Wytwarzanie/mechanizmy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Aktualizacja desek i półpłytek z 1.7 |
Lekki "lifting" artykułu |
||
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|[[Deski]] lub [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]] | |[[Deski]] lub [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Dębowe deski, Sztabka żelaza |B1= Dębowe deski, Sztabka żelaza |C1= | |A1= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski, Sztabka żelaza |B1= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski, Sztabka żelaza |C1= | ||
|A2= Dębowe deski, Sztabka żelaza |B2= Dębowe deski, Sztabka żelaza |C2= | |A2= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski, Sztabka żelaza |B2= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski, Sztabka żelaza |C2= | ||
|A3= Dębowe deski, Sztabka żelaza |B3= Dębowe deski, Sztabka żelaza |C3= | |A3= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski, Sztabka żelaza |B3= Dębowe deski, Sosnowe deski, Brzozowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski, Sztabka żelaza |C3= | ||
|Output= Drewniane drzwi, Żelazne drzwi | |Output= Drewniane drzwi, Świerkowe drzwi, Brzozowe drzwi, Tropikalne drzwi, Akacjowe drzwi, Ciemne dębowe drzwi, Żelazne drzwi | ||
}} | }} | ||
|Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia i [[Czerwony kamień (obwody)|elektryczności]]. Drzwi żelazne mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy elektryczności. | |Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia i [[Czerwony kamień (obwody)|elektryczności]]. Drzwi żelazne mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy elektryczności. | ||
| Linia 27: | Linia 27: | ||
}} | }} | ||
|Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi. | |Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Klapa|Żelazna klapa]]''' | |||
|[[Sztabka żelaza]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2=Sztabka żelaza |B2=Sztabka żelaza |C2= | |||
|A3=Sztabka żelaza |B3=Sztabka żelaza |C3= | |||
|Output= Żelazna klapa |OA=2 | |||
}} | |||
|Działa podobnie jak drewniana klapa, może być jednak otwierana tylko przy pomocy elektryczności. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 83: | Linia 94: | ||
}} | }} | ||
|Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. [[Łuk#Strzały|strzał]]. | |Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. [[Łuk#Strzały|strzał]]. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Podajnik]]''' | |||
|[[Bruk]] + [[Pył czerwonego kamienia]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |||
|A2= Bruk |B2= |C2= Bruk | |||
|A3= Bruk |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk | |||
|Output= Podajnik | |||
}} | |||
|Używane do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 111: | Linia 133: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= Czerwona pochodnia |C1= | |A1= |B1= Czerwona pochodnia |C1= | ||
|A2= Czerwona pochodnia |B2= | |A2= Czerwona pochodnia |B2= Netherowy kwarc |C2= Czerwona pochodnia | ||
|A3= Kamień |B3= Kamień |C3= Kamień | |A3= Kamień |B3= Kamień |C3= Kamień | ||
|Output= Komparator |OA= | |Output= Komparator |OA= | ||
| Linia 166: | Linia 188: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | |A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | ||
|A2= | |A2= Netherowy kwarc |B2= Netherowy kwarc |C2= Netherowy kwarc | ||
|A3= Schodek z drewna, Schodek z drewna (sosna), Schodek z drewna (brzoza), Schodek z drewna (dżungla), Półblok z drewna ciemnego dębu, Półblok z drewna akacji |B3= Schodek z drewna, Schodek z drewna (sosna), Schodek z drewna (brzoza), Schodek z drewna (dżungla), Półblok z drewna ciemnego dębu, Półblok z drewna akacji |C3= Schodek z drewna, Schodek z drewna (sosna), Schodek z drewna (brzoza), Schodek z drewna (dżungla), Półblok z drewna ciemnego dębu, Półblok z drewna akacji | |A3= Schodek z drewna, Schodek z drewna (sosna), Schodek z drewna (brzoza), Schodek z drewna (dżungla), Półblok z drewna ciemnego dębu, Półblok z drewna akacji |B3= Schodek z drewna, Schodek z drewna (sosna), Schodek z drewna (brzoza), Schodek z drewna (dżungla), Półblok z drewna ciemnego dębu, Półblok z drewna akacji |C3= Schodek z drewna, Schodek z drewna (sosna), Schodek z drewna (brzoza), Schodek z drewna (dżungla), Półblok z drewna ciemnego dębu, Półblok z drewna akacji | ||
|Output= Detektor światła dziennego | |Output= Detektor światła dziennego | ||
| Linia 203: | Linia 225: | ||
|Output= Lej | |Output= Lej | ||
}} | }} | ||
| | |Używany do "łapania" przedmiotów. | ||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | ||
Wersja z 17:51, 8 cze 2016
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drzwi | Deski lub sztabki żelaza |
|
Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia i elektryczności. Drzwi żelazne mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy elektryczności. | ||||||||||||
| Klapa | Deski |
|
Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi. | ||||||||||||
| Żelazna klapa | Sztabka żelaza |
|
Działa podobnie jak drewniana klapa, może być jednak otwierana tylko przy pomocy elektryczności. | ||||||||||||
| Płyta naciskowa | Kamień lub Deski |
|
Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub Mob na niej stoi. Dodatkowo, płyta drewniana aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot (wyrzucany po naciśnięciu Q). | ||||||||||||
| Przycisk | Kamień lub Deski |
|
Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą z łuku. | ||||||||||||
| Czerwona pochodnia | Pył czerwonego kamienia + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie. | ||||||||||||
| Dźwignia | Bruk + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||||||||||||
| Dozownik | Bruk + Łuk + Pył czerwonego kamienia |
|
Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. strzał. | ||||||||||||
| Podajnik | Bruk + Pył czerwonego kamienia |
|
Używane do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia. | ||||||||||||
| Instrument | Deski + Pył czerwonego kamienia |
|
Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą prawego przycisku myszy. Dźwięk jest zmienny (inny Instrument) w zależności od bloku na którym stoi. | ||||||||||||
| Przekaźnik | Kamień + Pył czerwonego kamienia + Czerwona pochodnia |
|
Stosowany w obwodach z czerwonego proszku jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||||||||||||
| Komparator | Kamień + Czerwona pochodnia + Kwarc |
|
Pozwala porównywać sygnały czerwonego kamienia o różnych mocach, wykrywać zawartość pojemników, odbierać sygnały od bloku poleceń i przesyłać energię w czasie rzeczywistym. | ||||||||||||
| Tłok | Deski + Bruk + Pył czerwonego kamienia + Sztabka żelaza |
|
Używany do przesuwania bloków | ||||||||||||
| Lepki tłok | Tłok + Szlam |
|
Używany do przesuwania i przyciągania bloków | ||||||||||||
| Lampa | Pył czerwonego kamienia + Glowstone |
|
Wykorzystywany do oświetlenia. Topi śnieg i lód. Może być używany pod wodą. Zasilana jest na czerwony kamień. | ||||||||||||
| Zaczep na linkę | Sztabka żelaza + Patyk + Deski |
|
Wykorzystywany do pułapek. Jest nadajnikiem obwodów z czerwonego kamienia, reaguje na aktywację przytwierdzonej do niego nici. Może być ułożony wyłącznie na ścianach. | ||||||||||||
| Detektor światła dziennego | Szkło + Kwarc + Drewniane półpłyty |
|
Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. | ||||||||||||
| Skrzynia z pułapką | Zaczep na linkę + Skrzynia |
|
Działa jak normalna skrzynia; w czasie otwierania wysyła sygnał elektryczny. | ||||||||||||
| Wagowa płyta naciskowa | Sztabki złota lub Sztabki żelaza |
|
Wysyła sygnał czerwonego kamienia, zależnie od ilości przedmiotów na nią wyrzuconych. | ||||||||||||
| Lej | Sztabka żelaza + Skrzynia |
|
Używany do "łapania" przedmiotów. |