Wytwarzanie/mechanizmy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
-dubel i poprawki |
*Naprawiony obrazek skrzyni +Podajnik |
||
| Linia 171: | Linia 171: | ||
}} | }} | ||
| Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. | | Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Skrzynia | |'''[[Skrzynia z pułapką]]''' | ||
|[[Zaczep na linkę]] + [[Skrzynia]] | |[[Zaczep na linkę]] + [[Skrzynia]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| Linia 178: | Linia 179: | ||
|A2= Zaczep na linkę |B2= Skrzynia |C2= | |A2= Zaczep na linkę |B2= Skrzynia |C2= | ||
|A3= |B3= |C3= | |A3= |B3= |C3= | ||
|Output= Skrzynia | |Output= Skrzynia z pułapką | ||
}} | }} | ||
|Działa jak normalna skrzynia; w czasie otwierania wysyła [[Czerwony kamień|sygnał elektryczny]]. | |Działa jak normalna skrzynia; w czasie otwierania wysyła [[Czerwony kamień|sygnał elektryczny]]. | ||
| Linia 203: | Linia 204: | ||
}} | }} | ||
|Używane do "łapania" przedmiotów. | |Używane do "łapania" przedmiotów. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Podajnik]]''' | |||
|[[Bruk]] + [[Zbiornik]] + [[Pył czerwonego kamienia]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |||
|A2= Bruk |B2= Zbiornik |C2= Bruk | |||
|A3= Bruk |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk | |||
|Output= Podajnik | |||
}} | |||
|Używane do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia. | |||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | ||
Wersja z 08:21, 3 maj 2013
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drzwi | Deski lub sztabki żelaza |
|
Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia i elektryczności. Drzwi żelazne mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy elektryczności. | ||||||||||||
| Klapa | Deski |
|
Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi. | ||||||||||||
| Płyta naciskowa | Kamień lub deski |
|
Używane do wysyłania ładunków elektrycznych, gdy gracz lub Mob na niej stoi. Dodatkowo, płyta drewniana aktywuje się, gdy leży na niej blok lub przedmiot (wyrzucany po naciśnięciu Q). | ||||||||||||
| Przycisk | Kamień lub deski |
|
Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. Drewniany może zostać aktywowany poprzez trafienie go strzałą z łuku. | ||||||||||||
| Czerwona pochodnia | Pył czerwonego kamienia + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie. | ||||||||||||
| Dźwignia | Bruk + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||||||||||||
| Dozownik | Bruk + Łuk + Pył czerwonego kamienia |
|
Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. strzał. | ||||||||||||
| Instrument | Deski + Pył czerwonego kamienia |
|
Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą prawego przycisku myszy. Dźwięk jest zmienny (inny Instrument) w zależności od bloku na którym stoi. | ||||||||||||
| Przekaźnik | Kamień + Pył czerwonego kamienia + Czerwona pochodnia |
|
Stosowany w obwodach z czerwonego proszku jako wzmacniacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||||||||||||
| Komparator | Kamień + Czerwona pochodnia + Kwarc |
|
Pozwala porównywać sygnały czerwonego kamienia o różnych mocach, wykrywać zawartość pojemników, odbierać sygnały od bloku poleceń i przesyłać energię w czasie rzeczywistym. | ||||||||||||
| Tłok | Deski + Bruk + Pył czerwonego kamienia + Sztabka żelaza |
|
Używany do przesuwania bloków | ||||||||||||
| Lepki tłok | Tłok + Szlam |
|
Używany do przesuwania i przyciągania bloków | ||||||||||||
| Lampa | Pył czerwonego kamienia + Glowstone |
|
Wykorzystywany do oświetlenia. Topi śnieg i lód. Może być używany pod wodą. Zasilana jest na czerwony kamień. | ||||||||||||
| Zaczep na linkę | Sztabka żelaza + Patyk + Deski |
|
Wykorzystywany do pułapek. Jest nadajnikiem obwodów z czerwonego kamienia, reaguje na aktywację przytwierdzonej do niego nici. Może być ułożony wyłącznie na ścianach. | ||||||||||||
| Detektor światła dziennego | Szkło + Kwarc + Drewniane półpłyty |
|
Wysyła sygnał o różnej sile w zależności od pory dnia. | ||||||||||||
| Skrzynia z pułapką | Zaczep na linkę + Skrzynia |
|
Działa jak normalna skrzynia; w czasie otwierania wysyła sygnał elektryczny. | ||||||||||||
| Wagowa płyta naciskowa | Sztabki złota lub Sztabki żelaza |
|
Wysyła sygnał czerwonego kamienia, zależnie od ilości przedmiotów na nią wyrzuconych. | ||||||||||||
| Zbiornik | Sztabka żelaza + Skrzynia |
|
Używane do "łapania" przedmiotów. | ||||||||||||
| Podajnik | Bruk + Zbiornik + Pył czerwonego kamienia |
|
Używane do wyrzucania różnych przedmiotów, ale bez ich użycia. |