Wspomniane elementy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Kilka informacji
Kolejne wspomniane przez twórców gry elementy
Linia 7: Linia 7:
|-
|-
| [[Detektor zmian stanu bloku]]
| [[Detektor zmian stanu bloku]]
| style="text-align:left" | [[Jeb]] powiedział, że Daniel Wustenhoff (deweloper Minecrafta [[Pocket Edition]]) pracuje nad "blokiem, który mógłby zastąpić bramkę BUD Switch" (blok ten jako "Observer" został dodany do PE w wersji 0.15.0 build 1, więc być może zostanie dodany również w edycji komputerowej).
| style="text-align:left" | [[Jeb]] powiedział, że Daniel Wustenhoff (deweloper Minecrafta [[Pocket Edition]]) pracuje nad "blokiem, który mógłby zastąpić bramkę BUD Switch" (blok ten jako "Observer" został dodany do PE w wersji 0.15.0 build 1, więc być może zostanie dodany również w edycji komputerowej<ref>{{tweet|jeb_|727043609552367616}}</ref>).
| {{tc|Częściowo}}
|-
| Wszystkie ekskluzywne elementy z Pocket Edition w edycji komputerowej
| style="text-align:left" | Jeb planuje dodać do gry wszystkie elementy dostępne tylko w edycji kieszonkowej <ref> {{tweet|jeb_/status/584465302991273986}}</ref>.
| {{tc|Częściowo}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
|-
| Nowa zawartość [[ocean]]ów
| Nowa zawartość [[ocean]]ów
| style="text-align:left" | [[Jeb]] i [[Dinnerbone]] chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą.
| style="text-align:left" | Jeb i [[Dinnerbone]] chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą.
| {{tc|Częściowo}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
|-
Linia 32: Linia 36:
| Interpretacja niektórych mobów w komendzie {{cmd|summon}}
| Interpretacja niektórych mobów w komendzie {{cmd|summon}}
| style="text-align:left" | Jeb zmierza do tego, aby komenda {{cmd|summon}} interpretowała słowa takie jak ''cat'', ''donkey'', ''mule'', ''WitherSkeleton'' oraz parę innych.<ref>{{Tweet|jeb|729955502210306048}}</ref><ref>{{tweet|jeb|730327402371555328}}</ref>
| style="text-align:left" | Jeb zmierza do tego, aby komenda {{cmd|summon}} interpretowała słowa takie jak ''cat'', ''donkey'', ''mule'', ''WitherSkeleton'' oraz parę innych.<ref>{{Tweet|jeb|729955502210306048}}</ref><ref>{{tweet|jeb|730327402371555328}}</ref>
| {{tc|Nie}}
|-
| Pandy
| style="text-align:left" | Dinnerbone po raz pierwszy wspomniał o pandach gdy został zapytany o to, jakiego moba dodałby do gry. Odpowiedział wtedy: "Pandy. Już próbowałem z nimi grać, lecz nadal nie uzyskałem odpowiedniej skórki i animacji dla nich" <ref>https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/s0pqt/i_am_nathan_adams_aka_dinnerbone_developer_of/c4a5sxc?context=1</ref>. 18 grudnia 2013 roku Dinnerbone został zapytany: "Gdybyś mógł dodać nową rzecz do ''Minecrafta'', bez konieczności pracy z kodowaniem i modelowaniem i gdybyś nie musiał mieć zgody innych członków zespołu, co to by było?". Odpowiedział krótko: "Pandy."<ref>https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/1t6qn7/i_am_dinnerbone_a_minecraft_developer_ask_me/ce4z2bv?context=3</ref>
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
Linia 66: Linia 74:
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|}
|}
== Żartobliwe ==
[[Plik:12marc40awesome.png|thumb|300px|Żartobliwy snapshot 12marc40awesome Marca Watsona.]]
[[Plik:Skis.png|thumb|"skis.png"]]
* Hot dogi<ref>http://twitter.com/notch/status/62498529108697090</ref><ref>http://twitter.com/notch/status/62529124094328832</ref>
* [[Herobrine]]
* Po ogłoszeniu trybu [[Hardcore]] pojawił się żartobliwy screenshot "Trybu Ultra Hardcore", w którym po śmierci graczowi cofano status premium.
* Jeb zażartował, że doda frytki albo chipsy jeśli 100% społeczności zgodzi się co to ma być.<ref>http://twitter.com/jeb_/status/238985586541748224</ref>
* Cylindry<ref>http://twitter.com/Marc_IRL/status/247743154424524800</ref>
* Snapshot 12marc40awesome zawierający różne żartobliwe elementy jak wulkany, więcej smoków, ryby i bloki ryb.<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/253954758489038848</ref>
* Szyszki<ref>http://twitter.com/jeb_/status/261385374234988544</ref>
* Dinnerbone zażatrował od dodaniu krasnoludów, kiedy został o to zapytany.<ref>http://www.reddit.com/xlyi5</ref>
* W snapshocie [[Historia wersji/Nieoficjalne wersje#12w50a|12w50a]] w plikach gry pojawiła się tekstura nart. Została dodana przez Dinnerbone'a jako [[wikipedia:red herring|red herring]].<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/283392354851901440</ref>
* SethBling skarżył się [[blok poleceń|bloki poleceń]] na jednym ze swoich livestreamów, a Dinnerbone zażartował o usunięciu ich dla niego.<ref>http://es-mx.twitch.tv/sethbling/b/364067137</ref>
* [[Minecraft 2.0]]<ref>http://mojang.com/2013/04/its-finally-coming-minecraft-2-0/</ref>
* Falujące kropelki<ref>https://twitter.com/Kappische/status/314801099255214080/</ref>
{{przypisy}}

Wersja z 10:27, 7 sie 2016

Funkcja Opis Wykonano?
Detektor zmian stanu bloku Jeb powiedział, że Daniel Wustenhoff (deweloper Minecrafta Pocket Edition) pracuje nad "blokiem, który mógłby zastąpić bramkę BUD Switch" (blok ten jako "Observer" został dodany do PE w wersji 0.15.0 build 1, więc być może zostanie dodany również w edycji komputerowej[1]). Częściowo
Wszystkie ekskluzywne elementy z Pocket Edition w edycji komputerowej Jeb planuje dodać do gry wszystkie elementy dostępne tylko w edycji kieszonkowej [2]. Częściowo
Nowa zawartość oceanów Jeb i Dinnerbone chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą. Częściowo
Sneak Peek Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dźwięków i odgłosów stworzonych przez C418. Odgłosami tymi miałyby być np. odgłosy jaskiń czy dźwięki wodospadu.[3] Częściowo
Urozmaicenie zaklętych książek Dinnerbone planuje dodanie unikalnych enchantów dla zaklętych książek. Te specjalne książki będą znajdować się w skrzyniach generowanych w świecie gry.[4] Częściowo
Używanie dwóch rąk Jeb zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.[5][6] Częściowo
Więcej mikstur Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.[7] Częściowo
Interpretacja niektórych mobów w komendzie /summon Jeb zmierza do tego, aby komenda /summon interpretowała słowa takie jak cat, donkey, mule, WitherSkeleton oraz parę innych.[8][9] Nie
Pandy Dinnerbone po raz pierwszy wspomniał o pandach gdy został zapytany o to, jakiego moba dodałby do gry. Odpowiedział wtedy: "Pandy. Już próbowałem z nimi grać, lecz nadal nie uzyskałem odpowiedniej skórki i animacji dla nich" [10]. 18 grudnia 2013 roku Dinnerbone został zapytany: "Gdybyś mógł dodać nową rzecz do Minecrafta, bez konieczności pracy z kodowaniem i modelowaniem i gdybyś nie musiał mieć zgody innych członków zespołu, co to by było?". Odpowiedział krótko: "Pandy."[11] Nie
Blok kolców Blok kolców miał zostać dodany do gry w wersji Beta 1.7. Jego kolce miały się rozsuwać i zsuwać. Zamiast jego został jednak dodany lepki tłok. Mimo to Dinnerbone nadal chciałby dodać blok kolców. Nie
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane.[12] Nie
Podniebny Wymiar Notch, dodając Kres, rozmyślał o Podniebnym Wymiarze. Nie
Portale na serwerach Na Get Satisfaction, Mojang rozważał sugestię graczy o portalach na serwerach.[13] Nie
Przejmij Flagę Ogłoszone na Blogu Notcha.[14] Nie
Tęczowo krystaliczne jaskinie Sugestia gracza o tęczowo krystalicznych jaskiniach została oznaczona przez Mojang na liście planowanych funkcji. Nie
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.[15] Nie
Własne obrazy Notch powiedział, że w przyszłej aktualizacji będzie można tworzyć własne obrazy. Nie

Żartobliwe

Żartobliwy snapshot 12marc40awesome Marca Watsona.
"skis.png"
  • Hot dogi[16][17]
  • Herobrine
  • Po ogłoszeniu trybu Hardcore pojawił się żartobliwy screenshot "Trybu Ultra Hardcore", w którym po śmierci graczowi cofano status premium.
  • Jeb zażartował, że doda frytki albo chipsy jeśli 100% społeczności zgodzi się co to ma być.[18]
  • Cylindry[19]
  • Snapshot 12marc40awesome zawierający różne żartobliwe elementy jak wulkany, więcej smoków, ryby i bloki ryb.[20]
  • Szyszki[21]
  • Dinnerbone zażatrował od dodaniu krasnoludów, kiedy został o to zapytany.[22]
  • W snapshocie 12w50a w plikach gry pojawiła się tekstura nart. Została dodana przez Dinnerbone'a jako red herring.[23]
  • SethBling skarżył się bloki poleceń na jednym ze swoich livestreamów, a Dinnerbone zażartował o usunięciu ich dla niego.[24]
  • Minecraft 2.0[25]
  • Falujące kropelki[26]


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.

  1. https://twitter.com/jeb_/status/727043609552367616
  2. @jeb_/status/584465302991273986
  3. http://www.youtube.com/watch?v=3z2s46iwCZs
  4. http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/14lkug/silktouch_on_shears_get_cobwebs_dinnerbone/c7e6puk?context=1
  5. http://minetimes.wordpress.com/2011/07/10/interview-mit-jeb-ihr-konntet-die-fragen-stellen/
  6. http://getsatisfaction.com/mojang/topics/make_clouds_collide_with_blocks/
  7. https://twitter.com/jeb_/status/120520408792432641
  8. https://twitter.com/jeb_/status/729955502210306048
  9. https://twitter.com/jeb_/status/730327402371555328
  10. https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/s0pqt/i_am_nathan_adams_aka_dinnerbone_developer_of/c4a5sxc?context=1
  11. https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/1t6qn7/i_am_dinnerbone_a_minecraft_developer_ask_me/ce4z2bv?context=3
  12. https://twitter.com/jeb_/status/58429890424352768
  13. https://getsatisfaction.com/mojang/topics/server_portals
  14. http://notch.tumblr.com/post/121044061/in-the-spirit-of-the-new-economy
  15. https://twitter.com/notch/status/59722192555999232
  16. http://twitter.com/notch/status/62498529108697090
  17. http://twitter.com/notch/status/62529124094328832
  18. http://twitter.com/jeb_/status/238985586541748224
  19. http://twitter.com/Marc_IRL/status/247743154424524800
  20. http://twitter.com/Dinnerbone/status/253954758489038848
  21. http://twitter.com/jeb_/status/261385374234988544
  22. http://www.reddit.com/xlyi5
  23. http://twitter.com/Dinnerbone/status/283392354851901440
  24. http://es-mx.twitch.tv/sethbling/b/364067137
  25. http://mojang.com/2013/04/its-finally-coming-minecraft-2-0/
  26. https://twitter.com/Kappische/status/314801099255214080/