Sztabka żelaza: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
→‎Zastosowania: kowadło, zmiany położeń
Linia 46: Linia 46:


== Zastosowania ==
== Zastosowania ==
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Przed » Po
!Crafting
!Crafting
|-
|-
!Sztabka żelaza
!rowspan="6" | Sztabka żelaza
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza
Linia 58: Linia 58:
|Output= Blok żelaza |OA=1
|Output= Blok żelaza |OA=1
}}
}}
 
|{{Grid/Crafting Table
{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1=  Sztabka żelaza |C1=
|A1= Sztabka żelaza |B1=  Sztabka żelaza |C1=
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2=
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2=
Linia 65: Linia 64:
|Output= Żelazne drzwi |OA=1
|Output= Żelazne drzwi |OA=1
}}
}}
 
|-
{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=  
|A1= |B1= |C1=  
|A2= Sztabka żelaza |B2= |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= |C2= Sztabka żelaza
Linia 72: Linia 71:
|Output= Wiadro |OA=1
|Output= Wiadro |OA=1
}}
}}
{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=  
|A1= |B1= |C1=  
|A2=  |B2= Sztabka żelaza |C2=  
|A2=  |B2= Sztabka żelaza |C2=  
Linia 78: Linia 77:
|Output= Nożyce |OA=  
|Output= Nożyce |OA=  
}}
}}
 
|-
{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1= |C1=  
|A1=  |B1= |C1=  
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza
Linia 86: Linia 85:
}}
}}


{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1=                  |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza |B1=                  |C1= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza
Linia 92: Linia 91:
|Output= Żelazny napierśnik |OA=  
|Output= Żelazny napierśnik |OA=  
}}
}}
 
|-
{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2=                  |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2=                  |C2= Sztabka żelaza
Linia 100: Linia 99:
}}
}}


{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=  
|A1= |B1= |C1=  
|A2= Sztabka żelaza |B2=  |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2=  |C2= Sztabka żelaza
Linia 106: Linia 105:
|Output= Żelazne buty |OA=  
|Output= Żelazne buty |OA=  
}}
}}
 
|-
{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=  
|A1= |B1= |C1=  
|A2= Sztabka żelaza |B2=  |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2=  |C2= Sztabka żelaza
Linia 114: Linia 113:
}}
}}


{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=  
|A1= |B1= |C1=  
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza
Linia 120: Linia 119:
|Output= Kraty |OA=16
|Output= Kraty |OA=16
}}
}}
 
|-
{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1=                  |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza |B1=                  |C1= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2=                  |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2=                  |C2= Sztabka żelaza
Linia 128: Linia 127:
}}
}}
|-
|-
!Sztabka żelaza, [[Patyk]]i
!rowspan="3" |Sztabka żelaza, [[Patyk]]i
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1= Sztabka żelaza |C1=
|A1=  |B1= Sztabka żelaza |C1=
Linia 136: Linia 135:
}}
}}


{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1= Sztabka żelaza |C1=
|A1=  |B1= Sztabka żelaza |C1=
|A2=  |B2= Patyk        |C2=
|A2=  |B2= Patyk        |C2=
Linia 142: Linia 141:
|Output= Żelazna łopata |OA=  
|Output= Żelazna łopata |OA=  
}}
}}
 
|-
{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza  |B1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza  |B1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza
|A2=  |B2= Patyk |C2=
|A2=  |B2= Patyk |C2=
Linia 150: Linia 149:
}}
}}


{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza  |B1= Sztabka żelaza |C1=  
|A1= Sztabka żelaza  |B1= Sztabka żelaza |C1=  
|A2=  |B2= Patyk        |C2=
|A2=  |B2= Patyk        |C2=
Linia 156: Linia 155:
|Output= Żelazna motyka |OA=  
|Output= Żelazna motyka |OA=  
}}
}}
 
|-
{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza  |B1= Sztabka żelaza |C1=  
|A1= Sztabka żelaza  |B1= Sztabka żelaza |C1=  
|A2= Sztabka żelaza |B2= Patyk |C2=
|A2= Sztabka żelaza |B2= Patyk |C2=
Linia 164: Linia 163:
}}
}}


{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1=      |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza |B1=      |C1= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Patyk |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Patyk |C2= Sztabka żelaza
Linia 170: Linia 169:
|Output= Tory |OA= 16
|Output= Tory |OA= 16
}}
}}
|-
|-
!Sztabka żelaza,<br/> [[Płyta naciskowa|Kamienna płyta naciskowa]],<br/> [[Pył czerwonego kamienia]]
!Sztabka żelaza,<br/> [[Płyta naciskowa|Kamienna płyta naciskowa]],<br/> [[Pył czerwonego kamienia]]
Linia 214: Linia 212:
|A3=  |B3= Deski, Deski (sosna), Deski (brzoza), Deski (dżungla) |C3=  
|A3=  |B3= Deski, Deski (sosna), Deski (brzoza), Deski (dżungla) |C3=  
|Output= Zaczep na linkę |OA=2
|Output= Zaczep na linkę |OA=2
}}
|-
! [[Blok żelaza]] <br>+<br> [[Sztabka żelaza]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Blok żelaza |B1= Blok żelaza |C1= Blok żelaza
|A2=  |B2= Sztabka żelaza|C2=
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza
|Output= Kowadło
}}
}}
|}
|}

Wersja z 00:12, 21 paź 2012

Sztabka żelaza
Typ

Surowiec

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Sztabka żelaza (ang. Iron Ingot) jest wykorzystywana do tworzenia obiektów wliczając w to wózki, tory, narzędzia, zbroje, wiadra i kompasy. Z tego powodu jest jednym z najcenniejszych surowców w grze.

Uzyskiwanie: przetopienie rudy żelaza, crafting bloku żelaza, występuje także w skrzyniach w lochach, opuszczonych kopalniach, twierdzach i wioskach NPC.

Tworzy: miecze, zbroje, żelazne narzędzia, bloki żelaza, kompas, wiadra, narzędzia, tory, wózki, kraty.

Często mylnie nazywana stalą.


Otrzymywanie

Przepalanie

Składniki Przed » Po
Ruda żelaza



DeskiDrewno dębu
2

2
Wiadro z lawą

Odzysk

Blok żelaza










Zastosowania

Składniki Crafting Crafting
Sztabka żelaza





























































































Kraty
















Sztabka żelaza, Patyki











































Żelazny topór
















Sztabka żelaza,
Kamienna płyta naciskowa,
Pył czerwonego kamienia





Kamienna płyta naciskowa

Pył czerwonego kamienia
Sztabka żelaza, Krzemień










Sztabka żelaza,
Pył czerwonego kamienia





Pył czerwonego kamienia



Sztabka żelaza,
Pył czerwonego kamienia,
Bruk,
Deski
Deski Deski Deski




Pył czerwonego kamienia
Sztabka żelaza,
Patyk,
Deski








Deski
Blok żelaza
+
Sztabka żelaza