Użytkownik:Alex2422/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alex2422 (dyskusja | edycje)
Alex2422 (dyskusja | edycje)
Linia 38: Linia 38:
|| Różnie
|| Różnie
|| Różnie
|| Różnie
||
|-
|-
!| [[Łódka|Łódki]]
!| [[Łódka|Łódki]]
Linia 70: Linia 71:
|| ?
|| ?
|| Takie same zachowanie jak u wyrzuconych przedmiotów.<br>Przyciągane do gracza.
|| Takie same zachowanie jak u wyrzuconych przedmiotów.<br>Przyciągane do gracza.
|-
!| Wystrzelone [[strzały]]
|| Tak (dla łódek w wodzie)
|| N/A
|| 1 minuta
|| ∞
|| 0.5×0.5
|| Zadaje obrażenia innym bytom gdy się porusza; nieszkodliwa kiedy zatrzyma się w bloku.
|-
!| Wystrzelone [[śnieżka|śnieżki]], [[jajko|jajka]]
|| N/A
|| Nie
|| ∞
|| 0.25×0.25
||
|}
|}

Wersja z 13:53, 27 sie 2012

Byty obejmują wszystkie dynamiczne, ruchome obiekty w świecie Minecrafta.

Zachowanie

Wszystkie byty mają następujące właściwości:

  • Pozycję, prędkość i rotację
  • Specyficzną głośność o 3-wymiarowym zasęgu z ustaloną wysokością i szerokością (kwadratowym, jeżeli byt jest widziany z góry i się nie obraca)
  • Zdrowie
  • Jeżeli płoną ogień stopniowo zmniejsza zdrowie i wyświetla płomienie pokrywające byt.

Byty mogą zostać popchnięte przez prąd wodny.

Byty nie mogą przejść przez bloki solidne. Większość z nich uniemożliwia umiesczenie bloku na przestrzeni, którą zajmują. Wyjątek stanowią upuszczone przedmioty, które są automatycznie wypychane poza niego. Jeśli byt zachodzi na blok, przykładowo spadający piasek lub drzwi można wyjść z niego ale nie wejść z powrotem. (Na przykład gdy drzwi zostaną zamknięte na graczu, może on skoczyć i stanąć na szczycie ich dolnej części jeżeli nad nimi jest powietrze.)

Byty są oświetlane zależnie od poziomu światła na bloku, na którym stoją. Jeśli wagonik wjedzie z torów (skręcających) w solidny blok stanie się czarny (ponieważ solidne bloki zawsze mają poziom światła 0). Strzały też czasami zmieniają kolor na czarny.

Rodzaje bytów

Rodzaj Solidny Upuszcza
gdy zabity/zniszczony
Despawn Zdrowie Wysokość × Szerokość Notatki
Gracze Tak Zawartość ekwipunku Nie 20 ( × 10) 0.6×1.8 Notch upuszcza też jabłko.
Moby Tak Różnie Różnie Różnie Różnie
Łódki Tak Patyki i deski jeśli się rozbije, Łódka jeśli zniszczona przez gracza Nie 6 () 1.5×0.6 Szybko regeneruje zdrowie.
Otrzymuje obrażenia od kolizji z blokami i innymi szybko poruszającymi się bytami.
Wagonik Tak (nie dla innych bytów) Wagonik Nie 6 () 0.98×0.7 Szybko regeneruje zdrowie.
Przedmioty Tylko dla łódek i wagoników Nic 5 minut 1 () 0.25×0.25 Niszczone przez eksplozje, ogień, lawę i kaktusy ale nie mogą być uderzone.
Kule doświadczenia Nie Nic 5 minut 1 () ? Takie same zachowanie jak u wyrzuconych przedmiotów.
Przyciągane do gracza.
Wystrzelone strzały Tak (dla łódek w wodzie) N/A 1 minuta 0.5×0.5 Zadaje obrażenia innym bytom gdy się porusza; nieszkodliwa kiedy zatrzyma się w bloku.
Wystrzelone śnieżki, jajka N/A Nie 0.25×0.25