Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 15: | Linia 15: | ||
}} | }} | ||
|Odzyskiwanie sztabek lub diamentów z bloków. | |Odzyskiwanie sztabek lub diamentów z bloków. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Sztabka złota]]''' | |||
|[[Samorodek złota]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota | |||
|A2= Samorodek złota |B2= Samorodek złota |C2= Samorodek złota | |||
|A3= Samorodek złota |B3= Samorodek złota |C3= Samorodek złota | |||
|Output= Złoto (sztabka) | |||
}} | |||
|Używana do tworzenia [[Narzędzia|narzędzi]], [[Zbroja|zbroi]], [[zegar]]a i [[Napędzane tory|napędzanych torów]] | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Obraz]]''' | |'''[[Obraz]]''' | ||
| Linia 45: | Linia 55: | ||
}} | }} | ||
|Używane do pionowego wspinania się. | |Używane do pionowego wspinania się. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Szyba]]''' | |||
|[[Szkło]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= Szkło |B2= Szkło |C2= Szkło | |||
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | |||
|Output= Szyba |OA=16 | |||
}} | |||
| Używana jako budulec. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Kraty]]''' | |||
|[[Żelazo (sztabka)]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= Żelazo (sztabka) |B2= Żelazo (sztabka) |C2= Żelazo (sztabka) | |||
|A3= Żelazo (sztabka) |B3= Żelazo (sztabka) |C3= Żelazo (sztabka) | |||
|Output= Kraty |OA=16 | |||
}} | |||
|Używane jako budulec. Zachowują się podobnie jak [[płot]], lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Papier]]''' | |'''[[Papier]]''' | ||
| Linia 75: | Linia 105: | ||
}} | }} | ||
|Używane jako bariera. Ma wysokość równą półtorej bloku dla gracza i [[Moby|mobów]], lecz 1 blok dla innych bloków. | |Używane jako bariera. Ma wysokość równą półtorej bloku dla gracza i [[Moby|mobów]], lecz 1 blok dla innych bloków. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Płot (Nether)]]''' | |||
|[[Cegła (Nether)]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= Cegła (Nether) |B2= Cegła (Nether) |C2= Cegła (Nether) | |||
|A3= Cegła (Nether) |B3= Cegła (Nether) |C3= Cegła (Nether) | |||
|Output= Płot (Nether) |OA=6 | |||
}} | |||
|Zachowuje się jak zwykły [[Płot]]. Występujący naturalnie w [[Nether]]ze | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Furtka]]''' | |'''[[Furtka]]''' | ||
| Linia 105: | Linia 145: | ||
}} | }} | ||
| Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza. | | Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Oko Kresu]]''' | |||
|[[Perła endermana]] + [[Płomienny proszek]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Perła endermana |C2= | |||
|A3= |B3= Płomienny proszek |C3= | |||
|Output= Oko Kresu | |||
}} | |||
|Używane do odnalezienia [[Twierdza|twierdz]] i naprawiania portalu Kresu. | |||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | ||
Wersja z 17:28, 19 lis 2011
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Minerały | Żelazny blok, złoty blok, diamentowy blok lub blok Lapis Lazuli. |
|
Odzyskiwanie sztabek lub diamentów z bloków. | ||||||||||||
| Sztabka złota | Samorodek złota |
|
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, zegara i napędzanych torów | ||||||||||||
| Obraz | Patyki + wełna |
|
Używane jako dekoracja. | ||||||||||||
| Znak | Deski + patyk |
|
Pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Używane do pionowego wspinania się. | ||||||||||||
| Szyba | Szkło |
|
Używana jako budulec. | ||||||||||||
| Kraty | Żelazo (sztabka) |
|
Używane jako budulec. Zachowują się podobnie jak płot, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | ||||||||||||
| Papier | Trzcina |
|
Używane do stworzenia książki lub mapy. | ||||||||||||
| Książka | Papier |
|
Używane do stworzenia biblioteczki. | ||||||||||||
| Płot | Patyki |
|
Używane jako bariera. Ma wysokość równą półtorej bloku dla gracza i mobów, lecz 1 blok dla innych bloków. | ||||||||||||
| Płot (Nether) | Cegła (Nether) |
|
Zachowuje się jak zwykły Płot. Występujący naturalnie w Netherze | ||||||||||||
| Furtka | Patyki + Deski |
|
Służy do przechodzenia przez płot. | ||||||||||||
| Łóżko | Wełna + Deski |
|
Używane do zmiany nocy na dzień, jeśli wszyscy gracze na serwerze są w łóżku. Można używać ich tylko w nocy. Można użyć dowolnego koloru wełny. | ||||||||||||
| Mapa świata | Papier + Kompas |
|
Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza. | ||||||||||||
| Oko Kresu | Perła endermana + Płomienny proszek |
|
Używane do odnalezienia twierdz i naprawiania portalu Kresu. |