View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Dywan: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Wycofano edycje użytkownika Franas2005 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to NTBG. |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 30: | Linia 30: | ||
== Otrzymywanie == | == Otrzymywanie == | ||
{| class="wikitable" | |||
!Blok | |||
![[Plik:Grid czerwony dywan grid.png|bezramki|16x16px]] Dywan | |||
|- | |||
|Twardość | |||
|0.1 | |||
|- | |||
|Czas [[:en:Breaking|Niszczenia]] | |||
| | |||
|- | |||
|Ręka | |||
|0.2 | |||
|} | |||
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] === | === [[Crafting|Wytwarzanie]] === | ||
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5" | {| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5" | ||
| Linia 53: | Linia 67: | ||
=== [[Przetapianie]] === | === [[Przetapianie]] === | ||
Dywanu można użyć jako paliwa do [[piec]]a. Wystarczy na przetopienie 0,335 [[przedmioty|przedmiotu]], czyli aby przetopić 1 przedmiot potrzeba równo 3 dywanów. | Dywanu można użyć jako paliwa do [[piec]]a. Wystarczy na przetopienie 0,335 [[przedmioty|przedmiotu]], czyli aby przetopić 1 przedmiot potrzeba równo 3 dywanów. | ||
== Data value == | |||
{| class="wikitable" | |||
! | |||
!DV | |||
!Opis | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Biały dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|0 | |||
|Biały Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Pomarańczowy dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|1 | |||
|Pomarańczowy Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid karmazynowy dywan grid.png|bezramki|19x19px]] | |||
|2 | |||
|Karmazynowy Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid jasnoniebieski dywan grid.png|bezramki|19x19px]] | |||
|3 | |||
|Jasnoniebieski Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Żółty dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|4 | |||
|Żółty Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Limonkowy dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|5 | |||
|Limonkowy Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Różowy dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|6 | |||
|Różowy Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Szary dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|7 | |||
|Szary Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Jasnoszary dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|8 | |||
|Jasnoszary Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Błękitny dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|9 | |||
|Błękitny Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Fioletowy dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|10 | |||
|Fioletowy Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid niebieski dywan grid.png|bezramki|19x19px]] | |||
|11 | |||
|Niebieski Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Brązowy dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|12 | |||
|Brązowy Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid zielony dywan grid.png|bezramki|19x19px]] | |||
|13 | |||
|Zielony Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid Czerwony dywan.png|bezramki|19x19px]] | |||
|14 | |||
|Czerwony Dywan | |||
|- | |||
|[[Plik:Grid czarny dywan grid.png|bezramki|19x19px]] | |||
|15 | |||
|Czarny Dywan | |||
|} | |||
== Historia == | == Historia == | ||
| Linia 80: | Linia 165: | ||
== Ciekawostki == | == Ciekawostki == | ||
* Dywany są większe niż [[płyta naciskowa|płyty naciskowe]]. | * Dywany są większe niż [[płyta naciskowa|płyty naciskowe]]. | ||
* Postawienie dywanu pomiędzy [[biblioteczka|biblioteczką]], a [[stół do zaklęć|stołem do zaklęć]] uniemożliwia zwiększenie poziomu [[zaklinanie|zaklęć]] powodowanego przez biblioteczkę. | * Postawienie dywanu pomiędzy [[biblioteczka|biblioteczką]], a [[stół do zaklęć|stołem do zaklęć]] uniemożliwia zwiększenie poziomu [[zaklinanie|zaklęć]] powodowanego przez biblioteczkę. | ||
* Podczas [[sprint]]u po dywanie [[cząsteczki]] wyrzucane przez [[gracz]]a mają wygląd bloku znajdującego się pod dywanem. | * Podczas [[sprint]]u po dywanie [[cząsteczki]] wyrzucane przez [[gracz]]a mają wygląd bloku znajdującego się pod dywanem. | ||
Wersja z 13:19, 31 gru 2016
| Artykuł Dywan jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|
Dywan
| Typ |
Solidny |
| Fizyka |
Nie |
| Przezroczystość |
Nie |
| Emisja światła |
Nie |
| Odporność na eksplozje |
0,1 |
| Palność |
Tak |
| Rzadkość |
Pospolita |
| Narzędzie |
Żadne |
| Odnawialne |
Tak |
| Możliwość grupowania |
Tak, 64 |
Dywan (ang. Carpet) to blok dodany w 1.6.1. Służy jako element dekoracyjny. Jest palny oraz może zostać zniszczony przez ciecze (lawa, woda).
Otrzymywanie
| Blok | Plik:Grid czerwony dywan grid.png Dywan |
|---|---|
| Twardość | 0.1 |
| Czas Niszczenia | |
| Ręka | 0.2 |
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wełna |
|
Naturalne generowanie
Igloo
Dywany można znaleźć w igloo, w którym znajduje się 6 jasnoszarych i 3 szare dywany. W piwnicy występują 2 czerwone dywany.
Wioski
W wioskach w Pocket Edition niektóre „stoły“ są wykonane z płotu i brązowego dywanu.
Zastosowanie
Przetapianie
Dywanu można użyć jako paliwa do pieca. Wystarczy na przetopienie 0,335 przedmiotu, czyli aby przetopić 1 przedmiot potrzeba równo 3 dywanów.
Data value
| DV | Opis | |
|---|---|---|
| Plik:Grid Biały dywan.png | 0 | Biały Dywan |
| Plik:Grid Pomarańczowy dywan.png | 1 | Pomarańczowy Dywan |
| Plik:Grid karmazynowy dywan grid.png | 2 | Karmazynowy Dywan |
| Plik:Grid jasnoniebieski dywan grid.png | 3 | Jasnoniebieski Dywan |
| Plik:Grid Żółty dywan.png | 4 | Żółty Dywan |
| Plik:Grid Limonkowy dywan.png | 5 | Limonkowy Dywan |
| Plik:Grid Różowy dywan.png | 6 | Różowy Dywan |
| Plik:Grid Szary dywan.png | 7 | Szary Dywan |
| Plik:Grid Jasnoszary dywan.png | 8 | Jasnoszary Dywan |
| Plik:Grid Błękitny dywan.png | 9 | Błękitny Dywan |
| Plik:Grid Fioletowy dywan.png | 10 | Fioletowy Dywan |
| Plik:Grid niebieski dywan grid.png | 11 | Niebieski Dywan |
| Plik:Grid Brązowy dywan.png | 12 | Brązowy Dywan |
| Plik:Grid zielony dywan grid.png | 13 | Zielony Dywan |
| Plik:Grid Czerwony dywan.png | 14 | Czerwony Dywan |
| Plik:Grid czarny dywan grid.png | 15 | Czarny Dywan |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.6.1 | 13w16a | Dodano dywany. | |||
| Z receptury wytwarzania uzyskuje się 1 sztukę dywanu. | |||||
| Wysokość dywanu wynosi 0, dlatego moby mogą się na nim odradzać. | |||||
| 13w17a | Teraz z dwóch sztuk wełny uzyskuje się 3 dywany. | ||||
| 13w24b | Dywany mogą być umieszczone na górze każdego bloku, włączając niesolidne bloki. | ||||
| 1.7.2 | 13w41b | Dywany są teraz łatwopalne. | |||
| 1.8 | 14w29a | Dywany mają teraz wysokość 1/16, a nie jak przedtem 0. W wyniku tego moby nie mogą się odradzać na dywanach. | |||
| 1.9 | 15w43a | Można znaleźć dywany w igloo, i czerwone w piwnicy igloo | |||
| Nadchodzące zmiany | |||||
| 1.11 | 16w33a | Od teraz można użyć dywanu jako paliwa do pieca. | |||
| 16w35a | Zwiększono czas przetapiania dywanu z 3,3 sekundy na 3,35 sekundy. | ||||
| Pocket Edition Alpha | |||||
| 0.8.0 | build 2 | Dodano dywany. | |||
| Tylko czerwony dywan mógł być wytwarzany. | |||||
| 0.9.0 | build 1 | Wszystkie dywany można wytwarzać. | |||
| Brązowe dywany czasami generują się we wioskach. | |||||
| Console Edition | |||||
| TU14 | CU1 | 1.04 | Dodano dywany. | ||
Galeria
-
Wszystkie barwy dywanów dostępne w grze
-
Możliwe jest nakładanie na siebie dywanów.
-
Dywany jako dekoracja
Ciekawostki
- Dywany są większe niż płyty naciskowe.
- Postawienie dywanu pomiędzy biblioteczką, a stołem do zaklęć uniemożliwia zwiększenie poziomu zaklęć powodowanego przez biblioteczkę.
- Podczas sprintu po dywanie cząsteczki wyrzucane przez gracza mają wygląd bloku znajdującego się pod dywanem.