Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
ramka -> ramka na przedmiot |
Poprawki, przeniesienie niektórych receptur do innych kategorii |
||
| Linia 7: | Linia 7: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''Minerały''' | |'''[[Minerały]]''' | ||
|[[Blok żelaza]], [[ | |'''[[Blok żelaza]]''',<br> '''[[Blok złota]]''',<br> '''[[Blok diamentu]]''',<br> '''[[Blok lazurytu]]''' <br> lub '''[[Blok szmaragdu]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= | |A2= |B2= Blok węgla, Blok złota, Blok żelaza, Blok diamentu, Blok lazurytu, Blok szmaragdu |C2= | ||
|A3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output=Sztabka złota, Sztabka żelaza, Diament, Lazuryt, Szmaragd |OA=9,9,9,9,9 | |Output=Węgiel, Sztabka złota, Sztabka żelaza, Diament, Lazuryt, Szmaragd |OA=9,9,9,9,9,9 | ||
}} | }} | ||
|Odzyskiwanie | |Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||
|- align="center" | |||
| '''[[Samorodek złota]]''' | |||
| '''[[Sztabka złota]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A2= |B2= Sztabka złota |C2= | |||
|Output= Samorodek złota |OA= 9 | |||
}} | |||
|Używany do wytwarzania [[Błyszczący arbuz|błyszczącego arbuza]] i [[Złota marchewka|złotej marchewki]]. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Sztabka złota]]''' | |'''[[Sztabka złota]]''' | ||
|[[Samorodek złota]] | |'''[[Samorodek złota]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota | |A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota | ||
| Linia 31: | Linia 41: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Obraz]]''' | |'''[[Obraz]]''' | ||
|[[Patyk]]i + [[ | |'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Wełna]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Patyk |B1= Patyk | |A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | ||
|A2= Patyk |B2= Biała wełna | |A2= Patyk |B2= Biała wełna |C2= Patyk | ||
|A3= Patyk |B3= Patyk | |A3= Patyk |B3= Patyk |C3= Patyk | ||
|Output= Obraz | |Output= Obraz | ||
}} | }} | ||
| | |Używany jako dekoracja. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Ramka na przedmiot]]''' | |'''[[Ramka na przedmiot]]''' | ||
|[[Patyk]]i + [[Skóra]] | |'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Skóra]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | |A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | ||
| Linia 49: | Linia 59: | ||
|Output= Ramka na przedmiot | |Output= Ramka na przedmiot | ||
}} | }} | ||
| | |Używana jako dekoracja, można do niej wsadzać [[przedmioty]] i [[bloki]]. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Doniczka]]''' | |'''[[Doniczka]]''' | ||
|[[ | |'''[[Cegła|Cegły]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= Cegła |B2= | |A2= Cegła |B2= |C2= Cegła | ||
|A3= | |A3= |B3= Cegła |C3= | ||
|Output= Doniczka | |Output= Doniczka | ||
}} | }} | ||
| | |Używana jako dekoracja, można do niej wkładać rośliny. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Znak]]''' | |'''[[Znak]]''' | ||
|[[Deski]] + [[ | |'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski | |A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski | ||
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski | |A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski | ||
|A3= | |A3= |B3= Patyk |C3= | ||
|Output= Znak | |Output= Znak |OA= 3 | ||
}} | }} | ||
| | |Można go postawić, lub powiesić na bloku, pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Drabina]]''' | |'''[[Drabina]]''' | ||
|[[Patyk]]i | |'''[[Patyk]]i''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Patyk |B1= | |A1= Patyk |B1= |C1= Patyk | ||
|A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk | |A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk | ||
|A3= Patyk |B3= | |A3= Patyk |B3= |C3= Patyk | ||
|Output= Drabina | |Output= Drabina |OA= 3 | ||
}} | }} | ||
| | |Używana do pionowego wspinania się. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Szyba]]''' | |'''[[Szyba]]''' | ||
|[[Szkło]] | |'''[[Szkło]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= Szkło |B2= Szkło |C2= Szkło | |A2= Szkło |B2= Szkło |C2= Szkło | ||
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | |A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | ||
|Output= Szyba |OA=16 | |Output= Szyba |OA=16 | ||
}} | }} | ||
| Używana jako budulec. | |Używana jako budulec. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Barwiona szyba]]''' | |||
|'''[[Barwione szkło]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Biało barwione szkło,Błękitnie barwione szkło,Brązowo barwione szkło,Czarno barwione szkło,Czerwono barwione szkło,Fioletowo barwione szkło,Jasnoniebiesko barwione szkło,Jasnoszaro barwione szkło,Karmazynowo barwione szkło,Limonkowo barwione szkło,Niebiesko barwione szkło,Pomarańczowo barwione szkło,Różowo barwione szkło,Szaro barwione szkło,Zielono barwione szkło,Żółto barwione szkło|B2= Biało barwione szkło,Błękitnie barwione szkło,Brązowo barwione szkło,Czarno barwione szkło,Czerwono barwione szkło,Fioletowo barwione szkło,Jasnoniebiesko barwione szkło,Jasnoszaro barwione szkło,Karmazynowo barwione szkło,Limonkowo barwione szkło,Niebiesko barwione szkło,Pomarańczowo barwione szkło,Różowo barwione szkło,Szaro barwione szkło,Zielono barwione szkło,Żółto barwione szkło |C2= Biało barwione szkło,Błękitnie barwione szkło,Brązowo barwione szkło,Czarno barwione szkło,Czerwono barwione szkło,Fioletowo barwione szkło,Jasnoniebiesko barwione szkło,Jasnoszaro barwione szkło,Karmazynowo barwione szkło,Limonkowo barwione szkło,Niebiesko barwione szkło,Pomarańczowo barwione szkło,Różowo barwione szkło,Szaro barwione szkło,Zielono barwione szkło,Żółto barwione szkło | |||
|A3= Biało barwione szkło,Błękitnie barwione szkło,Brązowo barwione szkło,Czarno barwione szkło,Czerwono barwione szkło,Fioletowo barwione szkło,Jasnoniebiesko barwione szkło,Jasnoszaro barwione szkło,Karmazynowo barwione szkło,Limonkowo barwione szkło,Niebiesko barwione szkło,Pomarańczowo barwione szkło,Różowo barwione szkło,Szaro barwione szkło,Zielono barwione szkło,Żółto barwione szkło |B3= Biało barwione szkło,Błękitnie barwione szkło,Brązowo barwione szkło,Czarno barwione szkło,Czerwono barwione szkło,Fioletowo barwione szkło,Jasnoniebiesko barwione szkło,Jasnoszaro barwione szkło,Karmazynowo barwione szkło,Limonkowo barwione szkło,Niebiesko barwione szkło,Pomarańczowo barwione szkło,Różowo barwione szkło,Szaro barwione szkło,Zielono barwione szkło,Żółto barwione szkło |C3= Biało barwione szkło,Błękitnie barwione szkło,Brązowo barwione szkło,Czarno barwione szkło,Czerwono barwione szkło,Fioletowo barwione szkło,Jasnoniebiesko barwione szkło,Jasnoszaro barwione szkło,Karmazynowo barwione szkło,Limonkowo barwione szkło,Niebiesko barwione szkło,Pomarańczowo barwione szkło,Różowo barwione szkło,Szaro barwione szkło,Zielono barwione szkło,Żółto barwione szkło | |||
|Output=Biało barwiona szyba,Błękitnie barwiona szyba,Brązowo barwiona szyba,Czarno barwiona szyba,Czerwono barwiona szyba,Fioletowo barwiona szyba,Jasnoniebiesko barwiona szyba,Jasnoszaro barwiona szyba,Karmazynowo barwiona szyba,Limonkowo barwiona szyba,Niebiesko barwiona szyba,Pomarańczowo barwiona szyba,Różowo barwiona szyba,Szaro barwiona szyba,Zielono barwiona szyba,Żółto barwiona szyba |OA=16,16,16,16,16,16,16,16,16,16,16,16,16,16,16,16 | |||
}} | |||
|Używana do dekoracji. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Kraty]]''' | |'''[[Kraty]]''' | ||
|[[Sztabka żelaza]] | |'''[[Sztabka żelaza]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza | |A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza | ||
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza | |A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza | ||
| Linia 108: | Linia 128: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Papier]]''' | |'''[[Papier]]''' | ||
|[[Trzcina]] | |'''[[Trzcina]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= | |A2= |B2= |C2= | ||
|A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa |C3= Trzcina cukrowa | |A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa |C3= Trzcina cukrowa | ||
|Output= Papier | |Output= Papier |OA= 3 | ||
}} | }} | ||
| | |Używany do stworzenia [[Książka|książek]] lub [[Mapa świata|map]]. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Książka]]''' | |'''[[Książka]]''' | ||
|[[Papier]] + [[Skóra]] | |'''[[Papier]]''' <br> + <br> '''[[Skóra]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A1= | |A1= |B1= Papier |C1= | ||
|A2= | |A2= |B2= Papier |C2= Skóra | ||
|A3= | |A3= |B3= Papier |C3= | ||
|Output= Książka | |Output= Książka | ||
}} | }} | ||
| | |Używana do stworzenia [[biblioteczka|biblioteczki]]. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Książka z piórem]]''' | |'''[[Książka z piórem]]''' | ||
|[[Książka]] + [[Pióro]] + [[ | |'''[[Książka]]''' <br> + <br> '''[[Pióro]]''' <br> + <br> '''[[Torbiel z atramentem]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A1= | |A1= |B1=Pióro |C1= | ||
|A2= | |A2= |B2=Torbiel z atramentem |C2= | ||
|A3= | |A3= |B3=Książka |C3= | ||
|Output= Książka z piórem | |Output= Książka z piórem | ||
}} | }} | ||
| | |Można w niej pisać. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Płot]]''' | |'''[[Płot]]''' | ||
|[[Patyk]]i | |'''[[Patyk]]i''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, | |A2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne drewno |B2= Patyk |C2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne drewno | ||
|A3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, | |A3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne drewno |B3= Patyk |C3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne drewno | ||
|Output= Płot, Płot z brzozowego drewna, Płot z świerkowego drewna, Płot z tropikalnego drewna, Płot z akacjowego drewna, Płot z ciemnego drewna |OA=3, 3, 3, 3, 3, 3, 3 | |Output= Płot, Płot z brzozowego drewna, Płot z świerkowego drewna, Płot z tropikalnego drewna, Płot z akacjowego drewna, Płot z ciemnego drewna |OA=3, 3, 3, 3, 3, 3, 3 | ||
}} | }} | ||
| | |Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Płot z netherowej cegły]]''' | |'''[[Płot z netherowej cegły]]''' | ||
|[[Netherowa cegła]] | |'''[[Netherowa cegła]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
| Linia 161: | Linia 181: | ||
|Output= Płot z netherowej cegły |OA=6 | |Output= Płot z netherowej cegły |OA=6 | ||
}} | }} | ||
|Zachowuje się jak zwykły [[płot]] | |Zachowuje się jak zwykły [[płot]], występuje naturalnie w [[Nether]]ze | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Furtka]]''' | |'''[[Furtka]]''' | ||
|[[Patyk]]i + [[Deski]] | |'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= Patyk |B2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, | |A2= Patyk |B2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C2= Patyk | ||
|A3= Patyk |B3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, | |A3= Patyk |B3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Patyk | ||
|Output= Furtka,Furtka z brzozowego drewna,Furtka z świerkowego drewna,Furtka z tropikalnego drewna,Furtka z akacjowego drewna,Furtka z ciemnego drewna | |Output= Furtka,Furtka z brzozowego drewna,Furtka z świerkowego drewna,Furtka z tropikalnego drewna,Furtka z akacjowego drewna,Furtka z ciemnego drewna | ||
}} | }} | ||
|Służy do przechodzenia przez płot. | |Służy do przechodzenia przez płot. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Oko Kresu]]''' | |'''[[Oko Kresu]]''' | ||
|[[Perła Kresu]] + [[Płomienny proszek]] | |'''[[Perła Kresu]]''' <br> + <br> '''[[Płomienny proszek]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= |B2= Perła Kresu | |A2= |B2= Perła Kresu |C2= | ||
|A3= |B3= Płomienny proszek |C3= | |A3= |B3= Płomienny proszek |C3= | ||
|Output= Oko Kresu | |Output= Oko Kresu | ||
}} | }} | ||
|Używane do odnalezienia [[Twierdza|twierdz]] i | |Używane do odnalezienia [[Twierdza|twierdz]] i aktywowania portalu Kresu. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[ | | '''[[Nasiona dyni]]''' | ||
|[[ | | '''[[Dynia]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Dynia |C2= | |||
|A3= |B3= |C3= | |||
|A1= | |||
|A2= | |||
|A3= | |||
|Output= Nasiona dyni |OA = 4 | |Output= Nasiona dyni |OA = 4 | ||
}} | }} | ||
| Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | |Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| '''[[Nasiona arbuza]]''' | |||
| | | '''[[Kawałek arbuza]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= | |A2= |B2= Kawałek arbuza|C2= | ||
|A3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= Nasiona arbuza |OA= | |Output= Nasiona arbuza |OA= 4 | ||
}} | }} | ||
| | |Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''[[Gwiazdka pirotechniczna]]''' | |||
| | | '''[[Barwnik]]''' <br> + <br> '''[[Proch]]''' <br> + <br> '''Dodatkowy składnik''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Proch | |B2= Proch | ||
| Linia 370: | Linia 240: | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
}} | }} | ||
| | |Składnik nadający [[fajerwerk]]om kształt. | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''[[Fajerwerk]]''' | |||
| | | '''[[Gwiazdka pirotechniczna]]''' <br> + <br> '''[[Papier]]''' <br> + <br> '''[[Proch]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|shapeless = 1 | |shapeless = 1 | ||
|A1= |B1= Gwiazdka pirotechniczna |C1= | |A1= |B1= Gwiazdka pirotechniczna |C1= | ||
|A2= |B2= Papier |C2= | |A2= |B2= Papier |C2= | ||
|A3= | |A3= Proch |B3= Proch |C3= Proch | ||
|Output= Fajerwerk | nieokreślona=1 | |Output= Fajerwerk | nieokreślona=1 | ||
}} | }} | ||
|Fajerwerk | |Fajerwerk | ||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | ||
Wersja z 13:10, 10 cze 2016
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Minerały | Blok żelaza, Blok złota, Blok diamentu, Blok lazurytu lub Blok szmaragdu |
|
Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||||||||||||
| Samorodek złota | Sztabka złota |
|
Używany do wytwarzania błyszczącego arbuza i złotej marchewki. | ||||||||||||
| Sztabka złota | Samorodek złota |
|
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, zegara i napędzanych torów | ||||||||||||
| Obraz | Patyki + Wełna |
|
Używany jako dekoracja. | ||||||||||||
| Ramka na przedmiot | Patyki + Skóra |
|
Używana jako dekoracja, można do niej wsadzać przedmioty i bloki. | ||||||||||||
| Doniczka | Cegły |
|
Używana jako dekoracja, można do niej wkładać rośliny. | ||||||||||||
| Znak | Deski + Patyk |
|
Można go postawić, lub powiesić na bloku, pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Używana do pionowego wspinania się. | ||||||||||||
| Szyba | Szkło |
|
Używana jako budulec. | ||||||||||||
| Barwiona szyba | Barwione szkło |
|
Używana do dekoracji. | ||||||||||||
| Kraty | Sztabka żelaza |
|
Używane jako budulec. Zachowują się podobnie jak płot, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | ||||||||||||
| Papier | Trzcina |
|
Używany do stworzenia książek lub map. | ||||||||||||
| Książka | Papier + Skóra |
|
Używana do stworzenia biblioteczki. | ||||||||||||
| Książka z piórem | Książka + Pióro + Torbiel z atramentem |
|
Można w niej pisać. | ||||||||||||
| Płot | Patyki |
|
Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | ||||||||||||
| Płot z netherowej cegły | Netherowa cegła |
|
Zachowuje się jak zwykły płot, występuje naturalnie w Netherze | ||||||||||||
| Furtka | Patyki + Deski |
|
Służy do przechodzenia przez płot. | ||||||||||||
| Oko Kresu | Perła Kresu + Płomienny proszek |
|
Używane do odnalezienia twierdz i aktywowania portalu Kresu. | ||||||||||||
| Nasiona dyni | Dynia |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Nasiona arbuza | Kawałek arbuza |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Gwiazdka pirotechniczna | Barwnik + Proch + Dodatkowy składnik |
|
Składnik nadający fajerwerkom kształt. | ||||||||||||
| Fajerwerk | Gwiazdka pirotechniczna + Papier + Proch |
|
Fajerwerk |