Historia wersji/Classic: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 11: Linia 11:
!Poprawki / dodatki
!Poprawki / dodatki
|-
|-
|| 0.30 || 29 grudnia 2009 || <span id="0.30"></span><span id="29 grudnia 2009"></span>
|| 0.30 || 22 grudnia 2009 || <span id="0.30"></span><span id="29 grudnia 2009"></span>
* Test dynamicznego oświetlenia.
|-
|| 0.30 || 19 grudnia 2009 || <span id="22 grudnia 2009"></span>
* Test cienia gracza.
* Test cienia gracza.
* [[Rana]] dodana.
* [[Rana]] dodana.
* Zabezpieczenie przeciw przechodzeniu przez ściany.
* Zabezpieczenie przeciw przechodzeniu przez ściany.
|-
|| 0.30 || 22 grudnia 2009 || <span id="22 grudnia 2009"></span>
* Test dynamicznego oświetlenia.
|-
|-
|| 0.30 || 8 grudnia 2009 || <span id="8 grudnia 2009"></span>
|| 0.30 || 8 grudnia 2009 || <span id="8 grudnia 2009"></span>
Linia 25: Linia 25:
* Owca w trybie przetrwania.
* Owca w trybie przetrwania.
* Uderzenie aktywnego bloku TNT wyłącza go i pozwala go zebrać.
* Uderzenie aktywnego bloku TNT wyłącza go i pozwala go zebrać.
* Gracze z darmowym kontem nie mogą już zapisywać map na serwerze Minecrafta.
* Gracze z darmowym kontem nie mogą już zapisywać map Online.
|-
|-
|| 0.29_02 || 30 października 2009 || <span id="0.29_02"></span><span id="30 października 2009"></span>
|| 0.29_02 || 30 października 2009 || <span id="0.29_02"></span><span id="30 października 2009"></span>
Linia 31: Linia 31:
|-
|-
|| 0.29_01 || 29 października 2009 || <span id="0.29_01"></span><span id="29 października 2009"></span>
|| 0.29_01 || 29 października 2009 || <span id="0.29_01"></span><span id="29 października 2009"></span>
* Możliwość włączenia deszczu w trybie wieloosobowym
* Możliwość włączenia deszczu w trybie kreatywnym wieloosobowym
* Brak strzał w trybie jednoosobowym.
* Brak strzał w trybie jednoosobowym.
* Naprawiono błąd z brakiem możliwości zniszczenia skały macierzystej.
* Naprawiono błąd z brakiem możliwości zniszczenia skały macierzystej.
* Przycisk włączania wzrostu drzew w ustawieniach serwera.
* Możliwość zmieniania opcji wzrostu drzew w ustawieniach serwera.
* Dawanie i odbieranie praw operatora graczowi odnosi skutek natychmiast, nie jest już wymagane ponowne zalogowanie się.
* Dawanie i odbieranie praw operatora graczowi odnosi skutek natychmiast, nie jest już wymagane ponowne zalogowanie się.
* Możesz budować "przez" graczy.
* Możesz budować "przez" graczy.
* Imiona graczy nie wyświetlają się, dopóki nie zostanie najechana mysz.
* Imiona graczy nie wyświetlają się, dopóki nie zostanie najechana mysz.
* Nazwy nie są więcej ukryte "w terenie".
* Imiona graczy nie są więcej ukryte "w terenie".
|-
|-
|| 0.29 (?) || 29 października 2009 || <span id="0.29"></span>
|| 0.29 (?) || 29 października 2009 || <span id="0.29"></span>
* TNT nie działa w trybie Kreatywnym.
* TNT nie działa w trybie Kreatywnym.
* Można podnieść aktywny blok TNT.
* Można podnieść aktywny blok TNT poprzez kliknięcie na niego.
|-
|-
|| 0.28/0.29 (?) || 27 października 2009 || <span id="0.28"></span><span id="27 października 2009"></span>
|| 0.28/0.29 (?) || 27 października 2009 || <span id="0.28"></span><span id="27 października 2009"></span>
Linia 48: Linia 48:
|-
|-
|| 0.28 (?) || 27 października 2009 ||
|| 0.28 (?) || 27 października 2009 ||
*Poprawka trybu kreatywnego
* Aktualizacja trybu kreatywnego
* LPM usuwa blok.
* Lewy przycisk myszy usuwa blok.
* PPM ustawia blok.
* Prawy przycisk myszy dodaje blok.
* Gracze pchają siebie nawzajem, gdy stoją obok siebie.
* Gracze pchają siebie nawzajem, gdy stoją obok siebie.
* Dodano wszystkie nowe typy bloków.
* Dodano wszystkie nowe typy bloków.
|-             
|-             
|| 0.27 SURVIVAL TEST || 25 października 2009 || <span id="0.27"></span><span id="Survival Test"><span id="25 października 2009"></span>
|| 0.27 SURVIVAL TEST || 25 października 2009 || <span id="0.27"></span><span id="Survival Test"><span id="25 października 2009"></span>
* Owce wyrzucają białą wełnę zamiast czerwonej, i jedzą trawę.
* Owce wyrzucają białą wełnę zamiast czerwonej, jedzą trawę i upuszczają grzyby po zabiciu.
|-           
|-           
|| 0.27 SURVIVAL TEST || 25 października 2009 ||
|| 0.27 SURVIVAL TEST || 25 października 2009 ||
* Owca dodana.
* Dodano owcę.
|-             
|-             
|| 0.27 SURVIVAL TEST || 24 października 2009 || <span id="24 października 2009"></span>
|| 0.27 SURVIVAL TEST || 24 października 2009 || <span id="24 października 2009"></span>
* Pająk dodany.
* Pająk oficjalnie dodany.
* Uszkodzenie kamienia wydaje brukowiec.
* Wydobycie kamienia wydaje brukowiec.
* Zbieranie rudy wydaje odpowiedni przedmiot.
* Wydobycie rudy wydaje odpowiedni blok.
* Zbieranie rudy węgla daje pół schodek.
* Zamiast bloku rudy, wydobycie węgla wydaje pół bloki.
* F5 włącza deszcz.
* F5 włącza/wyłącza deszcz.
* Suwak pozwalający zmieniać ograniczenie FPS.
* Suwak pozwalający zmieniać ograniczenie FPS.
* Gracz zaczyna z 10 blokami TNT.
* Gracz zaczyna z 10 blokami TNT.
|-
|-
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 24 października 2009 || <span id="0.26">
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 24 października 2009 || <span id="0.26">
* Brukowiec z mchem, Rudy, Biblioteczki cegły i obsidian dodane.
* Dodano bruk z mchem, TNT, Blok żelaza, biblioteczkę, cegłę i Obsydian.
* Nowe tekstura złota.
* Nowe tekstura bloku złota.
* Zmiana koloru rudy złota.
* Zmiana koloru rudy złota.
|-               
|-               
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 23 października 2009 || <span id="23 października 2009"></span>
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 23 października 2009 || <span id="23 października 2009"></span>
* Test pająka.
* Test pająka.
* Grzyby pojawiają się tylko pod ziemią.
* Grzyby spawnią się tylko pod ziemią.
|-       
|-       
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 23 października 2009 ||
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 23 października 2009 ||
* Pół klocek niemal skończony.
* Pół blok prawie ukończony.
|-               
|-               
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 23 października 2009 ||
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 23 października 2009 ||
* Test menu inwentarza.
* Test menu ekwipunku.
|-       
|-       
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 22 października 2009 || <span id="22 października 2009"></span>
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 22 października 2009 || <span id="22 października 2009"></span>
* Rzadszy deszcz.
* Cieńszy deszcz.
|-               
|-               
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 22 października 2009 ||
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 22 października 2009 ||
* Pół blok z ziemi - test.
* Test półbloku ziemi.
* Deszcz.
* Deszcz.
|-
|-
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 20 października 2009 || <span id="20 października 2009"></span>
|| 0.26 SURVIVAL TEST || 20 października 2009 || <span id="20 października 2009"></span>
* Eksplozje creeperów nie niszczą już kamienia.
* Eksplozje creeperów nie niszczą już kamiennych bloków.
* Eksplozje pozostawiają dym.
* Eksplozje pozostawiają dym.
* Test olbrzymów (później usunięto)
|-
|-
|| 0.25 || 3 września 2009 || <span id="0.25"></span><span id="3 września 2009"></span>
|| 0.25 || 3 września 2009 || <span id="0.25"></span><span id="3 września 2009"></span>
Linia 101: Linia 102:
* Limitowana ilość strzał.
* Limitowana ilość strzał.
* Szkielety strzelają strzałami.
* Szkielety strzelają strzałami.
* Zabijanie szkieletów wyrzuca strzały.
* Zabicie szkieletów powoduje że wyrzucają z siebie strzały.
* Możliwość zapisu i odczytu plików.
* Możliwość zapisywania i wczytywania plików.
* Moby spawnują się ponownie po pewnym czasie.
* Moby respawnują się po pewnym czasie.
* Pojedyncze moby umierają po pewnym czasie.
* Pojedyncze moby umierają po pewnym czasie.
* Moby starają się walczyć.
* Moby walczą (szkielety czasami strzelają, biją się do śmierci).
|-
|-
|| 0.24 || 31 sierpnia 2009 || <span id="0.24"></span><span id="31 sierpnia 2009"></span>
|| 0.24 || 31 sierpnia 2009 || <span id="0.24"></span><span id="31 sierpnia 2009"></span>
* Szybsze renderowanie.
* Szybsze renderowanie.
* Moby i gracze odskakują, dostając obrażenia.
* Moby i gracze odskakują, gdy dostaną obrażenia.
* Dodano creepery.
* Dodano creepery.
* Grzyby odnawiają życie.
* Grzyby odnawiają zdrowie.
* Dodano strzały.
* Dodano strzały.
* Przeciwnicy ginąc upadają.
* Przeciwnicy ginąc upadają.
Linia 119: Linia 120:
* Ręka i bloki trzymane w niej poruszają się, gdy zatrzyma się myszkę.
* Ręka i bloki trzymane w niej poruszają się, gdy zatrzyma się myszkę.
* Moby dostają obrażenia.
* Moby dostają obrażenia.
* Większe obrażenia od upadku.
* Ostrzejsze obrażenia od upadku.
|-
|-
|| 0.24 || 25 sierpnia 2009 || <span id="25 sierpnia 2009"></span>
|| 0.24 || 25 sierpnia 2009 || <span id="25 sierpnia 2009"></span>
* Nowy generator map.
* Nowy generator poziomów.
* Więcej klifów.
* Więcej klifów.
* Dłuższe i węższe jaskinie.
* Dłuższe i węższe jaskinie.
* Dodano kwiaty i grzyby.
* Dodano kwiaty i grzyby.
* Spawn na mapie
* Powierzchniowe jeziora lawy możliwe, ale rzadkie
* Powierzchniowe jeziora lawy możliwe, ale rzadkie
* "Kołysanie się" kamery podczas ruchu (tryb chodzenia).
* Czym głębiej zejdziesz, jaskinie są większe.
* "Kołysanie się" kamery podczas ruchu.
* Wybrany blok pojawia się w ręce.
* Wybrany blok pojawia się w ręce.
* Liście upuszczają małe drzewka (które mogą rosnąć w większe drzewa).
* Z liści wypadają sadzonki.
* Moby spawnują się w grupach.
* Sadzonki rosną w drzewa.
* Moby spawnią się w grupach.
* Moby i gracze mogą przepychać się nawzajem.
* Moby i gracze mogą przepychać się nawzajem.
* Niszczenie drewna upuszcza 3-5 kawałków drewna.
* Poprzez niszcenia pnia wypada 3-5 kawałków drewna.
* Można utrzymać oddech pod wodą na 15 sekund.
* Można utrzymać oddech pod wodą do 15 sekund.
* Obrażenia od lawy.
* Obrażenia od lawy.
|-
|-
Linia 141: Linia 145:
|| 0.24 || 20 sierpnia 2009 || <span id="20 sierpnia 2009"></span>
|| 0.24 || 20 sierpnia 2009 || <span id="20 sierpnia 2009"></span>
* Możliwe do upuszczenia znaki z widocznym tekstem.
* Możliwe do upuszczenia znaki z widocznym tekstem.
* Pasek życia zmniejsza się, gdy obrażenia są zadawane.
* Pasek zdrowia miga, gdy są zadawane obrażenia.
* Niemożliwy do uderzenia po otrzymaniu poprzedniego obrażenia na jakiś czas.
* Niemożliwy do uderzenia po otrzymaniu poprzedniego obrażenia na jakiś czas.
* Mało życia powoduje iż pasek zdrowia "drga".
* Mało życia powoduje iż pasek zdrowia "drga".
|-
|-
|| 0.24 || 18 sierpnia 2009 || <span id="18 sierpnia 2009"></span>
|| 0.24 || 18 sierpnia 2009 || <span id="18 sierpnia 2009"></span>
* Pasek życia.
* Pasek zdrowia.
* Obrażenia od upadków.
* Obrażenia od upadków.
|-             
|-             
|| 0.24 || 14 sierpnia 2009 || <span id="14 sierpnia 2009"></span>
|| 0.24 || 14 sierpnia 2009 || <span id="14 sierpnia 2009"></span>
* Zombie i szkielety dodane (oba moby ze zbrojami).
* Dodano Zombie i Szkieleta (Bez kolizji, bez ataku).
* Każdy wyżej wymieniony mob dodany z losową zbroją.
* Przytrzymanie LPM niszczy blok.
* Przytrzymanie LPM niszczy blok.
* Pozyskiwanie surowców wyświetla animację.
* Pozyskiwanie surowców wyświetla animację.
Linia 160: Linia 165:
|| 0.24 || 4 sierpnia 2009 || <span id="4 sierpnia 2009"></span>
|| 0.24 || 4 sierpnia 2009 || <span id="4 sierpnia 2009"></span>
* Zarządzanie surowcami.
* Zarządzanie surowcami.
* Gracze zaczynają bez niczego.
* Start z niczym.
* Niszczenie bloków pozwala zebrać je i ponownie ustawić.
* Niszczenie bloków pozwala Ci zebrać je i ponownie ustawić, tak więc dodawać i usuwać z ekwipunku.
|}
|}



Wersja z 01:30, 25 sie 2012


Test Trybu Przetrwania

Numer / nazwa wersji Data wydania Poprawki / dodatki
0.30 22 grudnia 2009
  • Test dynamicznego oświetlenia.
0.30 19 grudnia 2009
  • Test cienia gracza.
  • Rana dodana.
  • Zabezpieczenie przeciw przechodzeniu przez ściany.
0.30 8 grudnia 2009
  • Test modelu gracza w formacie MD3.
0.30 10 listopada 2009
  • Owca w trybie przetrwania.
  • Uderzenie aktywnego bloku TNT wyłącza go i pozwala go zebrać.
  • Gracze z darmowym kontem nie mogą już zapisywać map Online.
0.29_02 30 października 2009
  • Naprawiono błąd powodujący wyrzucenie wszystkich graczy z serwera.
0.29_01 29 października 2009
  • Możliwość włączenia deszczu w trybie kreatywnym wieloosobowym
  • Brak strzał w trybie jednoosobowym.
  • Naprawiono błąd z brakiem możliwości zniszczenia skały macierzystej.
  • Możliwość zmieniania opcji wzrostu drzew w ustawieniach serwera.
  • Dawanie i odbieranie praw operatora graczowi odnosi skutek natychmiast, nie jest już wymagane ponowne zalogowanie się.
  • Możesz budować "przez" graczy.
  • Imiona graczy nie wyświetlają się, dopóki nie zostanie najechana mysz.
  • Imiona graczy nie są więcej ukryte "w terenie".
0.29 (?) 29 października 2009
  • TNT nie działa w trybie Kreatywnym.
  • Można podnieść aktywny blok TNT poprzez kliknięcie na niego.
0.28/0.29 (?) 27 października 2009
  • Naprawiony błąd, dzięki któremu gracze mogli zabijać siebie nawzajem.
0.28 (?) 27 października 2009
  • Aktualizacja trybu kreatywnego
  • Lewy przycisk myszy usuwa blok.
  • Prawy przycisk myszy dodaje blok.
  • Gracze pchają siebie nawzajem, gdy stoją obok siebie.
  • Dodano wszystkie nowe typy bloków.
0.27 SURVIVAL TEST 25 października 2009
  • Owce wyrzucają białą wełnę zamiast czerwonej, jedzą trawę i upuszczają grzyby po zabiciu.
0.27 SURVIVAL TEST 25 października 2009
  • Dodano owcę.
0.27 SURVIVAL TEST 24 października 2009
  • Pająk oficjalnie dodany.
  • Wydobycie kamienia wydaje brukowiec.
  • Wydobycie rudy wydaje odpowiedni blok.
  • Zamiast bloku rudy, wydobycie węgla wydaje pół bloki.
  • F5 włącza/wyłącza deszcz.
  • Suwak pozwalający zmieniać ograniczenie FPS.
  • Gracz zaczyna z 10 blokami TNT.
0.26 SURVIVAL TEST 24 października 2009
  • Dodano bruk z mchem, TNT, Blok żelaza, biblioteczkę, cegłę i Obsydian.
  • Nowe tekstura bloku złota.
  • Zmiana koloru rudy złota.
0.26 SURVIVAL TEST 23 października 2009
  • Test pająka.
  • Grzyby spawnią się tylko pod ziemią.
0.26 SURVIVAL TEST 23 października 2009
  • Pół blok prawie ukończony.
0.26 SURVIVAL TEST 23 października 2009
  • Test menu ekwipunku.
0.26 SURVIVAL TEST 22 października 2009
  • Cieńszy deszcz.
0.26 SURVIVAL TEST 22 października 2009
  • Test półbloku ziemi.
  • Deszcz.
0.26 SURVIVAL TEST 20 października 2009
  • Eksplozje creeperów nie niszczą już kamiennych bloków.
  • Eksplozje pozostawiają dym.
  • Test olbrzymów (później usunięto)
0.25 3 września 2009
  • Moby stały się bardziej niebezpieczne.
  • Świnie wyrzucają grzyby.
  • Strzały zadają większe obrażenia.
  • Limitowana ilość strzał.
  • Szkielety strzelają strzałami.
  • Zabicie szkieletów powoduje że wyrzucają z siebie strzały.
  • Możliwość zapisywania i wczytywania plików.
  • Moby respawnują się po pewnym czasie.
  • Pojedyncze moby umierają po pewnym czasie.
  • Moby walczą (szkielety czasami strzelają, biją się do śmierci).
0.24 31 sierpnia 2009
  • Szybsze renderowanie.
  • Moby i gracze odskakują, gdy dostaną obrażenia.
  • Dodano creepery.
  • Grzyby odnawiają zdrowie.
  • Dodano strzały.
  • Przeciwnicy ginąc upadają.
0.24 28 sierpnia 2009
  • Ręka gracza widoczna, gdy nic nie trzyma.
  • Ręka i bloki trzymane w niej poruszają się, gdy zatrzyma się myszkę.
  • Moby dostają obrażenia.
  • Ostrzejsze obrażenia od upadku.
0.24 25 sierpnia 2009
  • Nowy generator poziomów.
  • Więcej klifów.
  • Dłuższe i węższe jaskinie.
  • Dodano kwiaty i grzyby.
  • Spawn na mapie
  • Powierzchniowe jeziora lawy możliwe, ale rzadkie
  • Czym głębiej zejdziesz, jaskinie są większe.
  • "Kołysanie się" kamery podczas ruchu.
  • Wybrany blok pojawia się w ręce.
  • Z liści wypadają sadzonki.
  • Sadzonki rosną w drzewa.
  • Moby spawnią się w grupach.
  • Moby i gracze mogą przepychać się nawzajem.
  • Poprzez niszcenia pnia wypada 3-5 kawałków drewna.
  • Można utrzymać oddech pod wodą do 15 sekund.
  • Obrażenia od lawy.
0.24 22 sierpnia 2009
  • Dodano świnie.
0.24 20 sierpnia 2009
  • Możliwe do upuszczenia znaki z widocznym tekstem.
  • Pasek zdrowia miga, gdy są zadawane obrażenia.
  • Niemożliwy do uderzenia po otrzymaniu poprzedniego obrażenia na jakiś czas.
  • Mało życia powoduje iż pasek zdrowia "drga".
0.24 18 sierpnia 2009
  • Pasek zdrowia.
  • Obrażenia od upadków.
0.24 14 sierpnia 2009
  • Dodano Zombie i Szkieleta (Bez kolizji, bez ataku).
  • Każdy wyżej wymieniony mob dodany z losową zbroją.
  • Przytrzymanie LPM niszczy blok.
  • Pozyskiwanie surowców wyświetla animację.
0.24 13 sierpnia 2009
  • Test zbroi mobów.
  • Test trybu 3D anaglyph.
0.24 4 sierpnia 2009
  • Zarządzanie surowcami.
  • Start z niczym.
  • Niszczenie bloków pozwala Ci zebrać je i ponownie ustawić, tak więc dodawać i usuwać z ekwipunku.

Kreatywność (przed wydaniem trybu wieloosobowego)

Numer / nazwa wersji Data wydania Dodatki / poprawki
0.23_01 12 lipca 2009 (?)
  • Zmieniono system wersji, teraz 0.23_01
0.0.23a 11 lipca 2009
  • Kliknięcie nazwy gracza w menu Tab kopiuje jego imię do czatu.
  • Nowe grafiki przycisków.
  • Menu opcji.
  • Możliwość skonfigurowania sterowania.
0.0.22 30 czerwca 2009
  • Dodano dźwięki do niektórych bloków.
0.0.21a_01 23 czerwca 2009
  • Naprawiono "błąd ręki".
0.0.21 23 czerwca 2009
  • Próba naprawy "błędu ręki".
0.0.20a_02 (?)
  • Lepsze FPS.
  • Naprawiony błąd powodujący że gracze mogli rozbić skałę macierzystą.
0.0.20 20 czerwca 2009
  • Komenda /solid tworzy skałę macierzystą, tylko admini mogą ją zniszczyć.
  • 16 kolorów bloków wełny.
  • Blok kwiatów.
  • Blok grzybów.
  • Blok złota.
  • Ekwipunek może być otworzony przez naciśnięcie B (Lista wszystkich bloków i możliwość przeniesienia ich na dolny pasek ekwpinku).
  • Bruk wrócił po usunięciu w wersji 0.0.19a
0.0.19a_06 20 czerwca 2009
  • Nowa tekstura szkła.

Błędy:

  • Gąbki znikają.
0.0.19a 20 czerwca 2009
  • Dodano Gąbkę i szkło.
  • Animowane tekstury wody i lawy.
  • Lepszy interfejs użytkownika (UI).
  • Usunięto bruk przez brak miejsca w interfejsie.
0.0.18a_02 14 czerwca 2009
  • Test szkła i gąbek.
0.0.18a_02 14 czerwca 2009
  • Problem z niestabilną ilością klatek naprawiony.
  • Zrobiono różnice w czcionce (litery I i l).
  • Znaki dla "|", "@", "$"
  • "{" teraz renderuje się poprawnie.
0.0.18a 14 czerwca 2009
  • Wydano możlwiość korzystania z niestandardowych skórek gracza.
0.0.17a 10 czerwca 2009
  • Test niestandardowej skórki gracza.
0.0.17a 10 czerwca 2009
  • Komenda /setspawn
  • Naprawiono komendę /banip
  • Zapobiegnięcie przed wykorzystaniem luki w grze umożliwiającej zalanie mapy.
  • Historia czatu pokazywana podczas pisania.
  • Lista obecnych graczy po naciśnięciu klawisza Tab.
  • Brak generowania poziomu lub ładowania (???)
0.0.16a_02 10 czerwca 2009
  • Komenda /broadcast zamieniona w /say.
0.0.16a (?) 8 czerwca 2009
  • Wydano Multiplayer.
0.0.15a 8 czerwca 2009
  • Multiplayer - Komendy admina.
  • Multiplayer - Zmniejszone obciążenie sieci.
  • Multiplayer - Poprawki drobnych błędów.
0.0.15a 3 czerwca 2009
  • Multiplayer - Imiona graczy pokazywane nad głowami.
  • Multiplayer - Dodano czat.
0.0.15a 1 czerwca 2009
  • Test multiplayera.

Kreatywność (przed wydaniem trybu jednoosobowego)

Numer / nazwa wersji Data wydania Dodatki i poprawki
0.0.15a 28 maja 2009
  • Nowa tekstura liści.
  • Nowy kształt drzew.
0.0.14a_04 28 maja 2009
  • Zapisywanie i wczytywanie punktu spawnu.
0.0.14a 28 maja 2009
  • Piasek, żwir, ruda złota, ruda żelaza, ruda węgla, drzewa (zrobione z pnia i liści).
  • Chmury.
  • Wsparcie dla kontrolerów.
  • Szybszy spływ wody.
  • Podnoszenie przez obrót kółka myszki wspierany.
  • Moby zapisywane są w pliku poziomu.
0.0.14a 25 maja 2009
0.0.13a_03 22 maja 2009
  • Zmieniono teksturę bloku trawy spowrotem do oryginalnej.
0.0.13a_03 22 maja 2009
  • Zmieniono teksturę bloku trawy.
0.0.13a_02 22 maja 2009
  • Dodano zapis świata dla graczy z kontami.
0.0.13a 21 maja 2009
  • Test wielkiego poziomu.
0.0.12a_03 20 maja 2009
  • Naprawiono błąd gdzie gracze mieli problem z zaznaczaniem bloków.
0.0.12a_02 20 maja 2009
  • Gra uruchamia się "Lepiej niż kiedykolwiek".
0.0.12a_01 20 maja 2009
  • Resetowanie mobów podczas restartu poziomu. Nie ma teraz wyjścia na na zabijanie mobów.
0.0.12a 20 maja 2009
  • Nowy generator poziomów.
  • Woda, lawa i skała macierzysta (Bedrock).
  • Opcja dystansu mgły.
  • Ocean wokół mapy.
  • Naciśnięcie N tworzy nowy poziom bez kolejnego uruchomienia.
0.0.11a 17 maja 2009
  • Pierwsze wydanie trybu creative dla jednego gracza.
  • Wzrost stabilności gry.
  • Sadzonki.
0.0.9a 16 maja 2009
  • Pierwsza oficjalnie nazwana wersja.
Pre 0.0.9a 16 maja 2009
  • Prosty generator poziomów.
  • Wsparcie dla różnych typów bloków.
  • Cząsteczki bloków (małe grafiki które się pokazują podczas niszczenia bloku).
  • Wsparcie dla dynamicznych bloków.
  • Trawa rośnie na ziemi pod promieniami słonecznymi.
Pre 0.0.9a 14 maja 2009
  • Zmiana nazwy z "Gry jaskiń" na "Minecraft: Order of the Stone", a następnie po prostu na "Minecraft" (post blogowy).
Pre 0.0.9a 13 maja 2009
  • Moby ludzkie.
  • Podnoszenie bloków.
  • Stawianie i niszczenie bloków.
  • Dodano bloki ziemi, desek i kamienia.
Pre 0.0.9a 13 maja 2009
  • Fizyka dodana.
  • Bruk i trawa stworzona została z tych samych grafik z gry Notch'a RubyDung
  • Film o teście "Gry jaskiń" został opublikowany.
Pre 0.0.0 10 maja 2009
  • Rozpoczęto pracę nad "Grą jaskiń".