Łupy/bloki: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
druga podstrona łupów |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 111: | Linia 111: | ||
|{{BlockLink|Trzeszczące serce}} | |{{BlockLink|Trzeszczące serce}} | ||
|1-3 {{ItemLink|Gruda żywicy|gruda żywicy|grudy żywicy}} | |1-3 {{ItemLink|Gruda żywicy|gruda żywicy|grudy żywicy}} | ||
|Zwiększa średnią liczbę grud, do 3,5 na poziomie III | |Zwiększa średnią liczbę grud, do 3,5 na poziomie III | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Arbuz}} | |{{BlockLink|Arbuz}} | ||
|3-9 {{ItemLink|Kawałek arbuza|kawałek arbuza|kawałków arbuza}} | |3-9 {{ItemLink|Kawałek arbuza|kawałek arbuza|kawałków arbuza}} | ||
|Wydobyty {{ItemSprite|nożyce}} nożycami, upuści 9 kawałków.<sup>(tylko w [[Bedrock Edition|BE]])</sup><br>Wydobyty innym przedmiotem bez używania ''Jedwabnego dotyku'', upuści 3-7 kawałków. | |Wydobyty {{ItemSprite|nożyce}} nożycami, upuści 9 kawałków.<sup>(tylko w [[Bedrock Edition|BE]])</sup><br>Wydobyty innym przedmiotem bez używania ''Jedwabnego dotyku'', lub popchnięty {{BlockSprite|tłok}} tłokiem, upuści 3-7 kawałków. | ||
|Zwiększa średnią liczbę kawałków, do 6,4 na poziomie III. Blok nigdy nie upuści więcej niż 9 kawałków. | |Zwiększa średnią liczbę kawałków, do 6,4 na poziomie III. Blok nigdy nie upuści więcej niż 9 kawałków. | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Azaliowe liście}}<br>{{BlockLink|Kwitnące liście azalii}} | |||
|{{BlockLink|Azalia}}<br>{{BlockLink|Kwitnąca azalia}} | |||
|5% szans, gdy wydobyte bez użycia ''Jedwabnego dotyku'' i bez użycia nożyc | |||
|Zwiększa szansę na wypadnięcie azalii, do 10% na poziomie III | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Tropikalne liście}} | |||
|{{BlockLink|Sadzonka tropikalna}} | |||
|2,5% szans, gdy wydobyte bez użycia ''Jedwabnego dotyku'' i bez użycia nożyc | |||
|Zwiększa szansę na wypadnięcie sadzonki, do 4,2% na poziomie III | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|dębowe-liście}}{{BlockSprite|brzozowe-liście}}{{BlockSprite|świerkowe-liście}}{{BlockSprite|akacjowe-liście}}{{BlockSprite|ciemnodębowe-liście}}{{BlockSprite|wiśniowe-liście}}{{BlockSprite|bladodębowe-liście}}<br>Pozostałe typy liści (oprócz namorzynowych) | |||
|{{BlockSprite|sadzonka-dębu}}{{BlockSprite|sadzonka-brzozy}}{{BlockSprite|sadzonka-świerku}}{{BlockSprite|sadzonka-akacji}}{{BlockSprite|sadzonka-ciemnego-dębu}}{{BlockSprite|sadzonka-wiśni}}{{BlockSprite|sadzonka-bladego-dębu}}<br>Odpowiadający typ sadzonki | |||
|5% szans, gdy wydobyte bez użycia ''Jedwabnego dotyku'' i bez użycia nożyc | |||
|Zwiększa szansę na wypadnięcie sadzonki, do 10% na poziomie III | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|dębowe-liście}}{{BlockSprite|brzozowe-liście}}{{BlockSprite|świerkowe-liście}}{{BlockSprite|akacjowe-liście}}{{BlockSprite|ciemnodębowe-liście}}{{BlockSprite|wiśniowe-liście}}{{BlockSprite|bladodębowe-liście}}{{BlockSprite|tropikalne-liście}}{{BlockSprite|azaliowe-liście}}{{BlockSprite|kwitnące-liście-azalii}}{{BlockSprite|namorzynowe-liście}}<br>Dowolne liście | |||
|1-2 {{ItemLink|Patyk|patyk|patyki}} | |||
|2% szans, gdy wydobyte bez użycia ''Jedwabnego dotyku'' i bez użycia nożyc | |||
|Zwiększa szansę na wypadnięcie patyków, do 3,3% na poziomie III | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Dębowe liście}}<br>{{BlockLink|Ciemnodębowe liście}} | |||
|{{ItemLink|Jabłko}} | |||
|0,5% szans, gdy wydobyte bez użycia ''Jedwabnego dotyku'' i bez użycia nożyc | |||
|Zwiększa szansę na wypadnięcie jabłka, do 0,83% na poziomie III | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok śniegu}} | |||
|4 {{ItemLink|Śnieżka|śnieżka|śnieżki}} | |||
|rowspan="2"|Wydobyte {{ItemSprite|drewniana-łopata}} łopatą bez ''Jedwabnego dotyku'' | |||
|rowspan="6"|Żaden | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Śnieg}} | |||
|1-7 {{ItemLink|Śnieżka|śnieżka|śnieżek}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Bloki koralowca}} | |||
|{{BlockLink|Martwe bloki koralowca}} | |||
|Wydobyte {{ItemSprite|drewniany-kilof}} kilofem bez ''Jedwabnego dotyku'' | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Pajęczyna}} | |{{BlockLink|Pajęczyna}} | ||
|{{ItemLink|Nić}} | |{{ItemLink|Nić}} | ||
|Wydobyta {{ItemSprite|drewniany-miecz}} mieczem, zmyta wodą lub popchnięta {{BlockSprite|tłok}} tłokiem | |Wydobyta {{ItemSprite|drewniany-miecz}} mieczem, zmyta wodą lub popchnięta {{BlockSprite|tłok}} tłokiem | ||
| | |- | ||
|{{BlockLink|Dekorowany garniec}} | |||
|4 {{ItemLink|Odłamek ceramiki|odłamek ceramiki|odłamki ceramiki}}<br>lub 4 {{ItemLink|Cegła|cegła|cegły}}<br>lub ich kombinacja | |||
|Wydobyty narzędziem (kilofem, łopatą, siekierą, motyką lub mieczem) bez ''Jedwabnego dotyku'', lub zniszczony pociskiem | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Przyzywacz potworów}} | |{{BlockLink|Przyzywacz potworów}} | ||
|15-43 punktów [[Doświadczenie|doświadczenia]] | |15-43 punktów [[Doświadczenie|doświadczenia]] | ||
|Wydobyty dowolnym kilofem | |Wydobyty dowolnym kilofem | ||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Rozgrywka]] | [[Kategoria:Rozgrywka]] | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Wersja z 18:54, 27 sie 2025
| Blok | Łupy (inne niż sam blok) |
Warunek upuszczenia łupu | Wpływ zaklęcia Fortuna |
|---|---|---|---|
| Bielica Blok trawy Grzybnia |
Ziemia | Wydobyte bez używania Jedwabnego dotyku | Żaden |
| Ścieżka | Zawsze(JE) Wydobyta bez używania Jedwabnego dotyku(BE) | ||
| Pole uprawne | Zawsze | ||
| Kamień | Bruk | Wydobyte kilofem bez Jedwabnego dotyku | |
| Łupek | Łupkowy bruk | ||
| Złoże węgla Łupkowe złoże węgla |
Węgiel | Zwiększa średnią liczbę sztuk węgla, do 2,2 na poziomie III | |
| Złoże netherowego kwarcu | Netherowy kwarc | Zwiększa średnią liczbę sztuk kwarcu, do 2,2 na poziomie III | |
| Netherowe złoże złota | 2-6 bryłek złota | Zwiększa średnią liczbę bryłek, do 8,8 na poziomie III[1] | |
| Złoże żelaza Łupkowe złoże żelaza |
Ruda żelaza | Wydobyte kamiennym (lub lepszym) kilofem bez Jedwabnego dotyku | Zwiększa średnią liczbę sztuk rudy, do 2,2 na poziomie III |
| Złoże miedzi Łupkowe złoże miedzi |
2-5 sztuk rudy miedzi | Zwiększa średnią liczbę sztuk rudy, do 7,7 na poziomie III | |
| Złoże lazurytu Łupkowe złoże lazurytu |
4-9 sztuk lazurytu | Zwiększa średnią liczbę sztuk lazurytu, do 14,3 na poziomie III | |
| Złoże złota Łupkowe złoże złota |
Surowe złoto | Wydobyte żelaznym (lub lepszym) kilofem bez Jedwabnego dotyku | Zwiększa średnią liczbę sztuk surowego złota, do 2,2 na poziomie III |
| Złoże redstone Łupkowe złoże redstone |
4-5 garści sproszkowanego redstone | Zwiększa średnią liczbę garści redstone, do 6 na poziomie III | |
| Złoże szmaragdu Łupkowe złoże szmaragdu |
Szmaragd | Zwiększa średnią liczbę szmaragdów, do 2,2 na poziomie III | |
| Złoże diamentu Łupkowe złoże diamentu |
Diament | Zwiększa średnią liczbę diamentów, do 2,2 na poziomie III | |
| Spaczone nylium Szkarłatne nylium |
Netherrack | Wydobyte kilofem bez Jedwabnego dotyku | Żaden |
| Glina | 4 kulki gliny | Wydobyte bez używania Jedwabnego dotyku | |
| Biblioteczka | 3 książki | ||
| Żwir | Krzemień | 10% szans, gdy wydobyty bez używania Jedwabnego dotyku | Zwiększa szansę na wypadnięcie krzemienia, do 100% na poziomie III |
| Złocony czernit | 2-5 bryłek złota | 10% szans, gdy wydobyty kilofem bez Jedwabnego dotyku | Zwiększa szansę na wypadnięcie bryłek złota, do 100% na poziomie III |
| Skupisko ametystu | 2-4 odłamki ametystu | Wydobyte kilofem bez Jedwabnego dotyku, upuszcza 4 odłamki. Wydobyte ręką lub dowolnym innym przedmiotem bez Jedwabnego dotyku, a także popchnięte tłokiem, upuszcza 2 odłamki. |
Zwiększa średnią liczbę odłamków, do 8,8 na poziomie III |
| Ognisko | 2 sztuki węgla drzewnego | Wydobyte bez używania Jedwabnego dotyku | Żaden |
| Ognisko dusz | Gleba dusz | ||
| Jasnogłaz | 2-4 garści jasnopyłu | Zwiększa średnią liczbę garści jasnopyłu, do 3,5 na poziomie III. Blok nigdy nie upuści więcej niż 4 garści jasnopyłu. | |
| Latarnia morska | 2-3 kryształy pryzmarynu | Zwiększa średnią liczbę kryształów, do 3,8 na poziomie III. Blok nigdy nie upuści więcej niż 5 kryształów. | |
| Trzeszczące serce | 1-3 grudy żywicy | Zwiększa średnią liczbę grud, do 3,5 na poziomie III | |
| Arbuz | 3-9 kawałków arbuza | Wydobyty nożycami, upuści 9 kawałków.(tylko w BE) Wydobyty innym przedmiotem bez używania Jedwabnego dotyku, lub popchnięty tłokiem, upuści 3-7 kawałków. |
Zwiększa średnią liczbę kawałków, do 6,4 na poziomie III. Blok nigdy nie upuści więcej niż 9 kawałków. |
| Azaliowe liście Kwitnące liście azalii |
Azalia Kwitnąca azalia |
5% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku i bez użycia nożyc | Zwiększa szansę na wypadnięcie azalii, do 10% na poziomie III |
| Tropikalne liście | Sadzonka tropikalna | 2,5% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku i bez użycia nożyc | Zwiększa szansę na wypadnięcie sadzonki, do 4,2% na poziomie III |
Pozostałe typy liści (oprócz namorzynowych) |
Odpowiadający typ sadzonki |
5% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku i bez użycia nożyc | Zwiększa szansę na wypadnięcie sadzonki, do 10% na poziomie III |
Dowolne liście |
1-2 patyki | 2% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku i bez użycia nożyc | Zwiększa szansę na wypadnięcie patyków, do 3,3% na poziomie III |
| Dębowe liście Ciemnodębowe liście |
Jabłko | 0,5% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku i bez użycia nożyc | Zwiększa szansę na wypadnięcie jabłka, do 0,83% na poziomie III |
| Blok śniegu | 4 śnieżki | Wydobyte łopatą bez Jedwabnego dotyku | Żaden |
| Śnieg | 1-7 śnieżek | ||
| Bloki koralowca | Martwe bloki koralowca | Wydobyte kilofem bez Jedwabnego dotyku | |
| Pajęczyna | Nić | Wydobyta mieczem, zmyta wodą lub popchnięta tłokiem | |
| Dekorowany garniec | 4 odłamki ceramiki lub 4 cegły lub ich kombinacja |
Wydobyty narzędziem (kilofem, łopatą, siekierą, motyką lub mieczem) bez Jedwabnego dotyku, lub zniszczony pociskiem | |
| Przyzywacz potworów | 15-43 punktów doświadczenia | Wydobyty dowolnym kilofem |
- ↑ Średnio bryłek wypada mniej niż 9, więc lepiej wydobywać ten blok kilofem z Jedwabnym dotykiem i przetapiać go w piecu na pełną sztabkę.

