikstury napowietrzenia]].}}
{{Historia|||snap=Preview 1.21.0.22|Wichrowa różdżka jest teraz dostępna bez używania eksperymentalnej opcji ,,Update 1.21".}}
{{Historia|||snap=Preview 1.21.0.22|Wichrowa różdżka jest teraz dostępna bez używania eksperymentów.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}
[[de:Böenrute]]
[[en:Breeze Rod]]
[[es:Vara de breeze]]
[[fr:Bâton de Breeze]]
[[ja:ブリーズロッド]]
[[ko:브리즈 막대기]]
[[lzh:風靈桿]]
[[pt:Vara de Vórtice]]
[[ru:Стержень вихря]]
[[uk:Стрижень вітреня]]
[[zh:旋风棒]]

Aktualna wersja na dzień 23:41, 4 gru 2025

Wichrowa różdżka

Typ

Materiał

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Wichrowa różdżka (ang. Breeze Rod) – przedmiot będący łupem z wichrzyka, mający zastosowanie w wytwarzaniu i alchemii.

Otrzymywanie

Łup

Wichrzyk zabity przez gracza lub oswojonego wilka upuszcza od 1 do 2 wichrowych różdżek.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wytwarzanie
Diament
+
Szablon kowalski „Nurt”
+
Wichrowa różdżka




2






Ciężki rdzeń
+
Wichrowa różdżka










Wichrowa różdżka




4






Naprawa przedmiotów

Przy użyciu wichrowej różdżki można naprawić buzdygan w kowadle.

Warzenie

Nazwa Składniki Ustawienie
Mdła mikstura Wichrowa różdżka
+
Butelka wody




Mikstura napowietrzenia Wichrowa różdżka
+
Klarowna mikstura




Historia

Pełna wersja
1.20.524w11aDodano wichrową różdżkę.[Tylko po włączeniu eksperymentalnej paczki danych „Update 1.21”]
24w13aWichrowej różdżki można użyć do warzenia mikstury napowietrzenia.
1.2124w18aWichrowa różdżka jest teraz dostępna bez używania eksperymentalnej paczki danych.
Bedrock Edition
1.20.80Preview 1.20.80.22Dodano wichrową różdżkę.[Tylko po włączeniu eksperymentu „Update 1.21”]
1.21.0Preview 1.21.0.20Wichrowej różdżki można użyć do warzenia mikstury napowietrzenia.
Preview 1.21.0.22Wichrowa różdżka jest teraz dostępna bez używania eksperymentów.