Wytwarzanie/narzędzia: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
Dodanie wiersza z kompasem powrotnym |
Dodanie sakwy, lunety i pędzla oraz zmiany w pisowni |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 819px" cellpadding="5" border="1" | {| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 819px" cellpadding="5" border="1" | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
!width="75"|Nazwa | ! width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | ! width="150"|Składniki | ||
!width="204"|Wejście → Wyjście | ! width="204"|Wejście → Wyjście | ||
!width="390"|Opis | ! width="390"|Opis | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Kilof]]''' | |'''[[Kilof]]''' | ||
| | |[[Patyk]]i<br>+<br>[[Deski]],<br> [[bruk]],<br> [[czernit]],<br> [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]],<br> [[Sztabka złota|sztabki złota]]<br> lub [[diament]]y. | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament | |A1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament | ||
| Linia 20: | Linia 20: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Siekiera]]''' | |'''[[Siekiera]]''' | ||
| | |[[Patyk]]i<br>+<br>[[Deski]],<br> [[bruk]],<br> [[czernit]],<br> [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]],<br> [[Sztabka złota|sztabki złota]]<br> lub [[diament]]y. | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament | |A1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament | ||
| Linia 33: | Linia 33: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Łopata]]''' | |'''[[Łopata]]''' | ||
| | |[[Patyk]]i<br>+<br>[[Deski]],<br> [[bruk]],<br> [[czernit]],<br> [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]],<br> [[Sztabka złota|sztabki złota]]<br> lub [[diament]]y. | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament |C1= | |A1= |B1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament |C1= | ||
| Linia 44: | Linia 44: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Motyka]]''' | |'''[[Motyka]]''' | ||
| | |[[Patyk]]i<br>+<br>[[Deski]],<br> [[bruk]],<br> [[czernit]],<br> [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]],<br> [[Sztabka złota|sztabki złota]]<br> lub [[diament]]y. | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament | |A1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament | ||
| Linia 57: | Linia 57: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Krzesiwo]]''' | |'''[[Krzesiwo]]''' | ||
| | |[[Sztabka żelaza]]<br>+<br>[[Krzemień]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
| Linia 68: | Linia 68: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Nożyce]]''' | |'''[[Nożyce]]''' | ||
| | |[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
| Linia 76: | Linia 76: | ||
}} | }} | ||
|Używane do ścinania [[liście|liści]] z [[drzewo|drzew]] oraz wydobywania [[Uschnięty krzak|uschniętych krzaków]], [[Paproć|paproci]], [[Trawa|trawy]], [[Trawa morska|trawy morskiej]], [[Netherowe kiełki|netherowych kiełków]] i innych [[Rośliny|roślin]], które nie wypadają po zniszczeniu ręką. Są także używane do strzyżenia [[owca|owiec]]. | |Używane do ścinania [[liście|liści]] z [[drzewo|drzew]] oraz wydobywania [[Uschnięty krzak|uschniętych krzaków]], [[Paproć|paproci]], [[Trawa|trawy]], [[Trawa morska|trawy morskiej]], [[Netherowe kiełki|netherowych kiełków]] i innych [[Rośliny|roślin]], które nie wypadają po zniszczeniu ręką. Są także używane do strzyżenia [[owca|owiec]]. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Sakwa]]''' | |||
|[[Nić|Nici]]<br>+<br>[[Królicza skóra]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Nić |B1= Królicza skóra |C1= Nić | |||
|A2= Królicza skóra |B2= |C2= Królicza skóra | |||
|A3= Królicza skóra |B3= Królicza skóra |C3= Królicza skóra | |||
|Output= Skawa | |||
}} | |||
|Dostępna wyłącznie za pomocą [[polecenia]] {{Cmd|give}} lub poprzez włączenie paczki danych „bundle”. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Wiadro]]''' | |'''[[Wiadro]]''' | ||
| | |[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
| Linia 90: | Linia 101: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Kompas]]''' | |'''[[Kompas]]''' | ||
| | |[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]<br>+<br>[[Redstone|sproszkowany redstone]] | ||
| {{Grid/Crafting Table | | {{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= Sztabka żelaza |C1= | |A1= |B1= Sztabka żelaza |C1= | ||
|A2= Sztabka żelaza |B2= | |A2= Sztabka żelaza |B2= Sproszkowany redstone |C2= Sztabka żelaza | ||
|A3= |B3= Sztabka żelaza |C3= | |A3= |B3= Sztabka żelaza |C3= | ||
|Output= Kompas | |Output= Kompas | ||
| Linia 101: | Linia 112: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Kompas powrotny]]''' | |'''[[Kompas powrotny]]''' | ||
| | |[[Odłamek pogłosu|Odłamki pogłosu]]<br>+<br>[[Kompas]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Odłamek pogłosu |B1= Odłamek pogłosu |C1= Odłamek pogłosu | |A1= Odłamek pogłosu |B1= Odłamek pogłosu |C1= Odłamek pogłosu | ||
| Linia 112: | Linia 123: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Zegar]]''' | |'''[[Zegar]]''' | ||
| | |[[Sztabka złota|Sztabki złota]]<br>+<br>[[Redstone|sproszkowany redstone]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= Sztabka złota |C1= | |A1= |B1= Sztabka złota |C1= | ||
|A2= Sztabka złota |B2= | |A2= Sztabka złota |B2= Sproszkowany redstone |C2= Sztabka złota | ||
|A3= |B3= Sztabka złota |C3= | |A3= |B3= Sztabka złota |C3= | ||
|Output= Zegar | |Output= Zegar | ||
| Linia 134: | Linia 145: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Wędka]]''' | |'''[[Wędka]]''' | ||
| | |[[Patyk]]i<br>+<br>[[Nić|nici]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= Patyk | |A1= |B1= |C1= Patyk | ||
| Linia 145: | Linia 156: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Marchewka na patyku]]''' | |'''[[Marchewka na patyku]]''' | ||
| | |[[Wędka]]<br>+<br>[[Marchewka]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
| Linia 156: | Linia 167: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Spaczony grzyb na patyku]]''' | |'''[[Spaczony grzyb na patyku]]''' | ||
| | |[[Wędka]]<br>+<br>[[Spaczony grzyb]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
| Linia 167: | Linia 178: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Smycz]]''' | |'''[[Smycz]]''' | ||
| | |[[Nić|Nici]]<br>+<br>[[Kula szlamu]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Nić |B1= Nić |C1= | |A1= Nić |B1= Nić |C1= | ||
| Linia 178: | Linia 189: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Ognista kula]]''' | |'''[[Ognista kula]]''' | ||
| | |[[Płomienny proszek]]<br>+<br>[[Węgiel]]<br>+<br>[[Proch]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| Linia 187: | Linia 198: | ||
}} | }} | ||
|Używana do podpalania. Można ją wystrzelić z [[dozownik]]a. | |Używana do podpalania. Można ją wystrzelić z [[dozownik]]a. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Luneta]]''' | |||
|[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>[[Sztabka miedzi|Sztabki miedzi]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1= Odłamek ametystu |C1= | |||
|A2= |B2= Sztabka miedzi |C2= | |||
|A3= |B3= Sztabka miedzi |C3= | |||
|Output= Luneta | |||
}} | |||
|Służy do powiększania dalekiego widoku. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Pędzel]]''' | |||
|[[Pióro]]<br>+<br>[[Sztabka miedzi]]<br>+<br>[[Patyk]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A1= |B1= Pióro |C1= | |||
|A2= |B2= Sztabka miedzi |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Pędzel | |||
}} | |||
|Za jego pomocą można zdobywać starożytne artefakty, szczotkując podejrzany piasek lub podejrzany żwir. | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Wersja z 20:18, 19 paź 2023
| Nazwa | Składniki | Wejście → Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kilof | Patyki + Deski, bruk, czernit, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używany do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i minerałów. | ||||||||||||
| Siekiera | Patyki + Deski, bruk, czernit, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używana do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie. | ||||||||||||
| Łopata | Patyki + Deski, bruk, czernit, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używana do szybkiego wydobywania trawy, ziemi, błota, piasku, żwiru i śniegu. Wymagana, by zdobyć śnieżki. | ||||||||||||
| Motyka | Patyki + Deski, bruk, czernit, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Niezbędna w rolnictwie. | ||||||||||||
| Krzesiwo | Sztabka żelaza + Krzemień |
|
Używane, by stworzyć ogień. | ||||||||||||
| Nożyce | Sztabki żelaza |
|
Używane do ścinania liści z drzew oraz wydobywania uschniętych krzaków, paproci, trawy, trawy morskiej, netherowych kiełków i innych roślin, które nie wypadają po zniszczeniu ręką. Są także używane do strzyżenia owiec. | ||||||||||||
| Sakwa | Nici + Królicza skóra |
|
Dostępna wyłącznie za pomocą polecenia /give lub poprzez włączenie paczki danych „bundle”.
| ||||||||||||
| Wiadro | Sztabki żelaza |
|
Używane do przechowywania i transportowania wody, lawy i mleka. | ||||||||||||
| Kompas | Sztabki żelaza + sproszkowany redstone |
|
Wskazuje miejsce odrodzenia gracza. | ||||||||||||
| Kompas powrotny | Odłamki pogłosu + Kompas |
|
Wskazuje miejsce ostatniej śmierci gracza. | ||||||||||||
| Zegar | Sztabki złota + sproszkowany redstone |
|
Pokazuje aktualną porę dnia. | ||||||||||||
| Mapa | Papier + kompas |
|
Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza. | ||||||||||||
| Wędka | Patyki + nici |
|
Używana do złowienia ryby. | ||||||||||||
| Marchewka na patyku | Wędka + Marchewka |
|
Używana do kierowania świnią. | ||||||||||||
| Spaczony grzyb na patyku | Wędka + Spaczony grzyb |
|
Używana do kierowania magmołazem. | ||||||||||||
| Smycz | Nici + Kula szlamu |
|
Używana do łapania mobów i przywiązywania ich do płotów. | ||||||||||||
| Ognista kula | Płomienny proszek + Węgiel + Proch |
|
Używana do podpalania. Można ją wystrzelić z dozownika. | ||||||||||||
| Luneta | Odłamek ametystu + Sztabki miedzi |
|
Służy do powiększania dalekiego widoku. | ||||||||||||
| Pędzel | Pióro + Sztabka miedzi + Patyk |
|
Za jego pomocą można zdobywać starożytne artefakty, szczotkując podejrzany piasek lub podejrzany żwir. |