Tufowe cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
+
 
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot przeniósł strony z pt:Tijolos de tufo do pt:Tijolos de Tufo
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Blok
{{Blok
|wygląd=tufowe cegły.png
|wygląd=tufowe cegły.png; Rzeźbione tufowe cegły.png
|invwygląd=Tufowe cegły
|invwygląd2=Rzeźbione tufowe cegły
|typ=Strukturalny
|typ=Strukturalny
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=6
|palność=Nie
|palność=Nie
|narzędzie=Drewniany kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.17
|idsłowne=tuff_bricks
}}
}}
'''Tufowe cegły''' - ceglany wariant [[tuf]]u.
{{BlockSprite|tufowe-cegły}} '''Tufowe cegły''' (ang. ''Tuff Bricks'') - ceglany wariant [[tuf]]u.<br>
{{BlockSprite|rzeźbione-tufowe-cegły}} '''Rzeźbione tufowe cegły''' (ang. ''Chiseled Tuff Bricks'') - rzeźbiony wariant tufowych cegieł.
 
== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Naturalne generowanie ===
Tufowe cegły naturalnie generują się w [[komnaty próby|komnatach próby]] jako budulec ścian wielu pokojów.
=== Wydobywanie ===
=== Wydobywanie ===
Tufowe cegły można wydobyć jedynie [[kilof]]em.
Tufowe cegły można wydobyć jedynie [[kilof]]em.
{| class="wikitable" style="text-align:center"
{{Wydobywanie|Tufowe cegły;Rzeźbione tufowe cegły|Kilof;Kilof|Drewniany;Drewniany|horyzontalny=1}}
|-
 
! Blok !! {{BlockSprite|tufowe-cegły}} Tufowe cegły
|-
| '''Twardość''' || 1,5
|-
| '''Narzędzie''' || {{ItemSprite|drewniany-kilof|link=Drewniany kilof}}
|-
! colspan="2" | Czas wydobycia*
|-
| '''Ręka''' || {{tc|nie|7,5}}
|-
| '''Drewniany''' || {{tc|tak|1,15}}
|-
| '''Kamienny''' || {{tc|tak|0,6}}
|-
| '''Żelazny''' || {{tc|tak|0,4}}
|-
| '''Diamentowy''' || {{tc|tak|0,3}}
|-
| '''Netherytowy''' || {{tc|tak|0,25}}
|-
| '''Złoty''' || {{tc|tak|0,2}}
|}
* *czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| class="wikitable" border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|- align="center"
|- align="center"
! Składniki
! Składniki
Linia 57: Linia 31:
|A3= Wypolerowany tuf |B3= Wypolerowany tuf
|A3= Wypolerowany tuf |B3= Wypolerowany tuf
|Output= Tufowe cegły, 4
|Output= Tufowe cegły, 4
}}
|- align="center"
|[[Tufowa ceglana płyta]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Tufowa ceglana płyta
|B2=Tufowa ceglana płyta
|Output=Rzeźbione tufowe cegły
}}
}}
|}
|}
=== Naturalne generowanie ===
Tufowe cegły naturalnie generują się w [[komnaty próby|komnatach próby]] jako budulec ścian wielu pokojów.
== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Tufowe cegły to blok dekoracyjny i budowlany.
Tufowe cegły to blok dekoracyjny i budowlany.
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| class="wikitable" border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|- align="center"
|- align="center"
! Składniki
! Składniki
! Wejście → Wyjście
! Wejście → Wyjście  
 
|- align="center"
|- align="center"
|[[Tufowe cegły]]
|[[Tufowe cegły]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Tufowe cegły|B3= Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|A3= Tufowe cegły |B3= Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|Output= Tufowa ceglana płyta,6
|Output= Tufowa ceglana płyta,6
}}
}}
Linia 77: Linia 65:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Tufowe cegły
|A1= Tufowe cegły
|A2= Tufowe cegły|B2 = Tufowe cegły
|A2= Tufowe cegły |B2 = Tufowe cegły
|A3= Tufowe cegły|B3 = Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|A3= Tufowe cegły |B3 = Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|Output= Tufowe ceglane schody,4
|Output= Tufowe ceglane schody,4
}}
}}
Linia 85: Linia 73:
|[[Tufowe cegły]]
|[[Tufowe cegły]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Tufowe cegły|B2 = Tufowe cegły |C2= Tufowe cegły
|A2= Tufowe cegły |B2 = Tufowe cegły |C2= Tufowe cegły
|A3= Tufowe cegły|B3 = Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|A3= Tufowe cegły |B3 = Tufowe cegły |C3= Tufowe cegły
|Output= Tufowy ceglany murek,6
|Output= Tufowy ceglany murek,6
}}
}}
|}
|}
===Muzyka ===
 
=== Przecinarka ===
Schody, płyty i murki z tufowych cegieł można również stworzyć w [[Przecinarka|przecinarce]].
 
=== Muzyka ===
Tufowe cegły umieszczone pod [[blok dźwiękowy|blokiem dźwiękowym]] dają dźwięk bębna basowego.
Tufowe cegły umieszczone pod [[blok dźwiękowy|blokiem dźwiękowym]] dają dźwięk bębna basowego.


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.20.3|snap=23w43a|Dodano tufowe cegły<sup>jako część eksperymentu "Update 1.21"</sup>.}}
{{Historia||1.20.3|snap=23w43a|Dodano tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegły.{{Eksp|Update 1.21}}}}
{{Historia|||snap=23w44a|Zmieniono teksturę tufowych cegieł.}}
{{Historia|||snap=23w44a|Zmieniono teksturę tufowych cegieł.}}
{{Historia|||snap=23w45a|Teraz tufowe cegły generują się w [[komnaty próby|komnatach prób]].}}
{{Historia|||snap=23w45a|Teraz tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegły generują się w [[komnaty próby|komnatach prób]].}}
{{Historia|||snap=23w46a|Ponownie zmieniono teksturę tufowych cegieł.}}
{{Historia|||snap=23w46a|Ponownie zmieniono teksturę tufowych cegieł.}}
{{Historia||1.21|snap=24w18a|Tufowe cegły są dostępne bez użycia paczki "Update 1.21".}}
{{Historia||1.21|snap=24w18a|Oba rodzaje tufowych cegieł są dostępne bez użycia eksperymentalnej paczki „Update 1.21”.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


Linia 109: Linia 101:
[[fr:Tuf taillé]]
[[fr:Tuf taillé]]
[[ja:凝灰岩レンガ]]
[[ja:凝灰岩レンガ]]
[[ko:응회암 벽돌]]
[[lzh:積塊石磚]]
[[lzh:積塊石磚]]
[[pt:Tijolos de tufo]]
[[pt:Tijolos de Tufo]]
[[ru:Туфовые кирпичи]]
[[ru:Туфовые кирпичи]]
[[uk:Туфова цегла]]
[[uk:Туфова цегла]]
[[zh:凝灰岩砖]]
[[zh:凝灰岩砖]]

Aktualna wersja na dzień 23:15, 4 gru 2025

Tufowe cegły


Typ

Strukturalny

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)


BlockCSS_new.png/2203 Tufowe cegły (ang. Tuff Bricks) - ceglany wariant tufu.
BlockCSS_new.png/2208 Rzeźbione tufowe cegły (ang. Chiseled Tuff Bricks) - rzeźbiony wariant tufowych cegieł.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Tufowe cegły można wydobyć jedynie kilofem.

Blok BlockCSS_new.png/2203 Tufowe cegły BlockCSS_new.png/2208 Rzeźbione tufowe cegły
Twardość 1.5 1.5
Narzędzie ItemCSS.png/482 ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 7.5 7.5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 1.15 1.15
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0.6 0.6
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.45 0.45
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.4 0.4
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.3 0.3
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.25 0.25
ItemCSS.png/564 Złoty 0.2 0.2
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Wypolerowany tuf




4






Tufowa ceglana płyta










Naturalne generowanie

Tufowe cegły naturalnie generują się w komnatach próby jako budulec ścian wielu pokojów.

Zastosowanie

Tufowe cegły to blok dekoracyjny i budowlany.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Tufowe cegły




6






Tufowe cegły




4






Tufowe cegły




6






Przecinarka

Schody, płyty i murki z tufowych cegieł można również stworzyć w przecinarce.

Muzyka

Tufowe cegły umieszczone pod blokiem dźwiękowym dają dźwięk bębna basowego.

Historia

Pełna wersja
1.20.323w43aDodano tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegły.[Tylko po włączeniu eksperymentalnej paczki danych „Update 1.21”]
23w44aZmieniono teksturę tufowych cegieł.
23w45aTeraz tufowe cegły i rzeźbione tufowe cegły generują się w komnatach prób.
23w46aPonownie zmieniono teksturę tufowych cegieł.
1.2124w18aOba rodzaje tufowych cegieł są dostępne bez użycia eksperymentalnej paczki „Update 1.21”.