View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Bruk: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
|światło=nie | |światło=nie | ||
|opórtnt=30 | |opórtnt=30 | ||
|narzędzie=kilof | |narzędzie=kamienny kilof | ||
|łączenie=tak (64) | |łączenie=tak (64) | ||
|data=04 | |data=04 | ||
| Linia 12: | Linia 12: | ||
'''Bruk''' (''ang. Cobblestone'') zdobywamy po zniszczeniu kilofem kamienia. Kamień spotykamy prawie wszędzie. Bruk wygląda jak kamień, który wydobywamy, ale ma na sobie ślady wydobycia. Bruk jest też podstawowym elementem narzędzi (wraz z połączeniu z patykami da nam kilof, łopatę, topór lub motykę). Można z niego też budować budowle. Nie działa na niego grawitacja. Bruk naturalnie może występować jedynie w [[lochy|lochach]] (gdzie spotykamy również [[bruk z mchem]]) lub w miejscu gdzie płynąca lawa styka się z wodą (w wyniku zetknięcia się źródła lawy z wodą powstaje [[obsydian]]). Po aktualizacji [[Historia wersji|1.7]] zmieniono teksturę bruku, na nieco rozjaśnioną. | '''Bruk''' (''ang. Cobblestone'') zdobywamy po zniszczeniu kilofem kamienia. Kamień spotykamy prawie wszędzie. Bruk wygląda jak kamień, który wydobywamy, ale ma na sobie ślady wydobycia. Bruk jest też podstawowym elementem narzędzi (wraz z połączeniu z patykami da nam kilof, łopatę, topór lub motykę). Można z niego też budować budowle. Nie działa na niego grawitacja. Bruk naturalnie może występować jedynie w [[lochy|lochach]] (gdzie spotykamy również [[bruk z mchem]]) lub w miejscu gdzie płynąca lawa styka się z wodą (w wyniku zetknięcia się źródła lawy z wodą powstaje [[obsydian]]). Po aktualizacji [[Historia wersji|1.7]] zmieniono teksturę bruku, na nieco rozjaśnioną. | ||
== | == Zastosowanie == | ||
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee | {| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5" | ||
!Nazwa | |||
!Składniki | |||
!Crafting | |||
!Opis | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Kamień]]''' | |||
|'''Bruk''' | |||
| {{Grid/Furnace | |||
|Input= Bruk | |||
|Output= Kamień | |||
|Fuel= Węgiel | |||
}} | |||
|Używany jako materiał budowlany, lub do tworzenia różnych przedmiotów. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Piec]]''' | |'''[[Piec]]''' | ||
|Bruk | |'''Bruk''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | | {{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | ||
| Linia 26: | Linia 39: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Schodek]]''' | |'''[[Schodek]]''' | ||
|Bruk | |'''Bruk''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | ||
|Output=Schodek | |Output= Schodek z bruku |OA= 3 | ||
}} | }} | ||
|Używane do wykonania długich schodów. Dwa schodki położone na sobie utworzą pełnowymiarowy blok. | |Używane do wykonania długich schodów. Dwa schodki położone na sobie utworzą pełnowymiarowy blok. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Schody]]''' | |'''[[Schody]]''' | ||
| | |'''Bruk''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A1= Bruk |B1= |C1= | ||
|Output= Schody | |A2= Bruk |B2= Bruk |C2= | ||
|A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | |||
|Output= Schody z bruku |OA= 4 | |||
}} | }} | ||
|Używane do wykonania kompaktowych schodów. | |Używane do wykonania kompaktowych schodów. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Kilof]]''' | |'''[[Kilof]]''' | ||
|[[Patyk]]i + | |[[Patyk]]i + '''Bruk''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |||
|A1= | |A2= |B2= Patyk |C2= | ||
|A2= | |A3= |B3= Patyk |C3= | ||
|A3= | |Output= Kamienny kilof | ||
|Output= | |||
}} | }} | ||
|Używane do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków kruszców. | |Używane do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków kruszców. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Topór]]''' | |'''[[Topór]]''' | ||
|[[Patyk]]i + | |[[Patyk]]i + '''Bruk''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= | |||
|A1= | |A2= Bruk |B2= Patyk |C2= | ||
|A2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |A3= |B3= Patyk |C3= | ||
|Output= | |Output= Kamienny topór | ||
}} | }} | ||
|Używane do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie. | |Używane do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Łopata]]''' | |'''[[Łopata]]''' | ||
|[[Patyk]]i + | |[[Patyk]]i + '''Bruk''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= Bruk |C1= | |||
|A1= |B1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |A2= |B2= Patyk |C2= | ||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |A3= |B3= Patyk |C3= | ||
|Output= | |Output= Kamienna łopata | ||
}} | }} | ||
|Używane do szybkiego wydobywania [[Trawa|trawy]], [[Ziemia|ziemi]], [[Piasek|piasku]], [[żwir]]u i [[śnieg]]u. Wymagane by zdobyć śnieżki. | |Używane do szybkiego wydobywania [[Trawa|trawy]], [[Ziemia|ziemi]], [[Piasek|piasku]], [[żwir]]u i [[śnieg]]u. Wymagane by zdobyć śnieżki. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Motyka]]''' | |'''[[Motyka]]''' | ||
|[[Patyk]]i + | |[[Patyk]]i + '''Bruk''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= | |||
|A1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |A2= |B2= Patyk |C2= | ||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |A3= |B3= Patyk |C3= | ||
|Output= | |Output= Kamienna motyka | ||
}} | }} | ||
|Niezbędna w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | |Niezbędna w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Miecz]]''' | |||
|[[Patyk]] + '''Bruk''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= Bruk |C1= | |||
|A2= |B2= Bruk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Kamienny miecz | |||
}} | |||
|Zadaje [[Moby|Mobom]] więcej obrażeń niż dłoń. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Dźwignia]]''' | |'''[[Dźwignia]]''' | ||
|Bruk + [[Patyk]] | |'''Bruk''' + [[Patyk]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
| Linia 96: | Linia 117: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Dozownik]]''' | |'''[[Dozownik]]''' | ||
| | |'''Bruk''' + [[Łuk]] + [[Czerwony kamień (pył)|Czerwony proszek]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | ||
| Linia 105: | Linia 126: | ||
|Używane do wystrzeliwania róznych przedmiotów np. [[Łuk#Strzały|strzał]]. | |Używane do wystrzeliwania róznych przedmiotów np. [[Łuk#Strzały|strzał]]. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Tłok]]''' | |||
|[[Deski]] + '''Bruk''' + [[Czerwony kamień (pył)|Czerwony proszek]] + [[Sztabka żelaza]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Deski |B1= Deski |C1= Deski | |||
|A2= Bruk |B2= Żelazo (sztabka) |C2= Bruk | |||
|A3= Bruk |B3= Czerwony kamień (pył) |C3= Bruk | |||
|Output= Tłok | |||
}} | |||
|Używane do przesuwania bloków. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Łopata]]''' | |||
|[[Płomienna różdżka]] + '''Bruk''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= |B2= Płomienna różdżka |C2= | |||
|A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | |||
|Output= Statyw alchemiczny | |||
}} | |||
|Używany do warzenia mikstur. | |||
|- align="center" | |||
{{Bloki}} | {{Bloki}} | ||
Wersja z 14:47, 20 lis 2011
Bruk
| Typ |
przetworzony |
| Fizyka |
? |
| Przezroczystość |
nie |
| Emisja światła |
nie |
| Odporność na eksplozje |
30 |
| Palność |
? |
| Rzadkość |
Pospolita |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
? |
| Możliwość grupowania |
tak (64) |
Bruk (ang. Cobblestone) zdobywamy po zniszczeniu kilofem kamienia. Kamień spotykamy prawie wszędzie. Bruk wygląda jak kamień, który wydobywamy, ale ma na sobie ślady wydobycia. Bruk jest też podstawowym elementem narzędzi (wraz z połączeniu z patykami da nam kilof, łopatę, topór lub motykę). Można z niego też budować budowle. Nie działa na niego grawitacja. Bruk naturalnie może występować jedynie w lochach (gdzie spotykamy również bruk z mchem) lub w miejscu gdzie płynąca lawa styka się z wodą (w wyniku zetknięcia się źródła lawy z wodą powstaje obsydian). Po aktualizacji 1.7 zmieniono teksturę bruku, na nieco rozjaśnioną.
Zastosowanie
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kamień | Bruk |
|
Używany jako materiał budowlany, lub do tworzenia różnych przedmiotów. | ||||||||||||
| Piec | Bruk |
|
Służy do wytapiania rud oraz obróbki żywności. | ||||||||||||
| Schodek | Bruk |
|
Używane do wykonania długich schodów. Dwa schodki położone na sobie utworzą pełnowymiarowy blok. | ||||||||||||
| Schody | Bruk |
|
Używane do wykonania kompaktowych schodów. | ||||||||||||
| Kilof | Patyki + Bruk |
|
Używane do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków kruszców. | ||||||||||||
| Topór | Patyki + Bruk |
|
Używane do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie. | ||||||||||||
| Łopata | Patyki + Bruk |
|
Używane do szybkiego wydobywania trawy, ziemi, piasku, żwiru i śniegu. Wymagane by zdobyć śnieżki. | ||||||||||||
| Motyka | Patyki + Bruk |
|
Niezbędna w rolnictwie. | ||||||||||||
| Miecz | Patyk + Bruk |
|
Zadaje Mobom więcej obrażeń niż dłoń. | ||||||||||||
| Dźwignia | Bruk + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||||||||||||
| Dozownik | Bruk + Łuk + Czerwony proszek |
|
Używane do wystrzeliwania róznych przedmiotów np. strzał. | ||||||||||||
| Tłok | Deski + Bruk + Czerwony proszek + Sztabka żelaza |
|
Używane do przesuwania bloków. | ||||||||||||
| Łopata | Płomienna różdżka + Bruk |
|
Używany do warzenia mikstur. |