Modyfikacje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał th i poprawił en, es, it, pt, uk, zh
 
(Nie pokazano 24 wersji utworzonych przez 10 użytkowników)
Linia 40: Linia 40:
===API (interfejs programowania aplikacji) i ładowacze===
===API (interfejs programowania aplikacji) i ładowacze===
Te modyfikacje zmieniają interfejs lub ładują grę.
Te modyfikacje zmieniają interfejs lub ładują grę.
{| class="wikitable" style="width: 100%; text-align: center;"
|-
! width="12%" | Nazwa
! width="44%"| Opis
! width="8%" | Wersja
! width="8%" | Link
! width="8%" | [[Historia wersji|Najnowsza kompatybilna wersja]]
! width="8%" ! style="text-align: center;" | Wymaga API?
! width="12%" | Autor / Autorzy
|-
| [[Modyfikacje/Minecraft Forge|Minecraft Forge]]
| style="text-align: left;" | Menadżer modów zapobiegający konfliktom między nimi.
| 44.0.11
| [https://forums.minecraftforge.net/ Forum]<br>[http://files.minecraftforge.net/ Strona]
| {{verlink|1.19.3}}
| {{tc|neutral|N/A}}
| SpaceToad, eloraam, cpw, LexManos
|}


=== Usprawnienia estetyczne ===
=== Usprawnienia estetyczne ===
Linia 56: Linia 75:
|[[Modyfikacje/OptiFine|OptiFine]]
|[[Modyfikacje/OptiFine|OptiFine]]
|style="text-align: left;" | Mod zmniejsza lagi, poprawia wydajność, a od wersji standard dodaje do gry dużo nowych ustawień graficznych, wspiera tekstury HD i pozwala na przybliżanie. Zawiera Dynamic Lights.
|style="text-align: left;" | Mod zmniejsza lagi, poprawia wydajność, a od wersji standard dodaje do gry dużo nowych ustawień graficznych, wspiera tekstury HD i pozwala na przybliżanie. Zawiera Dynamic Lights.
| 1.12.2 HD U D1
| HD U H9
| [http://www.minecraftforum.net/topic/249637-100-optifine-hd-a-fps-boost-hd-textures/ Forum]<br>[https://www.optifine.net/ Strona]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/249637-100-optifine-hd-a-fps-boost-hd-textures/ Forum]<br>[https://www.optifine.net/ Strona]
| 1.16.4
| {{verlink|1.19.2}}
|{{tc|nie}}
|{{tc|nie}}
| sp614x
| sp614x
Linia 73: Linia 92:
| style="text-align: left;" | Mod sprawia, że blok będący źródłem światła (np. pochodnia, glowstone) świeci również wtedy, gdy gracz trzyma lub wyrzuci z ekwipunku (po wciśnięciu Q) ten przedmiot.  
| style="text-align: left;" | Mod sprawia, że blok będący źródłem światła (np. pochodnia, glowstone) świeci również wtedy, gdy gracz trzyma lub wyrzuci z ekwipunku (po wciśnięciu Q) ten przedmiot.  
| -
| -
| [http://www.minecraftforum.net/topic/184426-123-dynamic-lights/ Forum]<br>[http://atomicstryker.net/dynamiclights.php Strona]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/184426-123-dynamic-lights/ Forum]<br>[[cf:minecraft/mc-mods/dynamic-lights|Strona]]
| {{verlink|1.12.2}}
| {{verlink|1.19.3}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| AtomicStryker
| AtomicStryker,
LakMoore


|}
|}
Linia 95: Linia 115:
| AutoSwitch
| AutoSwitch
|style="text-align: left;" | Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w trybie wieloosobowym. Wspiera zaklęcia.
|style="text-align: left;" | Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w trybie wieloosobowym. Wspiera zaklęcia.
| 5.3.1
| 5.6.2
|[http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
|[http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
| {{verlink|1.9.4}}
| {{verlink|1.12.2}}
|{{tc|tak|Minecraft Forge, ThebombzenAPI}}
|{{tc|tak|Minecraft Forge, ThebombzenAPI}}
|Thebombzen
|Thebombzen
Linia 103: Linia 123:
| Enchanting Plus
| Enchanting Plus
| style="text-align:  left;"  |Modyfikacja ułatwia nam zaklinanie i umożliwia ustawienie poziomu enchantu.
| style="text-align:  left;"  |Modyfikacja ułatwia nam zaklinanie i umożliwia ustawienie poziomu enchantu.
| 4.1.0.101
| 5.0.176
| [http://www.6minecraft.net/enchanting-plus/ Strona]
| [http://www.6minecraft.net/enchanting-plus/ Strona]
| {{verlink|1.9.4}}
| {{verlink|1.12.2}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| mssodin28
| mssodin28
Linia 111: Linia 131:
| EnchantView
| EnchantView
| style="text-align:  left;"  | Mod sprawia, że w stole do zaklinania, gracz może zobaczyć na jaki poziom, oraz jaki bonus zostanie ulepszone narzędzie.
| style="text-align:  left;"  | Mod sprawia, że w stole do zaklinania, gracz może zobaczyć na jaki poziom, oraz jaki bonus zostanie ulepszone narzędzie.
| 5.1.
| 5.1.0
| [http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
| [http://www.minecraftforum.net/topic/753030-181-thebombzens-mods/#entry9807893 Forum]
| {{verlink|1.9.4}}
| {{verlink|1.9.4}}
Linia 160: Linia 180:
| style="text-align: left;" | Mod dodaje do gry małe Menu w lewym górnym rogu, które pokazuje poziom światła, czy na [[Chunk]]u może się pojawić [[Slime]], oraz wiele przydatnych rzeczy.
| style="text-align: left;" | Mod dodaje do gry małe Menu w lewym górnym rogu, które pokazuje poziom światła, czy na [[Chunk]]u może się pojawić [[Slime]], oraz wiele przydatnych rzeczy.
| Stable 57
| Stable 57
| [http://www.minecraftforum.net/topic/170739- Forum]
|  
| {{verlink|1.6.4}}
| {{verlink|1.6.4}}
| {{tc|nie}}
| {{tc|nie}}
Linia 189: Linia 209:
| Aether II
| Aether II
| style="text-align: left;" | Dodaje nowy świat, nowy wygląd ekwipunku, mnóstwo nowych przedmiotów, bloków, mobów, akcesoriów i zbroi. Ponadto zmienia wygląd menu głównego gry. posiada własny launcher. Ten mod jest dopiero w wersji alpha więc mogą występować błędy.
| style="text-align: left;" | Dodaje nowy świat, nowy wygląd ekwipunku, mnóstwo nowych przedmiotów, bloków, mobów, akcesoriów i zbroi. Ponadto zmienia wygląd menu głównego gry. posiada własny launcher. Ten mod jest dopiero w wersji alpha więc mogą występować błędy.
| 1.7.10-1.6
| 0.3.0
| [[mcf-mods:1289717|Forum]]<br>[[fandom:aether|Wiki]]<br>[[cf-mods:the-aether-ii|Curse]]<br>[[fb:AetherMod|Facebook]]<br>[[twitter:DevAether|Twitter]] <!-- {{plainlink|http://www.aetherii.com/|Strona}} -->
| [[mcf-mods:1289717|Forum]]<br>[[fandom:aether|Wiki]]<br>[[cf-mods:the-aether-ii|Curse]]<br>[[fb:AetherMod|Facebook]]<br>[[twitter:DevAether|Twitter]] <!-- {{plainlink|http://www.aetherii.com/|Strona}} -->
| {{verlink|1.7.10}}
| {{verlink|1.12.2}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{plainlink|https://pastebin.com/raw/Q6PGjQVu|Aether Team}}
| {{plainlink|https://pastebin.com/raw/Q6PGjQVu|Aether Team}}
Linia 205: Linia 225:
| Clay Soldiers Mod
| Clay Soldiers Mod
| style="text-align: left;" | Ta modyfikacja dodaje do gry glinianych żołnierzy o różnych kolorach, a także wiele dodatków dla nich.
| style="text-align: left;" | Ta modyfikacja dodaje do gry glinianych żołnierzy o różnych kolorach, a także wiele dodatków dla nich.
| v. 2.0.0-beta.2
| v. 3.0.0-beta.2
| [[mcf-mods:1280625|Forum]]<br>[[cf-mods:clay-soldiers-mod|Curse]]<br>[[github:SanAndreasP/ClaySoldiersMod|Git]]
| [[mcf-mods:1280625|Forum]]<br>[[cf-mods:clay-soldiers-mod|Curse]]<br>[[github:SanAndreasP/ClaySoldiersMod|Git]]
| {{verlink|1.7.10}}
| {{verlink|1.12.2}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| KodaichiZero <small>(dawniej)</small><br>SanAndreasP & SilverChiren <small>(obecnie)</small>
| KodaichiZero <small>(dawniej)</small><br>SanAndreasP & SilverChiren <small>(obecnie)</small>
Linia 237: Linia 257:
| Industrial Craft
| Industrial Craft
| style="text-align: left;| To mod który zmienia nam charakter Minecrafta na bardziej przemysłowy dodając między innymi maszyny, elektryczność, świdry górnicze, piły i wiele innych. Możliwości ma on naprawdę dużo i zmienia nam naszą grę nie do poznania.
| style="text-align: left;| To mod który zmienia nam charakter Minecrafta na bardziej przemysłowy dodając między innymi maszyny, elektryczność, świdry górnicze, piły i wiele innych. Możliwości ma on naprawdę dużo i zmienia nam naszą grę nie do poznania.
| v2.3.261
| v2.8.221
| {{plainlink|https://www.industrial-craft.net/|Strona}}<br>{{plainlink|https://forum.industrial-craft.net/|Forum}}<br>{{plainlink|https://wiki.industrial-craft.net/|Wiki}}
| {{plainlink|https://www.industrial-craft.net/|Strona}}<br>{{plainlink|https://forum.industrial-craft.net/|Forum}}<br>{{plainlink|https://wiki.industrial-craft.net/|Wiki}}
| {{verlink|1.8.9}}
| {{verlink|1.12}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| IC² Dev-Team  
| IC² Dev-Team  
Linia 261: Linia 281:
| Millénaire
| Millénaire
| style="text-align: left;" | Dodaje wioski różnej kultury (hinduskiej, japońskiej, bizantyjskiej, normańskiej), wyposażenie, zbroje (pancerz normański), narzędzia (kilof, łopata, siekiera/topór). Dodaje klimat średniowiecza.
| style="text-align: left;" | Dodaje wioski różnej kultury (hinduskiej, japońskiej, bizantyjskiej, normańskiej), wyposażenie, zbroje (pancerz normański), narzędzia (kilof, łopata, siekiera/topór). Dodaje klimat średniowiecza.
| 6.0.0
| 8.1.1
| {{plainlink|https://www.millenaire.org/|Strona}}<br>{{plainlink|https://www.millenaire.org/forum/|Forum}} <small>(oficjalne)</small><br>[[mcf-mods:1272755|Forum]] <small>(MCF)</small><br>{{plainlink|https://www.millenaire.org/wiki/|Wiki}}
| {{plainlink|https://www.millenaire.org/|Strona}}<br>{{plainlink|https://www.millenaire.org/forum/|Forum}} <small>(oficjalne)</small><br>[[mcf-mods:1272755|Forum]] <small>(MCF)</small><br>{{plainlink|https://www.millenaire.org/wiki/|Wiki}}
| {{verlink|1.7.10}}
| {{verlink|1.12.2}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| Kinniken
| Kinniken
Linia 269: Linia 289:
| Mine and blade: Battlegear 2
| Mine and blade: Battlegear 2
| style="text-align: left;" | Dodaje nowe bronie,strzały,kołczan i tarcze.
| style="text-align: left;" | Dodaje nowe bronie,strzały,kołczan i tarcze.
| 1.0.9.0
| 1.0.10.2
| [[cf-mods:mb-battlegear-2|Curse]]<br>[[github:Mine-and-blade-admin/Battlegear2|Git]] <!-- [[mcf-mods:1291267|Forum]] -->
| [[cf-mods:mb-battlegear-2|Curse]]<br>[[github:Mine-and-blade-admin/Battlegear2|Git]] <!-- [[mcf-mods:1291267|Forum]] -->
| {{verlink|1.8}}
| {{verlink|1.8.9}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| Bullseye
| Bullseye
Linia 277: Linia 297:
| Mo' Creatures
| Mo' Creatures
| style="text-align: left;" | Dodaje wiele nowych mobów (skorpiony, itd.) i przedmiotów do gry.
| style="text-align: left;" | Dodaje wiele nowych mobów (skorpiony, itd.) i przedmiotów do gry.
| v10.0.6
| v12.0.4
| {{plainlink|http://www.mocreatures.org/|Strona}}<br>{{plainlink|http://www.mocreatures.org/forum|Forum}} <small>(oficjalne)</small><br>[[mcf-mods:1272337|Forum]] <small>(MCF)</small><br>[[gp:mocreatures|Wiki]]<br>[[github:DrZhark/mocreaturesdev|Git]]
| {{plainlink|http://www.mocreatures.org/|Strona}}<br>{{plainlink|http://www.mocreatures.org/forum|Forum}} <small>(oficjalne)</small><br>[[mcf-mods:1272337|Forum]] <small>(MCF)</small><br>[[fandom:mocreatures|Wiki]]<br>[[github:DrZhark/mocreaturesdev|Git]]
| {{verlink|1.10.2}}
| {{verlink|1.12.2}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| DrZhark
| DrZhark
Linia 285: Linia 305:
| NotEnoughItems
| NotEnoughItems
| style="text-align:  left;" | Modyfikacja podobna do TooManyItems, lecz dodatkowo umożliwia wyświetlanie receptur craftingu i przetapiania.
| style="text-align:  left;" | Modyfikacja podobna do TooManyItems, lecz dodatkowo umożliwia wyświetlanie receptur craftingu i przetapiania.
| 1.7.10
| 2.4.3.245
universal
| [[mcf-mods:1279956|Forum]]<br>[[cf-mods:not-enough-items-1-8|Curse]]<br>[[github:TheCBProject/NotEnoughItems|Git]]
| [[mcf-mods:1279956|Forum]]<br>[[cf-mods:not-enough-items-1-8|Curse]]<br>[[github:TheCBProject/NotEnoughItems|Git]]
| {{verlink|1.7.10}}
| {{verlink|1.12.2}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge, CodeChickenCore}}
| {{tc|Tak|Minecraft Forge, CodeChickenCore}}
| ChickenBones
| ChickenBones
Linia 293: Linia 314:
| RailCraft
| RailCraft
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli (takich jak wielkie zbiorniki czy bojler).
| style="text-align: left;" | Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli (takich jak wielkie zbiorniki czy bojler).
| 9.2.2.0
| 12.0.0
| {{plainlink|http://www.railcraft.info/|Strona}}<br>{{plainlink|http://www.railcraft.info/forums/|Forum}} <small>(oficjalne)</small><br>[[mcf-mods:1277652|Forum]] <small>(MCF)</small><br>{{plainlink|http://railcraft.info/wiki/|Wiki}}
| {{plainlink|http://www.railcraft.info/|Strona}}<br>{{plainlink|http://www.railcraft.info/forums/|Forum}} <small>(oficjalne)</small><br>[[mcf-mods:1277652|Forum]] <small>(MCF)</small><br>{{plainlink|http://railcraft.info/wiki/|Wiki}}
| {{verlink|1.7.10}}
| {{verlink|1.12.2}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| CovertJaguar
| CovertJaguar
Linia 317: Linia 338:
| ThaumCraft 4
| ThaumCraft 4
| style="text-align: left;" | Mod dodający magię.
| style="text-align: left;" | Mod dodający magię.
| 5.2.4
| 6.1.Beta26
| [[mcf-mods:1292130|Forum]]<br>[[cf-mods:thaumcraft|Curse]]<br>[[github:Azanor/thaumcraft-5-api|Git]]
| [[mcf-mods:1292130|Forum]]<br>[[cf-mods:thaumcraft|Curse]]<br>[[github:Azanor/thaumcraft-5-api|Git]]
| {{verlink|1.8.9}}
| {{verlink|1.12.2}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| Azanor
| Azanor
Linia 331: Linia 352:
| Marglyph
| Marglyph
|-
|-
| [[{{VW|link}}|{{VW|nazwa}}]]
| Virtual World
| style="text-align: left;" | '''Virtual World Beta 1.3''' – to modyfikacja dodająca dużo nowych elementów do gry (3 biomy, 20 bloków, 35 przedmiotów, 2 komendy, 2 moby, 2 osiągnięcia, 1 strukturę, 1 świat i 1 zbroję). Poza przedmiotami, modyfikacja zmienia również wiele aspektów technicznych i graficznych gry.
| style="text-align: left;" | '''Virtual World Beta 1.3''' – to modyfikacja dodająca dużo nowych elementów do gry (3 biomy, 20 bloków, 35 przedmiotów, 2 komendy, 2 moby, 2 osiągnięcia, 1 strukturę, 1 świat i 1 zbroję). Poza przedmiotami, modyfikacja zmienia również wiele aspektów technicznych i graficznych gry.
| Beta 1.3
| Beta 1.3
| [[pgs:|Wydawca]]<br>[[fb:VirtualWorldMod|Facebook]]<br>[[github:BartoszKonkol/projects/tree/master/VW/G-1.1|Git]] <!-- {{plainlink|http://www.virtualworld.keed.pl/VW|Strona}} -->
|<br>[[fb:VirtualWorldMod|Facebook]]<br>[[github:BartoszKonkol/projects/tree/master/VW/G-1.1|Git]]<!-- {{plainlink|http://www.virtualworld.keed.pl/VW|Strona}} -->
| {{verlink|1.7.2}}
| {{verlink|1.7.2}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{plainlink|https://www.digitalpgs.com/|Digital PGS sp. z o. o.|dofollow}}<br>({{UserLink|BartoszKonkol|Bartosz Konkol}})
| {{plainlink|https://www.digitalpgs.com/|Digital PGS sp. z o. o.|dofollow}}<br>({{UserLink|BartoszKonkol|Bartosz Konkol}})
|-
|-
| [[{{VW|artykuł|{{VW|nazwa}} Server}}|{{VW|nazwa}} Server]]
| Virtual World Server
| style="text-align: left;" | Modyfikacja do gry [[Minecraft]], dająca okrojone funkcje modyfikacji Virtual World. Została ona stworzona dla serwerów [[Niestandardowe serwery/MCPC|MCPC+]] oraz Minecraft Forge Server (gdyż Virtual World nie działa poprawnie na serwerach). Modyfikacje jest zarówno dla serwerów [[Niestandardowe serwery/MCPC|MCPC+]]/Minecraft Forge Server, jak i dla klienta gry [[Minecraft]].
| style="text-align: left;" | Modyfikacja do gry [[Minecraft]], dająca okrojone funkcje modyfikacji Virtual World. Została ona stworzona dla serwerów [[Niestandardowe serwery/MCPC|MCPC+]] oraz Minecraft Forge Server (gdyż Virtual World nie działa poprawnie na serwerach). Modyfikacje jest zarówno dla serwerów [[Niestandardowe serwery/MCPC|MCPC+]]/Minecraft Forge Server, jak i dla klienta gry [[Minecraft]].
| 1.2
| 1.2
| [[pgs:|Wydawca]]<br>[[fb:VirtualWorldMod|Facebook]] <!-- {{plainlink|http://www.virtualworld.keed.pl/VWS|Strona}} -->
|<br>[[fb:VirtualWorldMod|Facebook]]<!-- {{plainlink|http://www.virtualworld.keed.pl/VWS|Strona}} -->
| {{verlink|1.6.2}}
| {{verlink|1.6.2}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
| {{tc|tak|Minecraft Forge}}
Linia 355: Linia 376:


[[de:Modifikation]]
[[de:Modifikation]]
[[en:Mods]]
[[en:Mod]]
[[es:Modificaciones]]
[[es:Mod]]
[[fr:Mods]]
[[fr:Mods]]
[[hu:Modok]]
[[hu:Modok]]
[[it:Modifiche]]
[[it:Mod]]
[[ja:Mod]]
[[ja:Mod]]
[[ko:모드]]
[[ko:모드]]
[[nl:Mods]]
[[nl:Mods]]
[[pt:Modificações]]
[[pt:Mods]]
[[ru:Модификации]]
[[ru:Модификации]]
[[th:ม็อด]]
[[tr:Modlar]]
[[tr:Modlar]]
[[uk:Модифікації]]
[[uk:Модифікація]]
[[zh:Mods]]
[[zh:加载器Mod]]

Aktualna wersja na dzień 20:21, 4 gru 2025

Treść strony Modyfikacje nie jest wspierana przez Mojang Studios ani Minecraft Wiki. Strona opisuje element stworzony przez społeczność gry.

Modyfikacje (skr. Mody) są zbiorami klas napisanymi w języku Java. Mają na celu zmianę oryginalnej zawartości gry.

Zgodność

Każdy mod musi być zgodny z wersją Minecrafta. Większość modyfikacji opierają się na Minecraft Forge, które jest samo w sobie modyfikacją. By mody działały prawidłowo, gra musi mieć zainstalowany Minecraft Forge, który wczytuje nasze mody. Istnieją również mody, które nie wymagają żadnej "pomocy" w postaci API (np. Forge).

Dopuszczenie

Modyfikacje działają w trybie jednoosobowym od razu po instalacji, lecz w trybie wieloosobowym paczka modyfikacji musi być zainstalowana na serwerze i komputerze każdego gracza. Niektóre mody (tj. OptiFine, Rei's Minimap) działają w trybie wieloosobowym i nie muszą być zainstalowane na serwerze. Mody, które wprowadzają nowe bloki, zwierzęta, przedmioty (np. Mo' Creatures) muszą być zainstalowane na serwerze.

Instalacja Forge

  • Na oficjalnej stronie Minecraft Forge szukamy interesującą nas wersję Minecrafta.
  • Obok tej wersji wybieramy link "Installer-win".
  • Pobieramy i instalujemy.
  • Uruchamiamy launcher i wybieramy opcję Edit Profile.
  • Wybieramy z listy Use Version wersję Minecraft z Forge, która nas interesuje, np. "release 1.7.9-forge0818145"
  • Uruchamiamy grę

Jeśli poprawnie zainstalowaliśmy, w menu głównym gry pojawi nam się nowa opcja - Mody (ang. Mods). Oprócz tego w głównym katalogu gry znajdziemy folder "mods".

Ten artykuł dotyczy instalacji modyfikacji na komputerach z systemami operacyjnymi Microsoft Windows. Nie ma gwarancji, że modyfikacje będą kompatybilne z systemami operacyjnymi Linux lub MacOS.


Instalacja nie dotyczy ModLoader. ModLoader od wersji 1.6 już nie jest używany przez twórców modów.

Instalacja modów na Forge

  • Naciskamy kombinację klawiszy Win+R lub start i w polu wpisujemy "%appdata%"
  • Otwieramy katalog ".minecraft"
  • Mody wrzucamy do folderu "mods"

Wyszukiwanie modów

By znaleźć odpowiedniego moda, należy wpisać w wyszukiwarce następujące informacje: "<nazwa modyfikacji> <wersja Minecraft> forge". Mody są zapisywane w plikach o rozszerzeniach .jar i .zip.

Modyfikacje dla klienta

Spis modyfikacji dla pojedynczych graczy.

API (interfejs programowania aplikacji) i ładowacze

Te modyfikacje zmieniają interfejs lub ładują grę.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor / Autorzy
Minecraft Forge Menadżer modów zapobiegający konfliktom między nimi. 44.0.11 Forum
Strona
1.19.3 N/A SpaceToad, eloraam, cpw, LexManos

Usprawnienia estetyczne

Mody, które zmieniają wygląd różnych elementów gry, lecz nie mają wpływu na mechanikę rozgrywki. W pełni działają na serwerach wieloosobowych.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor / Autorzy
OptiFine Mod zmniejsza lagi, poprawia wydajność, a od wersji standard dodaje do gry dużo nowych ustawień graficznych, wspiera tekstury HD i pozwala na przybliżanie. Zawiera Dynamic Lights. HD U H9 Forum
Strona
1.19.2 Nie sp614x
Inventory Tweaks Mod sprawia, że po naciśnięciu przycisku wszystkie przedmioty w ekwipunku oraz skrzyniach zostają posortowane kategoriami. 1.63 Forum
Strona
1.12.2 Minecraft Forge Jimeowan (dawniej)
Kobata (obecnie)
Dynamic Lights Mod sprawia, że blok będący źródłem światła (np. pochodnia, glowstone) świeci również wtedy, gdy gracz trzyma lub wyrzuci z ekwipunku (po wciśnięciu Q) ten przedmiot. - Forum
Strona
1.19.3 Minecraft Forge AtomicStryker,

LakMoore

Nowe funkcjonalności

Mody, które zmieniają funkcjonowanie rozgrywki.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor / Autorzy
AutoSwitch Modyfikacja m.in. automatycznie przełącza do właściwego narzędzia podczas wydobywania bloku czy przełącza do najlepszej broni podczas walki z mobem lub graczem. Działa w trybie dla pojedynczego gracza i w trybie wieloosobowym. Wspiera zaklęcia. 5.6.2 Forum 1.12.2 Minecraft Forge, ThebombzenAPI Thebombzen
Enchanting Plus Modyfikacja ułatwia nam zaklinanie i umożliwia ustawienie poziomu enchantu. 5.0.176 Strona 1.12.2 Minecraft Forge mssodin28
EnchantView Mod sprawia, że w stole do zaklinania, gracz może zobaczyć na jaki poziom, oraz jaki bonus zostanie ulepszone narzędzie. 5.1.0 Forum 1.9.4 Minecraft Forge, ThebombzenAPI Thebombzen
Little Blocks Mod Mod Little Blocks dodaje możliwość tworzenia bloków o wielkości równej 1/512 normalnego bloku. 2.2.4.4 Forum
Strona
1.7.10 Minecraft Forge, SlimeVoid Library VengeurK
Rei's Minimap Mod dodaje mini mapkę, która pomaga w rozgrywce. Ponadto istnieje możliwość ustawienia punktu na który będzie nas naprowadzała mapa. v3.4_01 Forum 1.6.2 Nie ReiNFSK
Sign Tags Mod sprawia, że po napisaniu godziny lub koordynatów na tabliczce (x: y: z:) odpowiednio zmieni się godzina lub przeteleportuje nas w wybrane miejsce. 1.6.2 Forum 1.6.2 Nie Risugami
Single Player Commands Ten mod wprowadza komendy do gry jednoosobowej. V4.9 Forum 1.6.2 Nie simo_415
Spawner Gui Mod pozwala wybierać jakie zwierzę aktualnie będzie się spawnować w Monster Spawnerze. 1.6.2 Forum 1.6.2 ModLoader Risugami
What's My Light Level Mod dodaje do gry małe Menu w lewym górnym rogu, które pokazuje poziom światła, czy na Chunku może się pojawić Slime, oraz wiele przydatnych rzeczy. Stable 57 1.6.4 Nie iPeer
World Downloader Mod pozwala na pobieranie światów gry z rozgrywki wieloosobowej. 4.0.0.1 [1] 1.11.2 Nie cubic72

Nowe elementy

Mody, które wprowadzają nowości do gry.

Nazwa Opis Wersja Link Najnowsza kompatybilna wersja Wymaga API? Autor / Autorzy
Aether II Dodaje nowy świat, nowy wygląd ekwipunku, mnóstwo nowych przedmiotów, bloków, mobów, akcesoriów i zbroi. Ponadto zmienia wygląd menu głównego gry. posiada własny launcher. Ten mod jest dopiero w wersji alpha więc mogą występować błędy. 0.3.0 Forum
Wiki
Curse
Facebook
Twitter
1.12.2 Minecraft Forge Aether Team
BuildCraft Mod dodaje zautomatyzowane górnictwo i rzemiosło, jak również transport rurami z możliwością sortowania. 7.99.24.2 Strona
Git
1.12.2 Minecraft Forge SpaceToad (dawniej)
Krapht & SirSengir (obecnie)
Clay Soldiers Mod Ta modyfikacja dodaje do gry glinianych żołnierzy o różnych kolorach, a także wiele dodatków dla nich. v. 3.0.0-beta.2 Forum
Curse
Git
1.12.2 Minecraft Forge KodaichiZero (dawniej)
SanAndreasP & SilverChiren (obecnie)
ComputerCraft Modyfikacja dodająca komputery i programowalne roboty ("żółwie"). 1.79 Strona
Wiki
Curse
Git
1.8.9 Minecraft Forge dan200
Extended Workbench Mod dodający rozszerzone wersje narzędzi. 1.4.2 Forum 1.10.2 Minecraft Forge Naruto1310
Herobrine Modyfikacja dodająca Herobrine'a. V3.6 Forum
Facebook
1.7.10 ModLoader Burnner
Industrial Craft To mod który zmienia nam charakter Minecrafta na bardziej przemysłowy dodając między innymi maszyny, elektryczność, świdry górnicze, piły i wiele innych. Możliwości ma on naprawdę dużo i zmienia nam naszą grę nie do poznania. v2.8.221 Strona
Forum
Wiki
1.12 Minecraft Forge IC² Dev-Team
Infernal Mobs Modyfikacje dodająca rzadkie bossy w postaci mobów. 1.7.2 Strona
Forum
1.11.2 Minecraft Forge AtomicStryker
Masters Sword Modyfikacja dodająca nowe miecze, przedmioty, łuk, piec oraz zbroję. 1.0.0 Strona 1.6.4 Minecraft Forge Taking1n1
Millénaire Dodaje wioski różnej kultury (hinduskiej, japońskiej, bizantyjskiej, normańskiej), wyposażenie, zbroje (pancerz normański), narzędzia (kilof, łopata, siekiera/topór). Dodaje klimat średniowiecza. 8.1.1 Strona
Forum (oficjalne)
Forum (MCF)
Wiki
1.12.2 Minecraft Forge Kinniken
Mine and blade: Battlegear 2 Dodaje nowe bronie,strzały,kołczan i tarcze. 1.0.10.2 Curse
Git
1.8.9 Minecraft Forge Bullseye
Mo' Creatures Dodaje wiele nowych mobów (skorpiony, itd.) i przedmiotów do gry. v12.0.4 Strona
Forum (oficjalne)
Forum (MCF)
Wiki
Git
1.12.2 Minecraft Forge DrZhark
NotEnoughItems Modyfikacja podobna do TooManyItems, lecz dodatkowo umożliwia wyświetlanie receptur craftingu i przetapiania. 2.4.3.245

universal

Forum
Curse
Git
1.12.2 Minecraft Forge, CodeChickenCore ChickenBones
RailCraft Modyfikacja dodająca nowe tory, wagoniki, dużo nowych budowli (takich jak wielkie zbiorniki czy bojler). 12.0.0 Strona
Forum (oficjalne)
Forum (MCF)
Wiki
1.12.2 Minecraft Forge CovertJaguar
Orespawn Modyfikacja dodająca do gry różne nowe elementy. 1.7.10v20.3 Strona 1.7.10 Minecraft Forge TheyCallMeDanger
Smart Moving Dodaje nowe animacje pływania i nurkowania. Pozwala czołgać się, skakać na główkę i łapać się bloków. 16.3 Forum 1.8.9 Minecraft Forge, Player API Divisor
ThaumCraft 4 Mod dodający magię. 6.1.Beta26 Forum
Curse
Git
1.12.2 Minecraft Forge Azanor
TooManyItems Pozwala na wybranie z listy przedmiotów i uzupełnienie nimi ekwipunku, usuwanie przedmiotów, włączanie i wyłączanie opadów, zmiana pory dnia oraz trybu gry. 2015-02-14 Forum 1.8 Nie Marglyph
Virtual World Virtual World Beta 1.3 – to modyfikacja dodająca dużo nowych elementów do gry (3 biomy, 20 bloków, 35 przedmiotów, 2 komendy, 2 moby, 2 osiągnięcia, 1 strukturę, 1 świat i 1 zbroję). Poza przedmiotami, modyfikacja zmienia również wiele aspektów technicznych i graficznych gry. Beta 1.3
Facebook
Git
1.7.2 Minecraft Forge Digital PGS sp. z o. o.
(Bartosz Konkol)
Virtual World Server Modyfikacja do gry Minecraft, dająca okrojone funkcje modyfikacji Virtual World. Została ona stworzona dla serwerów MCPC+ oraz Minecraft Forge Server (gdyż Virtual World nie działa poprawnie na serwerach). Modyfikacje jest zarówno dla serwerów MCPC+/Minecraft Forge Server, jak i dla klienta gry Minecraft. 1.2
Facebook
1.6.2 Minecraft Forge Digital PGS sp. z o. o.
(Bartosz Konkol)

Modyfikacje dla serwerów