Użytkownik:Alex2422/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 46: | Linia 46: | ||
|| 1.5×0.6 | || 1.5×0.6 | ||
|| Szybko regeneruje zdrowie.<br>Otrzymuje obrażenia od kolizji z blokami i innymi szybko poruszającymi się bytami. | || Szybko regeneruje zdrowie.<br>Otrzymuje obrażenia od kolizji z blokami i innymi szybko poruszającymi się bytami. | ||
|- | |||
!| [[Wagonik]] | |||
|| Tak (nie dla innych bytów) | |||
|| Wagonik | |||
|| Nie | |||
| style='width:100px'| {{hp|6}} | |||
|| 0.98×0.7 | |||
|| Szybko regeneruje zdrowie. | |||
|- | |||
!| [[Przedmioty]] | |||
|| Tylko dla łódek i wagoników | |||
|| Nic | |||
|| 5 minut | |||
| style='width:100px'| {{hp|1}} | |||
|| 0.25×0.25 | |||
|| Niszczone przez [[eksplozja|eksplozje]], ogień, [[lawa|lawę]] i [[kaktus]]y ale nie mogą być uderzone. | |||
|- | |||
!| [[Kula doświadczenia|Kule doświadczenia]] | |||
|| Nie | |||
|| Nic | |||
|| 5 minut | |||
| style='width:100px'| {{hp|1}} | |||
|| ? | |||
|| Takie same zachowanie jak u wyrzuconych przedmiotów.<br>Przyciągane do gracza. | |||
|} | |} | ||
Wersja z 13:43, 27 sie 2012
Byty obejmują wszystkie dynamiczne, ruchome obiekty w świecie Minecrafta.
Zachowanie
Wszystkie byty mają następujące właściwości:
- Pozycję, prędkość i rotację
- Specyficzną głośność o 3-wymiarowym zasęgu z ustaloną wysokością i szerokością (kwadratowym, jeżeli byt jest widziany z góry i się nie obraca)
- Zdrowie
- Jeżeli płoną ogień stopniowo zmniejsza zdrowie i wyświetla płomienie pokrywające byt.
Byty mogą zostać popchnięte przez prąd wodny.
Byty nie mogą przejść przez bloki solidne. Większość z nich uniemożliwia umiesczenie bloku na przestrzeni, którą zajmują. Wyjątek stanowią upuszczone przedmioty, które są automatycznie wypychane poza niego. Jeśli byt zachodzi na blok, przykładowo spadający piasek lub drzwi można wyjść z niego ale nie wejść z powrotem. (Na przykład gdy drzwi zostaną zamknięte na graczu, może on skoczyć i stanąć na szczycie ich dolnej części jeżeli nad nimi jest powietrze.)
Byty są oświetlane zależnie od poziomu światła na bloku, na którym stoją. Jeśli wagonik wjedzie z torów (skręcających) w solidny blok stanie się czarny (ponieważ solidne bloki zawsze mają poziom światła 0). Strzały też czasami zmieniają kolor na czarny.
Rodzaje bytów
| Rodzaj | Solidny | Upuszcza gdy zabity/zniszczony |
Despawn | Zdrowie | Wysokość × Szerokość | Notatki |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gracze | Tak | Zawartość ekwipunku | Nie | 20 ( |
0.6×1.8 | Notch upuszcza też jabłko. |
| Moby | Tak | Różnie | Różnie | Różnie | Różnie | |
| Łódki | Tak | Patyki i deski jeśli się rozbije, Łódka jeśli zniszczona przez gracza | Nie | 6 ( |
1.5×0.6 | Szybko regeneruje zdrowie. Otrzymuje obrażenia od kolizji z blokami i innymi szybko poruszającymi się bytami. |
| Wagonik | Tak (nie dla innych bytów) | Wagonik | Nie | 6 ( |
0.98×0.7 | Szybko regeneruje zdrowie. |
| Przedmioty | Tylko dla łódek i wagoników | Nic | 5 minut | 1 ( |
0.25×0.25 | Niszczone przez eksplozje, ogień, lawę i kaktusy ale nie mogą być uderzone. |
| Kule doświadczenia | Nie | Nic | 5 minut | 1 ( |
? | Takie same zachowanie jak u wyrzuconych przedmiotów. Przyciągane do gracza. |