Modyfikacje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
d →‎Spis modów dla SSP: układ, zwijane
Falibor (dyskusja | edycje)
Linia 405: Linia 405:
Spis dostępnych modyfikacji dla serwerów.
Spis dostępnych modyfikacji dla serwerów.


====Lista modyfikacji dla serwera====
{| class="wikitable collapsible collapsed"
 
!Lista modyfikacji dla serwera
|-
|
{| class="wikitable" style="width: 100%; text-align: center;"
{| class="wikitable" style="width: 100%; text-align: center;"
|-
|-
Linia 414: Linia 416:
! width="15%" | Link
! width="15%" | Link
|-
|-
| [[Bukkit]]
| style="text-align: left" |
Popularny mod API z własnym oprogramowaniem serwera.
* System pluginów
* Wydajność
* Aktualizacje bezpieczeństwa dla serwera.
* Powstał na podstawie kodu źródłowego Minecrafta
* Baza wielu światów
| 1.2.5-R4.0
| [http://bukkit.org/ Strona]<br/>[http://forums.bukkit.org/ Forum]
|-
|}
|}


{{Modyfikacje}}
{{Modyfikacje}}

Wersja z 22:27, 9 lip 2012

Treść strony Modyfikacje nie jest wspierana przez Mojang Studios ani Minecraft Wiki. Strona opisuje element stworzony przez społeczność gry.

Modyfikacje, inaczej mody, są klasami napisanymi w języku java. Mają na celu polepszenie, uproszczenie, lub zachęcenie graczy do dalszej gry.

Zgodność

Każdy mod musi być zgodny z wersją Minecrafta. Niektóre modyfikacje mogą działać na innej wersji niż ta, na której zrobiono je (często spotykana wzajemna wymienność Beta 1.8 i 1.8.1), jednak w przypadku bardziej rozbudowanych modów należy czekać na aktualizację. Większość wymaga ModLoadera, który sam w sobie jest modyfikacją gry i pozwala na sprawne działanie innych. Mody są przeznaczone do rozgrywki jednoosobowej lub wieloosobowej. W przypadku pierwszym ma on dopisek SSP lub nic, a w drugim SMP. Jeśli któryś wymagany aspekt nie jest spełniony mogą występować błędy lub gra nie włączy się wcale.

Dopuszczenie

W trybie Survival Single Player (SSP) mody może instalować każdy, jednak w Survival Multiplayer (SMP) jest to zabronione (wyjątkiem są mody usuwające bugi, które mają dopisek SMP lub takie, które twórca serwera udostępnia dla ciekawszej rozgrywki).

Instalacja

1. Microsoft Windows XP/Vista/7:

  • Naciśnij kombinację klawiszy Win+R.
  • Wpisz %appdata% i potwierdź klawiszem Enter.
  • Przejdź do .minecraft->bin.
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik i wybierz otwórz za pomocą (wybieramy swój archiwizator plików).
  • Usuń folder META-INF.
  • Otwórz Archiwum z modem, zaznacz wszystko i skopiuj do minecraft.jar.
  • Zamknij archiwizator i uruchom Minecrafta.

2. Macintosh OS:

  • Wchodzimy do Biblioteki/Application Support/ minecraft/ bin.
  • Otwieramy plik przy pomocy programu BetterZip.
  • Usuń folder META-INF.
  • Skopiuj pliki moda z drugiego archiwum.
  • Zamknij archiwum i uruchom Minecrafta.

3. Linux:

  • Otwórz manager plików.
  • Przejdź do ~/.minecraft/bin/.
  • Otwórz plik minecraft.
  • Usuń katalog META-INF.
  • Skopiuj pliki moda.
  • Zamknij archiwum i uruchom Minecrafta.

Spis modów dla SSP

Spis modyfikacji dla pojedynczych graczy.

Lista modyfikacji dla serwerów

Spis dostępnych modyfikacji dla serwerów.