Wytwarzanie/narzędzia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Thn70 (dyskusja | edycje)
d Zmiany w pisowni
Thn70 (dyskusja | edycje)
Dodanie wiersza z kompasem powrotnym
Linia 1: Linia 1:
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 819px" cellpadding="5"
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 819px" cellpadding="5" border="1"
|- align="center"
|- align="center"
!width="75"|Nazwa
!width="75"|Nazwa
Linia 98: Linia 98:
}}
}}
|Wskazuje miejsce [[Odradzanie|odrodzenia]] gracza.
|Wskazuje miejsce [[Odradzanie|odrodzenia]] gracza.
|- align="center"
|'''[[Kompas powrotny]]'''
|'''[[Odłamek pogłosu|Odłamki pogłosu]]''' <br> + <br> '''[[kompas]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Odłamek pogłosu |B1= Odłamek pogłosu |C1= Odłamek pogłosu
|A2= Odłamek pogłosu |B2= Kompas |C2= Odłamek pogłosu
|A3= Odłamek pogłosu  |B3= Odłamek pogłosu |C3= Odłamek pogłosu
|Output= Kompas powrotny
}}
|Wskazuje miejsce ostatniej śmierci gracza.


|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Zegar]]'''
|'''[[Zegar]]'''
|'''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Redstone|sproszkowany redstone]]'''
|'''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Redstone|sproszkowany redstone]]'''
| {{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= Sztabka złota |C1=
|A1= |B1= Sztabka złota |C1=
|A2= Sztabka złota |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Sztabka złota
|A2= Sztabka złota |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Sztabka złota

Wersja z 15:36, 7 mar 2023

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście Opis
Kilof Patyki
+
deski,
bruk,
czernit,
sztabki żelaza,
sztabki złota
lub diamenty.






























Używany do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i minerałów.
Siekiera Patyki
+
deski,
bruk,
czernit,
sztabki żelaza,
sztabki złota
lub diamenty.






























Używana do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie.
Łopata Patyki
+
deski,
bruk,
czernit,
sztabka żelaza,
sztabka złota
lub diament.




















Używana do szybkiego wydobywania trawy, ziemi, błota, piasku, żwiru i śniegu. Wymagana, by zdobyć śnieżki.
Motyka Patyki
+
deski,
bruk,
czernit,
sztabki żelaza,
sztabki złota
lub diamenty.

























Niezbędna w rolnictwie.
Krzesiwo Sztabka żelaza
+
krzemień










Używane, by stworzyć ogień.
Nożyce Sztabki żelaza










Używane do ścinania liści z drzew oraz wydobywania uschniętych krzaków, paproci, trawy, trawy morskiej, netherowych kiełków i innych roślin, które nie wypadają po zniszczeniu ręką. Są także używane do strzyżenia owiec.
Wiadro Sztabki żelaza










Używane do przechowywania i transportowania wody, lawy i mleka.
Kompas Sztabki żelaza
+
sproszkowany redstone





Pył czerwonego kamienia



Wskazuje miejsce odrodzenia gracza.
Kompas powrotny Odłamki pogłosu
+
kompas
Odłamek pogłosu Odłamek pogłosu Odłamek pogłosu
Odłamek pogłosu
Odłamek pogłosu
Odłamek pogłosu Odłamek pogłosu Odłamek pogłosu
Wskazuje miejsce ostatniej śmierci gracza.
Zegar Sztabki złota
+
sproszkowany redstone



Zegar

Pył czerwonego kamienia



Pokazuje aktualną porę dnia.
Mapa Papier
+
kompas



Mapa (przedmiot)






Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza.
Wędka Patyki
+
nici










Używana do złowienia ryby.
Marchewka na patyku Wędka
+
marchewka










Używana do kierowania świnią.
Spaczony grzyb na patyku Wędka
+
spaczony grzyb










Używana do kierowania magmołazem.
Smycz Nici
+
kula szlamu



Smycz2






Używana do łapania mobów i przywiązywania ich do płotów.
Ognista kula Płomienny proszek
+
węgiel
+
proch










Używana do podpalania. Można ją wystrzelić z dozownika.