Wytwarzanie/podstawowe: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Sorry, to akurat jest nonsens - Anulowanie wersji 141665 autorstwa 89.66.187.154 (dyskusja) |
crafting już naprawiony, ale eteryczne pochodnie nie służą do wyrobu np.strzał |
||
| Linia 30: | Linia 30: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Pochodnia|Pochodnie]]''' | |'''[[Pochodnia|Pochodnie]]''' | ||
|'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Węgiel]]''' <br> lub <br> '''[[Węgiel drzewny]]''' | |'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Węgiel]]''' <br> lub <br> '''[[Węgiel drzewny]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | | {{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= Węgiel; Węgiel drzewny|C1= | |A1= |B1= Węgiel; Węgiel drzewny|C1= | ||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |A2= |B2= Patyk |C2= | ||
|A3= |B3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= Pochodnia | |Output= Pochodnia,4 | ||
}} | }} | ||
|Pochodnie emitują światło. Mogą także topić [[śnieg]] i [[lód]]. | |Pochodnie emitują światło. Mogą także topić [[śnieg]] i [[lód]]. | ||
|-align="center" | |||
|'''[[Eteryczna pochodnia|Eteryczne pochodnie]] | |||
|'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Węgiel]]''' <br> lub <br> '''[[Węgiel drzewny]]''' <br> + <br> '''[[Gleba dusz]] | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
||A1= |B1= Węgiel; Węgiel drzewny|C1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Gleba dusz |C3= | |||
|Output= Eteryczna pochodnia,4 | |||
}} | |||
|Eteryczne pochodnie emitują światło, jednak słabsze niż zwykła [[pochodnia]]. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
Wersja z 08:43, 2 lut 2021
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Deski | Drewno |
|
Używane jako budulec, materiał i opał. | ||||||||||||
| Patyki | Deski |
|
Potrzebne do stworzenia pochodni, strzał, znaków, płotów i rękojeści do narzędzi. | ||||||||||||
| Pochodnie | Patyk + Węgiel lub Węgiel drzewny |
|
Pochodnie emitują światło. Mogą także topić śnieg i lód. | ||||||||||||
| Eteryczne pochodnie | Patyk + Węgiel lub Węgiel drzewny + Gleba dusz |
|
Eteryczne pochodnie emitują światło, jednak słabsze niż zwykła pochodnia. | ||||||||||||
| Stół rzemieślniczy | Deski |
|
Daje graczowi dostęp do pola wytwarzania w rozmiarze 3x3. Niezbędny do prowadzenia dalszej rozgrywki w trybie gry przetrwania. | ||||||||||||
| Piec | Bruk |
|
Służy do wytapiania rud, pieczenia żywności itp. | ||||||||||||
| Skrzynia | Deski |
|
Używana do przechowywania przedmiotów i bloków. | ||||||||||||
| Łóżko | Wełna + Deski |
|
Używane do zmieniania punktu spawnu gracza oraz zmieniania nocy w dzień. Można użyć dowolnego koloru wełny i drewna. |