Wspomniane elementy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nowy artykuł z informacjami przeniesionymi ze strony o przyszłych aktualizacjach |
Kilka informacji |
||
| Linia 5: | Linia 5: | ||
! width="80%" | Opis | ! width="80%" | Opis | ||
! width="5%" | Wykonano? | ! width="5%" | Wykonano? | ||
|- | |||
| [[Detektor zmian stanu bloku]] | |||
| style="text-align:left" | [[Jeb]] powiedział, że Daniel Wustenhoff (deweloper Minecrafta [[Pocket Edition]]) pracuje nad "blokiem, który mógłby zastąpić bramkę BUD Switch" (blok ten jako "Observer" został dodany do PE w wersji 0.15.0 build 1, więc być może zostanie dodany również w edycji komputerowej). | |||
| {{tc|Częściowo}} | |||
|- | |- | ||
| Nowa zawartość [[ocean]]ów | | Nowa zawartość [[ocean]]ów | ||
| Linia 10: | Linia 14: | ||
| {{tc|Częściowo}} | | {{tc|Częściowo}} | ||
|- | |- | ||
| | | Sneak Peek | ||
| style="text-align:left" | Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dźwięków i odgłosów stworzonych przez [[C418]]. Odgłosami tymi miałyby być np. odgłosy [[Jaskinia|jaskiń]] czy dźwięki wodospadu.<ref>http://www.youtube.com/watch?v=3z2s46iwCZs</ref> | | style="text-align:left" | Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dźwięków i odgłosów stworzonych przez [[C418]]. Odgłosami tymi miałyby być np. odgłosy [[Jaskinia|jaskiń]] czy dźwięki wodospadu.<ref>http://www.youtube.com/watch?v=3z2s46iwCZs</ref> | ||
| {{tc|Częściowo}} | | {{tc|Częściowo}} | ||
| Linia 27: | Linia 31: | ||
|- | |- | ||
| Interpretacja niektórych mobów w komendzie {{cmd|summon}} | | Interpretacja niektórych mobów w komendzie {{cmd|summon}} | ||
| style="text-align:left" | Jeb zmierza do tego, aby komenda {{cmd|summon}} interpretowała słowa takie jak | | style="text-align:left" | Jeb zmierza do tego, aby komenda {{cmd|summon}} interpretowała słowa takie jak ''cat'', ''donkey'', ''mule'', ''WitherSkeleton'' oraz parę innych.<ref>{{Tweet|jeb|729955502210306048}}</ref><ref>{{tweet|jeb|730327402371555328}}</ref> | ||
| {{tc|Nie}} | |||
|- | |||
| Blok kolców | |||
| style="text-align:left" | Blok kolców miał zostać dodany do gry w wersji {{verlink|Beta 1.7}}. Jego kolce miały się rozsuwać i zsuwać. Zamiast jego został jednak dodany [[tłok|lepki tłok]]. Mimo to Dinnerbone nadal chciałby dodać blok kolców. | |||
| {{tc|Nie}} | | {{tc|Nie}} | ||
|- | |- | ||
Wersja z 21:29, 6 sie 2016
| Funkcja | Opis | Wykonano? |
|---|---|---|
| Detektor zmian stanu bloku | Jeb powiedział, że Daniel Wustenhoff (deweloper Minecrafta Pocket Edition) pracuje nad "blokiem, który mógłby zastąpić bramkę BUD Switch" (blok ten jako "Observer" został dodany do PE w wersji 0.15.0 build 1, więc być może zostanie dodany również w edycji komputerowej). | Częściowo |
| Nowa zawartość oceanów | Jeb i Dinnerbone chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą. | Częściowo |
| Sneak Peek | Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dźwięków i odgłosów stworzonych przez C418. Odgłosami tymi miałyby być np. odgłosy jaskiń czy dźwięki wodospadu.[1] | Częściowo |
| Urozmaicenie zaklętych książek | Dinnerbone planuje dodanie unikalnych enchantów dla zaklętych książek. Te specjalne książki będą znajdować się w skrzyniach generowanych w świecie gry.[2] | Częściowo |
| Używanie dwóch rąk | Jeb zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.[3][4] | Częściowo |
| Więcej mikstur | Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.[5] | Częściowo |
Interpretacja niektórych mobów w komendzie /summon
|
Jeb zmierza do tego, aby komenda /summon interpretowała słowa takie jak cat, donkey, mule, WitherSkeleton oraz parę innych.[6][7]
|
Nie |
| Blok kolców | Blok kolców miał zostać dodany do gry w wersji Beta 1.7. Jego kolce miały się rozsuwać i zsuwać. Zamiast jego został jednak dodany lepki tłok. Mimo to Dinnerbone nadal chciałby dodać blok kolców. | Nie |
| Kwiaty odrastające po deszczu | Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane.[8] | Nie |
| Podniebny Wymiar | Notch, dodając Kres, rozmyślał o Podniebnym Wymiarze. | Nie |
| Portale na serwerach | Na Get Satisfaction, Mojang rozważał sugestię graczy o portalach na serwerach.[9] | Nie |
| Przejmij Flagę | Ogłoszone na Blogu Notcha.[10] | Nie |
| Tęczowo krystaliczne jaskinie | Sugestia gracza o tęczowo krystalicznych jaskiniach została oznaczona przez Mojang na liście planowanych funkcji. | Nie |
| Wagoniki jako łodzie na lawie | Notch zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.[11] | Nie |
| Własne obrazy | Notch powiedział, że w przyszłej aktualizacji będzie można tworzyć własne obrazy. | Nie |
- ↑ http://www.youtube.com/watch?v=3z2s46iwCZs
- ↑ http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/14lkug/silktouch_on_shears_get_cobwebs_dinnerbone/c7e6puk?context=1
- ↑ http://minetimes.wordpress.com/2011/07/10/interview-mit-jeb-ihr-konntet-die-fragen-stellen/
- ↑ http://getsatisfaction.com/mojang/topics/make_clouds_collide_with_blocks/
- ↑ https://twitter.com/jeb_/status/120520408792432641
- ↑ https://twitter.com/jeb_/status/729955502210306048
- ↑ https://twitter.com/jeb_/status/730327402371555328
- ↑ https://twitter.com/jeb_/status/58429890424352768
- ↑ https://getsatisfaction.com/mojang/topics/server_portals
- ↑ http://notch.tumblr.com/post/121044061/in-the-spirit-of-the-new-economy
- ↑ https://twitter.com/notch/status/59722192555999232