Użytkownik:Vatharannen/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
d UWAGA! Zastąpienie treści hasła bardzo krótkim tekstem: „{{Budowa}} Jesteś teraz na stronie brudnopisu użytkownika VaderVCD. Możesz przejrzeć moje zapiski....” |
d Sekcja z kodami klawiszy (dokończę jutro) |
||
| Linia 4: | Linia 4: | ||
Jeśli ta strona jest pusta, to znaczy, że aktualnie nie pracuję nad większą edycją/nową stroną. | Jeśli ta strona jest pusta, to znaczy, że aktualnie nie pracuję nad większą edycją/nową stroną. | ||
= Kody klawiszy = | |||
Na tej stronie znajduje się lista '''kodów klawiszy''' używanych przez LWJGL oraz grę [[Minecraft]]. Kody klawiszy są używane w plikach gry znajdujących się w folderze [[.minecraft]]. | |||
[https://minecraft.gamepedia.com/index.php?title=Key_Codes/Keyboard1&action=render Tu] znajduje się pełny wygląd klawiatury QWERTY wraz z kodami klawiszy. | |||
== Kody klawiatury == | |||
{|width="100%" data-description="Kody klawiszy LWJGL" | |||
| align="center" valign="top" width="50%"| | |||
{|class="wikitable" width="80%" | |||
! width="33%" | Wartość !! width="33%" | Nazwa !! width="34%" | Opis | |||
|- | |||
|0 || NONE<ref name="nonekey">LWJGL automatycznie nadaje klawiszowi wartość 0 jeśli klawisz jest nieznany.</ref> || Brak kodu | |||
|- | |||
|1 || ESCAPE || Escape | |||
|- | |||
|2 || colspan="2" | 1 | |||
|- | |||
|3 || colspan="2" | 2 | |||
|- | |||
|4 || colspan="2" | 3 | |||
|- | |||
|5 || colspan="2" | 4 | |||
|- | |||
|6 || colspan="2" | 5 | |||
|- | |||
|7 || colspan="2" | 6 | |||
|- | |||
|8 || colspan="2" | 7 | |||
|- | |||
|9 || colspan="2" | 8 | |||
|- | |||
|10 || colspan="2" | 9 | |||
|- | |||
|11 || colspan="2" | 0 | |||
|- | |||
|12 || MINUS || - | |||
|- | |||
|13 || EQUALS || = | |||
|- | |||
|14 || BACK || Backspace | |||
|- | |||
|15 || TAB || Tabulator | |||
|- | |||
|16 || colspan="2" | Q | |||
|- | |||
|17 || colspan="2" | W | |||
|- | |||
|18 || colspan="2" | E | |||
|- | |||
|19 || colspan="2" | R | |||
|- | |||
|20 || colspan="2" | T | |||
|- | |||
|21 || colspan="2" | Y | |||
|- | |||
|22 || colspan="2" | U | |||
|- | |||
|23 || colspan="2" | I | |||
|- | |||
|24 || colspan="2" | O | |||
|- | |||
|25 || colspan="2" | P | |||
|- | |||
|26 || LBRACKET || [ | |||
|- | |||
|27 || RBRACKET || ] | |||
|- | |||
|28 || RETURN || Enter | |||
|- | |||
|29 || LCONTROL || Lewy Ctrl | |||
|- | |||
|30 || colspan="2" | A | |||
|- | |||
|31 || colspan="2" | S | |||
|- | |||
|32 || colspan="2" | D | |||
|- | |||
|33 || colspan="2" | F | |||
|- | |||
|34 || colspan="2" | G | |||
|- | |||
|35 || colspan="2" | H | |||
|- | |||
|36 || colspan="2" | J | |||
|- | |||
|37 || colspan="2" | K | |||
|- | |||
|38 || colspan="2" | L | |||
|- | |||
|39 || SEMICOLON || ; | |||
|- | |||
|40 || APOSTROPHE || ' | |||
|- | |||
|41 || GRAVE || ` | |||
|- | |||
|42 || LSHIFT || Lewy Shift | |||
|- | |||
|43 || BACKSLASH || \ | |||
|- | |||
|44 || colspan="2" | Z | |||
|- | |||
|45 || colspan="2" | X | |||
|- | |||
|46 || colspan="2" | C | |||
|- | |||
|47 || colspan="2" | V | |||
|- | |||
|48 || colspan="2" | B | |||
|- | |||
|49 || colspan="2" | N | |||
|- | |||
|50 || colspan="2" | M | |||
|- | |||
|51 || COMMA || , | |||
|- | |||
|52 || PERIOD || . | |||
|- | |||
|53 || SLASH || / | |||
|- | |||
|54 || RSHIFT || Prawy Shift | |||
|- | |||
|55 || MULTIPLY || × | |||
|- | |||
|56 || LMENU <ref name="menualt">LWJGL maps the menu key and the alt key to the same value.</ref> || Left Menu/Alt | |||
|- | |||
|57 || colspan="2" | SPACE || Spacja | |||
|- | |||
|58 || CAPITAL || Caps Lock | |||
|- | |||
|59 || colspan="2" | F1 | |||
|- | |||
|60 || colspan="2" | F2 | |||
|- | |||
|61 || colspan="2" | F3 | |||
|- | |||
|62 || colspan="2" | F4 | |||
|- | |||
|63 || colspan="2" | F5 | |||
|- | |||
|64 || colspan="2" | F6 | |||
|- | |||
|65 || colspan="2" | F7 | |||
|} | |||
| align="center" valign="top" width="50%"| | |||
{|class="wikitable" width="80%" | |||
! width="33%" | Value !! width="33%" | Name !! width="34%" | Description | |||
|- | |||
|66 || colspan="2" | F8 | |||
|- | |||
|67 || colspan="2" | F9 | |||
|- | |||
|68 || colspan="2" | F10 | |||
|- | |||
|69 || NUMLOCK || Number Lock | |||
|- | |||
|70 || SCROLL || Scroll Lock | |||
|- | |||
|71 || NUMPAD7 || 7 | |||
|- | |||
|72 || NUMPAD8 || 8 | |||
|- | |||
|73 || NUMPAD9 || 9 | |||
|- | |||
|74 || SUBTRACT || - | |||
|- | |||
|75 || NUMPAD4 || 4 | |||
|- | |||
|76 || NUMPAD5 || 5 | |||
|- | |||
|77 || NUMPAD6 || 6 | |||
|- | |||
|78 || ADD || + | |||
|- | |||
|79 || NUMPAD1 || 1 | |||
|- | |||
|80 || NUMPAD2 || 2 | |||
|- | |||
|81 || NUMPAD3 || 3 | |||
|- | |||
|82 || NUMPAD0 || 0 | |||
|- | |||
|83 || DECIMAL || . | |||
|- | |||
|87 || colspan="2" | F11 | |||
|- | |||
|88 || colspan="2" | F12 | |||
|- | |||
|100 || colspan="2" | F13 | |||
|- | |||
|101 || colspan="2" | F14 | |||
|- | |||
|102 || colspan="2" | F15 | |||
|- | |||
|103 || colspan="2" | F16 | |||
|- | |||
|104 || colspan="2" | F17 | |||
|- | |||
|105 || colspan="2" | F18 | |||
|- | |||
|112 || KANA || | |||
|- | |||
|113 || colspan="2" | F19 | |||
|- | |||
|121 || CONVERT || | |||
|- | |||
|123 || NOCONVERT || | |||
|- | |||
|125 || YEN || ¥ | |||
|- | |||
|141 || NUMPADEQUALS || | |||
|- | |||
|144 || CIRCUMFLEX || ^ | |||
|- | |||
|145 || AT || @ | |||
|- | |||
|146 || COLON || : | |||
|- | |||
|147 || UNDERLINE || _ | |||
|- | |||
|148 || KANJI || | |||
|- | |||
|149 || STOP || | |||
|- | |||
|150 || AX || | |||
|- | |||
|151 || UNLABLED || | |||
|- | |||
|156 || NUMPADENTER || | |||
|- | |||
|157 || RCONTROL || Right Control | |||
|- | |||
|157 || SECTION || | |||
|- | |||
|179 || NUMPADCOMMA || | |||
|- | |||
|181 || DIVIDE || | |||
|- | |||
|183 || SYSRQ || | |||
|- | |||
|184 || RMENU <ref name="menualt"/> || Right Menu/Alt | |||
|- | |||
|196 || FUNCTION || | |||
|- | |||
|197 || PAUSE || | |||
|- | |||
|199 || HOME || | |||
|- | |||
|200 || UP || Up Arrow | |||
|- | |||
|201 || PRIOR || Page Up | |||
|- | |||
|203 || LEFT || Left Arrow | |||
|- | |||
|205 || RIGHT || Right Arrow | |||
|- | |||
|207 || END || | |||
|- | |||
|208 || DOWN || Down Arrow | |||
|- | |||
|209 || NEXT || Page Down | |||
|- | |||
|210 || INSERT || | |||
|- | |||
|211 || DELETE || | |||
|- | |||
|rowspan="2"| 219 || LMETA || rowspan="2" | Left Meta/Super | |||
|- | |||
|LWIN<ref name="winkeys">The use of the names "LWIN" and "RWIN" are officially deprecated and the names "LMETA" and "RMETA" should be used instead.</ref> | |||
|- | |||
|rowspan="2"| 220 || RMETA || rowspan="2" | Right Meta/Super | |||
|- | |||
|RWIN<ref name="winkeys" /> | |||
|- | |||
|221 || APPS || | |||
|- | |||
|222 || POWER || | |||
|- | |||
|223 || SLEEP || | |||
|} | |||
|} | |||
== Mouse codes == | |||
LWJGL supports a maximum of 16 mouse buttons. The Minecraft game settings screen translates button 0 to "Button 1", button 1 to "Button 2", etc. | |||
{|width="100%" data-description="LWJGL mouse buttons" | |||
| align="center" valign="top" width="50%"| | |||
{|class="wikitable" width="80%" | |||
! colspan="2" | Value !! rowspan="2" width="25%" | LWJGL <br> Name !! rowspan="2" width="25%" | Description | |||
|- | |||
! width="25%" | LWJGL !! width="25%" | Minecraft | |||
|- | |||
| 0 || -100 || BUTTON0 || Left Click | |||
|- | |||
| 1 || -99 || BUTTON1 || Right Click | |||
|- | |||
| 2 || -98 || BUTTON2 || Middle Click | |||
|- | |||
| 3 || -97 || BUTTON3 || rowspan=5 | | |||
|- | |||
| 4 || -96 || BUTTON4 | |||
|- | |||
| 5 || -95 || BUTTON5 | |||
|- | |||
| 6 || -94 || BUTTON6 | |||
|- | |||
| 7 || -93 || BUTTON7 | |||
|} | |||
| align="center" valign="top" width="50%"| | |||
{|class="wikitable" width="80%" | |||
! colspan="2" | Value !! rowspan="2" width="25%" | LWJGL <br> Name !! rowspan="2" width="25%" | Description | |||
|- | |||
! width="25%" | LWJGL !! width="25%" | Minecraft | |||
|- | |||
| 8 || -92 || BUTTON8 || rowspan=8 | | |||
|- | |||
| 9 || -91 || BUTTON9 | |||
|- | |||
| 10 || -90 || BUTTON10 | |||
|- | |||
| 11 || -89 || BUTTON11 | |||
|- | |||
| 12 || -88 || BUTTON12 | |||
|- | |||
| 13 || -87 || BUTTON13 | |||
|- | |||
| 14 || -86 || BUTTON14 | |||
|- | |||
| 15 || -85 || BUTTON15 | |||
|} | |||
|} | |||
{{Przypisy}} | |||
{{Minecraft}} | |||
[[de:Tastaturcodes]] | |||
[[en:Key codes]] | |||
[[es:Códigos del teclado]] | |||
[[hu:Billentyűkódok]] | |||
[[nl:Toetscodes]] | |||
[[ru:Коды клавиш]] | |||
[[zh:键控代码]] | |||
Wersja z 22:07, 4 lut 2017
| Artykuł w budowie! Trwa budowa strony Vatharannen/brudnopis.
Jeśli chcesz, możesz pomóc przy jej tworzeniu.
|
Jesteś teraz na stronie brudnopisu użytkownika VaderVCD. Możesz przejrzeć moje zapiski.
Jeśli ta strona jest pusta, to znaczy, że aktualnie nie pracuję nad większą edycją/nową stroną.
Kody klawiszy
Na tej stronie znajduje się lista kodów klawiszy używanych przez LWJGL oraz grę Minecraft. Kody klawiszy są używane w plikach gry znajdujących się w folderze .minecraft.
Tu znajduje się pełny wygląd klawiatury QWERTY wraz z kodami klawiszy.
Kody klawiatury
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mouse codes
LWJGL supports a maximum of 16 mouse buttons. The Minecraft game settings screen translates button 0 to "Button 1", button 1 to "Button 2", etc.
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Przypisy
Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.