View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Złoże węgla: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
→Historia: ups |
zmiany |
||
| Linia 25: | Linia 25: | ||
Okienka z czerwonym tłem w tabelce oznaczają, że po zniszczeniu rudy węgla nic nie wypadnie. | Okienka z czerwonym tłem w tabelce oznaczają, że po zniszczeniu rudy węgla nic nie wypadnie. | ||
{| class="wikitable" | {|class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! | ! Blok | ||
| style=" | ! Narzędzie | ||
| 2 | ! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach) | ||
| 1 | |- | ||
| 0 | |rowspan=2 | {{BlockLink|id=clay|Glina|Glina (blok)}} | ||
| 0 | |rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px|link=Kilof]] | ||
| 0 | | style="text-align:center" | Ręka | ||
| style="text-align:center" | Drewniany | |||
| style="text-align:center" | Kamienny | |||
| style="text-align:center" | Żelazny | |||
| style="text-align:center" | Diamentowy | |||
| style="text-align:center" | Złoty | |||
|- style="text-align:center" | |||
| {{tc|Nie|15}} | |||
| {{tc|Tak|2.15}} | |||
| {{tc|Tak|1.15}} | |||
| {{tc|Tak|0.75}} | |||
| {{tc|Tak|0.6}} | |||
| {{tc|Tak|0.4}} | |||
|} | |} | ||
Wersja z 11:39, 22 kwi 2016
| Ten artykuł dotyczy rudy. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia. |
| Artykuł Złoże węgla jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|
Złoże węgla
| Typ |
Strukturalny, Ruda |
| Fizyka |
Nie |
| Przezroczystość |
Nie |
| Emisja światła |
Nie |
| Odporność na eksplozje |
15 |
| Palność |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
Nie |
| Możliwość grupowania |
Tak, 64 |
Ruda węgla (ang. Coal Ore) to ruda występująca w Minecraft, od fazy Classic. Po zniszczeniu rudy węgla wypada 1 sztuka węgla oraz 0,1 punktów doświadczenia. Ruda węgla może być wykopada każdym kilofem. Ruda węgla występuje bardzo cząesto i w bardzo dużych ilościach.
Gdy kilof, którym się kopie rudę węgla jest zaklęty na Szczęście, wypada więcej sztuk węgla i więcej doświadczenia.
Wydobywanie
Okienka z czerwonym tłem w tabelce oznaczają, że po zniszczeniu rudy węgla nic nie wypadnie.
| Blok | Narzędzie | Czas niszczenia (w sekundach) | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Glina | Ręka | Drewniany | Kamienny | Żelazny | Diamentowy | Złoty | ||||
| 15 | 2.15 | 1.15 | 0.75 | 0.6 | 0.4 | |||||
Zastosowanie
Przetapianie
| Składniki | Wejście » Wyjście | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ruda węgla |
|
Historia
| Classic | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 0.0.14a_01 | Dodano rudę węgla. | ||||
| 0.27 | Od teraz z rudy węgla wypadają kamienne płyty. | ||||
| 0.28 | Dodano rudę węgla do ekwipunku trybu kreatywnego. | ||||
| Indev | |||||
| 0.31 | 29 stycznia 2010 | Dodano węgiel, który jest od teraz upuszczany po zniszczeniu rudy węgla. | |||
| Pełna wersja | |||||
| 1.3.1 | Od teraz z rudy węgla mogą wypaść kule doświadczenia. | ||||
| Pocket Edition Alpha | |||||
| 0.1.0 | Dodano rudę węgla. | ||||
| Console Edition | |||||
| TU1 | CU1 | 1.00 | Dodano rudę węgla. | ||
Ciekawostki
- Od wersji Classic 0.27 do Indev 0.31 (29 stycznia 2010) z rudy węgla wypadały kamienne płyty.
Galeria
-
Ruda węgla występująca naturalnie.
