Wytwarzanie/narzędzia: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Zmiany w pisowni |
Dodanie wiersza z kompasem powrotnym |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | {| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 819px" cellpadding="5" border="1" | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
| Linia 98: | Linia 98: | ||
}} | }} | ||
|Wskazuje miejsce [[Odradzanie|odrodzenia]] gracza. | |Wskazuje miejsce [[Odradzanie|odrodzenia]] gracza. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Kompas powrotny]]''' | |||
|'''[[Odłamek pogłosu|Odłamki pogłosu]]''' <br> + <br> '''[[kompas]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Odłamek pogłosu |B1= Odłamek pogłosu |C1= Odłamek pogłosu | |||
|A2= Odłamek pogłosu |B2= Kompas |C2= Odłamek pogłosu | |||
|A3= Odłamek pogłosu |B3= Odłamek pogłosu |C3= Odłamek pogłosu | |||
|Output= Kompas powrotny | |||
}} | |||
|Wskazuje miejsce ostatniej śmierci gracza. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Zegar]]''' | |'''[[Zegar]]''' | ||
|'''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Redstone|sproszkowany redstone]]''' | |'''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Redstone|sproszkowany redstone]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= Sztabka złota |C1= | |A1= |B1= Sztabka złota |C1= | ||
|A2= Sztabka złota |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Sztabka złota | |A2= Sztabka złota |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Sztabka złota | ||
Wersja z 15:36, 7 mar 2023
| Nazwa | Składniki | Wejście → Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kilof | Patyki + deski, bruk, czernit, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używany do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i minerałów. | ||||||||||||
| Siekiera | Patyki + deski, bruk, czernit, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używana do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie. | ||||||||||||
| Łopata | Patyki + deski, bruk, czernit, sztabka żelaza, sztabka złota lub diament. |
|
Używana do szybkiego wydobywania trawy, ziemi, błota, piasku, żwiru i śniegu. Wymagana, by zdobyć śnieżki. | ||||||||||||
| Motyka | Patyki + deski, bruk, czernit, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Niezbędna w rolnictwie. | ||||||||||||
| Krzesiwo | Sztabka żelaza + krzemień |
|
Używane, by stworzyć ogień. | ||||||||||||
| Nożyce | Sztabki żelaza |
|
Używane do ścinania liści z drzew oraz wydobywania uschniętych krzaków, paproci, trawy, trawy morskiej, netherowych kiełków i innych roślin, które nie wypadają po zniszczeniu ręką. Są także używane do strzyżenia owiec. | ||||||||||||
| Wiadro | Sztabki żelaza |
|
Używane do przechowywania i transportowania wody, lawy i mleka. | ||||||||||||
| Kompas | Sztabki żelaza + sproszkowany redstone |
|
Wskazuje miejsce odrodzenia gracza. | ||||||||||||
| Kompas powrotny | Odłamki pogłosu + kompas |
|
Wskazuje miejsce ostatniej śmierci gracza. | ||||||||||||
| Zegar | Sztabki złota + sproszkowany redstone |
|
Pokazuje aktualną porę dnia. | ||||||||||||
| Mapa | Papier + kompas |
|
Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza. | ||||||||||||
| Wędka | Patyki + nici |
|
Używana do złowienia ryby. | ||||||||||||
| Marchewka na patyku | Wędka + marchewka |
|
Używana do kierowania świnią. | ||||||||||||
| Spaczony grzyb na patyku | Wędka + spaczony grzyb |
|
Używana do kierowania magmołazem. | ||||||||||||
| Smycz | Nici + kula szlamu |
|
Używana do łapania mobów i przywiązywania ich do płotów. | ||||||||||||
| Ognista kula | Płomienny proszek + węgiel + proch |
|
Używana do podpalania. Można ją wystrzelić z dozownika. |