Stół kartograficzny: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
aktualizacja, uzupełnienie informacji - Tabela użycia stołu - source: en wiki |
|||
| Linia 65: | Linia 65: | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center" | {| class="wikitable" style="text-align: center" | ||
|- | |- | ||
! | ! Pierwszy slot | ||
! | ! Drugi slot | ||
! Wynik | ! Wynik | ||
|- | |- | ||
| {{ItemSprite|61}} | | {{ItemSprite|61}} [[Mapa]] | ||
| {{ItemSprite|59}} | | {{ItemSprite|59}} [[Papier]] | ||
| Powiększona mapa | | Powiększona mapa | ||
|- | |- | ||
| {{ItemSprite|61}} | | {{ItemSprite|61}} [[Mapa]] | ||
| {{ItemSprite|206}} | | {{ItemSprite|206}} [[Pusta mapa]] | ||
| Zduplikowana mapa | | Zduplikowana mapa | ||
|- | |- | ||
| {{ItemSprite|61}} | | {{ItemSprite|61}} [[Mapa]] | ||
| {{BlockSprite|74}} | | {{BlockSprite|74}} [[Szyba]] | ||
| Zablokowana mapa | | Zablokowana mapa | ||
|- | |||
| {{ItemSprite|61}} [[Mapa]] | |||
| {{ItemSprite|55}} [[Kompas]] | |||
| [[Mapa eksploracyjna]] <sup>[Tylko w [[Bedrock Edition]]]</sup> | |||
|- | |||
| {{ItemSprite|206}} [[Pusta mapa]] | |||
| {{ItemSprite|55}} [[Kompas]] | |||
| Pusta [[Mapa eksploracyjna]] <sup>[Tylko w [[Bedrock Edition]]]</sup> | |||
|- | |||
| {{ItemSprite|59}} [[Papier]] | |||
| | |||
| [[Pusta mapa]] <sup>[Tylko w [[Bedrock Edition]] i [[PlayStation 4 Edition]]]</sup> | |||
|- | |||
| {{ItemSprite|59}} [[Papier]] | |||
| {{ItemSprite|55}} [[Kompas]] | |||
| Pusta [[Mapa eksploracyjna]] <sup>[Tylko w [[Bedrock Edition]]]</sup> | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Wersja z 15:33, 20 sie 2019
| Ten element dotyczy wyłącznie Java Edition, Bedrock Edition i PlayStation 4 Edition. |
| Typ |
? |
| Fizyka |
Nie |
| Przezroczystość |
Nie |
| Emisja światła |
Nie |
| Odporność na eksplozje |
? |
| Palność |
Tak |
| Rzadkość |
Pospolita |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
Tak |
| Możliwość grupowania |
Tak, 64 |
Stół kartograficzny (ang. Cartography Table) – blok służący do konfiguracji bądź duplikacji map wcześniej stworzonych przez gracza.
Otrzymywanie
| Blok | Twardość | Narzędzie | Czas niszczenia (w sekundach) | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stół kartograficzny | 2,5 | Ręka | Drewniana | Kamienna | Żelazna | Diamentowa | Złota | ||||
| 3,75 | 1,9 | 0,95 | 0,65 | 0,5 | 0,35 | ||||||
Naturalne generowanie
Stół kartograficzny aktualnie się generuje na równinnych wioskach, w domu kartografa.
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Papier + Dowolne deski |
|
Zastosowanie
Stoły kartograficzne służą do konfiguracji map. Można je kopiować i zmniejszać. Również możliwe jest je zablokować, używając do tego szyby. Wtedy gracz nie będzie mógł eksplorować dalszych terenów na mapie. Poniżej jest przedstawiona tabela przedmiotów, które można użyć w stole kartograficznym:
| Pierwszy slot | Drugi slot | Wynik |
|---|---|---|
| Mapa | Papier | Powiększona mapa |
| Mapa | Pusta mapa | Zduplikowana mapa |
| Mapa | Szyba | Zablokowana mapa |
| Mapa | Kompas | Mapa eksploracyjna [Tylko w Bedrock Edition] |
| Pusta mapa | Kompas | Pusta Mapa eksploracyjna [Tylko w Bedrock Edition] |
| Papier | Pusta mapa [Tylko w Bedrock Edition i PlayStation 4 Edition] | |
| Papier | Kompas | Pusta Mapa eksploracyjna [Tylko w Bedrock Edition] |
Paliwo
Stół kartograficzny może zostać użyty jako paliwo w piecu. Jeden stół pozwala na przetopienie półtora przedmiotu.
Zmiana profesji
Kiedy w wiosce znajduje się dom kartografa, lecz nie ma osadnika tejże profesji, wtedy jeden z osadników nieposiadających żadnej ma szansę zostać kartografem.
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.14 | 18w44a | ||||
| Nie mające żadnej funkcjonalności stoły kartograficzne można było otrzymać jedynie w trybie kreatywnym. | |||||
| 18w46a | |||||
| 18w48a | Stoły kartograficzne generują się w domach kartografów na równinnych wioskach. | ||||
| 19w02a | Stoły kartograficzne mają teraz swoją recepturę i mają funkcjonalność. | ||||
| Można w nim duplikować, zmniejszać i blokować mapy używając określonych przedmiotów. | |||||
| 19w06a | Dodano dźwięki dla stołu kartograficznego. | ||||
| 19w11a | Receptura wytwarzania stołu kartograficznego wymaga od teraz 4 desek, zamiast 2. | ||||
| Bedrock Edition | |||||
| 1.9.0 | beta 1.9.0.2 | Dodano stoły kartograficzne. | |||
| Stoły kartograficzne można użyć w piecu jako paliwo, które przetapia półtora przedmiota. | |||||
| 1.10.0 | beta 1.10.0.3 | Stoły kartograficzne mają inną recepturę wytwarzania niż na edycji Java. | |||
| Stoły kartograficzne generują się w domach kartografów na równinnych wioskach. | |||||
| 1.11.0 | beta 1.10.0.1 | Stoły kartograficzne stały się w pełni funkcjonalne. | |||
| Stoły kartograficzne służą od teraz do tworzenia, duplikowania, rozszerzania, oznaczania i nazywania map. | |||||
| Receptura wytwarzania została zmieniona na tę z wersji Java. | |||||
| beta 1.10.0.4 | Stoły kartograficzne mogą od teraz służyć do blokowania map. | ||||
| beta 1.10.0.7 | Receptura wytwarzania stołu kartograficznego wymaga od teraz 4 desek, zamiast 2. | ||||
| Console Edition | |||||
| 1.91 | Dodano stoły kartograficzne. | ||||

