View at: Szablon:Przedmioty/zawartość [edytuj]
Patyk: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
pył czerwonego kamienia -> sproszkowany redstone |
+ miedziowa pochodnia do zastosowań |
||
| Linia 141: | Linia 141: | ||
|B3= Piasek dusz; Gleba dusz | |B3= Piasek dusz; Gleba dusz | ||
|Output= Pochodnia dusz,4 | |Output= Pochodnia dusz,4 | ||
}} | |||
|- | |||
|'''[[Miedziowa pochodnia]]''' | |||
|'''[[Węgiel]]''' lub<br>'''[[Węgiel drzewny]]''' <br>+<br> [[Patyk]] <br>+<br> '''[[Bryłka miedzi]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Bryłka miedzi | |||
|B2= Węgiel; Węgiel drzewny | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Miedziowa pochodnia,4 | |||
}} | }} | ||
|- | |- | ||
| Linia 303: | Linia 312: | ||
}} | }} | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Ognisko dusz]]''' | ||
|'''[[Gleba dusz]]''' <br>+<br> [[Patyk]] <br>+<br> '''[[Pień]]''' | |'''[[Gleba dusz]]''' <br>+<br> [[Patyk]] <br>+<br> '''[[Pień]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
Wersja z 17:18, 5 paź 2025
Patyk (ang. Stick) jest materiałem używanym do tworzenia wielu przedmiotów i narzędzi.
Otrzymywanie
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Deski |
| ||||||||||||
| Bambus |
|
Bonusowa skrzynia
Istnieje 68.4% szansy na znalezienie od 1 do 12 patyków w bonusowej skrzyni.
Wiedźmy
Wiedźma pośmiertnie może upuścić 0 - 6 patyków.
Łowienie
Patyk można złowić w charakterze bezużytecznego przedmiotu.
Uschnięty krzak
Uschnięty krzak po zniszczeniu może upuścić do 2 patyków.
Liście
Każdy rodzaj liści ma 2% szans na upuszczenie patyka, kiedy zostanie zniszczony lub uschnie.
Łódki
Zniszczone łódki upuszczają 2 patyki (tylko w edycji konsolowej).
Zastosowanie
Wytwarzanie
Przetapianie
Patyk może zostać użyty jako paliwo do pieca. Wystarczy na przetopienie 0.5 przedmiotu.
Historia
| Indev | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 0.31 | 29 stycznia 2010 | Dodano patyki. | |||
| 30 stycznia 2010 | Patyki są używane do wytwarzania łuków i strzał. | ||||
| 6 lutego 2010 | Patyki są używane do wytwarzania motyk. | ||||
| 23 lutego 2010 | Patyki są używane do wytwarzania obrazów. | ||||
| Infdev | |||||
| 7 czerwca 2010 | Patyki są używane do wytwarzania drabiny. | ||||
| Seecret Friday 1 | Patyki są używane do wytwarzania torów. | ||||
| Alpha | |||||
| 1.0.1 | Patyki są używane do wytwarzania pochodni redstone i dźwigni. | ||||
| 1.0.17 | Patyki są używane do wytwarzania płotów. | ||||
| 1.1.1 | Patyki są używane do wytwarzania wędek. | ||||
| Beta | |||||
| 1.5 | Patyki są używane do wytwarzania zasilanych torów. | ||||
| 1.8 | Patyki są używane do wytwarzania furtek. | ||||
| Pełna wersja | |||||
| 1.3.1 | 12w16a | Patyki można znaleźć w bonusowej skrzyni. | |||
| 12w22a | Patyki są używane do wytwarzania zaczepów na linkę. | ||||
| 1.4.2 | 12w34a | Patyki są używane do wytwarzania ramek na przedmiot. | |||
| 12w38b | Wiedźmy pośmiertnie mogą upuścić do 6 patyków. | ||||
| 1.5 | 13w02a | Patyki są używane do wytwarzania torów aktywacyjnych. | |||
| 1.7.2 | 13w36a | Patyk można złowić w charakterze bezużytecznego przedmiotu. | |||
| 1.8 | 14w30a | Patyki są używane do wytwarzania sztandarów. | |||
| 14w32a | Patyki są używane do wytwarzania stojaków na zbroję. | ||||
| 1.9 | 15w31a | Uschnięty krzak po zniszczeniu może upuścić do 2 patyków. | |||
| 15w44a | Dwukrotnie zwiększono prawdopodobieństwo znalezienia patyków w bonusowej skrzyni. | ||||
| 1.14 | 18w43a | Patyki są używane do wytwarzania kuszy. | |||
| Patyki mogą zostać wytworzone z bambusa. | |||||
| Liście mogą upuszczać patyki po zniszczeniu/uschnięciu. | |||||
| 18w48a | Patyki są używane do wytwarzania kamienia szlifierskiego. | ||||
| 19w02a | Patyki są używane do wytwarzania ogniska. | ||||
| 1.19.4 | 23w07a | Patyki są używane do wytwarzania pędzla. | |||
| Pocket Edition Alpha | |||||
| 0.3.0 | Dodano patyki. | ||||
| 0.3.2 | Patyki są używane do wytwarzania żelaznych, złotych i diamentowych narzędzi. | ||||
| 0.3.3 | Patyki są używane do wytwarzania łuków. | ||||
| 0.4.0 | Patyki są używane do wytwarzania motyk. | ||||
| 0.5.0 | Patyki są używane do wytwarzania obrazów. | ||||
| 0.6.0 | Patyki są używane do wytwarzania znaków. | ||||
| 0.8.0 | build 2 | Patyki są używane do wytwarzania torów i zasilanych torów. | |||
| 0.11.0 | build 1 | Patyki są używane do wytwarzania wędek. | |||
| 0.12.1 | build 1 | Uschnięty krzew po zniszczeniu może upuścić do 2 patyków. | |||
| 0.13.0 | build 1 | Patyki są używane do wytwarzania pochodni redstone, dźwigni i zaczepów na linkę. | |||
| Bedrock Edition | |||||
| 1.8.0 | beta 1.8.0.8 | Patyki mogą zostać wytworzone z bambusa. | |||
| beta 1.8.0.10 | Patyki są używane do wytwarzania kuszy. | ||||
| 1.10.0 | beta 1.10.0.3 | Patyki są używane do wytwarzania beczek, kamieni szlifierskich i ognisk. Liście mogą upuszczać patyki po zniszczeniu/uschnięciu. | |||
| 1.20.0 | Preview 1.19.70.23 | Patyki są używane do wytwarzania pędzla. | |||
| 1.20.10 | Preview 1.20.10.20 | Patyki nie są już używane do wytwarzania beczek. | |||
| Console Edition | |||||
| TU1 | CU1 | 1.0 | Patch 1 | Dodano patyki. | |
