Użytkownik:Melwin22/Workspace: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
EN wiki ma kalkulator do wszystkich możliwych kombinacji, tu chciałem chociaż wkleić jakąś uproszczoną wersję |
||
| Linia 44: | Linia 44: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!Przeciwnik !!Bez Masywności !!Masywność I !!Masywność III !!Masywność V | !Przeciwnik !!Potrzebne obrażenia !!Bez Masywności !!Masywność I !!Masywność III !!Masywność V | ||
|- | |- | ||
|{{BytLink|Gracz}} bez zbroi | |{{BytLink|Gracz}} bez zbroi | ||
|2 | |{{hp|20}} | ||
|2 | |2 bloki | ||
|1.5 | |2 bloki | ||
|1.5 | |1.5 bloku | ||
|1.5 bloku | |||
|- | |- | ||
|Gracz w pełnej | |Gracz w pełnej diamentowej zbroi<br> zaklętej na Ochronę IV | ||
| | |{{hp|67}} | ||
| | |25 bloków | ||
| | |16.5 bloku | ||
| | |10 bloków | ||
|7.5 bloku | |||
|- | |- | ||
|{{BytLink|Żelazny golem}} | |{{BytLink|Żelazny golem}} | ||
|47 | |{{hp|100}} | ||
|32 | |47 bloków | ||
|19 | |32 bloki | ||
|14 | |19 bloków | ||
|14 bloków | |||
|- | |||
|{{BytLink|Smok Endu}} <br> trafiony w głowę | |||
|{{hp|200}} | |||
|114 bloków | |||
|76 bloków | |||
|45 bloków | |||
|33 bloki | |||
|- | |- | ||
|{{BytLink|Wither}} (Java Edition) | |{{BytLink|Wither}} (Java Edition) | ||
| | |{{hp|310}} | ||
| | |187 bloków | ||
| | |125 bloków | ||
| | |75 bloków | ||
|54 bloki | |||
|- | |- | ||
|{{BytLink|Nadzorca}} | |{{BytLink|Nadzorca}} | ||
|313 | |{{hp|500}} | ||
|208 | |313 bloków | ||
|125 | |208 bloków | ||
|90 | |125 bloków | ||
|90 bloków | |||
|- | |- | ||
|Gracz z maksymalną możliwą ochroną<br> dostępną w trybie przetrwania<ref>Pełna netherytowa zbroja z Ochroną IV + Absorpcja IV po zjedzeniu zaklętego złotego jabłka + Odporność IV po wypiciu wzmocnionej mikstury żółwiego mistrza</ref> | |Gracz z maksymalną możliwą ochroną<br> dostępną w trybie przetrwania<ref>Pełna netherytowa zbroja z Ochroną IV + Absorpcja IV po zjedzeniu zaklętego złotego jabłka + Odporność IV po wypiciu wzmocnionej mikstury żółwiego mistrza</ref> | ||
| | |{{hp|595}} | ||
| | |377 bloków | ||
| | |252 bloki | ||
| | |151 bloków | ||
|108 bloków | |||
|- | |||
|Smok Endu <br> trafiony w inną część ciała niż głowę | |||
|{{hp|796}} | |||
|511 bloków | |||
|341 bloków | |||
|205 bloków | |||
|146 bloków | |||
|} | |} | ||
Wersja z 19:32, 3 lut 2025
Buzdygan (ang. Mace) to broń dodana w aktualizacji Tricky Trials.
Otrzymywanie
Jedynym sposobem na otrzymanie buzdyganu jest wytwarzanie:
| Składniki | Wejście → Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ciężki rdzeń + Wichrowa różdżka |
|
Zastosowanie
Buzdygan to bardzo potężna, ale i trudna w użyciu broń. Domyślnie zadaje 6 () obrażeń, tak jak żelazny miecz, i potrzebuje 1.67 sekundy na pełne naładowanie, prawie trzy razy więcej niż miecz.
Obrażenia zwiększają się, jeśli gracz spadnie z wysokości powyżej 1.5 bloku przed uderzeniem. Nie ma górnego limitu zadawanych obrażeń; upadając z wystarczająco dużej wysokości można zabić jednym ciosem nawet nadzorcę.
Jeśli graczowi uda się trafić cel, obrażenia od upadku są niwelowane. Jeśli gracz chybi, otrzymuje normalne obrażenia od upadku.
Trzy zaklęcia na buzdygan zwiększają jego efektywność:
- Masywność (ang. Density): obrażenia rosną jeszcze szybciej wraz z wysokością, z której spadł gracz. Każdy poziom Masywności (od I do V) dodaje 0.5 punktu obrażeń za każdy kolejny blok.
- Przedarcie (ang. Breach): zbroja atakowanego gracza/moba chroni go w mniejszym stopniu przez ciosem. Każdy poziom Przedarcia (od I do IV) obniża skuteczność zbroi o 15%.
- Wicher (ang. Wind Burst): atakujący gracz zostaje wyrzucony w górę przez podmuch wiatru, jeśli trafił cel, co umożliwia zadanie kolejnego silnego ciosu. Każdy poziom Wichru (od I do III) wyrzuca gracza o 8 bloków wyżej.
Masywność i Przedarcie wykluczają się wzajemnie, ale oba są kompatybilne z Wichrem. Buzdygan można też zakląć na Pogromcę nieumarłych, Zmorę stawonogów, Niezniszczalność, Naprawę i Zaklęty ogień (nie można go zakląć na Ostrość). Te zaklęcia funkcjonują tak samo, jak w przypadku mieczy.
Eliminowanie przeciwników jednym ciosem
Tabelka przedstawia minimalną wysokość, z jakiej gracz musi spaść, by zabić danego przeciwnika jednym ciosem buzdyganu.
| Przeciwnik | Potrzebne obrażenia | Bez Masywności | Masywność I | Masywność III | Masywność V |
|---|---|---|---|---|---|
| Gracz bez zbroi | 20 ( |
2 bloki | 2 bloki | 1.5 bloku | 1.5 bloku |
| Gracz w pełnej diamentowej zbroi zaklętej na Ochronę IV |
67 ( |
25 bloków | 16.5 bloku | 10 bloków | 7.5 bloku |
| Żelazny golem | 100 ( |
47 bloków | 32 bloki | 19 bloków | 14 bloków |
| Smok Endu trafiony w głowę |
200 ( |
114 bloków | 76 bloków | 45 bloków | 33 bloki |
| Wither (Java Edition) | 310 ( |
187 bloków | 125 bloków | 75 bloków | 54 bloki |
| Nadzorca | 500 ( |
313 bloków | 208 bloków | 125 bloków | 90 bloków |
| Gracz z maksymalną możliwą ochroną dostępną w trybie przetrwania[1] |
595 ( |
377 bloków | 252 bloki | 151 bloków | 108 bloków |
| Smok Endu trafiony w inną część ciała niż głowę |
796 ( |
511 bloków | 341 bloków | 205 bloków | 146 bloków |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Bedrock Edition |
- ↑ Pełna netherytowa zbroja z Ochroną IV + Absorpcja IV po zjedzeniu zaklętego złotego jabłka + Odporność IV po wypiciu wzmocnionej mikstury żółwiego mistrza
