Wytwarzanie/dekoracyjne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
dalsze mnóstwo bloków. |
Piorunochron przerzucam do użytkowych, blok miedzi i sztabki do innych. Dodano kolejne mnóstwo bloków. |
||
| Linia 60: | Linia 60: | ||
}} | }} | ||
|[[Bambusowa mozaika]] i [[purpurowy filar]] nie mają słowa "rzeźbiony" w nazwie, ale są tworzone w analogiczny sposób. | |[[Bambusowa mozaika]] i [[purpurowy filar]] nie mają słowa "rzeźbiony" w nazwie, ale są tworzone w analogiczny sposób. | ||
|- | |||
|'''[[Dioryt]]''' | |||
|[[Bruk]]<br>+<br>[[Netherowy kwarc]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Bruk |B2= Netherowy kwarc | |||
|A3= Netherowy kwarc |B3= Bruk | |||
|Output= Dioryt,2 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Granit]]''' | |||
|[[Netherowy kwarc]]<br>+<br>[[Dioryt]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A2= Netherowy kwarc |B2= Dioryt | |||
|Output= Granit | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Andezyt]]''' | |||
|[[Bruk]]<br>+<br>[[Dioryt]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A2= Bruk |B2= Dioryt | |||
|Output= Andezyt,2 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
| Linia 98: | Linia 128: | ||
|A2= Plaster miodu |B2= Plaster miodu | |A2= Plaster miodu |B2= Plaster miodu | ||
|Output= Blok plastra miodu | |Output= Blok plastra miodu | ||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Blok nacieku]]''' | |||
|'''[[Spiczasty naciek]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Spiczasty naciek |B1= Spiczasty naciek | |||
|A2= Spiczasty naciek |B2= Spiczasty naciek | |||
|Output= Blok nacieku | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Łupkowe kafelki]]''' | |||
|'''[[Łupkowe cegły]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Łupkowe cegły |B2= Łupkowe cegły | |||
|A3= Łupkowe cegły |B3= Łupkowe cegły | |||
|Output= Łupkowe kafelki, 4 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Piaskowiec]]''' lub<br>'''[[Czerwony piaskowiec]]''' | |||
|[[Piasek]] lub<br>[[Czerwony piasek]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Piasek; Czerwony piasek |B2= Piasek; Czerwony piasek | |||
|A3= Piasek; Czerwony piasek |B3= Piasek; Czerwony piasek | |||
|Output= Piaskowiec; Czerwony piaskowiec | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Przycięty piaskowiec]]''' lub<br>'''[[Przycięty czerwony piaskowiec]]''' | |||
|[[Piaskowiec]] lub<br>[[Czerwony piaskowiec]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Piaskowiec; Czerwony piaskowiec |B2= Piaskowiec; Czerwony piaskowiec | |||
|A3= Piaskowiec; Czerwony piaskowiec |B3= Piaskowiec; Czerwony piaskowiec | |||
|Output= Przycięty piaskowiec; Przycięty czerwony piaskowiec | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Twarda ziemia]]''' | |||
|[[Ziemia]] <br>+<br> [[Żwir]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Ziemia |B2= Żwir | |||
|A3= Żwir |B3= Ziemia | |||
|Output= Twarda ziemia,4 | |||
}} | }} | ||
| | | | ||
| Linia 183: | Linia 263: | ||
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | |A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | ||
|Output= Szyba,16 | |Output= Szyba,16 | ||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Zbity lód]]''' | |||
|'''[[Lód]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Lód |B1= Lód |C1= Lód | |||
|A2= Lód |B2= Lód |C2= Lód | |||
|A3= Lód |B3= Lód |C3= Lód | |||
|Output= Zbity lód | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Niebieski lód lodowcowy]]''' | |||
|'''[[Zbity lód]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Zbity lód |B1= Zbity lód |C1= Zbity lód | |||
|A2= Zbity lód |B2= Zbity lód |C2= Zbity lód | |||
|A3= Zbity lód |B3= Zbity lód |C3= Zbity lód | |||
|Output= Niebieski lód lodowcowy | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Blok netherowych brodawek]]''' | |||
|'''[[Netherowa brodawka]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Netherowa brodawka |B1=Netherowa brodawka |C1=Netherowa brodawka | |||
|A2=Netherowa brodawka |B2=Netherowa brodawka |C2=Netherowa brodawka | |||
|A3=Netherowa brodawka |B3=Netherowa brodawka |C3=Netherowa brodawka | |||
|Output=Blok netherowych brodawek | |||
}} | |||
|Nie może być przetworzony z powrotem na netherowe brodawki. | |||
|- | |||
|'''[[Utwardzone błoto]]''' | |||
|[[Błoto]]<br>+ <br>[[Pszenica]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Błoto |C2=Pszenica | |||
|Output=Utwardzone błoto | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | }} | ||
| | | | ||
| Linia 197: | Linia 320: | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Netherowy ceglany płot]]''' | ||
|'''[[Netherowa cegła]]''' | |'''[[Netherowa cegła]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| Linia 332: | Linia 455: | ||
}} | }} | ||
|Wariant [[szkło|szkła]], który nie przepuszcza światła. | |Wariant [[szkło|szkła]], który nie przepuszcza światła. | ||
|- | |- | ||
| Linia 395: | Linia 487: | ||
}} | }} | ||
|Źródło światła. | |Źródło światła. | ||
|- | |||
|'''[[Zabłocone namorzynowe korzenie]]''' | |||
|'''[[Namorzynowe korzenie]]'''<br>+ <br>'''[[Błoto]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Namorzynowe korzenie | |||
|C2=Błoto | |||
|Output=Zabłocone namorzynowe korzenie | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
| | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Wersja z 19:16, 9 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Różne typy cegieł | Cegła lub netherowa cegła lub żywicowa cegła lub kamień lub wypolerowany czernit lub wypolerowany tuf lub blok kwarcu lub wypolerowany łupek lub kamień Endu lub utwardzone błoto |
|
Nie wszystkie rodzaje cegieł są tworzone w ten sposób (patrz niżej). | ||||||||||||
| Pryzmarynowe cegły | Odłamek pryzmarynu |
|
|||||||||||||
| Czerwone netherowe cegły | Netherowa cegła + Netherowa brodawka |
|
|||||||||||||
| Różne wypolerowane warianty bloków | Dioryt lub granit lub andezyt lub czernit lub bazalt lub łupkowy bruk lub tuf |
|
|||||||||||||
| Różne rzeźbione warianty bloków | Płyty |
|
Bambusowa mozaika i purpurowy filar nie mają słowa "rzeźbiony" w nazwie, ale są tworzone w analogiczny sposób. | ||||||||||||
| Dioryt | Bruk + Netherowy kwarc |
|
|||||||||||||
| Granit | Netherowy kwarc + Dioryt |
|
|||||||||||||
| Andezyt | Bruk + Dioryt |
|
|||||||||||||
| Blok kwarcu | Netherowy kwarc |
|
Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w kwarc. | ||||||||||||
| Kwarcowy filar | Blok kwarcu |
|
|||||||||||||
| Blok ametystu | Odłamek ametystu |
|
Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w odłamki ametystu. | ||||||||||||
| Blok plastra miodu | Plaster miodu |
|
|||||||||||||
| Blok nacieku | Spiczasty naciek |
|
|||||||||||||
| Łupkowe kafelki | Łupkowe cegły |
|
|||||||||||||
| Piaskowiec lub Czerwony piaskowiec |
Piasek lub Czerwony piasek |
|
|||||||||||||
| Przycięty piaskowiec lub Przycięty czerwony piaskowiec |
Piaskowiec lub Czerwony piaskowiec |
|
|||||||||||||
| Twarda ziemia | Ziemia + Żwir |
|
|||||||||||||
| Pryzmaryn | Odłamki pryzmarynu |
|
|||||||||||||
| Ciemny pryzmaryn | Odłamek pryzmarynu + Czarny barwnik |
|
|||||||||||||
| Latarnia morska | Kryształy pryzmarynu + odłamki pryzmarynu |
|
Źródło światła. | ||||||||||||
| Jasnogłaz | Jasnopył |
|
Źródło światła. | ||||||||||||
| Latarenka | Bryłka żelaza + Pochodnia |
|
Źródło światła, może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||||||||||||
| Pochodnia dusz | Węgiel lub Węgiel drzewny + Patyk+ Gleba dusz lub Piasek dusz |
|
Emituje słabsze światło niż zwykła pochodnia. | ||||||||||||
| Latarenka dusz | Bryłka żelaza + Pochodnia dusz |
|
Również może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||||||||||||
| Szyba | Szkło |
|
|||||||||||||
| Zbity lód | Lód |
|
|||||||||||||
| Niebieski lód lodowcowy | Zbity lód |
|
|||||||||||||
| Blok netherowych brodawek | Netherowa brodawka |
|
Nie może być przetworzony z powrotem na netherowe brodawki. | ||||||||||||
| Utwardzone błoto | Błoto + Pszenica |
|
|||||||||||||
| Płot | Patyki + Deski |
|
Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | ||||||||||||
| Netherowy ceglany płot | Netherowa cegła |
|
Zachowuje się podobnie jak drewniany płot, występuje naturalnie w Netherze. | ||||||||||||
| Żelazne kraty | Sztabka żelaza |
|
Zachowują się podobnie jak płoty, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | ||||||||||||
| Stojak na zbroję | Gładka kamienna płyta + Patyki |
|
Może trzymać i wyświetlać na sobie dowolny przedmiot, który można nosić. | ||||||||||||
| Obraz | Patyki + Wełna |
|
Można go położyć tylko na ścianie. | ||||||||||||
| Ramka na przedmiot | Patyki + Skóra |
|
Zawieszenie ramki pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce przedmiotu lub bloku i późniejsze jego odzyskanie. | ||||||||||||
| Świecąca ramka na przedmiot | Ramka na przedmiot + Torbiel ze świecącym atramentem |
|
Działa podobnie jak zwykła ramka, ale przedmiot wydaje się podświetlony. | ||||||||||||
| Doniczka | Cegły |
|
Można do niej wkładać rośliny. | ||||||||||||
| Dekorowany garniec | Cegły lub odłamki ceramiki |
|
Można użyć dowolnej kombinacji odłamków i cegieł. | ||||||||||||
| Tabliczka | Deski + Patyk |
|
Można ją postawić lub powiesić na bloku, pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||||||||||||
| Śnieg | Blok śniegu |
|
|||||||||||||
| Endowy słupek | Płomienna różdżka + Prażony owoc refrenusu |
|
|||||||||||||
| Drewno | Pień |
|
|||||||||||||
| Przyciemnione szkło | Odłamek ametystu + Szkło |
|
Wariant szkła, który nie przepuszcza światła. | ||||||||||||
| Żłobiona miedź (w dowolnym stadium utlenienia) |
Blok miedzi (w dowolnym stadium utlenienia) |
|
|||||||||||||
| Woskowany wariant bloku miedzi | Wariant niewoskowany + Plaster miodu |
|
Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia. | ||||||||||||
| Świeca | Nić + Plaster miodu |
|
Źródło światła. | ||||||||||||
| Zabłocone namorzynowe korzenie | Namorzynowe korzenie + Błoto |
|