Blok redstone: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
NatanPoprawka
Aktualizacja
Linia 1: Linia 1:
{{rozszerz}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Block of Redstone.png
|wygląd=Block of Redstone.png
|invwygląd=Blok czerwonego kamienia
|invwygląd=Blok czerwonego kamienia
|typ=Mechanizm
|typ=Blok, Mechanizm
|grawitacja=Nie
|grawitacja=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
Linia 9: Linia 8:
|opórtnt=30
|opórtnt=30
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|narzędzie=Kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|palność=Nie
|palność=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
Linia 16: Linia 15:
|idsłowne=redstone_block
|idsłowne=redstone_block
}}
}}
 
{{disambigR|bloku czerwonego kamienia|Czerwony kamień (ujednoznacznienie)}}
'''Blok czerwonego kamienia''' to blok dodany w wersji [[Historia wersji/Nieoficjalne wersje|13w01a]]. Tworzy się go tak jak inne bloki minerałów. Jest czerwony, a na środku bloku wręcz ciemnoczerwony. Działa podobnie jak [[czerwona pochodnia]], ale nie może zostać wyłączony. Można go przesunąć za pomocą [[tłok]]u.
'''Blok czerwonego kamienia''' (ang. ''Block of Redstone'') to blok działający podobnie jak [[czerwona pochodnia]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
{| class="wikitable"
|-
! Blok
! Twardość
! Narzędzie
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|rowspan=2 | {{BlockLink|id=35|Blok czerwonego kamienia}}
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 5
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px|link=Kilof]]
| style="text-align:center" | Ręka
| style="text-align:center" | Drewniany
| style="text-align:center" | Kamienny
| style="text-align:center" | Żelazny
| style="text-align:center" | Diamentowy
| style="text-align:center" | Złoty
|- style="text-align:center"
| style="background-color:#fbb" | 25
| style="background-color:#bdffc4" | 3.75
| style="background-color:#bdffc4" | 1.9
| style="background-color:#bdffc4" | 1.25
| style="background-color:#bdffc4" | 0.95
| style="background-color:#bdffc4" | 0.65
|}


=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Przed » Po
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[Pył czerwonego kamienia]]
|'''[[Pył czerwonego kamienia]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Pył czerwonego kamienia |B1= Pył czerwonego kamienia |C1= Pył czerwonego kamienia
|A1= Pył czerwonego kamienia |B1= Pył czerwonego kamienia |C1= Pył czerwonego kamienia
Linia 36: Linia 61:


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Przed » Po
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[ Blok czerwonego kamienia]]
|'''[[Blok czerwonego kamienia]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 50: Linia 76:
}}
}}
|}
|}
=== [[Mechanizmy]] ===
[[Plik:Zastosowania bloku redstone.png|350px|thumb|right|Zastosowania bloku czerwonego kamienia]]
Blok czerwonego kamienia posiada takie samo zastosowanie, jak [[czerwona pochodnia]]. Jest jednak zawsze aktywny i nie może zostać wyłączony, a dodatkowo może być przesuwany przez [[tłok]]i.
Blok czerwonego kamienia:
* zasila [[przewód z czerwonego kamienia|przewody z czerwonego kamienia]]
* zasila [[przekaźnik]]i i [[komparator]]y
* aktywuje elementy mechanizmów ([[drzwi]], [[furtka|furtki]], [[zasilane tory]] itp.) wraz z [[tłok]]ami (tłok nie zostanie jednak aktywowany, gdy blok czerwonego kamienia zostanie położony przed nim, od strony głowicy)


== Historia ==
== Historia ==
Linia 55: Linia 90:
{{Historia||1.5|snap=13w01a|Dodano blok czerwonego kamienia.}}
{{Historia||1.5|snap=13w01a|Dodano blok czerwonego kamienia.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.11.0|snap=build 1|Dodano blok czerwonego kamienia.}}
{{Historia||0.11.0|snap=build 1|Dodano blok czerwonego kamienia.
|Jego jedynym zastosowaniem było magazynowanie czerwonego proszku.}}
{{Historia||0.13.0|snap=build 1|Dodano więcej zastosowań dla bloku czerwonego kamienia.}}
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU19|xbone=CU7|ps=1.12|Dodano blok czerwonego kamienia.}}
{{Historia||xbox=TU19|xbone=CU7|ps=1.12|Dodano blok czerwonego kamienia.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}
== Ciekawostki ==
* Do wersji 13w02b blok czerwonego kamienia mógł absorbować eksplozje. Jeśli wybuch nastąpił za ścianą zrobioną z tych bloków, to zostałnie ona zniszczona, ale bloki po jej drugiej stronie przetrwają.


{{Obwody czerwonego kamienia}}
{{Obwody czerwonego kamienia}}

Wersja z 13:36, 7 wrz 2016

Blok redstone
Typ

Blok, Mechanizm

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

30

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)


Ten artykuł dotyczy bloku czerwonego kamienia. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.

Blok czerwonego kamienia (ang. Block of Redstone) to blok działający podobnie jak czerwona pochodnia.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok Twardość Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/35 Blok czerwonego kamienia 5 Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Złoty
25 3.75 1.9 1.25 0.95 0.65

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Pył czerwonego kamienia
Pył czerwonego kamienia Pył czerwonego kamienia Pył czerwonego kamienia Blok czerwonego kamienia
Pył czerwonego kamienia Pył czerwonego kamienia Pył czerwonego kamienia
Pył czerwonego kamienia Pył czerwonego kamienia Pył czerwonego kamienia

Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Blok czerwonego kamienia



Pył czerwonego kamienia

Blok czerwonego kamienia



Mechanizmy

Zastosowania bloku czerwonego kamienia

Blok czerwonego kamienia posiada takie samo zastosowanie, jak czerwona pochodnia. Jest jednak zawsze aktywny i nie może zostać wyłączony, a dodatkowo może być przesuwany przez tłoki.

Blok czerwonego kamienia:

Historia

Pełna wersja
1.513w01aDodano blok czerwonego kamienia.
Pocket Edition Alpha
0.11.0build 1Dodano blok czerwonego kamienia.
Jego jedynym zastosowaniem było magazynowanie czerwonego proszku.
0.13.0build 1Dodano więcej zastosowań dla bloku czerwonego kamienia.
Console Edition
TU19CU71.12Dodano blok czerwonego kamienia.

Szablon:Obwody czerwonego kamienia