Deski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
Falibor (dyskusja | edycje)
→‎Zastosowanie: OA, Tabele 2>4, nazwy
Linia 54: Linia 54:


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Deski używane są do bardzo wielu receptur, takich jak: [[topór]], [[kilof]], [[miecz]], [[łopata]], [[motyka]], [[płyta naciskowa]], [[stół warsztatowy]], [[skrzynia]], [[miska]], [[znak]], [[drzwi]], [[łódka|łódź]], [[patyk]], [[schody]], [[szafa grająca]], [[biblioteczka]], [[instrument]], [[schodek]], [[tłok]], [[klapa]].
Deski używane są do bardzo wielu receptur, takich jak: [[topór]], [[kilof]], [[miecz]], [[łopata]], [[motyka]], [[płyta naciskowa]], [[stół warsztatowy]], [[skrzynia]], [[miska]], [[znak]], [[drzwi]], [[łódka|łódź]], [[patyk]], [[schody]], [[szafa grająca]], [[biblioteczka]], [[instrument]], [[półblok]], [[tłok]], [[klapa]].


=== Crafting ===
=== Crafting ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
!width="165"|Składniki
!width="165"|Składniki
!Crafting
!colspan="4"|Przed » Po
!Crafting
|-
|-
!rowspan="6" | Deski
!rowspan="3" | Deski
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=  
|A1=  |B1=      |C1=  
Linia 75: Linia 74:
|Output= Drewniana płyta naciskowa
|Output= Drewniana płyta naciskowa
}}
}}
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=  |C1=  
|A1=  |B1=  |C1=  
Linia 86: Linia 84:
|A2=              |B2=              |C2=  
|A2=              |B2=              |C2=  
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|B3=  Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|B3=  Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski
|Output= Schodek z drewna, Schodek z drewna (sosna), Schodek z drewna (brzoza), Schodek z drewna (dżungla) |OA=6
|Output= Półblok z drewna brzozy, Półblok z drewna dębu, Półblok z drewna sosny, Półblok z drewna tropikalnego |OA=6, 6, 6, 6
}}
}}
|-
|-
Linia 101: Linia 99:
|Output= Łódka
|Output= Łódka
}}
}}
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C1=  
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C1=  
Linia 127: Linia 124:
|Output= Skrzynia
|Output= Skrzynia
}}
}}
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=  
|A1=  |B1=      |C1=  
Linia 135: Linia 131:
}}
}}
|-
|-
!rowspan="4" |Deski +<br/>[[Patyk]]
!rowspan="2" |Deski +<br/>[[Patyk]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C1=  
|A1=  |B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C1=  
Linia 148: Linia 144:
|Output= Drewniany miecz
|Output= Drewniany miecz
}}
}}
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C1=  
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C1=  
Linia 174: Linia 169:
|Output= Drewniany kilof
|Output= Drewniany kilof
}}
}}
|-
|colspan="2"|{{Grid/Crafting Table
|colspan="2"|{{Grid/Crafting Table
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski|C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski
|A3=              |B3= Patyk        |C3=  
|A3=              |B3= Patyk        |C3=  
|Output= Znak
|Output= Znak| OA=3
}}
}}
|}
|}

Wersja z 23:15, 17 sie 2013

Deski
Typ

Przetworzony

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

15

Palność

Tak

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)


Deski (ang. Wooden Planks) jest to drewniany budulec stworzony z naturalnego drewna w grze. Są one blokiem, naturalnie generowanym jedynie w opuszczonych kopalniach jako dekoracje tuneli lub jako elementy domów w wioskach. Aby zdobyć deski należy je stworzyć samemu z drewna, bądź zabrać je z kopalni bądź wiosek.

Deski mogą być spalane w piecu dając około 15 sekund ognia. Do spalenia całego stacku (64) przedmiotów potrzeba 43 sztuk desek. Deski są odnawialnym źródłem energii, możliwym do uzyskania przez niszczenie bloków drewna i umieszczenie ich w polu craftingu w wersji beta. Jest łatwe do uzyskania w każdym zalesionym miejscu, przykładowo w biomach las, dżungla. W Survival Test mogą być pozyskiwane po prostu przez niszczenie bloków drewna.

Obecnie istnieją 4 rodzaje desek:

BlockCSS_new.png/319 Brzozowe deski - z drewna brzozowego.
BlockCSS_new.png/5 Dębowe deski - z drewna dębowego.
BlockCSS_new.png/295 Sosnowe deski - z drewna sosnowego.
BlockCSS_new.png/296 Tropikalne deski - z drewna tropikalnego.

Wygląd

Tekstura daje złudzenie że jest to kilka desek połączonych w całość.

Plik:Rodzaje bloków drewna i desek.png
Rodzaje bloków desek (u dołu) i drewna (u góry).

Jako budynek

Wartość budynku z drewnianych desek jest kwestionowana ponieważ struktury zbudowane z drewna mogą być łatwo spalone, albo na skutek wypadku lub ataku creepera. Jest często używane bez względu na niebezpieczeństwa, gdyż postrzega się je za mające własny charakterystyczny styl ceniony w Role-Playing i pewnych rodzajach budynków, takich jak gospody. Ściany z drewna ładnie komponują się w połączeniu z drewnianymi drzwiami.

Otrzymywanie

Crafting

Składniki Składniki » Wynik
Drewno








Drewno brzozy

Zastosowanie

Deski używane są do bardzo wielu receptur, takich jak: topór, kilof, miecz, łopata, motyka, płyta naciskowa, stół warsztatowy, skrzynia, miska, znak, drzwi, łódź, patyk, schody, szafa grająca, biblioteczka, instrument, półblok, tłok, klapa.

Crafting

Składniki Przed » Po
Deski













Drewniana płyta naciskowa



















Półblok z drewna brzozy









Stół warsztatowy



















Drewniane drzwi









Klapa









Schody z drewna brzozy



















Drewniany przycisk






Deski +
Patyk

































Furtka









Drewniany topór



















Znak






Deski +
Wełna










Deski +
Pył czerwonego kamienia



Instrument

Pył czerwonego kamienia



Deski+
Diament










Deski +
Bruk +
Sztabka żelaza +
Pył czerwonego kamienia








Pył czerwonego kamienia
Deski +
Książki










Sztabka żelaza +
Patyk +
Deski










Historia

Classic
Pre 0.0.9aDodano Deski.
Ich tekstura przypominała blok cegły Plik:OldWood.PNG.
?W wersji Survival Test deski można było uzyskać poprzez zniszczenie bloku drewna, lecz to zostało później zmienione w wersji Indev. Wtedy po zniszczeniu bloku drewna można było stworzyć deski.
Beta
1.8Deski mogą być znalezione w wioskach i szybach kopalni.
1.9pre5Zmieniono teksturę desek.
Pełna wersja
1.2.4 Deski mają teraz kolor zależny od tego, z jakiego typu drewna pochodzą (Plik:Grid Deski (sosna).pngPlik:Grid Deski (brzoza).pngPlik:Grid Deski (dżungla).png).
1.3.112w25aReceptury schodów i półbloków zostały zaktualizowane, by można było tworzyć schody i półbloki dzięki nowym kolorom desek.
1.3.1Deski, półbloki i schody posiadły nazwę zależną od typu desek użytych przy ich tworzeniu.