Czernit: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot przeniósł strony z pt:Pedra-negra do pt:Pedra-Negra
ustandaryzowanie sekcji Wytwarzanie z brukiem i łupkowym brukiem, dodano kamienną włócznię, inne drobne
 
Linia 16: Linia 16:
}}
}}
{{BlockSprite|czernit}} '''Czernit''' (ang. ''Blackstone'') – ciemny [[blok]], który ma zastosowanie podobne do [[bruk]]u, lecz możliwy jest do znalezienia tylko w [[Nether]]ze.<br>
{{BlockSprite|czernit}} '''Czernit''' (ang. ''Blackstone'') – ciemny [[blok]], który ma zastosowanie podobne do [[bruk]]u, lecz możliwy jest do znalezienia tylko w [[Nether]]ze.<br>
{{BlockSprite|wypolerowany-czernit}}'''Wypolerowany czernit''' (ang. ''Polished blackstone'') – wypolerowana odmiana czernitu, która funkcjonuje podobnie do [[kamień|kamienia]].<br>
{{BlockSprite|wypolerowany-czernit}}'''Wypolerowany czernit''' (ang. ''Polished Blackstone'') – wypolerowana odmiana czernitu, która funkcjonuje podobnie do [[kamień|kamienia]].<br>
{{BlockSprite|rzeźbiony-wypolerowany-czernit}}'''Rzeźbiony wypolerowany czernit''' (ang. ''Chiseled polished blackstone'') – rzeźbiona odmiana wypolerowanego czernitu.
{{BlockSprite|rzeźbiony-wypolerowany-czernit}}'''Rzeźbiony wypolerowany czernit''' (ang. ''Chiseled Polished Blackstone'') – rzeźbiona odmiana wypolerowanego czernitu.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
Linia 31: Linia 31:


=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
==== Za pomocą [[Stół rzemieślniczy|stołu rzemieślniczego]] ====
{| class="wikitable" style="text-align:center"  
{| class="wikitable" style="text-align:center"  
|-
|-
Linia 52: Linia 51:
|}
|}


==== Za pomocą [[Przecinarka|przecinarki]] ====
=== Przecinanie ===
Wypolerowany czernit (również rzeźbiony) można otrzymać poprzez przycięcie czernitu w przecinarce.
Wypolerowany czernit (również rzeźbiony) można otrzymać poprzez przycięcie czernitu w [[Przecinarka|przecinarce]].


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Linia 62: Linia 61:
{| class="wikitable" style="text-align:center"  
{| class="wikitable" style="text-align:center"  
|-
|-
!Nazwa
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-
|-
|[[Płyta|Płyty]]
| rowspan="3" | [[Czernit]] lub<br>'''Wypolerowany czernit'''
| rowspan="3" | [[Czernit]] lub<br>'''Wypolerowany czernit'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 71: Linia 72:
}}
}}
|-
|-
|[[Schody]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Czernit; Wypolerowany czernit
|A1= Czernit; Wypolerowany czernit
Linia 78: Linia 80:
}}
}}
|-
|-
|[[Murek|Murki]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Czernit; Wypolerowany czernit |B2= Czernit; Wypolerowany czernit |C2= Czernit; Wypolerowany czernit
|A2= Czernit; Wypolerowany czernit |B2= Czernit; Wypolerowany czernit |C2= Czernit; Wypolerowany czernit
Linia 84: Linia 87:
}}
}}
|-
|-
|[[Płytka naciskowa]]
| rowspan="3" |'''Wypolerowany czernit'''
| rowspan="3" |'''Wypolerowany czernit'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 90: Linia 94:
}}
}}
|-
|-
|[[Przycisk]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 96: Linia 101:
}}
}}
|-
|-
|[[Wypolerowane czernitowe cegły]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Wypolerowany czernit |B2= Wypolerowany czernit
|A2= Wypolerowany czernit |B2= Wypolerowany czernit
Linia 102: Linia 108:
}}
}}
|-
|-
|'''Czernit'''<br>+<br>'''[[Patyk]]i'''
|[[Piec]]
|{{Grid/Crafting Table
|A2= ; ; Czernit; ; |B2= Patyk; Patyk; Patyk; Patyk; Czernit
|B3= Patyk; Patyk; Patyk; Patyk; Patyk
|A1=; Czernit; Czernit; Czernit; |B1=Czernit; Czernit; Czernit; Czernit; Czernit |C1=; Czernit; ; ;
|Output= Kamienna łopata; Kamienny kilof; Kamienna siekiera; Kamienna motyka; Kamienny miecz
}}
|-
|'''Czernit'''
|'''Czernit'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 118: Linia 117:
}}
}}
|-
|-
|[[Kamienny kilof]]
|rowspan="6"|'''Czernit'''<br> + <br>[[Patyk]]i
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Czernit |B1= Czernit |C1= Czernit
|B2= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Kamienny kilof
}}
|-
|[[Kamienna siekiera]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Czernit |B1= Czernit
|A2= Czernit |B2= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Kamienna siekiera
}}
|-
|[[Kamienna łopata]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Czernit
|B2= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Kamienna łopata
}}
|-
|[[Kamienna motyka]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Czernit |B1= Czernit
|B2= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Kamienna motyka
}}
|-
|[[Kamienny miecz]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Czernit
|B2= Czernit
|B3= Patyk
|Output= Kamienny miecz
}}
|-
|[[Kamienna włócznia]]
|{{Grid/Crafting Table
|C1= Czernit
|B2= Patyk
|A3= Patyk
|Output= Kamienna włócznia
}}
|-
|[[Statyw alchemiczny]]
|'''Czernit'''<br>+<br>'''[[Płomienna różdżka]]'''
|'''Czernit'''<br>+<br>'''[[Płomienna różdżka]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 124: Linia 173:
}}
}}
|-
|-
|'''Czernit'''<br>+<br>[[diament]]y<br>+<br>pasujący [[szablon kowalski]]
|Duplikacja [[Szablon kowalski|szablonów kowalskich]]
|'''Czernit'''<br>+<br>[[diament]]y<br>+<br>zdobienie zbroi „Ryjek”
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Diament |B1= Zdobienie zbroi „Ryjek” |C1= Diament
|A1= Diament |B1= Zdobienie zbroi „Ryjek” |C1= Diament

Aktualna wersja na dzień 18:49, 12 gru 2025

Ten artykuł dotyczy bloku powszechnego w Netherze. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Czernit



Typ

Solidny

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

1.5

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


BlockCSS_new.png/1898 Czernit (ang. Blackstone) – ciemny blok, który ma zastosowanie podobne do bruku, lecz możliwy jest do znalezienia tylko w Netherze.
BlockCSS_new.png/1904Wypolerowany czernit (ang. Polished Blackstone) – wypolerowana odmiana czernitu, która funkcjonuje podobnie do kamienia.
BlockCSS_new.png/1903Rzeźbiony wypolerowany czernit (ang. Chiseled Polished Blackstone) – rzeźbiona odmiana wypolerowanego czernitu.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Czernit oraz jego warianty można wykopać za pomocą każdego rodzaju kilofa.

Blok BlockCSS_new.png/1898 Czernit BlockCSS_new.png/1904 Wypolerowany czernit BlockCSS_new.png/1903 Rzeźbiony wypolerowany czernit
Twardość 1.5 2 1.5
Narzędzie ItemCSS.png/482 ItemCSS.png/482 ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 7.5 10 7.5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 1.15 1.5 1.15
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0.6 0.75 0.6
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.45 0.6 0.45
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.4 0.5 0.4
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.3 0.4 0.3
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.25 0.35 0.25
ItemCSS.png/564 Złoty 0.2 0.25 0.2
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Naturalne generowanie

Czernit występuje naturalnie w bazaltowych deltach w Netherze. Jest on też częścią ruin bastionu.

Barter

Piglin po otrzymaniu sztabki złota może dać graczowi od 8 do 16 sztuk czernitu.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Czernit




4






Wypolerowana czernitowa płyta










Przecinanie

Wypolerowany czernit (również rzeźbiony) można otrzymać poprzez przycięcie czernitu w przecinarce.

Zastosowanie

Czernit może być użyty jako zamiennik bruku w Netherze, ponieważ może zostać użyty do wytworzenia kamiennych narzędzi oraz pieca. Z czernitu można również wytworzyć wypolerowany czernit, który jest używany do wytworzenia wypolerowanych czernitowych cegieł.

Wytwarzanie

Za pomocą stołu rzemieślniczego

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Płyty Czernit lub
Wypolerowany czernit




6

6









Schody





4

4











Murki




6

6












Płytka naciskowa Wypolerowany czernit










Przycisk










Wypolerowane czernitowe cegły




4






Piec Czernit










Kamienny kilof Czernit
+
Patyki










Kamienna siekiera










Kamienna łopata










Kamienna motyka










Kamienny miecz










Kamienna włócznia










Statyw alchemiczny Czernit
+
Płomienna różdżka










Duplikacja szablonów kowalskich Czernit
+
diamenty
+
zdobienie zbroi „Ryjek”




2






Za pomocą przecinarki

Czernit oraz jego odmiany są możliwe do przycięcia za pomocą przecinarki w celu uzyskania odpowiednich płyt, schodów i murków. Wypolerowany czernit może być w ten sam sposób przetworzony w wypolerowane czernitowe cegły.

Odgłosy

Odgłosy czernitu są oparte na odgłosach kamienia.

Nazwa Źródło Opis ID słowne Klucz tłumaczenia Głośność względna Ton Zasięg
Blok zniszczony Bloki Odgłos zniszczenia bloku block.stone.break subtitles.block.generic.break 1,0 0,8 16
[1] Bloki Odgłos upadku

z obrażeniami na blok

block.stone.fall [1] 0,5 0,75 16
Niszczenie bloku Bloki Odgłos wydobywania bloku block.stone.hit subtitles.block.generic.hit 0,25 0,5 16
Blok Bloki Odgłos umieszczania bloku block.stone.place subtitles.block.generic.place 1,0 0,8 16
Kroki Bloki Odgłos chodzenia po bloku block.stone.step subtitles.block.generic.footsteps 0,15 1,0 16
Ścieżki dźwiękowe

Odgłosy zniszczenia bloku, odgłosy umieszczania bloku

noicon
noicon
noicon
noicon

Odgłosy: upadku z obrażeniami na blok, wydobywania bloku, chodzenia po bloku

noicon
noicon
noicon
noicon
noicon
noicon

Wartości danych

ID

W Java Edition:

Nazwa ID słowne Klucz tłumaczenia
Czernit blackstone block.minecraft.blackstone
Wypolerowany czernit polished_blackstone block.minecraft.polished_blackstone
Rzeźbiony wypolerowany czernit chiseled_polished_blackstone block.minecraft.chiseled_polished_blackstone

Postępy

 Osobny artykuł: Postępy.

Minecraft
IkonaNazwaOpis w grzeWarunekWymaganie (jeśli inne)IDNagroda

Epoka kamieniaWykop kamień przy użyciu nowego kilofaMinecraftZdobądź bruk, czernit lub łupkowy bruk.minecraft:story/mine_stone


Historia

Pełna wersja
1.1620w15aDodano czernit, wypolerowany czernit i rzeźbiony wypolerowany czernit.

Ciekawostki


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.