Czernit: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot przeniósł strony z pt:Pedra-negra do pt:Pedra-Negra
 
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 7 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{DisambigR|bloku powszechnego w Netherze|Czernit (ujednoznacznienie)}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Czernit.png
|wygląd=Czernit.png
|wygląd2=Wypolerowany czernit.png
|wygląd2=Wypolerowany czernit.png
|wygląd3=Rzeźbiony wypolerowany czernit.png
|wygląd3=Rzeźbiony wypolerowany czernit.png
|invwygląd=Czernit
|invwygląd2=Wypolerowany czernit
|invwygląd2=Wypolerowany czernit
|invwygląd3=Rzeźbiony wypolerowany czernit
|invwygląd3=Rzeźbiony wypolerowany czernit
Linia 10: Linia 10:
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=6
|palność=Nie
|palność=Nie
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Tak
|narzędzie=kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|wersja=20w15a
}}
|idsłowne=''Patrz [[Czernit#ID|ID]]''}}
{{BlockSprite|czernit}} '''Czernit''' (ang. ''Blackstone'') – ciemny [[blok]], który ma zastosowanie podobne do [[bruk]]u, lecz możliwy jest do znalezienia tylko w [[Nether]]ze.<br>
'''Czernit''' (ang. Blackstone) – ciemny [[bloki|blok]], który ma zastosowanie podobne do [[bruk]]u, lecz możliwy jest do znalezienia tylko w [[Nether]]ze.<br>
{{BlockSprite|wypolerowany-czernit}}'''Wypolerowany czernit''' (ang. ''Polished blackstone'') – wypolerowana odmiana czernitu, która funkcjonuje podobnie do [[kamień|kamienia]].<br>
'''Wypolerowany czernit''' (ang. Polished blackstone) – wypolerowana odmiana czernitu, która funkcjonuje podobnie do [[kamień|kamienia]].<br>
{{BlockSprite|rzeźbiony-wypolerowany-czernit}}'''Rzeźbiony wypolerowany czernit''' (ang. ''Chiseled polished blackstone'') – rzeźbiona odmiana wypolerowanego czernitu.
'''Rzeźbiony wypolerowany czernit''' (ang. Chiseled polished blackstone) – rzeźbiona odmiana wypolerowanego czernitu.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
=== Wydobywanie ===
Czernit oraz jego warianty można wykopać za pomocą każdego rodzaju [[kilof]]a.
Czernit oraz jego warianty można wykopać za pomocą każdego rodzaju [[kilof]]a.
{|class="wikitable"
{{Wydobywanie|Czernit;Wypolerowany czernit;Rzeźbiony wypolerowany czernit|Kilof;Kilof;Kilof|Drewniany;Drewniany;Drewniany|horyzontalny=1}}
|-
! rowspan=2| Blok
! rowspan=2|Twardość
! rowspan=2| Narzędzie
! colspan=7 | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
| style="text-align:center" | Brak
| style="text-align:center" | Drewniany
| style="text-align:center" | Kamienny
| style="text-align:center" | Żelazny
| style="text-align:center" | Diamentowy
| style="text-align:center" | Netherytowy
| style="text-align:center" | Złoty
|-align="center"
|'''Czernit · Wypolerowany czernit'''
|1,5
|rowspan=2 | [[Plik:Kilof.png|25px|link=Kilof]]
| {{tc|Nie|7,5}}
| {{tc|Tak|1,15}}
| {{tc|Tak|0,6}}
| {{tc|Tak|0,4}}
| {{tc|Tak|0,3}}
| {{tc|Tak|0,25}}
| {{tc|Tak|0,2}}
|-align="center"
|'''Rzeźbiony wypolerowany czernit'''
|2
|{{tc|Nie|10}}
| {{tc|Tak|1,5}}
| {{tc|Tak|0,75}}
| {{tc|Tak|0,5}}
|{{tc|Tak|0,4}}
| {{tc|Tak|0,35}}
| {{tc|Tak|0,25}}
|}


=== Naturalne generowanie ===
=== Naturalne generowanie ===
Czernit występuje naturalnie w [[bazaltowe delty|bazaltowych deltach]] w [[Nether]]ze.
Czernit występuje naturalnie w [[bazaltowe delty|bazaltowych deltach]] w [[Nether]]ze. Jest on też częścią [[Ruiny bastionu|ruin bastionu]].
 
=== Barter ===
[[Piglin]] po otrzymaniu sztabki złota może dać graczowi od 8 do 16 sztuk czernitu.


=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
==== Za pomocą [[Stół rzemieślniczy|stołu rzemieślniczego]] ====
==== Za pomocą [[Stół rzemieślniczy|stołu rzemieślniczego]] ====
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable" style="text-align:center"  
|- align="center"
|-
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|-
| [[Czernit]]
| [[Czernit]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
Linia 77: Linia 43:
|Output= Wypolerowany czernit,4
|Output= Wypolerowany czernit,4
}}
}}
|- align="center"
|-
| '''[[Wypolerowana czernitowa płyta]]'''
| '''[[Wypolerowana czernitowa płyta]]'''
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
Linia 94: Linia 60:
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
==== Za pomocą stołu rzemieślniczego ====
==== Za pomocą stołu rzemieślniczego ====
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 375px" cellpadding="5" border="1"
{| class="wikitable" style="text-align:center"  
|- align="center"
|-
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|-
| rowspan="3" | [[Czernit]] lub<br>'''Wypolerowany czernit'''
| rowspan="3" | [[Czernit]] lub<br>'''Wypolerowany czernit'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 104: Linia 70:
|Output=Czernitowa płyta,6; Wypolerowana czernitowa płyta,6
|Output=Czernitowa płyta,6; Wypolerowana czernitowa płyta,6
}}
}}
|- align="center"
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Czernit; Wypolerowany czernit
|A1= Czernit; Wypolerowany czernit
Linia 111: Linia 77:
|Output= Czernitowe schody,4; Wypolerowane czernitowe schody,4
|Output= Czernitowe schody,4; Wypolerowane czernitowe schody,4
}}
}}
|- align="center"
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Czernit; Wypolerowany czernit |B2= Czernit; Wypolerowany czernit |C2= Czernit; Wypolerowany czernit
|A2= Czernit; Wypolerowany czernit |B2= Czernit; Wypolerowany czernit |C2= Czernit; Wypolerowany czernit
Linia 117: Linia 83:
|Output= Czernitowy murek,6; Wypolerowany czernitowy murek,6
|Output= Czernitowy murek,6; Wypolerowany czernitowy murek,6
}}
}}
|- align="center"
|-
| rowspan="3" |'''Wypolerowany czernit'''
| rowspan="3" |'''Wypolerowany czernit'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Wypolerowany czernit |B3= Wypolerowany czernit
|A3= Wypolerowany czernit |B3= Wypolerowany czernit
|Output= Wypolerowana czernitowa płyta naciskowa
|Output= Wypolerowana czernitowa płytka naciskowa
}}
}}
|- align="center"
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 129: Linia 95:
|Output= Wypolerowany czernitowy przycisk
|Output= Wypolerowany czernitowy przycisk
}}
}}
|- align="center"
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Wypolerowany czernit |B2= Wypolerowany czernit
|A2= Wypolerowany czernit |B2= Wypolerowany czernit
Linia 135: Linia 101:
|Output= Wypolerowane czernitowe cegły,4
|Output= Wypolerowane czernitowe cegły,4
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''Czernit'''<br>+<br>'''[[Patyk]]'''
|'''Czernit'''<br>+<br>'''[[Patyk]]i'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= ; ; Czernit; ; |B2= Patyk; Patyk; Patyk; Patyk; Czernit
|A2= ; ; Czernit; ; |B2= Patyk; Patyk; Patyk; Patyk; Czernit
|B3= Patyk; Patyk; Patyk; Patyk; Patyk
|B3= Patyk; Patyk; Patyk; Patyk; Patyk
|A1=; Czernit; Czernit; Czernit; |B1=Czernit; Czernit; Czernit; Czernit; Czernit |C1=; Czernit; ; ;
|Output= Kamienna łopata; Kamienny kilof; Kamienna siekiera; Kamienna motyka; Kamienny miecz
|Output= Kamienna łopata; Kamienny kilof; Kamienna siekiera; Kamienna motyka; Kamienny miecz
|A1=; Czernit; Czernit; Czernit;|B1=Czernit; Czernit; Czernit; Czernit; Czernit|C1=; Czernit; ; ;}}
}}
|-align="center"
|-
|'''Czernit'''
|'''Czernit'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 148: Linia 115:
|A2= Czernit |C2= Czernit
|A2= Czernit |C2= Czernit
|A3= Czernit |B3= Czernit |C3= Czernit
|A3= Czernit |B3= Czernit |C3= Czernit
|Output= Piec}}
|Output= Piec
|-align="center"
}}
|-
|'''Czernit'''<br>+<br>'''[[Płomienna różdżka]]'''
|'''Czernit'''<br>+<br>'''[[Płomienna różdżka]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Płomienna różdżka |A3= Czernit |B3= Czernit |C3= Czernit |Output= Statyw alchemiczny}}
|B2= Płomienna różdżka |A3= Czernit |B3= Czernit |C3= Czernit
|}<br />
|Output= Statyw alchemiczny
==== Przecinarka ====
}}
Czernit oraz jego odmiany są możliwe do przycięcia za pomocą przecinarki w celu uzyskania odpowiednich [[Półblok|płyt]], [[Schody|schodów]] i [[Murek|murków]]. Wypolerowany czernit może być w ten sam sposób przetworzony w wypolerowane czernitowe cegły.
|-
<br>
|'''Czernit'''<br>+<br>[[diament]]y<br>+<br>pasujący [[szablon kowalski]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Diament |B1= Zdobienie zbroi „Ryjek” |C1= Diament
|A2= Diament |B2= Czernit |C2= Diament
|A3= Diament |B3= Diament |C3= Diament
|Output= Zdobienie zbroi „Ryjek”, 2
}}
|}
 
==== Za pomocą przecinarki ====
Czernit oraz jego odmiany są możliwe do przycięcia za pomocą przecinarki w celu uzyskania odpowiednich [[Płyta|płyt]], [[Schody|schodów]] i [[Murek|murków]]. Wypolerowany czernit może być w ten sam sposób przetworzony w wypolerowane czernitowe cegły.


== [[Odgłosy]] ==
== [[Odgłosy]] ==
Linia 250: Linia 228:
|<code>block.minecraft.chiseled_polished_blackstone</code>
|<code>block.minecraft.chiseled_polished_blackstone</code>
|}
|}
== Postępy ==
{{main|Postępy}}
{{Postępy|start}}
{{Postępy|category:minecraft}}
{{Postępy|opis}}
{{Postępy|Epoka kamienia}}
{{Postępy|end}}


== Historia ==
== Historia ==
Linia 258: Linia 244:
== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* Mimo że z czernitu można wytworzyć [[piec]], [[statyw alchemiczny]] i kamienne [[narzędzia]], materiał ten nie nadaje się do wytwarzania [[dozownik]]a, [[podajnik]]a, [[tłok]]a oraz innych bloków, których receptury wytwarzania zawierają [[bruk]].
* Mimo że z czernitu można wytworzyć [[piec]], [[statyw alchemiczny]] i kamienne [[narzędzia]], materiał ten nie nadaje się do wytwarzania [[dozownik]]a, [[podajnik]]a, [[tłok]]a oraz innych bloków, których receptury wytwarzania zawierają [[bruk]].
* Rzeźbiony wypolerowany czernit, podobnie jak [[Rzeźbiony piaskowiec|rzeźbiony piaskowiec]], [[Rzeźbiony czerwony piaskowiec|rzeźbiony czerwony piaskowiec]] i rzeźbione [[Netherowa cegła (blok)|netherowe cegły]], zawiera w teksturze głowę lub symbol [[Moby|moba]] - w tym przypadku jest to ryj [[piglin]]a.
* Rzeźbiony wypolerowany czernit, podobnie jak [[rzeźbiony piaskowiec]], [[rzeźbiony czerwony piaskowiec]] i [[rzeźbione netherowe cegły]], zawiera w teksturze głowę lub symbol [[mob]]a - w tym przypadku jest to ryj [[piglin]]a.


{{Przypisy}}
{{Przypisy}}
Linia 271: Linia 257:
[[ja:ブラックストーン]]
[[ja:ブラックストーン]]
[[ko:흑암]]
[[ko:흑암]]
[[pt:Pedra-negra]]
[[lzh:墨石]]
[[pt:Pedra-Negra]]
[[ru:Чернокамень]]
[[ru:Чернокамень]]
[[uk:Чорнокамінь]]
[[zh:黑石]]
[[zh:黑石]]

Aktualna wersja na dzień 02:38, 22 lis 2025

Ten artykuł dotyczy bloku powszechnego w Netherze. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Czernit



Typ

Solidny

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64


BlockCSS_new.png/1898 Czernit (ang. Blackstone) – ciemny blok, który ma zastosowanie podobne do bruku, lecz możliwy jest do znalezienia tylko w Netherze.
BlockCSS_new.png/1904Wypolerowany czernit (ang. Polished blackstone) – wypolerowana odmiana czernitu, która funkcjonuje podobnie do kamienia.
BlockCSS_new.png/1903Rzeźbiony wypolerowany czernit (ang. Chiseled polished blackstone) – rzeźbiona odmiana wypolerowanego czernitu.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Czernit oraz jego warianty można wykopać za pomocą każdego rodzaju kilofa.

Blok BlockCSS_new.png/1898 Czernit BlockCSS_new.png/1904 Wypolerowany czernit BlockCSS_new.png/1903 Rzeźbiony wypolerowany czernit
Twardość 1.5 2 1.5
Narzędzie ItemCSS.png/482 ItemCSS.png/482 ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 7.5 10 7.5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 1.15 1.5 1.15
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0.6 0.75 0.6
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.45 0.6 0.45
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.4 0.5 0.4
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.3 0.4 0.3
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.25 0.35 0.25
ItemCSS.png/564 Złoty 0.2 0.25 0.2
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Naturalne generowanie

Czernit występuje naturalnie w bazaltowych deltach w Netherze. Jest on też częścią ruin bastionu.

Barter

Piglin po otrzymaniu sztabki złota może dać graczowi od 8 do 16 sztuk czernitu.

Wytwarzanie

Za pomocą stołu rzemieślniczego

Składniki Wejście » Wyjście
Czernit




4






Wypolerowana czernitowa płyta










Za pomocą przecinarki

Wypolerowany czernit (również rzeźbiony) można otrzymać poprzez przycięcie czernitu w przecinarce.

Zastosowanie

Czernit może być użyty jako zamiennik bruku w Netherze, ponieważ może zostać użyty do wytworzenia kamiennych narzędzi oraz pieca. Z czernitu można również wytworzyć wypolerowany czernit, który jest używany do wytworzenia wypolerowanych czernitowych cegieł.

Wytwarzanie

Za pomocą stołu rzemieślniczego

Składniki Wejście » Wyjście
Czernit lub
Wypolerowany czernit




6

6














4

4















6

6












Wypolerowany czernit
























4






Czernit
+
Patyki






































Czernit










Czernit
+
Płomienna różdżka










Czernit
+
diamenty
+
pasujący szablon kowalski




2






Za pomocą przecinarki

Czernit oraz jego odmiany są możliwe do przycięcia za pomocą przecinarki w celu uzyskania odpowiednich płyt, schodów i murków. Wypolerowany czernit może być w ten sam sposób przetworzony w wypolerowane czernitowe cegły.

Odgłosy

Odgłosy czernitu są oparte na odgłosach kamienia.

Nazwa Źródło Opis ID słowne Klucz tłumaczenia Głośność względna Ton Zasięg
Blok zniszczony Bloki Odgłos zniszczenia bloku block.stone.break subtitles.block.generic.break 1,0 0,8 16
[1] Bloki Odgłos upadku

z obrażeniami na blok

block.stone.fall [1] 0,5 0,75 16
Niszczenie bloku Bloki Odgłos wydobywania bloku block.stone.hit subtitles.block.generic.hit 0,25 0,5 16
Blok Bloki Odgłos umieszczania bloku block.stone.place subtitles.block.generic.place 1,0 0,8 16
Kroki Bloki Odgłos chodzenia po bloku block.stone.step subtitles.block.generic.footsteps 0,15 1,0 16
Ścieżki dźwiękowe

Odgłosy zniszczenia bloku, odgłosy umieszczania bloku

noicon
noicon
noicon
noicon

Odgłosy: upadku z obrażeniami na blok, wydobywania bloku, chodzenia po bloku

noicon
noicon
noicon
noicon
noicon
noicon

Wartości danych

ID

W Java Edition:

Nazwa ID słowne Klucz tłumaczenia
Czernit blackstone block.minecraft.blackstone
Wypolerowany czernit polished_blackstone block.minecraft.polished_blackstone
Rzeźbiony wypolerowany czernit chiseled_polished_blackstone block.minecraft.chiseled_polished_blackstone

Postępy

 Osobny artykuł: Postępy.

Minecraft
IkonaNazwaOpis w grzeWarunekWymaganie (jeśli inne)IDNagroda

Epoka kamieniaWykop kamień przy użyciu nowego kilofaMinecraftZdobądź bruk, czernit lub łupkowy bruk.minecraft:story/mine_stone


Historia

Pełna wersja
1.1620w15aDodano czernit, wypolerowany czernit i rzeźbiony wypolerowany czernit.

Ciekawostki


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.