Menu główne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Wieeeelka aktualizacja, dodanie przycisków, objaśnień, historii... |
Historia PE |
||
| Linia 74: | Linia 74: | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" |[[Plik:Menualpha.png|300px]] | | style="font-size: large; text-align: center;" |[[Plik:Menualpha.png|300px]] | ||
| {{verlink|Alpha 1.0.0}} - {{verlink|Alpha 1.2.2}} | | {{verlink|Alpha 1.0.0}} - {{verlink|Alpha 1.2.2}} | ||
| | | Animowane logo | ||
|- | |- | ||
| style="font-size: large; text-align: center;" |[[Plik:Menualpha1.2.2.PNG|300px]] | | style="font-size: large; text-align: center;" |[[Plik:Menualpha1.2.2.PNG|300px]] | ||
| Linia 105: | Linia 105: | ||
|} | |} | ||
== | === [[Pocket Edition]] === | ||
{| class="wikitable" border="1"" data-description="Computer edition buttons" | |||
Plik:Menu0.7.0.png| | |- | ||
! width="175px" | Obraz | |||
! Data obowiązywania | |||
! Zmiany | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" |[[Plik:Menu0.7.0.png|300px]] | |||
| {{verlink|PE Alpha 0.1.0}} {{verlink|PE Alpha 0.7.0}} | |||
| | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" |[[Plik:Menu0.7.1.jpg|300px]] | |||
| {{verlink|PE Alpha 0.7.0}} - {{verlink|PE Alpha 0.7.2}} | |||
| Animowane tło | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" |[[Plik:Menu0.7.6.jpg|300px]] | |||
| {{verlink|PE Alpha 0.7.2}} - {{verlink|PE Alpha 0.13.1}} | |||
| Nowe animowane tło | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" |[[Plik:Menu0.13.1.png|300px]] | |||
| {{verlink|PE Alpha 0.13.1}} - {{verlink|PE Alpha 0.15.0}} | |||
| Nowe przyciski | |||
|- | |||
| style="font-size: large; text-align: center;" |[[Plik:Menu główne w PE.png|300px]] | |||
| {{verlink|PE Alpha 0.15.0}} - '''do dziś''' | |||
| Nowe przyciski, [[skin]] gracza widoczny w menu | |||
|} | |||
{{Minecraft}} | {{Minecraft}} | ||
Wersja z 13:04, 26 lip 2016

Menu główne (ang. Menu screen) to GUI wyświetlane zaraz po załadowaniu gry.
Komputer
W menu głównym gracz ma do wyboru 6 opcji:
| Opcja | Opis |
|---|---|
| Tryb jednoosobowy | Gracz może wybrać świat, lub utworzyć nowy. |
| Tryb wieloosobowy | Gracz może połączyć się z serwerem multiplayer. |
| Minecraft Realms | Otwiera menu Minecraft Realms. |
| Pozwala wybrać język gry. | |
| Opcje | Gracz może modyfikować ustawienia gry. |
| Wyjdź z gry | Zamyka grę. |
Pocket Edition

Pocket Edition posiada inaczej wyglądające menu główne niż to, znane z wersji komputerowej. Gracz do wyboru ma 8 opcji:
| Opcja | Opis |
|---|---|
| Play | Gracz może wybrać świat, lub utworzyć nowy. |
| Achievements | Gracz może zobaczyć, jakie dotychczas zdobył osiągnięcia. |
| Options | Gracz może modyfikować ustawienia gry. |
| Store | Gracz może kupować paczki tekstur, nowe skórki itp. |
| Sign in | Pozwala graczowi zalogować się do usługi Xbox Live. |
| Pozwala wybrać język gry. | |
| Pozwala zmienić skin gracza. |
Historia
Komputer
| Obraz | Data obowiązywania | Zmiany |
|---|---|---|
| Indev (31 stycznia 2010) - Alpha 1.0.0 | ||
| Alpha 1.0.0 - Alpha 1.2.2 | Animowane logo | |
| Alpha 1.2.2 - Beta 1.4 | Przycisk Play Tutorial Level zastąpiony przez Mods and Texture Packs | |
| Beta 1.4 - Beta 1.8-pre1 | Nowe logo | |
| Beta 1.8-pre1 - 1.1 | Animowane tło | |
| 1.1 - 1.5 | Przycisk zmiany języka | |
| 2.0 | Menu w primaaprilisowej wersji 2.0, widoczny duży, różowy napis "APRIL FOOLS!" | |
| 1.5 - 1.8 | Przycisk Texture packs przeniesiony do opcji | |
| 1.8 - do dziś | Nowy przycisk- Minecraft Realms |
Pocket Edition
| Obraz | Data obowiązywania | Zmiany |
|---|---|---|
| PE Alpha 0.1.0 PE Alpha 0.7.0 | ||
| PE Alpha 0.7.0 - PE Alpha 0.7.2 | Animowane tło | |
| PE Alpha 0.7.2 - PE Alpha 0.13.1 | Nowe animowane tło | |
| PE Alpha 0.13.1 - PE Alpha 0.15.0 | Nowe przyciski | |
| PE Alpha 0.15.0 - do dziś | Nowe przyciski, skin gracza widoczny w menu |