Zbroja końska: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Thetnt150059124 przeniósł stronę Zbroja dla konia na Zbroja końska w miejsce przekierowania: Oficjalne tłumaczenie |
Tabelka (cz. 2) |
||
| Linia 67: | Linia 67: | ||
=== Naturalne generowanie === | === Naturalne generowanie === | ||
Zbroje dla konia można znaleźć w [[skrzynia]]ch [[lochy|lochów]], [[wioski/Struktury#Kuźnia|kuźni]], [[piramida|piramid]], [[dżunglowa świątynia|dżunglowych świątyń]] i [[forteca Netheru|fortec Netheru]] oraz w [[wagonik ze skrzynią|wagonikach ze skrzyniami]] w [[opuszczona kopalnia|opuszczonych kopalniach]]. | Zbroje dla konia można znaleźć w [[skrzynia]]ch [[lochy|lochów]], [[wioski/Struktury#Kuźnia|kuźni]], [[piramida|piramid]], [[dżunglowa świątynia|dżunglowych świątyń]] i [[forteca Netheru|fortec Netheru]] oraz w [[wagonik ze skrzynią|wagonikach ze skrzyniami]] w [[opuszczona kopalnia|opuszczonych kopalniach]]. | ||
{| class="wikitable" | |||
! rowspan=2| Przedmiot | |||
! rowspan=2| Struktura | |||
! colspan=2 | Szansa | |||
|- | |||
! style="text-align:center" | Java | |||
! style="text-align:center" | Bedrock | |||
|- | |||
| rowspan="8" | {{SpriteLink|ItemSprite|id=423|Zbroja końska|Żelazna}} | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=43|Lochy}} | |||
| 21.8% | |||
| 21.8% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=39|Piramida}} | |||
| 18% | |||
| 18% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=40|Dżunglowa świątynia}} | |||
| 5.7% | |||
| 5.7% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=47|Wioski}} | |||
| 4.5% | |||
| 4.4% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=60|Forteca Netheru}} | |||
| 19% | |||
| 19% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=53|Miasto Endu}} | |||
| 4.6% | |||
| 4.6% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=45|Twierdza}} | |||
| 2.5% | |||
| 2.4% | |||
|- | |||
| rowspan="9" | {{SpriteLink|ItemSprite|id=418|Zbroja końska|Złota}} | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=43|Lochy}} | |||
| 14.9% | |||
| 14.9% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=39|Piramida}} | |||
| 12.3% | |||
| 12.3% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=40|Dżunglowa świątynia}} | |||
| 4.5% | |||
| 4.4% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=47|Wioski}} | |||
| 5.7% | |||
| 5.7% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=60|Forteca Netheru}} | |||
| 29.1% | |||
| 29.1% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=53|Miasto Endu}} | |||
| 4.6% | |||
| 4.6% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=45|Twierdza}} | |||
| 2.5% | |||
| 2.4% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=97|Ruina portalu}} | |||
| 7.3% | |||
| 7.3% | |||
|- | |||
| rowspan="9" | {{SpriteLink|ItemSprite|id=412|Zbroja końska|Diamentowa}} | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=43|Lochy}} | |||
| 7.7% | |||
| 7.7% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=39|Piramida}} | |||
| 6.3% | |||
| 6.3% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=40|Dżunglowa świątynia}} | |||
| 4.5% | |||
| 4.4% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=47|Wioski}} | |||
| 5.7% | |||
| 5.7% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=60|Forteca Netheru}} | |||
| 11.8% | |||
| 11.8% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=53|Miasto Endu}} | |||
| 4.6% | |||
| 4.6% | |||
|- | |||
| {{EnvLink|id=45|Twierdza}} | |||
| 2.5% | |||
| 2.4% | |||
|- | |||
|} | |||
=== Przetapianie === | === Przetapianie === | ||
Wersja z 13:41, 11 maj 2020
| Artykuł w budowie! Trwa budowa strony Zbroja końska.
Jeśli chcesz, możesz pomóc przy jej tworzeniu.
|

Zbroja końska (ang. Horse Armor) to specjalny typ zbroi, przeznaczony do noszenia przez konie.
Używanie
Po oswojeniu konia, w jego ekwipunku można mu ją założyć. Zbroje można założyć tylko na zwykłe konie; na osła, muła oraz nieumarłe konie nie da się jej nałożyć. Jeżeli koń posiada ja, to ona niweluje obrażenia zadawane koniu. Zbroja ma 4 warianty: skórzany, żelazny, złoty oraz diamentowy. Sama zbroja nie ma wytrzymałości, przez to jednej zbroi można cały czas używać, ani nie można jej zaklinać. By otrzymać zbroje trzeba ją znaleść w skrzyniach w stukturach. Wyjątkiem stanowi skórzana zbroja, gdyż można ją stworzyć.
Barwienie
Skórzaną zbroje można zabarwić na 12 326 391 różnych kolorów. By otrzymać barwioną zbroje końską, trzeba do stołu rzemieślniczego włożyć zbroje oraz barwniki. By usunąć zabarwienie, trzeba włożyć zbroje do kotła.
Obrona
| Materiał | Ochrona |
|---|---|
| Skórzana | |
| Żelazna | |
| Złota | |
| Diamentowa |
Otrzymywanie
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Skóra |
|
Naturalne generowanie
Zbroje dla konia można znaleźć w skrzyniach lochów, kuźni, piramid, dżunglowych świątyń i fortec Netheru oraz w wagonikach ze skrzyniami w opuszczonych kopalniach.
| Przedmiot | Struktura | Szansa | |
|---|---|---|---|
| Java | Bedrock | ||
| Żelazna | |||
| Lochy | 21.8% | 21.8% | |
| Piramida | 18% | 18% | |
| Dżunglowa świątynia | 5.7% | 5.7% | |
| Wioski | 4.5% | 4.4% | |
| Forteca Netheru | 19% | 19% | |
| Miasto Endu | 4.6% | 4.6% | |
| Twierdza | 2.5% | 2.4% | |
| Złota | |||
| Lochy | 14.9% | 14.9% | |
| Piramida | 12.3% | 12.3% | |
| Dżunglowa świątynia | 4.5% | 4.4% | |
| Wioski | 5.7% | 5.7% | |
| Forteca Netheru | 29.1% | 29.1% | |
| Miasto Endu | 4.6% | 4.6% | |
| Twierdza | 2.5% | 2.4% | |
| Ruina portalu | 7.3% | 7.3% | |
| Diamentowa | |||
| Lochy | 7.7% | 7.7% | |
| Piramida | 6.3% | 6.3% | |
| Dżunglowa świątynia | 4.5% | 4.4% | |
| Wioski | 5.7% | 5.7% | |
| Forteca Netheru | 11.8% | 11.8% | |
| Miasto Endu | 4.6% | 4.6% | |
| Twierdza | 2.5% | 2.4% | |
Przetapianie
| Składniki | Wejście » Wyjście | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Złota lub żelazna zbroja dla konia |
|
Historia
| Pełna wersja | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.6.1 | 13w16a | Dodano zbroję dla konia. | ||||||||||||
| 13w18a | Usunięto recepturę tworzenia zbroi dla konia.
| |||||||||||||
| 13w21a | Usunięto możliwość grupowania zbroi dla konia. | |||||||||||||
| 1.14 | 18w50a | Zmieniono teksturę zbroi dla konia. | ||||||||||||
| 19w08a | Zmieniono tekstury żelaznej, złotej i diamentowej zbroi dla konia. | |||||||||||||
| Dodano skórzaną zbroję dla konia, którą można zabarwić na 12,326,391 różnych kolorów. | ||||||||||||||
| Pocket Edition Alpha | ||||||||||||||
| 0.15.0 | build 1 | Dodano, żelazną, złotą, diamentową, oraz ekskluzywną skórzaną zbroję dla konia. | ||||||||||||
| Tylko skórzaną zbroję można wytworzyć. | ||||||||||||||
| Console Edition | ||||||||||||||
| TU19 | CU7 | 1.12 | Dodano złotą, żelazną i diamentową zbroję dla konia. | |||||||||||
Ciekawostki
- Zbroja dla konia, w przeciwieństwie do normalnej, staje się niewidzialna po użyciu mikstury niewidzialności.
- Złota zbroja dla konia jest lepsza od żelaznej, choć w przypadku normalnej zbroi jest na odwrót.
Galeria
-
Skórzana zbroja dla konia.
-
Zafarbowana skórzana zbroja dla konia.

